Do kiedy można zapisać się drugi raz na maturę w przyszłym roku? (żeby napisać dodatkowy przedmiot) Szukam w internetach i jakoś słabo mi to idzie, bo ciągle tylko o poprawce sierpniowej są artykuły ;v

#matura #szkola #edukacja
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r3pr3z3nt: i juz mamy: Argumentum ad personam – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty.

Przykłady:
Doprawdy pojąć nie mogę,
  • Odpowiedz
@Dildago najgorzej jakby dali np. we wtorek lekcje na "wieczór", a w środe na rano. Weź tu zrób pracę domową i się naucz
Dla mnie lekcje od południa do wieczora są antyludzkie i tyle
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wyjaśnić jedną rzecz?
Przeglądam sobie oferty pracy za granicą i często pojawia się informacja o tym, że wymagany jest "bachelor degree".
Zawsze byłem przekonany, że to odpowiednik naszego licencjatu, ale teraz trafiłem na informację iż bachelor degree zdobywa się w ciągu czterech lat edukacji (w przeciwieństwie do licencjatu, który zwykle dostaje się po trzech latach).
Tu pojawia się moje pytanie, jak polski licencjat jest odbierany za granicą? Przekłada się
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@leedss skąd ta informacja o 4 latach? W UK Bachelora degree z reguły studiuje się 3 lata, no chyba, że się wybiera opcję z rokiem w work placement (to się bodajże sandwich year nazywa)
  • Odpowiedz
@Ag90: @Secretariat: lub w Niemczech, Austrii, Belgii, Chorwacji, Francji, Czechach i tak dalej i tak dalej.
Z malymi wyjatkami powyzej zalezy od kierunku/uczelni.

4 letnie bachelor degree są w stanach, pewnie wpisal OP w google i wyskoczylo od razu informacja o US jako domyslnie
@leedss:
  • Odpowiedz
Nie mogę znieść Januszy, którzy gadają jakieś głupoty, typu NO PO TYCH STUDIACH TO PRACY NI MA, UU DOBRY KIERUNEK BEDA PO TYM PINIĄSZKI. Odkąd uczelnia wyższa to szkoła zawodowa? Uniwersytety istnieją po to aby rozwijać i dbać o wiedzę, którą ludzkość już posiadła, a nie po to, żeby tworzyć roboli dla ludu pracującego.

Przez takie postkomunistyczne myślenie, edukacja wyższa w Polsce wygląda jak wygląda. Do większości zawodów nie trzeba mieć studiów.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach