Wpis z mikrobloga

@vulcanitu: działa, obejrzałem go dokładnie i nic nie wskazuje na to, że jest używany.

Natomiast właśnie chciałem sprawdzić inne aukcje tego sprzedawcy na allegro i ma zawieszone konto xD
@Eshirael: Dzięki za odpowiedź. Czy fakt, że jedna plomba była naruszona wynika z jakiejś standardowo stosowanej praktyki? (tzn. np otwierają pudełko, żeby towar można było uznać za używany i dzięki temu wystawić fakturę vat marża, ale telefon jest faktycznie nieużywany?)

Chcę oszacować po prostu ryzyko że coś jest nie tak z samym telefonem.
no i żeś kupił w jakim januszexie( ͡° ͜ʖ ͡°) rejestruje się on chociaż na gojglu? może chociaż tamci dadzą ci gwarancji na niego


@vulcanitu: no najwyżej oddam i mi allegro protect zwróci, mam na to jeszcze ponad tydzień. Rozważam właśnie czy powinienem to zrobić, np jeżeli przez tydzień nie zauważę, że jest z nim cokolwiek nie tak.

Mógłbyś rozwinąć myśl o gwarancji z Gogla?
@lab_rat: Nie mam pojęcia ale komis czy online czy stacjonarny może chcieć otworzyć opakowanie, żeby zobaczyć co w nim jest w momencie zakupu. Teoretycznie nadal będzie to nowy telefon, ale fakt, że nie jest zafoliowany czy w pełni zaplombowany powinno być opisane „otwarty w celu sprawdzenia zawartości” albo „włączony celem sprawdzenia działania”. Jest to klasyczne teraz pudełko wsuwane to przy jednej z dwóch plomb i tak nie można było otworzyć pudełka.
@lab_rat: wejdź na stronę Google Store, wybierz jakiekolwiek region europejski, zjedź na dół i wybierz zakładkę "naprawa" tam możesz poprzez wpisanie numeru IMEI sprawdzić dystrybucję i ważność gwarancji producenta. Co do samej faktury to nie ma się czym martwić, bo tak działają komisy. Kupując telefon od osoby prywatnej nie można odzyskać podatku, więc żeby nie stracić aż 23% za całość wartości towaru, opodatkują tylko faktyczną marżę.

Co do plomb to mógł