#programowanie #gamedev
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Jeżeli chciałbym zaprojektować real-time grę bazującą na serverze, tj wszystkie informacje między graczami a jakimś GameManagerem odbywały się poprzez komunikację z tym serverem to: i wszyscy gracze, i gamemanager i sam server powinien być zdolny do nasłuchiwania wiadomości i ich wysyłania? Trochę chyba nie rozumiem idei tego servera. Jakby ktoś potrafił mi to prosto wyjaśnić to byłbym wdzięczny.
#programowanie #gamedev
#programowanie #gamedev
@TenAnonToKlopoty: Wydaje Ci się mireczku że to łatwe, jak pytasz się o takie rzeczy.
@TenAnonToKlopoty: "tylko" xD
Typie to jest cała gama problemów ze stabilnością, latency, transakcyjnością, przywracaniem stanu gry w momencie rozłączenia itp itd
Ok jakaś prosta gra turowa jest do ogarnięcia ale cokolwiek na zasadzie gry zręcznościowej czy innej strzelanki to jest gruba sprawa - i po stronie serwera i po stronie aplikacji
Zresztą serio - po co wyważać otwarte drzwi. Takie rozwiązania już istnieją
Typie to jest cała gama problemów ze stabilnością, latency, transakcyjnością, przywracaniem stanu gry w momencie rozłączenia itp itd
Ok jakaś prosta gra turowa jest do ogarnięcia ale cokolwiek na zasadzie gry zręcznościowej czy innej strzelanki to jest gruba sprawa - i po stronie serwera i po stronie aplikacji
Zresztą serio - po co wyważać otwarte drzwi. Takie rozwiązania już istnieją
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 7
@proxna: Próby wmawiania że coś takiego jak "crunch" jest normalne a wręcz porządane to niewolnictwo XXI wieku. To jest po prostu obrzydliwe.
@Kondono: Kiedyś czytałem jakiś wywiad w którym ktoś ważny z jakiegoś polskiego studia (chyba chodzi o Redów) wypowiadał się, że crunch jest nieunikniony, sugerując wręcz, że jak ktoś myśli, że przy swojej produkcji go ominie to jest głupi.
A według mnie ci ludzie nie potrafią dobrze zaplanować procesu produkcji. Wymyślają sobie nierealne terminy, zaczynają zapowiedzi, zwiastuny itp. a później sie okazuje, że są w dupie i cierpieć muszą zwykli pracownicy.
A według mnie ci ludzie nie potrafią dobrze zaplanować procesu produkcji. Wymyślają sobie nierealne terminy, zaczynają zapowiedzi, zwiastuny itp. a później sie okazuje, że są w dupie i cierpieć muszą zwykli pracownicy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Giereczki Indie, perełki na PC. Macie coś? Może na coś się słuszne ( ͡° ͜ʖ ͡°) #gry #gryniezalezne #gamedev
- 3
@Condzi: Nie wiem jaki rodzaj gier lubisz.
Factorio
The Long Dark (survival w klimatach subpolarnych, choć szybko się nudzi)
Prison Architect
RimWorld
Factorio
The Long Dark (survival w klimatach subpolarnych, choć szybko się nudzi)
Prison Architect
RimWorld
@Condzi: Door Kickers
The Curious Expedition
Faster than Light
Neo Scavenger
Incredipede
Jak nic Ci w oko nie wpadnie to wołaj, jak będę miał Steama pod ręką to będę mógł czymś innym jeszcze zarzucić
The Curious Expedition
Faster than Light
Neo Scavenger
Incredipede
Jak nic Ci w oko nie wpadnie to wołaj, jak będę miał Steama pod ręką to będę mógł czymś innym jeszcze zarzucić
- 1
@Inveth: Godot Engine.
Kiedyś próbowałem ściągnąć czarną skórkę ale ostatni dodatek, który znalazłem wspierał Unity do wersji 5.2.
Kiedyś próbowałem ściągnąć czarną skórkę ale ostatni dodatek, który znalazłem wspierał Unity do wersji 5.2.
@qarmin jeśli bawisz się hobbystycznie to może tak ale w przypadku użytku profesjonalnego to te 35$ to tyle co nic. Wydaje mi się jednak że kiedyś Unity będzie chciało zacząć więcej zarabiać bo inwestorzy nie będą bez końca rozpędzać tej lokomotywy
- 1
Mirki, co łatwiejsze/lepsze dla początkującego:
Unity czy Unreal Engine 4? Żaden konkretny gatunek, platforma, ważne żeby próg wejścia był w miarę niski ʕ•ᴥ•ʔ
"Znam" Pythona, C i C++.
#gamedev
Unity czy Unreal Engine 4? Żaden konkretny gatunek, platforma, ważne żeby próg wejścia był w miarę niski ʕ•ᴥ•ʔ
"Znam" Pythona, C i C++.
#gamedev
Siema. Czy ktoś próbował pisać indie grę na ps4? Wiem, żeby tworzyć na konsolę trzeba mieć SDK dostarczone przez Sony, w paru krajach jest program akademicki. Czy ktoś z was bawił się czymś takim np. na kole naukowym uczelni? Jak wygląda sprawa z załatwieniem narzędzi? Sony chętnie daje coś takiego studentom, jeśli w ogóle udostępnia coś takiego?
#gamedev #programowanie #sony #ps4 #naukaprogramowania
#gamedev #programowanie #sony #ps4 #naukaprogramowania
konto usunięte via Android
- 3
@WalterSobchak Nie ma opcji żebyś to dostał, Sony nie rozdaje tego typu rzeczy byle komu.
- 2
@WalterSobchak: Możesz spróbować uderzyć z pomysłem do jakiejś istniejącej już firmy, niekoniecznie dużej. Jeśli masz fajny pomysł, może kogoś zaciekawisz i w taki sposób zaczniesz działać w temacie.
- 11
Drobna aktualizacja do Mars Power Industries na Halloween!
#iphone #ios #gamedev
Do śledzenia - #lukzdev
#iphone #ios #gamedev
Do śledzenia - #lukzdev
źródło: comment_dFjlAbhPaPYuqBZ2Tqnxje4LAjhRHA5F.gif
Pobierz@asunez: > Colony puzzle game
Tak, jest to gra puzzle
Tak, jest to gra puzzle
- 2
@asunez: @maly_ludek_lego:
stawiasz różne typy generatorów na zasobach w taki sposób żeby zasilić wszystkie domki z kolonistami.
stawiasz różne typy generatorów na zasobach w taki sposób żeby zasilić wszystkie domki z kolonistami.
- 5
Kolejny krok do przodu, skryptowanie przeciwników, aktualnie oparte na raycast`cie.
#gamedev #sonsofwelder #ignatius #tworczoscwlasna #unity3d #unity
#gamedev #sonsofwelder #ignatius #tworczoscwlasna #unity3d #unity
źródło: comment_XDD9DCaStD1xl6qilTRL83fZ1fdchnYv.jpg
Pobierz- 10
Cześć Kraków! Dawna stolica Polski frontendem stoi. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu rynku i technologii.,
pon- javascript, wt. - php, śr. - java/Scala/C++, czw. - Python, pt. - ruby/Mobile, sob. - Testerzy, ndz. - .NET/DevOps
[javascript]⤵
Front
pon- javascript, wt. - php, śr. - java/Scala/C++, czw. - Python, pt. - ruby/Mobile, sob. - Testerzy, ndz. - .NET/DevOps
[javascript]⤵
Front
źródło: comment_lpB1z91HMdCDExs8GIcG6YFuT2yRLhJI.jpg
Pobierz- 17
Twój kolega kupuje nowy telewizor LCD 43'' o rozdzielczości 4K. Co robisz?
a) Zastanawiasz się, skąd wziął na to pieniądze, w końcu jest studentem i nie pracuje
b) Kupujesz telewizor choćby o 2'' większy i zostawiasz karton na korytarzu w bloku
c) Przerabiasz swoją gierkę na natywne 4K, dodajesz obsługę analogowego pada i tagujesz na wykopie #visherdev (⌐ ͡■ ͜
a) Zastanawiasz się, skąd wziął na to pieniądze, w końcu jest studentem i nie pracuje
b) Kupujesz telewizor choćby o 2'' większy i zostawiasz karton na korytarzu w bloku
c) Przerabiasz swoją gierkę na natywne 4K, dodajesz obsługę analogowego pada i tagujesz na wykopie #visherdev (⌐ ͡■ ͜
źródło: comment_VQut5gbN71H9gsR6Y8BheU14XwYYoX9z.jpg
Pobierz- 1
@LaserRock46AND2: niee, zerknij na stary gameplay tutaj :)
- 885
- 15
@DonislawDev: dej gothica mam wrzoda i neck mi zginął
88
Fisherman - Moje Kolejna gra na Androida/przeglądarkę

Witam Wszystkich, dzisiaj wydałem swoją kolejną gierkę na Androida/Przeglądarkę, jest to prosty clicker, w którym staramy się rozwijać własną firmę związaną z rybami (ich łowienie/hodowanie), zaczynamy od jednego pracownika, z czasem pojawiają się kolejni pracownicy. Zapraszam do sprawdzania...
z- 45
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Myslalem, by w #java napisac cos w stylu Motorsport Manager. Jak sie do tego zabrac? Czy jest jakas przydatna biblioteka do #gamedev lub jakis tutorial fajny gdzies w internecie?
#programowanie
#programowanie
- 1
@misiekkiler: @BrianEno: ok dzieki - jak wyjdzie z tego cos fajnego to sie na wykopie pochwale xd
- 3
@buntuubuntu: Minecraft, dziesiątki innych gier Notcha, libgdx, Android....
- 10
Pierwszy raz w kwestii ładowania poziomów zrobiłem coś więcej niż pasek ładowania na cały ekran xD
#unity3d #tworczoscwlasna #gamedev
#unity3d #tworczoscwlasna #gamedev

- 0
- 0
@moje_bagno: wygląda jak Monument Valley
- 14
Cześć #gamedev #freelance. Potrzebuje złożyć zamówienie na kilka assetow do gry 2D. Orientuje się ktoś, czy istnieje jakieś forum, giełda ogłoszeń? #programowanie #unity3d #grafikakomputerowa
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Witam, najemnicy w mojej grze potrafią się już leczyć, co prawda mają jeszcze nielimitowaną ilość apteczek. Rozpocząłem też prace nad "laptopem", to przy jego pomocy będzie można rekrutować najemników, kupować sprzęt, zamawiać kebaba ;)
Tag do śledzenia/czarnolistowania projektu: #zeroisnottrue
#gamedev #unity3
Tag do śledzenia/czarnolistowania projektu: #zeroisnottrue
#gamedev #unity3
źródło: comment_GvvEPkIyLg3JMSS1sNul1t7WFfMeMeDs.jpg
Pobierz- 1
Mircy, #pomocy
Mam taką miejscowość, która nazywa się Strzyżewo - chciałbym sprawić, by ta nazwa brzmiała dalej ciekawie i "swojsko", ale była bardziej do wymówienia dla ludzi anglojęzycznych - od paru miesięcy nie mam dobrego pomysłu.
Wyjaśnienie: piszę scenariusz do #gry i to, co przejdzie w mojej nowelce/powieści, nie przejdzie na rynku gier, gdzie gra kierowana jest na globalny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam taką miejscowość, która nazywa się Strzyżewo - chciałbym sprawić, by ta nazwa brzmiała dalej ciekawie i "swojsko", ale była bardziej do wymówienia dla ludzi anglojęzycznych - od paru miesięcy nie mam dobrego pomysłu.
Wyjaśnienie: piszę scenariusz do #gry i to, co przejdzie w mojej nowelce/powieści, nie przejdzie na rynku gier, gdzie gra kierowana jest na globalny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@Cedrik: sthyshevo cos w ten desen kombinuj
- 4
Dobry, od niedawna wpadłem w wir programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Efektem tego było wydanie mojej pierwszej gierki na sklep play. Gra początkowo była robiona wyłącznie w celach edukacyjnych, aczkolwiek szkoda było mi porzucić ten pomysł, więc zdecydowałem się go opublikować. Giereczka, jest clickerem o tematyce Youtubeowej, tak jak w każdym zbierasz, wydajesz itp, aczkolwiek wzbogaciłem ją o otwieranie skrzynek, z których może wylecieć ponad 50 unikatowych przedmiotów.
źródło: comment_ZNWCtF13PgrJMneK10aH2PxYU17ljDVg.jpg
Pobierz@kippo na wykopie to najpierw budujesz hype, z kazdego etapu produkcji cos wstawiasz (gifa, screena, cokolwiek), w miedzyczasie gdzies mireczkow pytasz o zdanie np. jaki kolor tła czy cos xD
Potem wydajesz gre, robisz konkursy, jakies itemy rozdajesz za free mireczkom i masz sporo ludzi juz na rozruch ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Potem wydajesz gre, robisz konkursy, jakies itemy rozdajesz za free mireczkom i masz sporo ludzi juz na rozruch ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Komentarz usunięty przez autora




























Skoro głosy graczy są tak bardzo odmienne od tego, co faktycznie robi dany developer to czemu zazwyczaj owy developer i tak na siłę wciska swoją wizję gry/marketingu/systemu sprzedażowego? Przykładowo: ludzie nie cierpią DLC i zabezpieczeń od EA i Ubisoftu, gardzą Bethesdą za to co zrobiła
źródło: comment_b3HfPCXcfY991exBNDtoqCAK4T1IayXs.jpg
Pobierz