#tojestmultikonto #fizyka #nauka #matematyka

Chciałbym przeprowadzić eksperyment myślowy. Zabawa polega na tym, że opisuję, co "widzę", a odpowiadający odpisują czy się ze mną zgadzają czy nie.

Rysuję punkt, następnie rysuję koło ze środkiem w tym punkcie, umieszczam na nim liczby 1, 2, 3, 5 i 7, później rysuję kolejne, koło na którym umieszczam kolejne liczby pierwsze. Jak będzie przybywało okręgów, a liczby pierwsze będą
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie sam się nad tym zastanawiam, nie wiem czy nie popełniłem jakiegoś błędu, mogłem pominąć jakąś liczbę pierwszą. Na razie podliczyłem to w tej formie. Trzeba to będzie dopracować, bo widzę tu pewien problem, tych kół musiałoby być bardzo dużo, zakładam, że nie chodzi tu o rozrysowywanie liczb do nieskończoności.

Może 1. powinna być punktem centralnym tego wykresu, sam nie znam jeszcze ostatecznej formy. Zależy mi na odpowiedzi jak będzie się ro rozciągało
  • Odpowiedz
Zakładając, że wspinacz znajduje się pomiędzy dwoma ścianami idealnie prostopadłymi do podłoża i utrzymuje się jedynie dzięki kompresji (?), to co sprawia, że nie spada w dół? Gdzie jest kierunek zwrotny do kierunku siły grawitacji?
Czy kierunki siły kompresji nie powinny być równoległe do podłoża, przez co nie wpływałyby na siłę grawitacji?
wiedza licealna
#fizyka #wspinaczka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niepowtarzalny-dwa: @OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: co prawda z fizyki nie mam jakieś wielkiej wiedzy ale powiem Ci jak to wygląda z punktu wspinania bo tu mam większe pole do popisu. Tarcie oczywiście jest ważne jak kolega wspomniał ale wspinacz też bardzo dużą cegiełkę do tego dokłada. Ty swoimi kończynami naciskasz na ścianę. To nie jest tak że my sobie stoimy na tarcie i ono załatwia za nas całą robotę.Ty musisz wywierać
  • Odpowiedz
@emjot86: Właśnie Dragan w jednym z wywiadów powiedział, że to dziwne że nikt nie wpadł na trop obiektów nadświetlnych, że mamy je pod nosem. Z opisu wynika że takim obiektem może być elektron, który w granicach chmury elektronowej jest obiektem nadświetlnym ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Nawiązując do produkcji kryzysu powtórzenia badań (tych samych, tak samo z takim samym wynikiem).

Łatwo jest nam się zgodzić, że takie błędy występują w naukach humanistycznych, no dobrze.

A co z naukami ścisłymi, pamiętam z wykładów przykład, gdzie źle rozumiano zjawisko fizyczne i dopiero po czasie je poprawiono, dotyczyło to przylepności i tego na czym ona polega.

A
pyroxar - Nawiązując do produkcji kryzysu powtórzenia badań (tych samych, tak samo z ...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A co z #matematyka

Na pewno byłoby jakieś błędy które przeszły jej najgęstsze sito i pytanie dlaczego tak się stało?


@pyroxar: no pewnie były i są takie błędy. Wyobrażam sobie, że jakiś specjalista w danej dziedzinie, wybitny matematyk pracuje nad jakimś dowodem 10 lat, na pewno musi u niego w pewnych momentach pojawić się myślenie życzeniowe, jakieś błędy w rozumowaniu, pytanie czy je poprawi. A potem prace dostaje
  • Odpowiedz
czyli wysoka entropia to bajzel czy porządek ??


@KosmicznyJanusz: To zależy co rozumiesz przez słowo porządek. Dla mnie obydwa kwadraty przedstawiają jakiś porządek. Szachownica jest bardziej zrównoważona niż dwa pola o różnych energiach (kolorach).

Buduje mur który z czasem się rozlatuje czyli zwiększa się jego Entropia, gdyż entropia rośnie z czasem, mam rację
tojestmultikonto - > czyli wysoka entropia to bajzel czy porządek ??

@KosmicznyJan...

źródło: comment_1672863724Jc8cVM09iRcuBtjqFPZBEJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@KosmicznyJanusz: Ciało człowieka, pracujący silnik czy płonące ognisko mają wyższą temperaturę od temperatury otoczenia (zakładając, że temperatura to niewiele powyżej zera). W takich warunkach obiekty o wyższej energii cieplnej oddają ją do otoczenia. W przypadku silnika jest to korzystne, bo nie ulegnie przegrzaniu, człowiek może się wychłodzić i umrzeć, co jest niekorzystne. Innymi słowy układ dąży do zrównoważenia ilości energii w całej swojej objętości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Znalezisko: Andrzej Dragan. Co wiemy o fizyce kwantowej i dlaczego tak niewiele?

W grudniu odwiedził nas Andrzej Dragan, znakomity fizyk, specjalista z zakresu fizyki kwantowej. Po wykładzie w ramach SCIENCE CAFE mieliśmy okazję zadać mu kilka nurtujących nas pytań.


Dlaczego wciąż nie możemy pogodzić ze sobą teorii kwantowej oraz ogólnej teorii względności? Czy istnieje granica między teorią kwantów a fizyką klasyczną? I co zadziwia Andrzeja Dragana? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!


#mikroreklama
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach