@patchupdate: kurde naprawdę ktoś myśli, że nauczycieli ktoś przeszkoli w jakikolwiek sposób, żeby nauczyć dzieciaki w tym kierunku? XD dadzą im trochę lekcji muzyki i tyle XD disco polo, wielka sztuka. Do podtarcia tyłka chyba
  • Odpowiedz
czy uczelnie prowadzą rekrutacje na studia 1 stopnia na semestr letni, czy tylko na 2 stopień? chodzi mi o publiczne, w wwa nic takiego nie znalazam
#edukacja #studia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wspaniała wszechstronna analiza łatwości szerzenia się pseudonauki, idiotyzmów i chorych wymysłów wszelkiej maści hochsztaplerów. Narzuca się retoryczne pytanie: dlaczego przyswajanie prawdziwej nauki przychodzi z wielkim trudem i z oporami. Chyba brak solidnej bazy tj brak naukowej edukacji w społeczeństwie, sprzyja chwytliwości największych bzdur
We wstępie idea Aurora zawarta jest w kpinie:

Często jestem pytany, dlaczego potrafię siedzieć godzinami, czytając o rozmaitych sposobach na utrzymanie przy życiu pingwinów na arce Noego albo o kolejnych dowodach
robert5502 - Wspaniała wszechstronna analiza łatwości szerzenia się pseudonauki, idio...

źródło: comment_15815381855mmYT3EvtkAKWGEmxMJMqZ.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powsinogaszszlaja: Żaden z rozdziałów w tej książce nie jest dogłębnym sprawdzeniem tematu. Żodyn. A w rozdziale o audiovoodoo wyraźnie napisałem, że nie mam absolutnie nic przeciwko audiofilii, która jest jako taka sensowna i wręcz godna szacunku, a problem pojawia się wtedy i tylko wtedy, gdy a) ktoś zaczyna zmyślać zjawiska fizyczne, pisząc na przykład o porządkowaniu kwantowego szumu elektronów; b) ktoś zaczyna ściemniać, że metoda naukowa jako taka jest błędna,
  • Odpowiedz
@shalisek: Podziel kartkę na 4 części:
1. Osiedle z jakimś defektem (np pusta ponura przestrzeń gdzie mógłby być park)
2. Ludzie dają część pieniędzy rządowi (to narysować tak, że np są 2-3 rodziny i każda ma X pieniędzy i część wrzuca do skrzynki, kontenera z napisem RZĄD)
3. Rząd daje te pieniądze robotnikowi
4. Wszyscy wpłacający cieszą się z tego co wybudował robotnik (np nowy park)
Coś takiego, niech będzie
  • Odpowiedz
@MarianKolasa: już nie chcę mi się pisać o tym, że chłopcy i dziewczynki są inne i potrzebują innych bodźców i w wyniku koedukacji mamy kobiecych mężczyzn i męskie kobiety tak podam zwykły prozaiczny powód. Lepsze wyniki uczniów bez koedukacji niż tych co uczą się w szkołach koedukacyjnych

Koedukacja się nie sprawdza?

Czy badania naukowe prowadzone w szkołach różnego poziomu pomagają w uzyskaniu odpowiedzi, która opcja jest korzystniejsza dla uczniów?

Dzieci
  • Odpowiedz