Fajnie by było gdyby w przyszłości ktoś zrobił grę, w której najwiekszy sklep w lokacji będzie mieć npc - sklepikarzy z hasłami w stylu:

We have many plans for across multiple projects which we’ll be revealing over the course of the coming year. We are eager to share more about all of our projects, but some will have to wait as we prefer to show you, rather than tell you, about them.
Neurohaox - Fajnie by było gdyby w przyszłości ktoś zrobił grę, w której najwiekszy s...

źródło: comment_JFcEXsFc73o6obFGGxUbfOPkpulc5I3U.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Wydawał ktoś grę na #steam?
Jak dam cenę za grę x, to ile faktycznie po podatkach zarobię? Jakie podatki tam w ogóle wchodzą w grę?
#gamedev #gry
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder: Nie wiem jak jest teraz (bo miało się coś zmienić, ale na lepsze), ale z tego co pamiętam (to było parę lat temu) to obowiązywała umowa o braku podwójnego opodatkowania z USA i steam po prostu potrącał swoją część tam.
  • Odpowiedz
@HaDeSiQ Jeszcze nie wiem, zależy ile kontentu uda się nam upchać do gry. Na pewno w granicach rozsądku, nie chcemy przesadzać z ceną.
  • Odpowiedz
  • 2
@s_s9 wyczuwam ogromną inspiracje hotline Miami co mnie bardzo cieszy, szata graficzna świetnie się prezentuje, czekam na więcej i obserwuję tag
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Ciekawe, ciekawe, mega ogarnięty gościu, ale gdy tak mówił o tych wszystkich konwersjach, miarach i wspołczynnikach + o tym, że tylko kopiował juz istniejące pomysły, to pomyślałem sobie: gdzie cały fan i zabawa z robienia gier. No czysty biznes, pragmatyzm i korporacjonizm. Chyba jednak wolę słuchać o sukcesie indie gier na steamie i gierkach na iOS za pieniądze z góry. Ogólnie pieniądze to trudny temat, ale tak, wiem, za
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejny miesiąc to kolejna dawka newsów na temat Godota - darmowego silnika do tworzenia gier i nie tylko.

Poradniki
Jak zrobić poziomy w stylu Wolfenstein3D - https://www.youtube.com/watch?v=s35HcQ5xv6A
Jak zrobić AI które cię śledzi - https://www.youtube.com/watch?v=WXC8eBCEbho
Proceduralne tworzenie poziomów - https://www.youtube.com/watch?v=m6mu4uPGrMk
q.....n - Kolejny miesiąc to kolejna dawka newsów na temat Godota - darmowego silnika...

źródło: comment_M1Gi1HByrmvkcGomuoWtSbRHfmMKZEe1.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

Prawdopodobnie dzisiaj będzie fajny livestream (gwiazdka/drobny druk: ale po angielsku).
TL;DR: https://www.youtube.com/watch?v=omvRF4H4vjo 20:00 czasu polskiego

W skrócie, trochę przez przypadek zrobiłem na nasze zawody CTFowe grę MMORPG (choć to trochę duże słowo) w stylu starożytnych gier typu Ishar, Eye of Beholder, Dungeon Master czy wczesnych Might & Magic (nie mylić z HOMM). Gra wygląda na zrzutach ekranu jak typowy FPS, ale w praktyce obracać można się jedynie o 90°, a chodzić jedynie
Gynvael - Cześć,

Prawdopodobnie dzisiaj będzie fajny livestream (gwiazdka/drobny d...

źródło: comment_GGEWgb97QjfKDnj5r5wnEindYMumyBl3.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mojemacki: Przecież właśnie zbierają. To jest obraz z jednego ze skanerów minerałów na stacji, urobek jest przesuwany polem magnetycznym. Kotwice magnetyczne są wbijane przy rozładunku.

Nie mogę wszystkiego pokazać 1:1, bo byłoby zbyt nudno :)
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam dylemat #pracbaza #praca
Firma, w której pracuję, ewidentnie upada i (jeśli nie zdarzy się jakiś cud i nam miliony monet nie spadną z nieba) to mam robotę max do najbliższej wiosny. Była załatwiana po znajomości dobrą chwilę temu, zarobki wystarczające ale nic ponad to bo stanowisko mało przyszłościowe. Uznałam, że trzeba więc coś ogarnąć sensowniejszego.
Teraz moje pytanie - czy warto się pchać w #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie zależy mi też przy tym na jakichś super wielkich zarobkach, 3-3,5k bez problemu by starczyło.


@AnonimoweMirkoWyznania: raczej 2k i 2,5 o ile się dostaniesz bo to może być ciężkie bo pół polski by chciało dostać się jako tester. A i tester manualny jest słabo płatny prędzej tester automatyczny.

Ew. jest jakakolwiek realna szansa na wkręcenie się w #gamedev po jakimś kursie w wyżej wspomnianym mieście?


jebłem.
CukrowyWykop - > Nie zależy mi też przy tym na jakichś super wielkich zarobkach, 3-3,...

źródło: comment_886WXt9d3DPOpMb1tu2eSbpEgLyKjfYp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz