Siema, Mirki i Mirabelki!

Witam z powrotem po dłużej przerwie – mieliśmy ostatnio niezłe urwanie głowy. Wypuściliśmy dużą aktualizację, która wprowadziła warsztaty rzemieślnicze budowane przez graczy, system pieców hutniczych pozwalających przetapiać materiały metalurgiczne, a także całkiem nowy world event. Ogrom pracy, testów i iteracji, ale warto było! A do tego, będąc polskim zespołem, przygotowujemy się do świętowania nadchodzącej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Z tej okazji dodaliśmy unikatową część pancerza, zaprojektowaną na
jan-grochowski - Siema, Mirki i Mirabelki!

Witam z powrotem po dłużej przerwie – m...

źródło: comment_bUWW8AEh62yz3wZvyGpjjfpX4MeCkPTa.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jan-grochowski: czyli uważasz, że w każdej epoce nie istniały oddziału lekko, średnio i ciezkozbrojne? Wystarczy porobić research, zatrudnić archeologa lub zrobić cokolwiek, by gra nie wyglądała jak LARP niskiej jakości
  • Odpowiedz
Mirki i mirabelki, pomóżcie. Mam zgłoszenie, że demko mojej gry chodzi paskudnie wolno na #radeon RX Vega.

Gdyby ktoś z ową kartą był łaskaw i spróbował, byłbym zobowiązany. Największe problemy zgłaszane są na ekranie kończącym demko, który można wywołać w 20 sekund cofając się w lewo zaraz po rozpoczęciu dema. Oczekiwałbym na tym sprzęcie co najmniej 60FPS przez cały czas.

Z góry dzięki!

#kodermakesgames #deltav #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#vrchat jest do niczego, zwłaszcza pod względem optymalizacji akceleracji 3D i możliwości.
Jestem przekonany że #garrysmod byłby o wiele lepszym rozwiązaniem (nawet w wersji nonsteam), zwłaszcza że możesz wpływać na fizykę skinów innych graczy, oraz tworzyć na silniku source modele i mapy z kolegami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może to staroć, ale narzędzi ma całą masę pod maską, oraz pozwala na streamowanie tekstur (były
majsterV2 - #vrchat jest do niczego, zwłaszcza pod względem optymalizacji akceleracji...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AdireQ: Chyba trzeba przesunąć suwnicę nim ten koszmar wejdzie za mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obecnie w #cjdns są plany odpalenia serwera także tej gry (ping okazał się znośny)
Więc to pierwszy przebłysk uwolnienia większego potencjału VRa.
Tylko wyobraź sobie co można stworzyć i do czego użyć taki kombajn ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek:

Kraków to nie wieś i miewamy tutaj regularnie gamejamy - tyle że mam pecha i nigdy się nie mogę załapać

Chciałem być zabawny. Moja miejscowość jest za mała aby tu się odbywały gamejamy:(
  • Odpowiedz
@Hedage: Przychodzi czas, że trudniej jest coś wymyśleć niż zrobić. Nawet obcykany człowiek może spędzić mnóstwo czasu nad prostą grą, jeżeli nikt za niego wszystkiego nie obmyśli.
  • Odpowiedz
Uff, wydanie czegokolwiek to ciężka sprawa. Dużo rzeczy nagle na głowę się zwala, tak, że ledwo człowiek ma czas na cokolwiek. Od wydania demka ΔV: Rings of Saturn (Steam) byłem na Wykopie raczej cicho - ale to nie znaczy, że nic się nie działo, wręcz przeciwnie:

* Wypuściłem w sumie 5 aktualizacji.
* Dorobiłem się chińskiego tłumaczenia, a przy okazji liznąłem całkiem sporo informacji o specyfice chińskiego rynku gier. Temat na całkiem
koder - Uff, wydanie czegokolwiek to ciężka sprawa. Dużo rzeczy nagle na głowę się zw...

źródło: comment_KbOfO9f3PMsCL6VRklasVSulLi7BtqrD.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder: A później wracam do bazy a tam: "łooo panie, kto to panu tak ... przedrutował.jpg" zrobimy, ale należy się tysionc z góry i gwarancja do bramy, a potem się nie znamy XDD
A w sumie tak przy okazji pomyślałem, że spoko by było jakbyś mógł kupić zapasowe części do naprawy, żeby potem z dobrym mechanikiem sobie móc całkiem naprawić/wymienić w czasie lotu.
  • Odpowiedz
2 Listopada miała miejsce premiera drugiej wersji Alpha otwartego i darmowego silnika do tworzenia gier Godot Engine, która przyniosła wiele zmian a między innymi:

- Nowy układ paneli i zmniejszenie minimalnej ich wielkości #22068 i #23114
- Widok drzewa w panelu systemu plików #21426
- Dodanie nowego trybu skalowania dla 2D #21934
- Dodanie nowych funkcji do tworzenia logów w C# #23349
q.....n - 2 Listopada miała miejsce premiera drugiej wersji Alpha otwartego i darmowe...

źródło: comment_O3b0tVDoA3UkaeUEAibXlBWB1MhB0BsZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po aktywnie spędzonych w pracy trzech miesiącach na programowaniu w C++ postanowiłem w końcu napisać swoją grę na którą pomysł mam w głowie od pół roku, a sam świat który chciałem wykreować i kilku głównych bohaterów wymyśliłem już na początku studiów, to będą ładne 4 lata. Główne założenia i elementy jakie gra ma w sobie zawierać już wymyśliłem. Chcę zapewnić możliwość powtarzania gry i przechodzenia ją na wiele sposobów, przedstawić graczom nowe,
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweLwiatko: Powodzenia w projekcie. Pisanie gierek to nic łatwego, ale ile się nauczyć można i jak fajnie się różni od robienia kolejnej TODO listy albo innego gunwa.
Daj tylko link do githuba.
  • Odpowiedz
Przy okazji zawieruchy, którą wywołały niedawne wydarzenia wokół firmy Blizzard i jej najnowszego dziecka, warto przypomnieć, że tak naprawdę odpowiedzialnym za powstanie dwóch pierwszych części diablo jest studio Condor znane w późniejszym czasie jako Blizzard North. Zostało założone w 1993 roku i składało się z zaledwie trzech osób - Davida Brevika oraz braci Schaefer. W początkowych latach studia idea gry diablo była przez wydawców odrzucana, po pierwsze z powodu platformy docelowej PC,
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xtal: ale szczerze mówiąc to mnie wcale taka sytuacja nie martwi, bo daje nadzieje na wybicie się nowym mniejszym firmom, i tak długo duże firmy będą wydawały gnioty, tym większa szansa na to, że pojawi się coś świeżego od młodych i zdolnych. Gdzieś tam było napisane, że diablo to był jego pomysł bodajże, ze szkoły średniej. Także chyba lepiej patrzeć z nadzieją i przychylnym okiem na nowe, niezależne, chociaż niedoskonałe
  • Odpowiedz