Ale polackie szambo wybiło na tagach #wielkabrytania #uk #brexit #anglia #emigracja

Ludzie, to że jeden wykopek, 50, czy nawet 1000 przyjedzie do UK przed 2021 nie zmieni waszej sytuacji wcale. Po wuj wprowadzać ludzi w błąd jakimiś bzdurami?

Przeczytałem tutaj, że żeby dostać pre-settled status trzeba 1) mieszkać w UK x miesięcy 2) mieć stały adres zamieszkania potwierdzony utility billem 3) mieć pracę 4)
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy w #uk #anglia i ci z tagu #chillihead #chili
Zaczynamy z #rozowypasek sprzedawać papryczki z Tajlandii.
200g z prowincji Nakhon Si Tamarat, szuszone, zapakowane wysyłka z UK do UK (do Pl możemy wysłać ale możemy tez wysłać z PL za jakiś czas)
Ostre jak na Tajskie standardy ale raczej okolice 70k-100k scoville’a
Dla Mirków z UK dorzucę odrobinę suszonych Bords eye z prywatnych zapasów.
Zapraszam
paaszczaktaxi - Mircy w #uk #anglia i ci z tagu #chillihead #chili 
Zaczynamy z #rozo...

źródło: comment_1601070117EOoLLJEpotHOz1pihe74xS.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kochani jaki jest odpowiednik amerykańskiego, angielskiego i australijskiego Olx? Chodzi o prostu o serwisy z ogłoszeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki z góry za info jak wiecie ( ʖ̯)
#usa #anglia #australia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polską nazwę "dworzec" spopularyzował natomiast poznański przemysłowiec Hipolit Cegielski. Być może - to już moja osobista hipoteza - chodziło wówczas o stworzenie wokół kolei dobrego "PRu". "Dworzec" to przecież okazały dom, wiejski dwór, budzi więc skojarzenia raczej pozytywne - wielkość, potęga i ekskluzywność.


@ff_91: może kalka z niemieckiego? Hof - gospodarstwo, dworek, dworski, Bahnhof - dwór kolejowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Xing77: wg mnie najważniejsze w wymowie to mówić poprawnie ;)
Później starać mówić się z jednym akcentem, nie mieszać.

A słownictwo warto znać takie i takie
  • Odpowiedz
Hej Miry, wiecie coś na temat obostrzeń w #uk #anglia
Bo słyszałem, że dzisiaj mają jakieś ustawy nowe wyjść, a chce kupić na dzisiaj #lot do #doncaster na tygodniowy pobyt, żeby mnie nie u-----a kwarantanna.
Dzięki za opinie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@promateosz xD Nie informowałem żadnego urzędu o emigracji. Tylko PUP mi wysłał info, że mnie skreślają z listy bezrobotnych, bo nie stawiłem się na spotkanie, a tak to nikt o nic nie pytał od 5 lat.
  • Odpowiedz