Nauczyciele maja prawo byc odpowienio wynagradzani za swoja prace. Powinni tez mic prawo, a moze nawet obowiazek nie zabierac pracy do domu. Szczegolnie jezeli jest to podnoszony argument jako cos zlego w pracy nauczyciela. Powinno sie im stworzyc odpowiednie warunki do pracy w szkole, a do tego nie potrzeba duzo - pokoj nauczycielski, zaplecze w klasach tematycznych, moze jakies wolne sale uda sie przystosowac do pracy w stylu "open space". A jak
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Zmniejszenie klas
2. Totalna przebudowa ( a wręcz likwidacja) karty nauczyciela
3. Nauczyciele powinni mieć jasne godziny pracy
  • Odpowiedz
@badtek:

no jest sens - nie ma nikogo bardziej obiektywnego niż rodzice - to rodzice wiedza co dziecko mowi o nauczycielach, ile musi się uczyc w domu i jakie ma wyniki na tle dzieci z innych klas i szkół (innych nauczycieli)


@badtek: Moim zdaniem rodzice i ich dzieci to najmniej obiektywne osoby w temacie ;)
Każdego dziecko jest
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#edukacja tak czasami sie zastanawiam: jak mocno uposledzonym trzeba byc, by pisac, ze 1900zl za miesiac pracy, po 40+ h tygodniowo, z czego ok 20h samej pracy z mlodzieza, to "najlepiej oplacany nauczyciel w Europie"... I to mowia ameby z dyplomami uczelni wyzszych :|
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jako dawny kuc zapłodniony przez niejakiego Ozjasza (zapłodniony intelektualnie, oczywiście) mam silne zapędy wolnościowe, regularnie oscylujące między konserwatywnym liberalizmem, libertarianizmem, realizmem i czymś tam jeszcze. Kreują się w mojej wizji reformy szkolnictwa dwie lub trzy główne możliwości - pierwsza będąca kompromisem z zastanym stanem w Polsce, druga, stanowiąca duży krok w stronę państwa minimum oraz trzecia, będąca sytuacją idealną (z punktu widzenia państwa minimum). Oczywiście, dobrych pomysłów na pewno jest o wiele
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odmien_Byc: mi się podoba system jaki jest bodaj w finlandii, czyli brak sprawdzianów, ocen i zadań domowych, a przynajmniej znaczne zmniejszenie ilości tych rzeczy+ciekawa ppdstawa programowa, ta opcja druga też wygląda spoko
  • Odpowiedz
#mikroreklama: Włosi doceniają Janusza Korczaka - pierwszy profesjonalny przekład "Króla Maciusia Pierwszego" na język włoski

(...) powodem rozpoczęcia tej pracy było to, że mimo rosnącego zainteresowania we Włoszech myślą pedagogiczną Korczaka, twórczość literacka tego wielkiego myśliciela jest wciąż mało znana włoskim czytelnikom (...) Jest to książka dla dzieci o walorach światowych.

znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4901783/wlochy-pierwszy-pelny-przeklad-krola-maciusia-pierwszego-korczaka/

#polska #wlochy #ksiazki #korczak #edukacja #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#szkola #protest #protestnauczycieli #edukacja #oswiata
Właśnie siedzę sobie w pewnej szkole (jestem odpowiedzialny za nagranie audio egzaminu osoby z niepełnosprawnością).
Z tego co usłyszałem to niektórzy nauczyciele dziś odpuścili, a duża część zrezygnuje z protestu w środę (po egzaminach).
Widać że boją się braku wypłaty za dni protestu, no i poparcie dla Broniarza niziutkie.
Chyba im się rypnie ta sprawa.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Staram się nie zaglądać pod #strajknauczycieli bo oczywiście trudno w internetowym strumieniu świadomości odszukać coś racjonalnego, ale dzisiaj niestety się skusiłem i chciałem się dowiedzieć od młodej niewiasty kipiącej żalem, jak sobie wyobraża pewne kwestie. Niestety zamiast odpowiedzi doczekałem się inwektyw, potem kolejnych inwektyw i w końcu blokady, a więc zapytam tutaj liczną grupę wszystkich zajadłych przeciwników całego zawodu nauczyciela. Cytuje swoje pytania kierując je do tych, którzy wspominając swoje
antros - Staram się nie zaglądać pod #strajknauczycieli bo oczywiście trudno w intern...

źródło: comment_nNUhnFokCONmRJkMZ2s2Fi3jHqrzDac7.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@antros:

Ale tu nawet nie chodzi o zarobki. Informatyk czy aktuariusz (xD) NIGDY nie pójdzie do szkoły, bo te nigdy zaoferują konkurencyjnych stawek co firmy ubezpieczeniowe i inne z sektora IT, a poza tym nie będzie uczył dzieciarnię hello Worlda czy rozwiązywać równania kwadratowe, skoro zajmuje się zaawansowanymi, ciekawymi rzeczami w pracy.

Mnie mierzi, ze była propozycja podwyżek wraz ze zmianami w karcie nauczyciela, to się nie zgodzili. Oni chcą
  • Odpowiedz