Czołem Mireczki ;)

Poszukuję ciekawego auta do 6 tyś zł. Auto dla siostry, która wyjeżdża rzadko, ale sporadycznie również w długie trasy. Poszukuję najlepiej benzyniaka. Przeglądałem już Mazdę 626, Premacy i Opla Vectrę. Kulał się ktoś tymi wozami, zwłaszcza tą Premacy? Co moglibyście jeszcze polecić?

#otomoto #auto #mazda #opel #kupautozmikro
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mój #rozowypasek w końcu wybrał się na #prawojazdy i nadszedł czas aby sprezentować jej jakiś mały dupowóz.
Poszukuję czegoś do 10k dla kobiety, warunki dwa musi być to #hatchback i #benzyna, co byście polecieli bez dokładania 300 tys. zł i kupienia czegoś porządnego? :D

Na początku z racji sentymentu brałem pod uwagę Clio ale może coś innego małego dało by się wyrwać
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie auto do 10 tys?
Mój budżet to 12 ale zdaje sobie sprawę, że trzeba zrobić rozrząd itd + jakąś małą poprawkę(nikt nie sprzedaje idealnego stanu w tych pieniądzach).
Myślę, o hatchback'u ponieważ nie potrzebuję większego, a nie chcę bezsensownie wozić powietrza. Auto na co dzień do większego miasta + raz na jakiś czas większy wypad.
Przyznam, że interesowałem się alfa 147, ale dobre egzemplarze po lifcie chodzą po około 12k. Do
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jemigrant: Dokładnie w pierwszej kolejności padają gniazda zaworów, ale i cylindry podlegają zwiększonemu zużyciu, silnik zaczyna brać olej, dymić itd.
  • Odpowiedz
@malysz_z_syrena: Najtańsze utrzymanie, eksploatacja to będzie VW. W tej cenie masz do wyboru Polo, Golf, Passat. Wiadomo im większe tym starsze. To są auta których eksploatacja kosztuje najmniej. Ja bym Ci radził Golfa IV lub jego odpowiednik Audi 8L lub Leona 1M - te auta to to samo, wybierz co Ci sie podoba z wygladu, bo poza wygladem niczym sie nie różnią.
  • Odpowiedz
#pytanie #samochody #auto

Mam a Oplu niestety radio CD 30 bez mp3 - czyli pozostaje albo transmiter FM albo nagrywać audioCD płytki wypalać muzę i zmieniać

1. Jaki transmiter FM polecacie, bo kiepska jakość niestety jeden próbowałem i słabo
2. Wypalanie audio-cd - co zrobić, by tam jednak zmieścić max muzyki? Opcje nagrywania zmniejszenie jakości muzyki da większą czasówkę?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Auto od pierwszego właściciela.

Patrzymy w dokumenty
1 właściciel zagranicą
2 właścicielka w Polsce (podobno przyszła synowa sprzedającego) inne województwo
3 sprzedający
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki potrzebuje pomocy z autem ostatnio miałem z nim przygodę życia :( Kto w #warszawa w weekend chciałby zarobić i wymienić mi cewkę zapłonową oraz przewody i może ewentualnie świece w Seacie Cordoba 2000 1,6 75KM ? Wiem że pewnie poradził bym penie sobie sam, ale potrzebuje samochodu i to szybko. Nie mam narzędzi żadnych i nikogo nie znam w Warszawie #mechanikasamochodowa #elektryka #elektronika
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kapelarz ja bym jednak użył Google i zmienił sam, jest na pewno na forum Seata albo VAG a sporo zaoszczędzisz bo w stolycy Cie skasuja, a i satysfakcja. Jak ogarniesz temat to pójdzie szybciej niż czekać u mechanika. Świece i kable 20 min, cewki trochę dłużej ale bez tragedii
  • Odpowiedz
  • 0
@kapelarz Jestem w Wawie, ale jestem przyjezdny i tez nie mam narzedzi. Nie masz jakiegos znajomego, ktory posiada klucze? Kable z czego pamietam to sie wypinalo.
  • Odpowiedz
@LubieDlugoSpac: okej, pozwól że wytłumaczę :)
Średnica koła i obwód (co logiczne) powinno pozostać to samo, nie ważne czy masz 16/17/18 cali w swoim samochodzie, zwiększając felgę zmniejszasz profil opony, w google znajdziesz sobie fajne kalkulatory, np.
https://tiresize.com/converter/
wpisałem tutaj 205/55/16 tak jak jest standardowo w Twoim samochodzie i w 18" wychodzi, że:
215/40R18 -0.4% różnicy obwodu
225/40R18 +0.8%
  • Odpowiedz