@Jednobrewy: przecież to co napisał OP jest czystą prawdą, silnik Bethesdy Creation oparty na Gamebryo (? nie pamiętam dokładnie) ma p------e ograniczenia. Sama Bethesda sra do ryja graczom od dobrych paru lat, nie wiadomo w jakim stanie jest silnik i na ile go przerobią, ale prawda jest taka, że nie ma co spodziewać się cudów.

przykład pierwszy z brzegu, CDPR przepisywał swój silnik spod wiedźmina 1,5 roku żeby nadawał się
  • Odpowiedz
Cześć !
Nowy tydzień a więc poznajemy nowy OSS projekt :)
Dzisiaj na tapete wjechał Godot ;>
W artykule poznasz alternatywę dla Unity3D, którą możesz tworzyć.
Dowiedz się w czym Godot jest lepszy od popularnego monopolisty Unity3D, a może zaczniesz robic lepsze gry ? :)
Zapraszam !
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mówiłem, żeby się zainteresować One More Level S.A. ? No mówiłem?
Który to już raz się udało? Trzeci? :) Sprawdźcie moje poprzednie wpisy. Proszę zwrócić uwagę, że celowo odwodziłem od inwestowania w Jujube, która to dzień po premierze zaliczyła zwałę, ponieważ wzrost był wyłącznie wynikiem spekulacji domów maklerskich.

Wczoraj One More Level sesję zakończył nieźle. Co będzie dziś? Nie wiem, nie jestem jasnowidzem :) Podbicie nie jest zrobione dziś "pod powietrze". Spółka
Ww526 - Mówiłem, żeby się zainteresować One More Level S.A. ? No mówiłem? 
Który to ...

źródło: comment_98slrSJxnTRe2lwE7gMfqjkdT9eUVAro.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałbym prośbę do obserwujących.
Dawajcie plusy, aby wpisy dobrze się pozycjonowały i trafiały do większej ilości ludzi.

@regis_uszatek: Interesowałem się tą spółką kiedyś... Dużo pisania, musisz poczekać aż wyjdę z pracy :)
  • Odpowiedz
Moja recenzja książki "Krew, pot i piksele": http://emi.gd/blog/bood-sweat-pixels/.

tl;dr: Świetna książka jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces powstawania gier "od kuchni". Napisana przystępnym językiem, wszystkie pojęcia techniczne i stricte związane z branżą zostały wyjaśnione przez autora. Ja się w niej zakochałam. :) I nawet uroniłam łezkę w ostatnim rozdziale (Star Wars 1313). Polecam!

#emigd #blog #recenzja #ksiazki #gry #gamedev
Harriet - Moja recenzja książki "Krew, pot i piksele": http://emi.gd/blog/bood-sweat-...

źródło: comment_Zf5d78ztlMg8RvQ2aTQXEAFe1wKhP2cy.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Harriet: właśnie wciągnąłem rozdział o Pillarsach. Świetnie się to czyta z pozycji growego świra jak ja. Dosyć uważnie śledzę branżę, ale dowiedziałem się mnóstwo fajnych rzeczy zza kulis, o których nie miałem pojęcia. Cisnę dalej :)
  • Odpowiedz
Grałem ostatnio troszkę w open worldowe gry i stwierdzam, że wszystkie były słabe i na jedno kopyto. Jasne, grafika jest bardzo ładna, taki Wiedźmin 3, Assassin's Creed, czy nawet Skyrim są bardzo ładne dla oka i przyjemne dla ucha. Tylko jeśli przyjrzeć się samemu sednu, czyli gameplayowi, to we wszystkie gry gra się tak samo. Misje to w 95% wariacje fetch questów. Pójdź, zabij/znajdź przedmiot i wróć po nagrodę, potem kup nowe
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cybher1: jeżeli nie widzisz fabuły i smaczków w wiedźminie to niestety prawdopodobnie masz problem ze wzrokiem i słuchem. Bez urazy ale tam każdy z tych fetchquestow ma osobna fabułę tyle że tego nie opowiadają znaczniki za którymi się bieganiem dla platyny czy innego barachła
  • Odpowiedz
@Scooterek: OP chyba ma trochę problem z tym, że to nadal jest gra. Nadal ktoś musiał siedziec i to zaprojektować/zaprogramować. Otwarte światy w grach to sprytnie ukryte skrypty, nie potrafimy im nadać życia i super realistycznej losowości. Dlatego właśnie to jeden z najtrudniejszych rodzajów gier do stworzenia by zaspokoić fanów.
  • Odpowiedz
@oh_boiii: @Schierke: ja też nie rozumiem fenomenu tej gry, jedynie na plus muzyka i świetne śmieszne dialogi, ale cała historia wydaje się niedorobiona a system "walki" irytujący... wg mnie też daleko w tyle poza innymi grami na switcha
  • Odpowiedz
@jwitos: Zazwyczaj chwalona jest jedynie strona narracyjna, samej gry to jest tam tyle co kot napłakał. I przez to całe meta-meta-meta podejście nigdy nie wiadomo czy kolejna mechanika nie jest wprowadzona jedynie dla śmieszków, więc nie wydaje mi się by była "grą" sensu stricte. Bardziej eksperymentem. No i niektórzy mają po prostu uczulenie na ten sposób przedstawiania historii, bo co tutaj kryć - ma naleciałości tumblrowskiego fanficu. Gra stworzona by
  • Odpowiedz
W ubiegłym miesiącu wiele gier zostało wydanych i wiele poradników zostało napisanych dla darmowego i otwartego silnika do tworzenia gier Godot Engine, więc w tym wpisie postaram się przedstawić najciekawsze z nich.

Poradniki
Jak zrobić klona Dooma w 13 minut - https://www.youtube.com/watch?v=LbyyjmOji0M
Szybka nawigacja po projekcie - https://www.youtube.com/watch?v=WPhUJR3vnV0
Jak zrobić grę platformową w 10 minut -
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robienie samouczków jest strasznie niewdzięczne. Do tego organicznie ich nie cierpię. "Naciśnij WSAD żeby chodzić, a skaczesz spacją". Serio? Nie wpadł bym.

No ale jakoś graczowi trzeba przekazać, jak się gra. W ΔV gdzieś 55% graczy sobie z tym radzi tak jak jest, no ale nie mogę zostawić 45% gdzieś na polu. Pracuję więc nad zrobieniem samouczka w tle - tak, by komputer podpowiadał co tam zrobić w danym momencie, ale nie był
koder - Robienie samouczków jest strasznie niewdzięczne. Do tego organicznie ich nie ...

źródło: comment_EeSDsvoeiXMZiW1dN2YFT31NhcI7B4d2.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder: a nie lepiej zrobić samouczek na zasadzie "Co chcesz teraz zrobić?" I dać kilka popularnych opcji do wyboru i dopiero wtedy odpalać samouczek dla konkretnej akcji? Wiadomo, że jak już gra wykryje, że użytkownik jest w stanie sam coś zrobić, to nie powinna go tego uczyć...
  • Odpowiedz
@koder: nie gram gry, to koncepcja z korporacyjnych systemów ERP, która zmniejsza koszty wdrożenia
użytkownik nie musi czytać 600 stron instrukcji, tylko jest prowadzony kreatorem jeżeli czegoś nie potrafi sam wyklikać
a kreator odszukuje w odpowiedniej podkategorii zbioru "What do you want to do today?" tworzonego na podstawie FAQ supportu i doświadczenia trenerów
W przypadku gry jest dużo prościej, mniej scenariuszy użycia, można zacząć od podstawowych "Zebrać surowce", "poruszyć się
  • Odpowiedz
Widać ze niektórzy sobie dosłownie jaja robią ze sprzedaży assetów do gamedev, albo liczą na zysk po najsłabszej lini oporu.
Np. wygenerowane automatyczne przez jakiś generator postać (tu generator z rpgmakera, pewnie spiracony ( ͡ ͜ʖ ͡)), a on sprzedaje za 3usd. 10zl.
Śmiech na sali....
Co niektórzy idą dalej, jeden tile lawy. który wyglada jak z painta 1usd.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zwanek: Siekanka, ale właśnie przerabiam w stronę survivalu. Tylko wcześniej jeszcze battle royale muszę dodać, bo wszyscy już dodali a ja nie ;)
  • Odpowiedz
Drodzy Mircy i kochane Mirabelki, od jakiegoś czasu pracuję wraz z członkami mojego GameDevu o nazwie TheEpicLore nad projektem IronSmith : Medieval simulator.
Ironsmith: Medieval Simulator to kładąca nacisk na fachu kowala w średniowiecznej formie. Doskonal swoje zdolności do poziomu mistrzostwa tworząc narzędzia, bronie i pancerze dla różnych klas społecznych w rozbudowanym systemie craftingowym i w realistycznej oprawie graficznej.

Wystartowaliśmy ze steamem i jeśli projekt wam się podoba, to bardzo proszę o dodanie
Radkownik - Drodzy Mircy i kochane Mirabelki, od jakiegoś czasu pracuję wraz z członk...

źródło: comment_bxq91Q5L77YxxSSX7Xb5BBNQ8LTLgGRz.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Radkownik: fajnie by było jakby były zlecenia specjalne np. Kasztelana danego zamku i trzeba wyrobić coś wyjątkowego.

Cieszę się, że mogłem coś tam podsunąć bo z gamedev mam tyle wspólnego co z dymaniem czyli widziałem w necie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@wysuszony: Na razie do budowania mechanik stworzyłem w kilka minut parę podstawowych najemników i "Steroid" Gontarski był jednym z pierwszych skojarzeń jakie mi przyszły do głowy. Jak widać Travolta też się załapał ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz