Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuje pomocy kogoś ktoś się zna na elektryce. Kupując hulajnogę elektryczną miałem 2 opcje tego samego producenta i zastanawiam się czy wybór był dobry. Kupiłem hulajnogę o parametrach: 26 ah 48v, sterownik podaje prąd 50A dla obu silników. Na papierze podana moc to 2x600w. Drugą opcją była hulajnoga 18ah 60v, sterownik tak samo 50A na oba silniki, moc na papierze 2x1000w. Może mi ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć jak o ile zyskałem na zasięgu a o ile straciłem na mocy? wiem tylko ze moc szczytowa to 50x48 i 50x60 więc odpowiednio 2400 i 3000w jak to się ma do tego co producent napisał? 2x600 i 2x1000? czy ta mocniejszą hulajnoga w rzeczywistości dużo szybciej by straciła tą moc przy takim małym akumulatorze? Może mi ktoś prościej wyjaśnić korelację między napięciem, pojemnością, natężeniem a mocą i zasięgiem (wytrzymałością?) #elektronika #elektryka #elektroda #pytaniedoeksperta #pytanie #hulajnoga #hulajnogaelektryczna #fizyka #motoryzacja
  • 4
@gooway Jeśli to są dwa silniki tego samego typu to po prostu hulajnoga z silnikami o większej mocy będzie szybciej przyśpieszała i miała większą prędkość maksymalną. Moce szczytowe które podałeś to moce szczytowe sterowników. Sterowniki dobiera się z zapasem mocy. Moce silników 600 i 1000W to prawdopodobnie moce znamionowe, czyli takie przy których silniki mogą działać pracą ciągłą bez ryzyka uszkodzenia. Moc znamionową silnik hulajnogi będzie osiągać najczęściej podczas przyśpieszania, jazdy pod
@lgbtagdrtv wraz z rozładowywaniem się akumulatora spada jego napięcie nie? czyli defacto wybierając hulajnogę 18ah 60v tylko chwilę bym się nacieszył pełną mocą, a w przypadku 26ah 48v dłużej polatam na pełnej mocy?
@gooway: Litowe akumulatory mogą oddawać dużą moc do samego "rozladowania". Naladowany pakiet ogniw 13sXp (nominalne 48V) bedzie mial około 55V, rozladowany 45V. Nie wiem jaki rodzaj silnika masz w hulajnodze, ale jeśli najzwyklejszy szczotkowy, to gdybyś podłączył naładowany pakiet bezpośrednio pod silnik i próbował ruszyć to silnik natychmiast by się spalił. Sterownik ogranicza prąd zmniejszając napięcie. Oblicza jakie powinno być napiecie (zazwyczaj je zawsze zmniejsza), żeby nie popłynął za duży prąd.