via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adrian_ru: Ciężki ale ciekawy temat i mało źródeł. Zobacz lekcje koloskova na YouTube. A książki na start "światło magia i nauka" tu w tym miejscu zacznij.
  • Odpowiedz
Przeglądając wątki na polskiej quorze natknąłem się na profil Bogdana Misia. Jeśli ktoś nie kojarzy, jest to matematyk, popularyzator nauki. W dobie internetu prowadził kanał na yt (może już mu wiek nie pozwala?), jak widać pisze też komentarze w sieci. Jedna z ostatnich osób pamiętających i pobierających nauki u przedstawicieli Warszawskiej i Lwowskiej Szkoły Matematycznej

Bardzo mądry człowiek, szczerze polecam jego książki jak i inne publikacje

quora
[wiki]
r.....y - Przeglądając wątki na polskiej quorze natknąłem się na profil Bogdana Misia...

źródło: comment_15822289170f3SwyzTD2QabwzaJFPZTL.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No ale jaka jest alternatywa?


@ZembataSekwoja: no ja nie wiem, 1) zacząć płacić nauczycielom dobre pieniądze by zachęcić do uczenia osoby o odpowiednich kwalifikacjach 2) przestać zmuszać patusów by do 18 roku życia uczęszczały do szkoły, w--------c wszystkich (łącznie z sobą) wokół 3) zreformować cały system by odpowiadał dzisiejszym realiom, a nie nadal imitował XIX-wieczne pruskie rozwiązania mające na celu zabicie w dziecku całej jego ciekawości do świata i stworzenie
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie jest wasze zdanie na temat tego, że w szkole gdy są organizowane jakieś wycieczki to koszt za nauczyciela ponoszą uczniowie? Powinno tak być czy też może nauczyciel powinien płacić sam za siebie? Albo jak to w ogóle u was wyglądało bo ja nigdy się tym nie interesowałam i trochę zdziwiłam się gdy kiedyś wychowawczyni nam o tym powiedziała.
#szkola #pytanie #edukacja #nauczyciele
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DumnaAniemia: nauczyciel wolałby pewnie siedzieć ze swoją rodziną, niż odpowiadać za 25 młodych osób - robi to w ramach wolontariatu, nikt mu nie płaci za tę 'przyjemność'. Są to bezpłatne nadgodziny. Gdybym miała jeszcze do tego dopłacać, na pewno nie jeździłabym na żadne wycieczki ;)
  • Odpowiedz
@vegetator21: No wiec poczytaj na gov.uk o tych calych settled status itd, w angli kest duzo zakldaow pracy, maszyny cnc magazyny driverzy i cala masa factory workers mozna tu sie zaciagnac ale zalezy jakie miasto :)
  • Odpowiedz