Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 779
- 506
- 1155
@JacobDzwinel: oczywiscie reszta czeka az im dasz w morde zupelnie jak w filmach z segalem
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 9
@Jednobrewy: od kiedy ludzie argumentujący swoje zdanie są trollami? Przecież to idealny opis działań bethesdy poparty przykładami z ich gier.
- 5
@Jednobrewy: przecież to co napisał OP jest czystą prawdą, silnik Bethesdy Creation oparty na Gamebryo (? nie pamiętam dokładnie) ma p------e ograniczenia. Sama Bethesda sra do ryja graczom od dobrych paru lat, nie wiadomo w jakim stanie jest silnik i na ile go przerobią, ale prawda jest taka, że nie ma co spodziewać się cudów.
przykład pierwszy z brzegu, CDPR przepisywał swój silnik spod wiedźmina 1,5 roku żeby nadawał się
przykład pierwszy z brzegu, CDPR przepisywał swój silnik spod wiedźmina 1,5 roku żeby nadawał się
- 8
Można by łyknąć kompotu: dzisiaj ΔV: Rings of Saturn dostał swoją własną kategorię na #twitch.
#kodermakesgames #deltav #gamedev
#kodermakesgames #deltav #gamedev
Cześć !
Nowy tydzień a więc poznajemy nowy OSS projekt :)
Dzisiaj na tapete wjechał Godot ;>
W artykule poznasz alternatywę dla Unity3D, którą możesz tworzyć.
Dowiedz się w czym Godot jest lepszy od popularnego monopolisty Unity3D, a może zaczniesz robic lepsze gry ? :)
Zapraszam !
Nowy tydzień a więc poznajemy nowy OSS projekt :)
Dzisiaj na tapete wjechał Godot ;>
W artykule poznasz alternatywę dla Unity3D, którą możesz tworzyć.
Dowiedz się w czym Godot jest lepszy od popularnego monopolisty Unity3D, a może zaczniesz robic lepsze gry ? :)
Zapraszam !
- 1
@Wyrewolwerowanyrewolwer ciekawe :)
Dzieki :)
Dzieki :)
- 29
Mówiłem, żeby się zainteresować One More Level S.A. ? No mówiłem?
Który to już raz się udało? Trzeci? :) Sprawdźcie moje poprzednie wpisy. Proszę zwrócić uwagę, że celowo odwodziłem od inwestowania w Jujube, która to dzień po premierze zaliczyła zwałę, ponieważ wzrost był wyłącznie wynikiem spekulacji domów maklerskich.
Wczoraj One More Level sesję zakończył nieźle. Co będzie dziś? Nie wiem, nie jestem jasnowidzem :) Podbicie nie jest zrobione dziś "pod powietrze". Spółka
Który to już raz się udało? Trzeci? :) Sprawdźcie moje poprzednie wpisy. Proszę zwrócić uwagę, że celowo odwodziłem od inwestowania w Jujube, która to dzień po premierze zaliczyła zwałę, ponieważ wzrost był wyłącznie wynikiem spekulacji domów maklerskich.
Wczoraj One More Level sesję zakończył nieźle. Co będzie dziś? Nie wiem, nie jestem jasnowidzem :) Podbicie nie jest zrobione dziś "pod powietrze". Spółka
źródło: comment_98slrSJxnTRe2lwE7gMfqjkdT9eUVAro.jpg
Pobierz- 5
Miałbym prośbę do obserwujących.
Dawajcie plusy, aby wpisy dobrze się pozycjonowały i trafiały do większej ilości ludzi.
@regis_uszatek: Interesowałem się tą spółką kiedyś... Dużo pisania, musisz poczekać aż wyjdę z pracy :)
Dawajcie plusy, aby wpisy dobrze się pozycjonowały i trafiały do większej ilości ludzi.
@regis_uszatek: Interesowałem się tą spółką kiedyś... Dużo pisania, musisz poczekać aż wyjdę z pracy :)
- 8
Moja recenzja książki "Krew, pot i piksele": http://emi.gd/blog/bood-sweat-pixels/.
tl;dr: Świetna książka jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces powstawania gier "od kuchni". Napisana przystępnym językiem, wszystkie pojęcia techniczne i stricte związane z branżą zostały wyjaśnione przez autora. Ja się w niej zakochałam. :) I nawet uroniłam łezkę w ostatnim rozdziale (Star Wars 1313). Polecam!
#emigd #blog #recenzja #ksiazki #gry #gamedev
tl;dr: Świetna książka jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces powstawania gier "od kuchni". Napisana przystępnym językiem, wszystkie pojęcia techniczne i stricte związane z branżą zostały wyjaśnione przez autora. Ja się w niej zakochałam. :) I nawet uroniłam łezkę w ostatnim rozdziale (Star Wars 1313). Polecam!
#emigd #blog #recenzja #ksiazki #gry #gamedev
źródło: comment_Zf5d78ztlMg8RvQ2aTQXEAFe1wKhP2cy.jpg
Pobierz@Harriet: niech będzie, kupiłem ebooka na podróż w następny weekend. Zobaczymy co i jak :) Dzięki za opinię.
@Harriet: właśnie wciągnąłem rozdział o Pillarsach. Świetnie się to czyta z pozycji growego świra jak ja. Dosyć uważnie śledzę branżę, ale dowiedziałem się mnóstwo fajnych rzeczy zza kulis, o których nie miałem pojęcia. Cisnę dalej :)
konto usunięte via Android
- 9
Grałem ostatnio troszkę w open worldowe gry i stwierdzam, że wszystkie były słabe i na jedno kopyto. Jasne, grafika jest bardzo ładna, taki Wiedźmin 3, Assassin's Creed, czy nawet Skyrim są bardzo ładne dla oka i przyjemne dla ucha. Tylko jeśli przyjrzeć się samemu sednu, czyli gameplayowi, to we wszystkie gry gra się tak samo. Misje to w 95% wariacje fetch questów. Pójdź, zabij/znajdź przedmiot i wróć po nagrodę, potem kup nowe
- 6
@Cybher1: jeżeli nie widzisz fabuły i smaczków w wiedźminie to niestety prawdopodobnie masz problem ze wzrokiem i słuchem. Bez urazy ale tam każdy z tych fetchquestow ma osobna fabułę tyle że tego nie opowiadają znaczniki za którymi się bieganiem dla platyny czy innego barachła
@Scooterek: OP chyba ma trochę problem z tym, że to nadal jest gra. Nadal ktoś musiał siedziec i to zaprojektować/zaprogramować. Otwarte światy w grach to sprytnie ukryte skrypty, nie potrafimy im nadać życia i super realistycznej losowości. Dlatego właśnie to jeden z najtrudniejszych rodzajów gier do stworzenia by zaspokoić fanów.
- 12
- 4
@jwitos: Zazwyczaj chwalona jest jedynie strona narracyjna, samej gry to jest tam tyle co kot napłakał. I przez to całe meta-meta-meta podejście nigdy nie wiadomo czy kolejna mechanika nie jest wprowadzona jedynie dla śmieszków, więc nie wydaje mi się by była "grą" sensu stricte. Bardziej eksperymentem. No i niektórzy mają po prostu uczulenie na ten sposób przedstawiania historii, bo co tutaj kryć - ma naleciałości tumblrowskiego fanficu. Gra stworzona by
- 23
Kończę mechanizm "prestige" popularny w idle grach. W skrócie resetuje on całkowity progress ale daje bonus typu +20%. Ja oprócz bonusu do statystyk powiększam mięśnie naszego boksera. Nie śpijcie #programowanie i #gamedev :>
źródło: comment_8aqS0MEccH0JqDEQIXXzMDlgzckBXSrd.jpg
Pobierz- 3
@lubie-sernik miałem przeczucie, że pierwszy plus będzie od ciebie, dobrze że też nie ostatni :D
@applicattura: kurde ale czemu to jest idle? tyle zajebistych animacji, mechanik, grafik i typ gry która nudzi się po max 2 dniach
W ubiegłym miesiącu wiele gier zostało wydanych i wiele poradników zostało napisanych dla darmowego i otwartego silnika do tworzenia gier Godot Engine, więc w tym wpisie postaram się przedstawić najciekawsze z nich.
Poradniki
Jak zrobić klona Dooma w 13 minut - https://www.youtube.com/watch?v=LbyyjmOji0M
Szybka nawigacja po projekcie - https://www.youtube.com/watch?v=WPhUJR3vnV0
Jak zrobić grę platformową w 10 minut -
Poradniki
Jak zrobić klona Dooma w 13 minut - https://www.youtube.com/watch?v=LbyyjmOji0M
Szybka nawigacja po projekcie - https://www.youtube.com/watch?v=WPhUJR3vnV0
Jak zrobić grę platformową w 10 minut -
- 4
Robienie samouczków jest strasznie niewdzięczne. Do tego organicznie ich nie cierpię. "Naciśnij WSAD żeby chodzić, a skaczesz spacją". Serio? Nie wpadł bym.
No ale jakoś graczowi trzeba przekazać, jak się gra. W ΔV gdzieś 55% graczy sobie z tym radzi tak jak jest, no ale nie mogę zostawić 45% gdzieś na polu. Pracuję więc nad zrobieniem samouczka w tle - tak, by komputer podpowiadał co tam zrobić w danym momencie, ale nie był
No ale jakoś graczowi trzeba przekazać, jak się gra. W ΔV gdzieś 55% graczy sobie z tym radzi tak jak jest, no ale nie mogę zostawić 45% gdzieś na polu. Pracuję więc nad zrobieniem samouczka w tle - tak, by komputer podpowiadał co tam zrobić w danym momencie, ale nie był
źródło: comment_EeSDsvoeiXMZiW1dN2YFT31NhcI7B4d2.jpg
Pobierz@koder: a nie lepiej zrobić samouczek na zasadzie "Co chcesz teraz zrobić?" I dać kilka popularnych opcji do wyboru i dopiero wtedy odpalać samouczek dla konkretnej akcji? Wiadomo, że jak już gra wykryje, że użytkownik jest w stanie sam coś zrobić, to nie powinna go tego uczyć...
@koder: nie gram gry, to koncepcja z korporacyjnych systemów ERP, która zmniejsza koszty wdrożenia
użytkownik nie musi czytać 600 stron instrukcji, tylko jest prowadzony kreatorem jeżeli czegoś nie potrafi sam wyklikać
a kreator odszukuje w odpowiedniej podkategorii zbioru "What do you want to do today?" tworzonego na podstawie FAQ supportu i doświadczenia trenerów
W przypadku gry jest dużo prościej, mniej scenariuszy użycia, można zacząć od podstawowych "Zebrać surowce", "poruszyć się
użytkownik nie musi czytać 600 stron instrukcji, tylko jest prowadzony kreatorem jeżeli czegoś nie potrafi sam wyklikać
a kreator odszukuje w odpowiedniej podkategorii zbioru "What do you want to do today?" tworzonego na podstawie FAQ supportu i doświadczenia trenerów
W przypadku gry jest dużo prościej, mniej scenariuszy użycia, można zacząć od podstawowych "Zebrać surowce", "poruszyć się
Widać ze niektórzy sobie dosłownie jaja robią ze sprzedaży assetów do gamedev, albo liczą na zysk po najsłabszej lini oporu.
Np. wygenerowane automatyczne przez jakiś generator postać (tu generator z rpgmakera, pewnie spiracony (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)), a on sprzedaje za 3usd. 10zl.
Śmiech na sali....
Co niektórzy idą dalej, jeden tile lawy. który wyglada jak z painta 1usd.
Np. wygenerowane automatyczne przez jakiś generator postać (tu generator z rpgmakera, pewnie spiracony (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)), a on sprzedaje za 3usd. 10zl.
Śmiech na sali....
Co niektórzy idą dalej, jeden tile lawy. który wyglada jak z painta 1usd.
- 5
Nadchodzące zmiany w https://wilds.io
Opis zmian na forum https://forum.instantonline.io/thread/1922/Upcoming-update
#rezogry #gamedev
Opis zmian na forum https://forum.instantonline.io/thread/1922/Upcoming-update
#rezogry #gamedev

22
Number Puzzle - zrobiłem prostą grę dla fanów logicznego myślenia

Zapraszam do przetestowania mojej prostej gry. Number Puzzle - wiele podobnych gier jest w sklepie nie zaprzeczam. Jednak zależało mi na tym by była ona jak najprostsza graficznie i jednocześnie lekka.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 16
Drewniane chatki do Wilds.io. Przerabiam ostro tę grę. Chcę dodać zwierzęta, polowania, temperaturę ciała itd - tak jak to sobie wymyśliłem trzy lata temu.
#rezogry #gamedev #multiplayer #gry
#rezogry #gamedev #multiplayer #gry
źródło: comment_Jaa5X5zrn5tUuYlGwDdaPf9VDfWXqKUT.jpg
Pobierz- 13
Drodzy Mircy i kochane Mirabelki, od jakiegoś czasu pracuję wraz z członkami mojego GameDevu o nazwie TheEpicLore nad projektem IronSmith : Medieval simulator.
Ironsmith: Medieval Simulator to kładąca nacisk na fachu kowala w średniowiecznej formie. Doskonal swoje zdolności do poziomu mistrzostwa tworząc narzędzia, bronie i pancerze dla różnych klas społecznych w rozbudowanym systemie craftingowym i w realistycznej oprawie graficznej.
Wystartowaliśmy ze steamem i jeśli projekt wam się podoba, to bardzo proszę o dodanie
Ironsmith: Medieval Simulator to kładąca nacisk na fachu kowala w średniowiecznej formie. Doskonal swoje zdolności do poziomu mistrzostwa tworząc narzędzia, bronie i pancerze dla różnych klas społecznych w rozbudowanym systemie craftingowym i w realistycznej oprawie graficznej.
Wystartowaliśmy ze steamem i jeśli projekt wam się podoba, to bardzo proszę o dodanie
źródło: comment_bxq91Q5L77YxxSSX7Xb5BBNQ8LTLgGRz.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@Radkownik: fajnie by było jakby były zlecenia specjalne np. Kasztelana danego zamku i trzeba wyrobić coś wyjątkowego.
Cieszę się, że mogłem coś tam podsunąć bo z gamedev mam tyle wspólnego co z dymaniem czyli widziałem w necie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Cieszę się, że mogłem coś tam podsunąć bo z gamedev mam tyle wspólnego co z dymaniem czyli widziałem w necie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
- 11
Witam, najemnicy bez sprzętu tracą na wartości. Dodałem trochę broni do gry oraz okienko najemnika z jego sprzętem i podstawowym zestawem statystyk. Co do parametrów postaci to jest to póki co grunt pod interes :)
Tag do śledzenia/czarnolistowania projektu: #zeroisnottrue
#gamedev #unity3d
Tag do śledzenia/czarnolistowania projektu: #zeroisnottrue
#gamedev #unity3d
źródło: comment_VKA7LNOiIMluTovpboHHpufyZqzqguco.jpg
Pobierz- 0
@wysuszony: Na razie do budowania mechanik stworzyłem w kilka minut parę podstawowych najemników i "Steroid" Gontarski był jednym z pierwszych skojarzeń jakie mi przyszły do głowy. Jak widać Travolta też się załapał ( ͡º ͜ʖ͡º)
Najładniejszy IF jakiego kiedykolwiek udało mi się stworzyć
źródło: comment_R5E7dZbYhezZQJ6kD88wwcjnv5ktjK2D.jpg
Pobierz- 8
W sumie przypadkiem wpadłem na bardzo fajną, choć niezbyt popularną, serię dla początkujących - https://www.youtube.com/playlist?list=PLFgjYYTq6xyhtVK6VzLiFe3pmBu-XSNlX
Tutek prowadzony bardzo powoli (ale bez lania wody) i dokładnie opisuje co i dlaczego, a nie inaczej.
#unity3d #csharp #gamedev #tutorial
Tutek prowadzony bardzo powoli (ale bez lania wody) i dokładnie opisuje co i dlaczego, a nie inaczej.
#unity3d #csharp #gamedev #tutorial























#gamedev #unity3d #unity #programowanie #it i fajnie jakby się udało #programista15k xD
Komentarz usunięty przez moderatora