@generalnyprzeglad: w takich sytuacjach terapeuta by pomógł :) samemu właśnie można wpaść w różne pułapki myślowe, które terapeuta by wyłapał. Jakbyś chciał jednak kiedyś spróbować, to napisz na priv - mogę polecić kogoś na spotkania online, albo opowiedzieć o swojej terapii.
  • Odpowiedz
Wbrew propagandowej odezwie komisji Episkopatu, religia nie ma nic wspólnego z „duchem wartości” – jest antyetyczną ideologią plemienną. Mimo swych moralizatorskich haseł osłabia empatię, wykopuje podziały, rozwija podwójne standardy. Szkodzi, nie leczy.
#neuropa #katolicyzm #religia #szkola #edukacja #polska
https://m.niedziela.pl/artykul/49061//Komisja-

Wychowania-Katolickiego-nauczanie
https://mobile.twitter.com/boklazec/status/1223299910830841861
robert5502 - Wbrew propagandowej odezwie komisji Episkopatu, religia nie ma nic wspól...

źródło: comment_yr1mhAyqJxuxOc4g0rGSudtolyZ1HPxZ.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

potraficie polecić sensowne książki na temat sztuki wypowiedzi?
nie do końca chodzi mi o książki typu jak przemawiac przed tłumem(np.walka z trema) Bardziej zależy mi na tym jak formułować swoje argumenty, jak przedstawiać swoje zdanie w logiczny sposób. Jak generalnie wzbogacić swoją retorykę
#ksiazki #samorozwoj #edukacja #retoryka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Obserwując "podstawówkowe" zmagania syna z gramatyką języka polskiego naszła mnie znów refleksja jakim idiotyzmem jest utrzymywanie stanu obecnego. Nie ma najmniejszych podstaw ku temu aby w gramatyce polskiej występowały wyjątki. Przypomnę, że np. Rosjanie uprościli swoją gramatykę na początku XIX wieku i jakoś im to nie wyszło na złe. Ciekawym doświadczeniem jest również "bezogonkowy" początek polskiego Internetu gdzie bez najmniejszych problemów kwitła wymiana korespondencji w latin1 (czyli kompletnie bez polskich znaków) i
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

4. Zastąpienie polskich liter typu "ł", "ś", "ń" itd. wersją z apostrofem np. l'ania, s'nieg, kon'ski . Celem zmian jest całkowite przejście z alfabetem do latin1.


@SecretOfTheSteel: W tym momencie można przestać czytać bo większej głupoty dawno nie widziałem.
  • Odpowiedz
potrzebuje podpowiedzi na temat wyboru uczelni:

0) jestem po informatyce xD chcę zrobić studia II stopnia, nie interesują mnie podyplomówki, kursy itp.
1) tryb niestacjonarny
2) rozpoczęcie od semestru letniego = teraz
3) kierunki: analiza danych/big data/BI, ekonometria, ewentualnie rozważam jeszcze testowanie aplikacji
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@369zszywek: chyba według ustawy nauczyciel ma obowiązek wystawić dwie oceny. Jedna na semestr druga na koniec roku. Ale to reguluje ustawa jakaś o ocenianiu. Nie jestem pewna bo dawno się tym interesowałam.
  • Odpowiedz