Wiecie co, jakiś czas temu odpadłem ze śledzenia nowoczesnego rynku gamingowego, ale zastanawia mnie ciągle jedna rzecz... naszła mnie z powrotem po oglądaniu dzisiejszych materiałów z blizzcona;

Skoro głosy graczy są tak bardzo odmienne od tego, co faktycznie robi dany developer to czemu zazwyczaj owy developer i tak na siłę wciska swoją wizję gry/marketingu/systemu sprzedażowego? Przykładowo: ludzie nie cierpią DLC i zabezpieczeń od EA i Ubisoftu, gardzą Bethesdą za to co zrobiła
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli chciałbym zaprojektować real-time grę bazującą na serverze, tj wszystkie informacje między graczami a jakimś GameManagerem odbywały się poprzez komunikację z tym serverem to: i wszyscy gracze, i gamemanager i sam server powinien być zdolny do nasłuchiwania wiadomości i ich wysyłania? Trochę chyba nie rozumiem idei tego servera. Jakby ktoś potrafił mi to prosto wyjaśnić to byłbym wdzięczny.

#programowanie #gamedev
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TenAnonToKlopoty: "tylko" xD

Typie to jest cała gama problemów ze stabilnością, latency, transakcyjnością, przywracaniem stanu gry w momencie rozłączenia itp itd

Ok jakaś prosta gra turowa jest do ogarnięcia ale cokolwiek na zasadzie gry zręcznościowej czy innej strzelanki to jest gruba sprawa - i po stronie serwera i po stronie aplikacji

Zresztą serio - po co wyważać otwarte drzwi. Takie rozwiązania już istnieją
  • Odpowiedz
@Kondono: Kiedyś czytałem jakiś wywiad w którym ktoś ważny z jakiegoś polskiego studia (chyba chodzi o Redów) wypowiadał się, że crunch jest nieunikniony, sugerując wręcz, że jak ktoś myśli, że przy swojej produkcji go ominie to jest głupi.
A według mnie ci ludzie nie potrafią dobrze zaplanować procesu produkcji. Wymyślają sobie nierealne terminy, zaczynają zapowiedzi, zwiastuny itp. a później sie okazuje, że są w dupie i cierpieć muszą zwykli pracownicy.
  • Odpowiedz
@Condzi: Door Kickers
The Curious Expedition
Faster than Light
Neo Scavenger
Incredipede

Jak nic Ci w oko nie wpadnie to wołaj, jak będę miał Steama pod ręką to będę mógł czymś innym jeszcze zarzucić
  • Odpowiedz
@qarmin jeśli bawisz się hobbystycznie to może tak ale w przypadku użytku profesjonalnego to te 35$ to tyle co nic. Wydaje mi się jednak że kiedyś Unity będzie chciało zacząć więcej zarabiać bo inwestorzy nie będą bez końca rozpędzać tej lokomotywy
  • Odpowiedz
Mirki, co łatwiejsze/lepsze dla początkującego:
Unity czy Unreal Engine 4? Żaden konkretny gatunek, platforma, ważne żeby próg wejścia był w miarę niski ʕʔ

"Znam" Pythona, C i C++.
#gamedev
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema. Czy ktoś próbował pisać indie grę na ps4? Wiem, żeby tworzyć na konsolę trzeba mieć SDK dostarczone przez Sony, w paru krajach jest program akademicki. Czy ktoś z was bawił się czymś takim np. na kole naukowym uczelni? Jak wygląda sprawa z załatwieniem narzędzi? Sony chętnie daje coś takiego studentom, jeśli w ogóle udostępnia coś takiego?
#gamedev #programowanie #sony #ps4 #naukaprogramowania
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WalterSobchak: Możesz spróbować uderzyć z pomysłem do jakiejś istniejącej już firmy, niekoniecznie dużej. Jeśli masz fajny pomysł, może kogoś zaciekawisz i w taki sposób zaczniesz działać w temacie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loginek0: na androida może znajdziesz gdzieś APK bo jakiś czas była na Google Play ale ja ściągnąłem, widziałem, że na jakie stronach były APK bez reklam
  • Odpowiedz
Twój kolega kupuje nowy telewizor LCD 43'' o rozdzielczości 4K. Co robisz?

a) Zastanawiasz się, skąd wziął na to pieniądze, w końcu jest studentem i nie pracuje
b) Kupujesz telewizor choćby o 2'' większy i zostawiasz karton na korytarzu w bloku
c) Przerabiasz swoją gierkę na natywne 4K, dodajesz obsługę analogowego pada i tagujesz na wykopie #visherdev ( ͡ ͜
Visher - Twój kolega kupuje nowy telewizor LCD 43'' o rozdzielczości 4K. Co robisz?
...

źródło: comment_VQut5gbN71H9gsR6Y8BheU14XwYYoX9z.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, najemnicy w mojej grze potrafią się już leczyć, co prawda mają jeszcze nielimitowaną ilość apteczek. Rozpocząłem też prace nad "laptopem", to przy jego pomocy będzie można rekrutować najemników, kupować sprzęt, zamawiać kebaba ;)

Tag do śledzenia/czarnolistowania projektu: #zeroisnottrue

#gamedev #unity3
evaunit01 - Witam, najemnicy w mojej grze potrafią się już leczyć, co prawda mają jes...

źródło: comment_GvvEPkIyLg3JMSS1sNul1t7WFfMeMeDs.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, #pomocy

Mam taką miejscowość, która nazywa się Strzyżewo - chciałbym sprawić, by ta nazwa brzmiała dalej ciekawie i "swojsko", ale była bardziej do wymówienia dla ludzi anglojęzycznych - od paru miesięcy nie mam dobrego pomysłu.

Wyjaśnienie: piszę scenariusz do #gry i to, co przejdzie w mojej nowelce/powieści, nie przejdzie na rynku gier, gdzie gra kierowana jest na globalny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobry, od niedawna wpadłem w wir programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Efektem tego było wydanie mojej pierwszej gierki na sklep play. Gra początkowo była robiona wyłącznie w celach edukacyjnych, aczkolwiek szkoda było mi porzucić ten pomysł, więc zdecydowałem się go opublikować. Giereczka, jest clickerem o tematyce Youtubeowej, tak jak w każdym zbierasz, wydajesz itp, aczkolwiek wzbogaciłem ją o otwieranie skrzynek, z których może wylecieć ponad 50 unikatowych przedmiotów.
kippo - Dobry, od niedawna wpadłem w wir programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Efektem tego było...

źródło: comment_ZNWCtF13PgrJMneK10aH2PxYU17ljDVg.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@kippo na wykopie to najpierw budujesz hype, z kazdego etapu produkcji cos wstawiasz (gifa, screena, cokolwiek), w miedzyczasie gdzies mireczkow pytasz o zdanie np. jaki kolor tła czy cos xD

Potem wydajesz gre, robisz konkursy, jakies itemy rozdajesz za free mireczkom i masz sporo ludzi juz na rozruch ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz