@Xing77: lubię to, ze w Danii jako nowy mieszkaniec byłem lepiej traktowany przez wszelkie instytucje państwowe niż kiedykolwiek w Polsce. Podoba mi się to ze mój bezrobotny sąsiad z socjalu jest w stanie utrzymać rodzine, i ze ja pracując w branży cnc mogę sobie pozwolić na dobre życie(mam na myśli zapewnienie wszystkich podstawowych potrzeb plus dobra prywatna edukacje mojej czwórce dzieci, na co w Polsce nie byłoby mnie stać nigdy.
  • Odpowiedz
Siemanko Mirki i Mirabelki!
Za 26 dni mam lot do Anglii. Wszyscy moi znajomi wymyślają, że i tak nie polecę bo znowu pozamykają granicę i zawieszą loty. Jak myślicie jest to prawdopodobny scenariusz, czy wymyślają? Moim zdaniem to granic już raczej nie będą zamykać.
#podroze #polska #anglia #uk #loty #wakacje
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TYMB4Rk007: Też chcę lecieć za miesiąc, tak samo wszyscy mówią. Myślę, że w najgorszym wypadku 14 dniowa kwarantanna, lub jakieś testy na granicach, na całkowite zamknięcie granic raczej są małe szanse.
  • Odpowiedz
Jezeli zarabiasz wiecej to bez znaczenia, bo wszystkie kraje zachodnie maja duzo wyzsze podatki niz w Polsce


@zarev: @bsl: zawsze smieszy xD

Pracownik fizyczny ktory zarabia w DE 25-30k € brutto rocznie i ma rodzinę w PL zaplaci po przeliczeniu ok. 3400zł rocznego
  • Odpowiedz
  • 4
@adriano30 powinni jeszcze zrobić taki o kelnerach i pracowników hoteli, wtedy dopiero byłoby śmieszne.

Ps inżynierowie lotniczy słabo oberwali koronawirusem, najbardziej pod górkę mają stewardesy i stewardzi bo są łatwo zastępowalni. Z dobrych specjalistów tak łatwo się nie rezygnuje.
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: Torche sie przejade po Tobie, ale moze sie zastanowisz.
Po pierwsze przestan przeliczac wszystko na zlotowki - zarabiasz w funtach i funtach wydajesz.
Po drugie Londyn to nie cale UK, z tego co piszesz kokosow nie zarabiasz, takze czym predzej wynos sie na prowincje gdzie jest robota i zycie za 30% tego co w tej cholernym syfie zwanym Londynem.
Po trzecie postaw sie w sytuacji dziecka - co bys
  • Odpowiedz
@Cryptonerd_io: Ale jakie ciagniecie kasy, prosze bys wyjasnil co masz na mysli, bo chcialbym to zrozumiec? Skoro ktos mieszka za granica i ma umowy o wynajmie mieszkan za kilka lat wstecz, zagraniczna umowe o prace od kilku lat, ma dziesiatki swiadkow, ze zyje poza granicami, oraz istnieje z danym krajem umowa o unikaniu podwojnego opodatkowania, to jakim prawem mialby cokolwiek placic w Polsce, nawet jesli wciaz jest tam zameldowany albo
  • Odpowiedz
Co polski US moze od takiej osoby chciec?


@wykop_lub_zakop: kasę na bombelki.

Ulga abolicyjna pozwalała Polakom pracującym za granicą na rozliczanie osiąganych tam przychodów jedynie wedle prawa podatkowego danego kraju. Polacy nie musieli obawiać się podwójnego rozliczania, także w swojej ojczyźnie. Teraz jednak może się to zmienić, gdyż pojawił się projekt ustawy likwidujący wspomnianą ulgę.

Nie pytaj mnie, pytaj pięknych pań z US... Albo księgowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Mircy mieszkające w #uk jakbyście potrzebowali z Polski jakiś kosmetyków, kremów itp itd to polecam zamawiać z apteki Dbam O Zdrowie. Zamówiłam tydzień temu a dziś przyszła paczka. Za przesyłkę 30 zł więc myślę że super. Trzeci raz tak zamawiałam i wszystko super. Idzie DHLem :) #anglia #kosmetyki #apteka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach