Jak Steven Weinberg zmienił oblicze fizyki oraz fizyków. <-- znalezisko

Ponad rok minęło od czasu dodania tutaj mojego ostatniego tłumaczenia artykułu. Dzisiaj, po tej dosyć długiej przerwie, dodaję kolejne tłumaczenie artykułu fizyka teoretycznego Nimy Arkani-Hameda o Stevenie Weinbergu, jednym z największych fizyków XX wieku i współtwórcy tzw. elektro-słabej unifikacji (lub inaczej małej unifikacji), choć w nieco innej odsłonie. Nie będę dodawał tłumaczeń w komentarzach pod wykopaliskiem tylko bezpośrednio w mini stronce, którą sobie stworzyłem na heroku pod adresem:

http://fizyczne-nowinki-fakera.herokuapp.com/

Nie
FakeR - Jak Steven Weinberg zmienił oblicze fizyki oraz fizyków. <-- znalezisko

Po...

źródło: comment_1633607389moS6jQ6IyhaNYawEA9x7KA.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Fake_R: Dzięki i szacuneczek za Twoją pracę, zawsze czytam z zainteresowaniem!

Czy na stronie, o której piszesz masz aktywne RSS? Chciałabym podpiąć sobie stronkę pod feedly, aby mieć powiadomienia o nowych artykułach :)
  • Odpowiedz
Taka ciekawostka: wiecie, że obrót ziemi dookoła własnej osi nie zajmuje 24h, tylko 23h 56m? Długo się zastanawiałem dlaczego w takim razie dzień się nie przesuwa. Skoro dziennie jest te 4 minuty różnicy, to powiedzmy po 10 dniach już jest 40 minut różnicy, a po 100 dniach 6h 40m różnicy. Więc po tych 100 dniach np. południe powinno wypadać nie o 12, ale o 5:20, bo w końcu zegarki odliczają 24h, a
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#oswiata #szkola #nauczyciel
#matematyka #fizyka

Czytam dziś artykuł, że brakuje nauczycieli, głównie fizyki i matematyki. Szkoły nie mogą znaleźć nauczycieli, bo szukają ludzi z przygotowaniem pedagogicznym. Kogoś kto skończył matematykę, ale nie ma przygotowania pedagogicznego nie zatrudnią. Czy tylko mnie śmieszy ten absurd? Ja pamiętam z moich czasów szkolnych, że połowa nauczycieli w ogóle nie nadawała się do pracy z dziećmi, były wyzwiska, obrażanie ucznia przy całej klasie, darcie mordy na ucznia, brak wsparcia i zrozumienia problemów ucznia. A jednak ci nauczyciele mieli przygotowanie pedagogiczne. Tak więc o niczym to nie świadczy i nie powinni na to patrzeć szukając nauczyciela. Przynajmniej ja tak uważam.

Bawi
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Każdy kto ma skończony kierunek ścisły i nie robił tego przez przypadek raczej nie będzie się chciał dokształcać w kierunku pedagogicznym. Biorąc pod uwagę nieliczne osoby, które po prostu lubią uczyć innych, przeważająca większość idzie na nauczyciela dla wygody. Po co im wiedza pedagogiczna, jak nie potrafią w prosty sposób wyjaśnić parzystości liczb całkowitych. Po pięciu latach studiów...

To tak jakby lekarz nie potrafił wyjaśnić pacjentowi, co to jest
  • Odpowiedz
Mija 10 rocznica największego naukowego blamażu - ogłoszenia, że z eksperymentu wyszło, że neutrina lecą z prędkością większą od światła, co okazało się potem wynikiem błędnego przyłączenia kabla przesyłającego sygnał czasu do aparatury. Ale to drugie nie do wszystkich dotarło i na nadswietlne neutrina niektórzy nadal się powołują
https://www.wykop.pl/link/6301781/upior-w-operze-nadswietlne-neutrina-i-10-lat-wstydu/
#nauka #gruparatowaniapoziomu #fizyka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach