Nie wiem czy ja się pomyliłem czy #aliexpress jakoś źle mnie poprowadziło, ale zamówiłem paczkę na adres paczkomatu xD dpd od razu wbiło błędny adres, a wg infolinii tylko nadawca może zmienić adres dostawy. Z supportem aliexpress to nie rozmowa, bo człowiek nawet nie wie czy oni wiedzą o co mi chodzi. Macie jakiś pomysł jak te paczkę przekierować do mnie? Mówiłem babce na infolinii żeby wydali ją kurierowi z
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@masiej: siedź pod paczkomatem i czekaj na odbiór
@masiej
Nie ma sposobu, chyba że jakoś od suportu wyciągniesz te dane.
Ewentualnie jak masz jakąś inną przesyłkę z Aliexpres, to możesz poszukać na etykiecie (czasem pod etykietą jest druga i tam jako odbiorca jest właśnie pośrednik), gorzej jak szło to w paczce zbiorczej z już naklejonymi polskimi etykietami.
Nie ma sposobu, chyba że jakoś od suportu wyciągniesz te dane.
Ewentualnie jak masz jakąś inną przesyłkę z Aliexpres, to możesz poszukać na etykiecie (czasem pod etykietą jest druga i tam jako odbiorca jest właśnie pośrednik), gorzej jak szło to w paczce zbiorczej z już naklejonymi polskimi etykietami.
- 0
Będę pierwszy raz sprzedawał coś za pobraniem i od razu coś droższego. Rozumiem, że jak zaznaczę opcje za pobraniem (DPD) to nie ma żadnej możliwości oszustwa? co najwyżej gość nie odbierze paczki i zapłacę drugi raz za zwrot paczki do mnie?
#kurier #dpd #inpost #paczkomaty #dhl
#kurier #dpd #inpost #paczkomaty #dhl
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Siema, ktoś może wie o co chodzi?
Przesyłka od poniedziałku leży na magazynie w Gdańsku, codziennie dzwonię do centrali aby łaskawie ktoś w końcu dostarczył.
Centrala niby codziennie wysyła ponaglenia do oddziału w Gdańsku, codziennie odpowiedź że paczka czeka na załadunek, a to rano, a to na drugi kurs tj. popołudniowy. Już pomijam fakt że każdy konsultant podaje mi różne godziny drugiego kursu, a to do 15, do 18, do 19.
I codziennie, tak tak
Przesyłka od poniedziałku leży na magazynie w Gdańsku, codziennie dzwonię do centrali aby łaskawie ktoś w końcu dostarczył.
Centrala niby codziennie wysyła ponaglenia do oddziału w Gdańsku, codziennie odpowiedź że paczka czeka na załadunek, a to rano, a to na drugi kurs tj. popołudniowy. Już pomijam fakt że każdy konsultant podaje mi różne godziny drugiego kursu, a to do 15, do 18, do 19.
I codziennie, tak tak
źródło: Zrzut ekranu 2025-08-7 o 23.54.41
Pobierz
konto usunięte via Android
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
5
DPD celowo nie dostarcza mi paczek!!11oneoneone

Cześć, tak wiem, jestem zielonką, ale od 10 lat pasywnie używam wykopu :) dzisiaj przychodzę do was z poradą, może trochę #zalesie Od jakiegoś miesiąca (a może i dwóch) mam poważny problem z kurierem DPD oddział Warszawa WA3. Konkretnie: kurier regularnie unika dostarczania paczek
z- 11
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
DPD wy chu..
Zamówiłem 4 paczki z jednego sklepu ze sprzętem komputerowym. Dostawa na parterze do domu. Specjalnie wziąłem wolne. Przyjeżdża kurier z 3 paczkami. Okazuje się, że przy najcięższej (ok 12 kg) wbito rano, że nikogo nie ma w domu i zostanie dostarczona do punktu odbioru na drugim końcu miasta na koniec dnia...
Zostałem właśnie z całym sprzętem komputerowym (monitor, klawa z myszka, sluchawki) bez komputera, który nie wiadomo kiedy będzie
Zamówiłem 4 paczki z jednego sklepu ze sprzętem komputerowym. Dostawa na parterze do domu. Specjalnie wziąłem wolne. Przyjeżdża kurier z 3 paczkami. Okazuje się, że przy najcięższej (ok 12 kg) wbito rano, że nikogo nie ma w domu i zostanie dostarczona do punktu odbioru na drugim końcu miasta na koniec dnia...
Zostałem właśnie z całym sprzętem komputerowym (monitor, klawa z myszka, sluchawki) bez komputera, który nie wiadomo kiedy będzie
źródło: 1000270924
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 1
@MrArdzi: u nas w firmie kurier dpd zostawia paczki pod drzwiami i nawet nie informuje, że to zrobił
- 1
@2MSR: Jestem team Inpost i zazwyczaj jak nie ma opcji przesyłki od nich to rezygnuję. Tutaj akurat wybierał sklep, nie było informacji że to dpd. Zawsze jak brałem coś większego to przyjeżdżało auto firmowe sklepu.
Polecacie jakiś pośredników z Francji do Polski? Chciałbym zakupić rower w dobrej cenie, ale sklep nie wysyła.
#dpd #posrednicy #rower
#dpd #posrednicy #rower
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@1X6D: czyli nie ma zasady, różnie się losuje
- 0
Chcę zwrócić coś przez dpd. W instrukcji od nich jest:
No i teraz 2 kwestie:
- raz piszą o "numerze listu przewozowego", a raz o "numerze paczki". To to samo?
NIE MUSISZ DRUKOWAĆ NOWEJ ETYKIETY. WYSTARCZY, ŻE UMIEŚCISZ NA PACZCE 14 CYFROWY NUMER LISTU PRZEWOZOWEGO (NUMER PACZKI ZNAJDUJĄCY SIĘ NAD KODEM KRESKOWYM), OTRZYMANY W WIADOMOŚCI E-MAIL.
No i teraz 2 kwestie:
- raz piszą o "numerze listu przewozowego", a raz o "numerze paczki". To to samo?
źródło: firefox_xoS6wZKLEi
Pobierz- 0
Zawsze zamawialem z #inpost ale sprzedający nie mial tej opcji więc pierwszy raz zamowilem cos z #allegro do punktu odbioru #dpd i niby paczka jest do odbioru juz od 10 rano wg allegro, ale nie przyszlo na maila żadne powiadomienie ani sms na tel. A tej gównianej apki #dpd nie chce instalować... eh...
@bgb1:
Nie zawsze jest kod odbioru. Niektóre punkty wydają przesyłki na imię i nazwisko plus nr przesyłki.
Nie zawsze jest kod odbioru. Niektóre punkty wydają przesyłki na imię i nazwisko plus nr przesyłki.
- 0
@pcela: przyszedl dzisiaj rano ten kod. Smieszne bo zlamalem sie i zainstalowalem tą cholerną apke dpd, a tam było ze przesylka wciaz jest w drodze, mimo, że allegro podawało ze gotowa do odebrania xD Podejrzewam, że ktoś czegoś wczoraj nie wyklikał i stąd ten cyrk.
@Muszewymyslec2
Paczka to rodzaj usługi, a nie opakowania (czyli innym rodzajem przesyłki jest list). Każda przesyłka nadana przez DPD jest paczką, nawet jak byłaby to zwykła koperta.
Paczka to rodzaj usługi, a nie opakowania (czyli innym rodzajem przesyłki jest list). Każda przesyłka nadana przez DPD jest paczką, nawet jak byłaby to zwykła koperta.
@Muszewymyslec2
A jeżeli chodzi o inne firmy kurierskie to
- Inpost - Gabaryt D, maks 2 opony w przesyłce (do 15").
- Pocztex - Gabaryt XL lub 2XL (w zależności od wielkości opony), jedna opona to standard, a dwie niesttandard (+150% dopłaty, wiec taniej wysłać oddzielnie). Maks dwie opony w przesyłce
- DHL eCommerce - 1 opona (do 60 cm średnicy) to paczka standardowa, dwie niestandardowa. Maks dwie opony w przesyłce
A jeżeli chodzi o inne firmy kurierskie to
- Inpost - Gabaryt D, maks 2 opony w przesyłce (do 15").
- Pocztex - Gabaryt XL lub 2XL (w zależności od wielkości opony), jedna opona to standard, a dwie niesttandard (+150% dopłaty, wiec taniej wysłać oddzielnie). Maks dwie opony w przesyłce
- DHL eCommerce - 1 opona (do 60 cm średnicy) to paczka standardowa, dwie niestandardowa. Maks dwie opony w przesyłce
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Stulejman_Wspanialy: dpd to rak, zamówiłem dwie opony. Z tym, że nie miałem jak odebrać to zamówiłem do mamuśki, zadaniem kuriera było wstawić to do windy i ona sobie by dalej to poturlała do domu. No ale wielki pan kurier stwierdził, że nie jest tragarzem i nie będzie nosił dwóch opon samochodowych do windy, które nie przekraczają wagi, jaką można nosić wykonując taką pracę. No więc zrobiłem przekierowanie do punktu dpd
@Stulejman_Wspanialy: dziwne, bo mi jakoś działa. Zawsze przekierowuje do pop i się da
- 0
#kurierzy #kurier #dpd
Ktoś się orientuje czy jak zamówię rower o wadze 11 kg z przesyłką DPD to kurier ma obowiązek dostarczenia towaru na 4 piętro bez windy czy przy takich gabarytach trzeba wykupić jakąś dodatkową usługę wniesienia?
Dopytuje, bo już kiedyś zamówiłem TV wagowo 20kg i mi kurier powiedział, żebym spod klatki sobie to wtargał, bo nie ma usługi dokupionej z wniesieniem xD Jakoś dałem
Ktoś się orientuje czy jak zamówię rower o wadze 11 kg z przesyłką DPD to kurier ma obowiązek dostarczenia towaru na 4 piętro bez windy czy przy takich gabarytach trzeba wykupić jakąś dodatkową usługę wniesienia?
Dopytuje, bo już kiedyś zamówiłem TV wagowo 20kg i mi kurier powiedział, żebym spod klatki sobie to wtargał, bo nie ma usługi dokupionej z wniesieniem xD Jakoś dałem
@Fortis97:
Do 31,5 kg (a w niektórych firmach do 32 kg) przesyłki dostarcza się pod wskazany adres. Natomiast od 32 kg kurier ma tylko obowiązek rozładować z auta.
Do 31,5 kg (a w niektórych firmach do 32 kg) przesyłki dostarcza się pod wskazany adres. Natomiast od 32 kg kurier ma tylko obowiązek rozładować z auta.
- 0
@Jestem_Tutaj: @klapektarasa @NaChMiNick @pcela No nic dziękuje mirasy jak będzie trzeba to na luzie go wniosę skoro TV ponad 20kg jakoś wciągnąłem :D
Jest tu jakiś kurier DPD?
Nadawałem dzisiaj osiem takich samych paczek oznaczonych numerem do różnych odbiorców w automacie. Dostałem jakiegoś udaru mózgu i włożyłem je wszystkie losowo - nie patrząc jaka skrytka mi się w danym momencie otworzyła, wychodząc z założenia że przecież są takie same.
Pytanie: w którym momencie drukowana jest etykieta? Kurier to robi, czy dopiero na bazie?
Boję się, że kurier widząc niezgodność numeru na paczce z numerem przypisanym do
Nadawałem dzisiaj osiem takich samych paczek oznaczonych numerem do różnych odbiorców w automacie. Dostałem jakiegoś udaru mózgu i włożyłem je wszystkie losowo - nie patrząc jaka skrytka mi się w danym momencie otworzyła, wychodząc z założenia że przecież są takie same.
Pytanie: w którym momencie drukowana jest etykieta? Kurier to robi, czy dopiero na bazie?
Boję się, że kurier widząc niezgodność numeru na paczce z numerem przypisanym do
- 0
@hpiotrekh: @kowalkowskij w aplikacji DPD widzę status nadana, czyli wyjęta z automatu i chyba pójdzie w świat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@onionhero: jeżeli to było nadanie bez etykiety to poczas odbioru nakleja się etykiety tymczasowe na podstawie tego w której skrytce jest paczka.
Numery pisane na paczce są po to by w razie odklejenia etykiety tymczasowej odnaleźć właściwą.
Numery pisane na paczce są po to by w razie odklejenia etykiety tymczasowej odnaleźć właściwą.
DPD - najgorsza firma kurierska jaka może być - historia prawdziwa ._.
Zareklamowałem przedmiot kupiony na allegro, zresztą z oficjalnego sklepu Allegro. Miła obsługa sklepu zaproponowała, że zamówią kuriera na swój koszt, niestety padło na firmę DPD. Kurier został zamówiony na dzień 16.07.2025, miał być w godzinach 9-17. Siedzę grzecznie w domu i czekam na pracownika DPD, gdy naglę o 12:17 dostaję maila, że była próba doręczenia, lecz nikogo nie było w domu
Zareklamowałem przedmiot kupiony na allegro, zresztą z oficjalnego sklepu Allegro. Miła obsługa sklepu zaproponowała, że zamówią kuriera na swój koszt, niestety padło na firmę DPD. Kurier został zamówiony na dzień 16.07.2025, miał być w godzinach 9-17. Siedzę grzecznie w domu i czekam na pracownika DPD, gdy naglę o 12:17 dostaję maila, że była próba doręczenia, lecz nikogo nie było w domu
źródło: image
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 0
@skeeto666: miałem podobną sytuację. Kurier pomylił adresy (d z b w numerze domu) i dobijał się do sąsiada. Na szczęście miałem numer i podjechał raz jeszcze.
@skeeto666: ich oddział na Targówku to chyba najgorszy oddział DPD w Polsce. Dwa razy się nadziałem, że zamawiałem coś z dostawą w sobotę, w sobotę żadnej wiadomości od DPD i faktycznie oddział nieczynny, więc pewnie przesyłka przyjdzie w poniedziałek? Nic bardziej mylnego. We wtorek rano dostałem maila od DPD, że kurier będzie, podali numer ale jakoś tak zająłem się swoimi sprawami i zapomniałem o nim. O 17 mi się przypomniało
- 3
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz
źródło: temp_file4265480813182761961
Pobierz@grubY_0936: tydzień czasu? Nadana w piątek odebrana przez kuriera w poniedziałek. Jeden dzień zazwyczaj zajmuje dostarczenie od odebrania przez kuriera.



















Jakiś czas temu zamówiłem przesyłkę z Aliexpress i nagle dostaję maila, że problem z przesyłką i coś tam opozniona. Patrzę w śledzeniu DPD, a tam status: „niedoręczona – rezygnacja klienta”. Dzwonię na infolinię (najpierw kilkuminiowa walka z botem, love it XD), a konsultant mówi, że 15.08 o 9:28 z mojego numeru telefonu ktoś zgłosił dyspozycję zwrotu z powodem „rozmyśliłem się”. CO XD. Nic takiego nie zrobiłem, a na 100% nikt nie
Nie ma możliwości zgłoszenia rezygnacji przesyłki przez telefon. A powód jest bardzo prosty, nie ma pewności, że rozmawia się z adresatem.
A i przesyłka nie wraca do Chin, bo to formalnie jest przesyłka krajowa.
Spróbuj przekierować paczkę na stronie https://mojapaczka.dpd.com.pl/
Kod PIN powinieneś otrzymać na podany nr telefonu lub e-mailem.
Przesyłki tego typu (DHL eCommerce, DPD, Inpost, Pocztex, czy wszelkiego rodzaju przesyłki z odbiorem w punkcie), to zawsze są przesyłki krajowe. Chińczyk wysyła towar zbiorowo do pośrednika w Polsce (niekoniecznie bezpośrednio). Ten rozlicza cło i VAT (jeżeli zrobił tego inny pośrednik w innym kraju), a następnie nadaje poszczególne przesyłki już jako paczki krajowe. Dlatego nie płacisz cła i VAT-u przy odbiorze.