Chciałem sobie poczytać książkę po angielsku i 30 minut zajęło mi przetłumaczenie 1 strony ( ͡° ʖ̯ ͡°) Książka zawiera w chooy słów których nie znam i co chwila muszę patrzeć do słownika, tłumaczyć je sobie i ogarniać kontekst przez co zajmuje mi to dużo czasu. Ogólnie to chciałem poczytać więcej książek popularno-naukowych(po angielsku) tyle, że mi to mozolnie idzie. Macie jakieś porady jak efektywnej się uczyć bardziej
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@psychoACID: nie sprawdzaj każdego niezrozumiałego słowa. Jak rozumiesz ogólny sens aktualnego akapitu to leć dalej olewając słowa i zdania, których nie czaisz. Dopiero jak jakieś słowo jest konieczne, żeby zrozumieć większy fragment - sprawdzaj je w słowniku.

Dzięki temu nie tylko będziesz czytał szybciej i nie zniechęcisz się tak łatwo - ale też najpierw nauczysz się kontekstu, w jakim słowo można użyć - a dopiero potem jego typowego tłumaczenia ze
  • Odpowiedz
@konik_polanowy: Aczkolwiek informacja w tweecie nie ma związku ze zdjęciem - tam jest tylko pieczątka od naczelnika Instytutu Kryptografii, Łączności i Informatyki Akademii FSB Rosji.
  • Odpowiedz
@Blotny: Aczkolwiek to właśnie w szkole nr 1101 (pieczątka dyrektora) wprowadzono te lekcje kryptografii.
Jednostka wojskowa numer 26165 z pieczątki, to jedna z moskiewskich jednostek GRU. (войсковая часть 26165),
Czyli jednak te pieczątki mają coś wspólnego ze sprawą :)
Popraw mnie, jeśli się mylę.

В идеале в заблаговременном развитии математических способностей будущих защитников информации должны сообща участвовать все перечисленные стороны. Прекрасный пример такого многолетнего сотрудничества являет государственное бюджетное учреждение –
  • Odpowiedz
@PierwiastekZdwoch: mam tak samo, ciągle czuję, że umiem zbyt mało. Na razie zaczaąłem się otaczać wszędzie językiem, język w telefonie, na kompie, na razie napisy w serialach pol, potem ang. Muszę siąść do słówek. Powtórzę co inni mówią - najlepiej złapać język w kraju gdzie go używają i nie masz wyboru :p Kolega wyżej też zadał ważne pytanie, może robisz coś nieefektywnie :/
  • Odpowiedz
@PierwiastekZdwoch: @fajny_kapelusz: Powiem wam koledzy jak ja się uczyłem, a jestem na poziomie C2 (tak, mam na to kwita - CPE).
Do b1/b2: Oglądanie filmów z napisami pol/eng. Czasami wielokrotnie ten sam film, osluchiwanie się z frazami, zapamiętywanie ich, zapisywanie zwrotów gramatycznych, których się nie rozumie (oczywiście warto miec kogos, kto wytłumaczy)
Warto nauczyc się na PAMIĘĆ phrasal verbs.
Na poziomie b2, myślisz że już umiesz angielski i zaczynasz cwaniakować, aż
  • Odpowiedz
Mam depresję, nerwicę oraz stany lękowe. Szukałem pracy bezskutecznie od kilku miesięcy, w sumie nawet na rozmowy mnie nie proszono. Poprzez znajomą mi osobę dostałem ofertę pracy jako opiekun młodzieży trudnej w OHP. Jestem pełen empatii i miłego usposobienia, ale boję się, że przez mój stan psychiczny nie dam sobie rady. Muszę dać znać do końca tygodnia czy wchodzę w to, co wy byście radzili? Moje ostatnie doświadczenia z pracą to zwolnienie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
Nie przyjmuj tej pracy póki nie pogodzisz się z własnymi problemami. W swoim stanie takiej młodzieży możesz tylko zaszkodzić. Najpierw zacznij od siebie, później praca, a jak już koniecznie praca to napewno nie praca z ludźmi. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia, mam to samo.
  • Odpowiedz
@Matsoj: @madmat: Możemy heheszkować, ale prawda jest taka, że za pare lat taki hydraulik i innych spec będzei w mega cenie, bo ludzie mają obecnie mentalność (zwłaszcza moje pokolenie - 95r here), że

Manager w korpo 4.5k netto - ohh yeah!

Hydraulik - 8k netto - robol
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nauczyciel uparcie twierdzi, że na maturze z informatyki zadania z praktyki są przypisane do konkretnych narzędzi i nie da się inaczej (to trzeba w Excelu/Calc, tamto koniecznie w Accessie/Base itd. i nie można robić ich po części w innych narzędziach). Ma rację? Informator mówi coś zupełnie innego…
#matura #licbaza #liceum #techbaza #szkola #edukacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@m4sk1n: oczywiście możesz jak chcesz, jak dla mnie to największy atut tego egzaminu, osobiście zrobiłbym wszytko w Excelu bo to szybciej i wygodniej, do tego też przekonuję swoich uczniów
  • Odpowiedz