Kupiłem na #allegro telefon oznaczony jako Nowy. Otworzyłem paczkę, wszystko wygląda raczej okej, jakby faktycznie był nowy. Do paczki była jednak dołączona faktura z dopiskiem "procedura marży: towar używany". Czy mam się martwić, że telefon jest faktycznie używany, czy to po prostu jakiś przekręt podatkowy sprzedawcy?

#podatki #elektronika #telefony #android #googlepixel
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawno nie kupowałem na #allegro nic więcej niż jakieś pierdoły do domu, ale teraz zachciało mi się słuchawek i aż się za głowę złapałem jak bez przypału można sprzedawać podróbki jako oryginały za 1/3 ceny i nawet jeszcze można dostać promocję na jakieś Allegro Days XD #apple Airpods ORIGINAL

@allegro_pl ogarnijcie się bo wstyd
pekak - Dawno nie kupowałem na #allegro nic więcej niż jakieś pierdoły do domu, ale t...

źródło: Screenshot 2023-04-05 at 18.48.33

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka "śmieszna" sytuacja. Sprzedaję gry na allegro, ten gość kupił jedną (Sekiro btw) z perfidnym zamiarem przejścia i oddania po równych 14 dniach, co też uczynił. Następnie ma pretensje, że ja również zwlekam do tych 14 dni z oddaniem pieniędzy. Patologia na tym allegro jest coraz większa. Chłop mi wystawił negatywa, obsługa go nie może usunąć, bo wyraził swoje subiektywne odczucia. Co tam, że jawnie przyznał się do oszukiwania sprzedawców. Poniżej zapis
Aguirre - Taka "śmieszna" sytuacja. Sprzedaję gry na allegro, ten gość kupił jedną (S...

źródło: 1polishdevil

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@serek_heterogenizowany: nie musisz nic pisać,

ja wolę dla bezpieczeństwa, jak by kurier coś zadżumił z paczką to żeby była w jakikolwiek sposób oznaczona

jeszcze do tego piszę na kartonie ten kod zwrotu podany przez allegro (inny niż kod zwrotu inpost)
  • Odpowiedz
#olx to tak beznadziejny serwis, że już #allegro jest lepsze.
Dodałem ogłoszenie z konsolką nintendo z całym zestawem gierki, pady itd.
Ogłoszenie po chwili usunięte, powodu oczywiście nie podadzą, a za następne ogłoszenie już trzeba zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#vinted zjada olx pod każdym względem, oby upadł ten diabelski twór.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#allegro Hejo, czy można dodać osobe z drugiego końca Polski z innym adresem zamieszkania doe mnie? Mamy te same nazwiska :)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Strona sklepu:
produkt - 87 zł + przesyłka 10 zł

Strona tego samego sklepu na allegro:
produkt - 79 zł i przesyłka za darmo ze smart

A potem hur dur czemu ludzie kupują tylko na #allegro
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Murasame: To jest kwestia konkurencji dla danego przedmiotu. Jeśli mają go wszyscy, to wystawiając drożej po prostu go nie sprzeda. Natomiast ludzie kupują na Allegro również ze względu na ochronę kupującego. Jak dostaniesz np. delikatnie uszkodzony przedmiot, to zwracasz i masz wywalone, kasa musi wrócić, a jak odeślesz prywaciarzowi, to ryzykujesz, że ten ci powie, że ty uszkodziłeś i będzie robić problem ze zwrotem.
  • Odpowiedz
Dobrze rozumiem, że teraz nie da się już wystawić niczego na normalnym allegro (NIE lokalnie) co nie posiada numeru EAN? Czyli np. chcąc wystawić przykładowo jakiś stary wazon, lampkę, albo nawet zwykły pokrowiec do czegokolwiek to już sobie tego nie wystawię, bo przy próbie wystawiania wywali komunikat, że nie da się tego połączyć z katalogiem?
#allegro
#allegrolokalnie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@101101101: EAN jest opcjonalny co nawet jest napisane w rubryce. Komunikat o tym że nie da się tego połączyć z katalogiem chyba oznacza że nie zamieściłeś wystarczająco dużo danych w parametrach przedmiotu czyli marka, model/nazwa itp. Jak wystawiasz coś bezmarkowego czy specyficznego to wpisz cokolwiek aby było zrozumiałe dla kupującego i jednocześnie przepuścił to system. Zdarzało mi się mieć ten komunikat i o ile dobrze pamiętam to właśnie coś było
  • Odpowiedz
  • 0
@Dizel_AHTUNG: No właśnie teraz jest już zupełnie inaczej, bo jeśli nie podam numeru EAN wystawiając jakiś niestandardowy produkt, to nie ma szans tego wystawić. Pojawia się informacja, że "w tej kategorii musisz uzupełnić numer ean". Nie można tam sobie wpisać byle jakiego numeru, bo wyrzuca informację, że nie udało się połączyć tego z katalogiem bo produkt nie pasuje do żadnego innego, który już jest wystawiony na allegro i który ma
  • Odpowiedz
Kupował ktoś z was okulary korekcyjne na Allegro? Czy serio są to normalne wyroby, bez żadnego kręcenia? Czy na podstawie wady wzroku i PD są w stanie tak samo dobrze wykonać okulary jak optyk na miejscu? Jak robiłem stacjonarnie, to była też mierzona jakaś wysokość źrenicy na założonej oprawce czy coś.

Dodatkowo jeszcze mam pytanie, czy własnoręcznie zmierzona wartość rozstawu źrenic, nie jest zbyt ryzykowna? Może lepiej zadzwonić do optyka, w którym
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xMa456: wiesz dlaczego okulary przez internet są tańsze? Bo optyk musi poświęcić Ci swój czas. Na dobranie odpowiedniej konstrukcji, wyjaśnienie czym się różnią, przeliczenie grubości, dokładne pomiary. I pomiary należałoby zrobić na docelowej oprawce, bo nie tylko PD jest ważne. Poza tym PD mierzone samodzielnie jest obarczone dużym błędem i nie uwzględnia rozdziało na OP i OL.
Nie podadzą ci tych pomiarów, bo je powinien wykonać ten, kto będzie montował.
  • Odpowiedz
Mirki kojarzycie może/co sądzicie o sprzedawcy z #allegro melofone, widzę opinie spoko.
Na telefon daje 12 msc gwarancji - oczywiście używany.

Myślałem, o Pixelu 6 można tam wyrwać za ~1600 w niezłym (według opisu i zdjęć) stanie.

Stan telefonu to jak widzę "powystawowy" w co nie wierzę ( ͡
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dezynwoltura: 98,5% to według Ciebie jest spoko opinia? Nie, jak na standardy allegrowe to słaby sprzedawca.
Ponadto, jak sam zauważyłeś, sprzedaje "powystawowe", czyli kłamie. Do żadnego negatywa nawet nie raczył się odnieść, czyli ma w dupie opinie. Jak ktoś ma takie podejście do biznesu to nie ma co liczyć na dobre podejście do spraw gwarancyjnych.
  • Odpowiedz
#gry #allegro #steam
Czy kupując na allegro klucz do harry potter hogwarts... to jest legitne, czy to jakieś wałki w cenach po ok 100pln - w sensie jakieś "pożyczone"
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@atri: na nasz region obecnie klucze są po ~180 zł najtaniej, jeśli coś znacznie taniej to pewnie kody na inne regiony (Argentyna, Rosja, etc.) i wymaga to użycia VPN, steam tego zabrania, ale nie banuje za to
  • Odpowiedz
Wielkanocny rabat
-20 zł z kodem

wielkanoc23
Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz w pasku adresu www.ceneo.pl. Kupon działa na wszystkie produkty oznaczone przyciskiem Kup Teraz przy zakupach za min. 100 zł. Po wybraniu formy dostawy i płatności, wpisz kod kuponu w sekcji Centrum Zniżek i kliknij "Dodaj".

#zakupy #allegro #oszczedzanie #promocje | #wszystkotaniej
Booking-Taniej - Wielkanocny rabat
-20 zł z kodem
wielkanoc23
Otwórz przeglądarkę int...

źródło: b4gsrp8

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach