Hejo,

Jakiś czas temu zamówiłem przesyłkę z Aliexpress i nagle dostaję maila, że problem z przesyłką i coś tam opozniona. Patrzę w śledzeniu DPD, a tam status: „niedoręczona – rezygnacja klienta”. Dzwonię na infolinię (najpierw kilkuminiowa walka z botem, love it XD), a konsultant mówi, że 15.08 o 9:28 z mojego numeru telefonu ktoś zgłosił dyspozycję zwrotu z powodem „rozmyśliłem się”. CO XD. Nic takiego nie zrobiłem, a na 100% nikt nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@adamafam

Nie ma możliwości zgłoszenia rezygnacji przesyłki przez telefon. A powód jest bardzo prosty, nie ma pewności, że rozmawia się z adresatem.
A i przesyłka nie wraca do Chin, bo to formalnie jest przesyłka krajowa.

Spróbuj przekierować paczkę na stronie https://mojapaczka.dpd.com.pl/
Kod PIN powinieneś otrzymać na podany nr telefonu lub e-mailem.
  • Odpowiedz
  • 2
@adamafam
Przesyłki tego typu (DHL eCommerce, DPD, Inpost, Pocztex, czy wszelkiego rodzaju przesyłki z odbiorem w punkcie), to zawsze są przesyłki krajowe. Chińczyk wysyła towar zbiorowo do pośrednika w Polsce (niekoniecznie bezpośrednio). Ten rozlicza cło i VAT (jeżeli zrobił tego inny pośrednik w innym kraju), a następnie nadaje poszczególne przesyłki już jako paczki krajowe. Dlatego nie płacisz cła i VAT-u przy odbiorze.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy ja się pomyliłem czy #aliexpress jakoś źle mnie poprowadziło, ale zamówiłem paczkę na adres paczkomatu xD dpd od razu wbiło błędny adres, a wg infolinii tylko nadawca może zmienić adres dostawy. Z supportem aliexpress to nie rozmowa, bo człowiek nawet nie wie czy oni wiedzą o co mi chodzi. Macie jakiś pomysł jak te paczkę przekierować do mnie? Mówiłem babce na infolinii żeby wydali ją kurierowi z
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@masiej
Nie ma sposobu, chyba że jakoś od suportu wyciągniesz te dane.
Ewentualnie jak masz jakąś inną przesyłkę z Aliexpres, to możesz poszukać na etykiecie (czasem pod etykietą jest druga i tam jako odbiorca jest właśnie pośrednik), gorzej jak szło to w paczce zbiorczej z już naklejonymi polskimi etykietami.
  • Odpowiedz
Będę pierwszy raz sprzedawał coś za pobraniem i od razu coś droższego. Rozumiem, że jak zaznaczę opcje za pobraniem (DPD) to nie ma żadnej możliwości oszustwa? co najwyżej gość nie odbierze paczki i zapłacę drugi raz za zwrot paczki do mnie?
#kurier #dpd #inpost #paczkomaty #dhl
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jajo-_-3: Też miałem podobną sytuacje z dpd w kato. Żabka nie przyjeła paczki bo niewymiarowa, a kilka sekund potem kurier zaznaczył, że adres do dostarczenia nieistnieje. Paczka powędrowała do magazynu, przeleżała 4 dni i została odesłana
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@sberatel: Chyba nie tu XD. Do uzyskania zwrotu brakuje mi tylko tego j------o certyfikatu który faktycznie potwierdzi że w paczce nie było rzeczy
  • Odpowiedz
Siema, ktoś może wie o co chodzi?
Przesyłka od poniedziałku leży na magazynie w Gdańsku, codziennie dzwonię do centrali aby łaskawie ktoś w końcu dostarczył.

Centrala niby codziennie wysyła ponaglenia do oddziału w Gdańsku, codziennie odpowiedź że paczka czeka na załadunek, a to rano, a to na drugi kurs tj. popołudniowy. Już pomijam fakt że każdy konsultant podaje mi różne godziny drugiego kursu, a to do 15, do 18, do 19.
I codziennie, tak tak
rosegold - Siema, ktoś może wie o co chodzi?
Przesyłka od poniedziałku leży na magazy...

źródło: Zrzut ekranu 2025-08-7 o 23.54.41

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to normalne w #dpd , że kurier przy mojej nieobecności zostawia przesyłkę w punkcie odbioru a ja nie dostaję żadnego automatycznego maila / smsa że przesyłka gdzieś oczekuje na mnie do odbioru?

Nawet nie wiedziałem, że przesyłka czeka na mnie, minęły dwa dni i wróciła do nadawcy.

#kurier #dpd
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DPD wy chu..

Zamówiłem 4 paczki z jednego sklepu ze sprzętem komputerowym. Dostawa na parterze do domu. Specjalnie wziąłem wolne. Przyjeżdża kurier z 3 paczkami. Okazuje się, że przy najcięższej (ok 12 kg) wbito rano, że nikogo nie ma w domu i zostanie dostarczona do punktu odbioru na drugim końcu miasta na koniec dnia...

Zostałem właśnie z całym sprzętem komputerowym (monitor, klawa z myszka, sluchawki) bez komputera, który nie wiadomo kiedy będzie
MrArdzi - DPD wy chu..

Zamówiłem 4 paczki z jednego sklepu ze sprzętem komputerowym....

źródło: 1000270924

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@2MSR: Jestem team Inpost i zazwyczaj jak nie ma opcji przesyłki od nich to rezygnuję. Tutaj akurat wybierał sklep, nie było informacji że to dpd. Zawsze jak brałem coś większego to przyjeżdżało auto firmowe sklepu.
  • Odpowiedz
Ostatnio wysyłam dużo paczek i zauważyłem że kurierzy z #inpost i #dpd trzymają poziom, wszystko ładnie elegancko dzień dobry dziękuję do widzenia, ale taki #orlen to kompletne buraki. Dzisiaj mi się trafił taki co nic nie odpowiedział na dzień dobry, dziękuję. Kompletna cisza. Nie polecam.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę zwrócić coś przez dpd. W instrukcji od nich jest:

NIE MUSISZ DRUKOWAĆ NOWEJ ETYKIETY. WYSTARCZY, ŻE UMIEŚCISZ NA PACZCE 14 CYFROWY NUMER LISTU PRZEWOZOWEGO (NUMER PACZKI ZNAJDUJĄCY SIĘ NAD KODEM KRESKOWYM), OTRZYMANY W WIADOMOŚCI E-MAIL.


No i teraz 2 kwestie:
- raz piszą o "numerze listu przewozowego", a raz o "numerze paczki". To to samo?
becvvv - Chcę zwrócić coś przez dpd. W instrukcji od nich jest:
 NIE MUSISZ DRUKOWAĆ ...

źródło: firefox_xoS6wZKLEi

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zawsze zamawialem z #inpost ale sprzedający nie mial tej opcji więc pierwszy raz zamowilem cos z #allegro do punktu odbioru #dpd i niby paczka jest do odbioru juz od 10 rano wg allegro, ale nie przyszlo na maila żadne powiadomienie ani sms na tel. A tej gównianej apki #dpd nie chce instalować... eh...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 0
@pcela: przyszedl dzisiaj rano ten kod. Smieszne bo zlamalem sie i zainstalowalem tą cholerną apke dpd, a tam było ze przesylka wciaz jest w drodze, mimo, że allegro podawało ze gotowa do odebrania xD Podejrzewam, że ktoś czegoś wczoraj nie wyklikał i stąd ten cyrk.
  • Odpowiedz
#kurier #dpd czołem.
Ktoś podpowie jak mam wypełnić formularz online chcąc wysłać opony. Widziałem jak mam zapakować ( w sumie przykleić etykietkę, każda opona z osobna. Ale co mam wybrać w formularzu, jest karton, ale przecież nie będę pakował opony? Zgłupiałem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Muszewymyslec2
Paczka to rodzaj usługi, a nie opakowania (czyli innym rodzajem przesyłki jest list). Każda przesyłka nadana przez DPD jest paczką, nawet jak byłaby to zwykła koperta.
  • Odpowiedz
@Muszewymyslec2

A jeżeli chodzi o inne firmy kurierskie to
- Inpost - Gabaryt D, maks 2 opony w przesyłce (do 15").
- Pocztex - Gabaryt XL lub 2XL (w zależności od wielkości opony), jedna opona to standard, a dwie niesttandard (+150% dopłaty, wiec taniej wysłać oddzielnie). Maks dwie opony w przesyłce
- DHL eCommerce - 1 opona (do 60 cm średnicy) to paczka standardowa, dwie niestandardowa. Maks dwie opony w przesyłce
  • Odpowiedz
@Stulejman_Wspanialy: dpd to rak, zamówiłem dwie opony. Z tym, że nie miałem jak odebrać to zamówiłem do mamuśki, zadaniem kuriera było wstawić to do windy i ona sobie by dalej to poturlała do domu. No ale wielki pan kurier stwierdził, że nie jest tragarzem i nie będzie nosił dwóch opon samochodowych do windy, które nie przekraczają wagi, jaką można nosić wykonując taką pracę. No więc zrobiłem przekierowanie do punktu dpd
  • Odpowiedz
#kurierzy #kurier #dpd

Ktoś się orientuje czy jak zamówię rower o wadze 11 kg z przesyłką DPD to kurier ma obowiązek dostarczenia towaru na 4 piętro bez windy czy przy takich gabarytach trzeba wykupić jakąś dodatkową usługę wniesienia?

Dopytuje, bo już kiedyś zamówiłem TV wagowo 20kg i mi kurier powiedział, żebym spod klatki sobie to wtargał, bo nie ma usługi dokupionej z wniesieniem xD Jakoś dałem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fortis97:

Do 31,5 kg (a w niektórych firmach do 32 kg) przesyłki dostarcza się pod wskazany adres. Natomiast od 32 kg kurier ma tylko obowiązek rozładować z auta.
  • Odpowiedz
Jest tu jakiś kurier DPD?
Nadawałem dzisiaj osiem takich samych paczek oznaczonych numerem do różnych odbiorców w automacie. Dostałem jakiegoś udaru mózgu i włożyłem je wszystkie losowo - nie patrząc jaka skrytka mi się w danym momencie otworzyła, wychodząc z założenia że przecież są takie same.

Pytanie: w którym momencie drukowana jest etykieta? Kurier to robi, czy dopiero na bazie?
Boję się, że kurier widząc niezgodność numeru na paczce z numerem przypisanym do
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@onionhero: jeżeli to było nadanie bez etykiety to poczas odbioru nakleja się etykiety tymczasowe na podstawie tego w której skrytce jest paczka.
Numery pisane na paczce są po to by w razie odklejenia etykiety tymczasowej odnaleźć właściwą.
  • Odpowiedz
DPD - najgorsza firma kurierska jaka może być - historia prawdziwa ._.

Zareklamowałem przedmiot kupiony na allegro, zresztą z oficjalnego sklepu Allegro. Miła obsługa sklepu zaproponowała, że zamówią kuriera na swój koszt, niestety padło na firmę DPD. Kurier został zamówiony na dzień 16.07.2025, miał być w godzinach 9-17. Siedzę grzecznie w domu i czekam na pracownika DPD, gdy naglę o 12:17 dostaję maila, że była próba doręczenia, lecz nikogo nie było w domu
skeeto666 - DPD - najgorsza firma kurierska jaka może być - historia prawdziwa ._.

Z...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skeeto666: ich oddział na Targówku to chyba najgorszy oddział DPD w Polsce. Dwa razy się nadziałem, że zamawiałem coś z dostawą w sobotę, w sobotę żadnej wiadomości od DPD i faktycznie oddział nieczynny, więc pewnie przesyłka przyjdzie w poniedziałek? Nic bardziej mylnego. We wtorek rano dostałem maila od DPD, że kurier będzie, podali numer ale jakoś tak zająłem się swoimi sprawami i zapomniałem o nim. O 17 mi się przypomniało
  • Odpowiedz