Brutalna prawda jest taka, że piertoli sie, że w ostatnich latach rosły ceny wszystkich produktów, nieruchomości itd, ale że rosły też wynagrodzenia razem z tym.

Tylko problem w tym, że cała ta średnia pensja jest zboostowana tylko przez sektor górniczy, a reszta polaków chooya, a nie nadgoniła i jest w plecy o ileś lat.

Taka jest prawda o polskim wzroście płac i dobrobycie. Wobec tego ankieta:

#polska #gospodarka

Czy zarobki w górnictwie w Polsce to patologia

  • Tak 89.4% (101)
  • Nie 10.6% (12)

Oddanych głosów: 113

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MakiawelicznyAltruista: Tylko na mieszkanie odkładasz, często latami. Znaczenie ma nie ile zarabiasz dzisiaj (brutto), ale ile oszczędziłeś / zakumulowałeś kapitału za ostatnie lata. I przy wzrostach pensji, nawet proporcjonalnych do wzrostu cen mieszkań, wzrost cen reszty produktów i kosztów utrzymania dalej pomniejsza możliwe oszczędności, a te przeszłe się błyskawicznie dewaluują.
  • Odpowiedz
Gdzie te wszystkie cwaniaki co śmiali się z Glapy, że zatrzymał się na paskowyżu z podnoszeniem stópek? Nie mówił że stópki oddziałują dopiero po kilku kwartałach? Glapa to jednak specjalista jest ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Pani Tyrowicz ładnie przeprosi Pana PROFESORA Glapę i odejdzie? ( )

#gospodarka
L.....a - Gdzie te wszystkie cwaniaki co śmiali się z Glapy, że zatrzymał się na pask...

źródło: temp_file298223288360908817

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Program BK2% byłby dobry gdyby dotyczył wyłącznie miejscowości znajdujących się powyżej 20km od miasta wojewódzkiego lub większego niż 500k mieszkańców.
Wstrzymał by migracje do dużych ośrodków miejskich i mógł nawet spowodować emigrację części wykształconych do mniejszych miast. Ponadto rozbudziłby rynek budowlany w mniejszych miejscowościach gdzie od dawna nic się nie buduje.
Pompowanie nieruchów w miastach to patologia.

To jest zresztą temat na którym poległa PO - postawienie na rozwój dużych ośrodków miejskich
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 23
@LittleOpa: no właśnie nie byłby dobry, bo banki by mniej zarobiły i ceny nieruchomości w dużych miastach by nie wzrosły tak mocno.
  • Odpowiedz
@LittleOpa: Mogło to, by sie udać gdybyśmy mieli szybką kolej podmiejska i metro sięgające obrzeży metropoli. Mogło to by sie udać gdyby usługi publiczne w miejscowościach ościennych (przedszkola, przychodnie, podstawówki) nie odstawały tak znacznie od metropolii.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@biesy: Jak drożeje to podnosimy od razu, jak cena spada to tłumaczymy posiadaniem ogromnych zapasów zrobionych po wyższych cenach. Czego nie rozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Francuski Senat zarekomendował pilotażowe wdrożenie dochodu gwarantowanego. Cała koncepcja ma promować większą sprawiedliwość społeczną i rzeczywistą redukcję ubóstwa we Francji.

W maju br., na wniosek socjalisty Daniela Percherona, prace nad podstawowym dochodem rozpoczęła komisja we francuskim parlamencie. Efektem jest 433-stronicowy raport, w którym rekomenduje się przetestowanie gwarantowanego dochodu we Francji, w wybranych miejscach w ramach 3-letnich programów pilotażowych.

Bezwarunkowo, wszystkim dorosłym Francuzom

W
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kruchyx: Ale to nie pierwszy kraj, który to testuje. Holandia też robi taki eksperyment, podobnie któryś z krajów skandynawskich (chyba Norwegia), oraz Szwajcaria w Lozannie. Bo prawda jest taka, że w końcu to trzeba będzie wprowadzić. Jeżeli wejdzie pełna automatyzacja, w tym zawodów umysłowych typu lekarz, prawnik, inżynier czy programista to czeka nas jakaś rewolucja. Jaka to nie wiem, może dochód podstawowy może coś innego, ale prawda jest taka, że
  • Odpowiedz