Najzdolniejsi z "Collegium Tumannium" zostawali dochtorami
w 4 dni, ci średnio kumaci musieli zdobywać dyplom aż przez 8 tygodni
Dariusz Sulwiński

Lista O S Z U S T Ó W PARTYJNYCH NOMINATÓW Z DYPLOMEM EMBA/MBA ZROBIONYM NA COLLEGIUM HUMANUM:

1. Bernisz Robert, członek zarządu spółki odbudowującej Pałac Saski 2. Bogush Waldemar, prezes Orlen Deutschland 3. Borzdyńska Monika, członek zarządu operatora PGE Narodowego, wcześniej Dyrektor Komunikacji, Promocji i Marketingu 4. Chęciński Piotr, były
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mi się wydaje czy dzieci w szkołach są teraz turbo toksyczne, brutalne i nie mają w tym żadnych hamulców?


@dawid-poselski: pamiętam do dziś jak w podstawówce wieloletni ósmoklasista wyjechał dyrektorowi z czoła w nos na przerwie w tłumie młodszych uczniów, pierwszy raz widziałam jak się dorosły kładzie na ziemi po jednym strzale i zalewa krwią. Także bym nie przesadzała z "kiedyś to były czasy".
  • Odpowiedz
Wiem, że po podyplomówkach i przygotowaniu pedagogicznym można uczyć w szkołach ale żeby zwiększyć szansę na dostanie roboty to opłaca się zapisywać na kierunkowe studia np. nauczyciel biologii i geografii na uniwersytecie pedagogicznym, bo widziałem, że w niektórych szkołach wymagają kierunkowego? Czy szkoda 5 lat i szukać gdziekolwiek w jakiejkolwiek szkole żeby robić doświadczenie? Bo w sumie to czy do liceum na rozszerzenie wezmą bez kierunkowego?

#nauczyciel #szkola
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem, czy zgodzicie się ze mną, czy to tylko moje spostrzeżenie, ale ogólnie system edukacji w Polsce, zarówno pod kątem nauczania, jak i tzw. "wychowania" dzieci i młodzieży to tragedia. A moim zdaniem, za tę tragedię w dużym stopniu odpowiada zbyt duża liczba kobiet.
Oczywiście jest sporo dobrych wychowawców, ale giną oni i w systemie, i w gąszczu kiepskich nauczycieli.

Ja uważam, że mamy za dużo nauczycielek w stosunku do nauczycieli. Brakuje męskich
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lampartini oczywiście, że tak jest. Kobiety nie potrafią w sposób rzetelny przekazywać wiedzy, możnaby się tu odnieść do trywialnej odzywki "domyśl się". Niestety wśród mężczyzn też znajdą się czarne owce
  • Odpowiedz
Ja uważam, że mamy za dużo nauczycielek w stosunku do nauczycieli. Brakuje męskich wzorców i męskiej ręki (nie mówię tu o jakiejś sile fizycznej, ale ogólnie takim męskim podejściu).


@Lampartini: This. Przez całą szkołę przekonywałem się o tym, że babom za nic nie zależy na sprawiedliwości w szkole i one za nic nie potrafią rozwiązywać konfliktów rówieśniczych. W podstawówce np. prawidłowo je umieli zażegnać tylko dyrektor (chłop), katecheta (chłop) i
  • Odpowiedz