@Przyczlapa: Też widziałem w kształcie tupolewa był, powołany kwietnia 10-tego, a imię konsula w nim urzędującego po świata kres to dziewięćdziesiąt i sześć.
Legenda głosi że raz w roku w owy dzień powołania placówki po niebie mknie upiorny orszak, a każdy z uczestników owego orszaku dzierży kawałek gorejącej pancernej brzozy i biada temu który zakłóci pochód upiorów. XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy jakiś fajny Mirek z #anglia mógłby wysłać mi paczkę z kosmetykami? W Polsce płace za nie ok 40zł a tam nawet niektóre tylko 2 funty xD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szanowne Mirki z #uk

Macie może jakieś wskazówki jeśli chodzi o jazdę po Anglii autem zarejestrowanym w Polsce z kierownicą po lewej stronie? Jak się przygotować, co mówić podczas kontroli? Planuję kupić auto, zarejestrować na ojca, i co pół roku wysyłać do Polski na lawecie i przysyłać sobie drugie, czy coś takiego ma sens?

#uk #kiciochpyta #anglia
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LiveDieRepeat: kumplu, nie zrozumiales chyba przedmowcow. Konfiskata oraz mandat (bodajze 1000 funtow) to jest prawdopodobnie najmniejsza rzecz ktora cie moze spotkac jezdzac z niewaznym ubezpieczeniem. Poza tym jezeli juz masz tak jezdzic, to po co sie w ogole bawic w polskie auta, sciagac je przez pol europy, po prostu kup jakiegos rzecha na miejscu i jezdzij nim bez ubezpieczenia.
Prawdziwy problem bedziesz miec gdy spowodujesz chocby malutka kolizje i dostaniesz
  • Odpowiedz
@wykopeel Apka działa skanując za pomocą bluetooth Twoje otoczenie w poszukiwaniu innych telefonów z zainstalowaną apką. Gdy znajdzie, wymienia informacje- Twoje ID (jakiś ukryty przypadkowy ciąg liczb domyślam się) zapisuje w apce spotkanej osoby, a tej osoby w twojej apce . Jeśli w ciągu 2 tygodni od takiego "sparowania" druga osoba wpisze w apce że ma Covid, Ty dostaniesz o tym powiadomienie z miejscem i czasem Twojego kontaktu z tą osobą.
  • Odpowiedz
Pamiętam takich myślicieli z mojej pierwszej gownoroboty w uk. Nie opłacało im się nadgodzin pracować bo podatek by musieli placic ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adekad: Ile ja się takich nasłuchałem, jak to się nie opłaca więcej robić bo ci podatku więcej zabiorą. Chyba im się wydawało że na minimalnej w 2 próg podatkowy wpadną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki pewnie temat jakich wiele tutaj, ale chciałbym złączyć wszystko w jednym temacie i odświeżyć nieco informacje.

1. Aktualnie pracuję w służbach mundurowych za niecałe 3600 PLN (+ roczny bonus z nagród, świąt itp około 4500 PLN), z tego odkładam miesięcznie około 600 PLN (nie licząc bonusów), niby z czasem są szanse na jakieś wyższe wynagrodzenie, ale nie wiem ile popracuję i czy dotrwam tam do wczesnej emerytury
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Znam paru mundurowych, którzy dotrwali do "emerytury" i są bardzo zadowoleni, cośtam sobie dorabiają, sprowadzą jakiś samochód na handel a emeryturka i tak leci. Znam też 2 przypadki, które do "emerytury" nie dotrwały i teraz sobie mocno plują w brodę "bo trzeba zapierdzielać do śmierci prawie, a koledzy z jednostki na emeryturze się ze mnie śmieją" Pomyśl co będzie za 10-15 lat i wtedy podejmij decyzję.
  • Odpowiedz
Siemanko,

Polska trafiła ostatnio na listę państw z których podróż do UK wiąże się z 14 dniową kwarantanną.

Pytanie- czy wylot z Niemiec zamiast z Polski spowoduje, że kwarantanna nie będzie obowiązkowa? Wiem, że w papierach trzeba wypełnić w jakich krajach się było (chodzi o Passenger Locator Form?), ale co jeśli nie poda się że było się w PL? Przecież tego nie mają jak sprawdzić (a może mają?).

Wiecie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kawalekpodlogi: udajesz czy tak serio? Tak, wyrwałem sobie z kontekstu jego pytanie czy sprawdzają czy mają wyje6ane. To ci odpowiadam, wielkimi literami może ci będzie łatwiej zrozumieć - WRACAŁEM Z FRANCJI, KRAJU OBJĘTEGO KWARANTANNĄ PO POWROCIE, ZERO PYTAŃ, ZERO TELEFONÓW, NIC, PRZEKROCZYŁEM GRANICĘ JAK ZWYKLE. Poproś opiekuna to ci to wytłumaczy mordo.
  • Odpowiedz