Unboxing. Właśnie odebrałem. Trochę już ją znam, ale nie całą. 300 stron małą czcionką. Z czego 27 końcowych to źródła. Zatem raczej akademicka robota. Miałem do tej pory 50 stron jakiejś wersji cyfrowej nie pamiętam już skąd, no ale tego nie było widać. To była ścięta jakaś książka elektroniczna. W Kindle, przynajmniej w tych legalnych e–bookach widzę że źródła są oznaczone w tekście, klika się na cyfrę przy danym słowie, ale też
Poludnik20 - Unboxing. Właśnie odebrałem. Trochę już ją znam, ale nie całą. 300 stron...

źródło: IMG_20230412_163627

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakiś problem z logowaniem się do allegro z poziomu przeglądarki? nie mogę się zalogować, wyskakuje "wymagane jest rozwiązanie captchy", ale nic nie ma, przy wybraniu telefonu jako opcji logowanie nie dochodzi SMS, w aplikacji wszystko działa. #allegro
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rzeczywiste wymiary skrytek w paczkomacie InPostu:

Paczka duża:
Dopuszczane wymiary paczki - 41 x 38 x 64 cm
Rzeczywiste wymiary skrytki - 42 x 40 cm (długości nie mierzyłem)

Czyli
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wykopaliskasz cofają w pewnych okolicznościach i robią to z poziomu sortowni na podstawie pomiaru miarka. Firmie mogą co najwyżej przegabarytowac na kuriera z uwagi na umowę więc se to dolicza do faktury ale zdarza się że cofają też.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz:
Skrytka jest większa niż maksymalny rozmiar paczki, po to aby kurier mógł ją bez problemu wyjąć. Do tego w jednej maszynie będzie to ok 0,5 cm na każdym boku, a w innym już np. 2 cm czy nawet 3 cm. Inpost eksploatuje maszyny wyprodukowane w różnych latach i niestety mogą się one trochę różnić w rozmiarach skrytek. Podane wymiary są gwarantowane, że paczka wejdzie to każdego paczkomatu.
  • Odpowiedz
@kikiton: tak się dochodzi do milionów ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak szczerze to śmieszny pomysł, ale i fajny. No i cena to nie 100, tylko 40. Trzymam kciuki za małą kreatywną przedsiębiorczość.
  • Odpowiedz
@komciopomcio: Sprzedawca. Bo nie dość, że upominanie się o tak niską kwotę to już żenada, to nawet jeśli chciałby zwrotu towaru to niech sobie go od Ciebie zabierze (zamówi kuriera). Przecież Ty nie popełniłeś błędu, więc dlaczego miałbyś chodzić po paczkomatach czy pocztach.
  • Odpowiedz
@komciopomcio: Sprzedawca niech sie martwi. On jest profesjonalista i nie powinny sie zdazac takie pomylki. Jak ktos pisal, niech pokryje koszty wysylek i wtedy mozesz oddawac. W innym wypadku niech spada na drzewo...poza tym skad wie ze wyslal zle puzle?
  • Odpowiedz
Bylo juz pare zgloszen, ale nadal sie tym nie zajmujecie @allegro_pl


@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: No przecież się zajmują, za dwa dni @allegro_pl z dumą powie że usunął tą aukcję i podziękuje za zgłoszenie, pora na CSa. Zostanie tylko kilka tysięcy takich ofert w tym kilkadziesiąt od tego samego sprzedawcy a ta zostanie zastąpiona 3ma nowymi. I to twoja wina bo a mało zgłaszasz.
  • Odpowiedz
Jeśli kończy mi się roczny allegro smart to teraz będę mieć dostawy od 45zl lub 65zl kurier, czy przy przedłużeniu zostawią stare wartości do momentu rezygnacji?
#allegro
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WTF? Szukam roweru do kupienia i patrzę że jakiś chińczyk wystawił na #allegro oferty Decathlon ale z -60 % ceny sklepowej tylko wysyłka 20 dni... To jakieś oszustwo czy co? #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

co jest, zmienili listing wyswietlanych produktów? co za gnoje.. tam sie nudzi komus? byla mozliwosc wyboru to zmienili na "kafelki"? bez listy. tez tak macie?

#allegro
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałem sprawdzić auta z 2018 na Allegro. Wybieram filtry, silnik, widełki cenowe, USZKODZONY - NIE, a tam 80 procent ogłoszeń zawalone uszkodzonymi złomami od ubezpieczalni. Macie może jakiś pomysł jak używać tego portalu z pominięciem ofert tych złomów? Zgłaszam błędne opisy ale to raczej walka z wiatrakami.

#allegro #motoryzacja #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie działa mi BLIK na telefonie w bardzo specyficzny sposób. Jeśli rozpoczynam płatność na komputerze np. na pyszne.pl czy allegro, wybieram blika i podaje kod wygenerowany w apce banku na telefonie to jest git. Jeśli jednak chcę zrobić wszystko na telefonie, też coś kupić na pyszne czy allegro (nie ma znaczenia czy przeglądarka czy apka) to w momencie wpisania kodu do płatności nie dzieje się nic. Apka banku nie pyta czy potwierdzam
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jeśli wystąpią utrudnienia w potwierdzaniu płatności przy użyciu BLIK, proszę w ustawieniach telefonu przejść do zainstalowanych aplikacji i wybrać IKO. W sekcji Inne uprawnienia proszę włączyć ustawienia, które pozwolą aplikacji na pracę w tle.
  • Odpowiedz
@Stulejman_Beznadziejny: Kwestia uprawnień. Wyświetlanie nad innymi, praca w tle i powiadomienia. Albo przeglądarka ma zbyt wysokie i ogranicza apke banku trybem koncentracji, albo apka banku ma za niskie. Przeinstaluj obie, a gdyby nie pomogło to faktycznie wyłącz bankowi optymalizacje w ust. baterii.
  • Odpowiedz
@matkuma papier jest grubszy, dlatego aby fuser (piec) dobrze zgrzal naniesiony proszek, to kartka musi się wolniej poruszać. Ogólnie naturalne zjawisko i zasada jest prosta - czym grubszy papier, tym wolniej się drukuje. Nie próbuj zmieniać na "papier zwykły 80g" podczas gdy drukujesz etykietę, tylko możesz sobie wałek obkleić. Dobrze jest jak jest i proszę się uzbroić w cierpliwość.
  • Odpowiedz
#allegro Kupiłem ostatnio tarcze 250 z 100 zębami. Po ucięciu 15m2 paneli. Tarcza już nie nadawala się cięcia. Paliła panele. Wystawiłem ocenę produktu na 1 gwiazdkę. I do tej pory nie mojej oceny. Ktoś wie dlaczego?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Papier_Toaletowy: @Jelen_Szlachetny mnie bardziej w-----a, że co kliknięcie potrafi przychodzić email z allegro pay z proponowaną spłatą - ale nie zawsze i czasami wygląda to tak - klikam dalej(przychodzi mail), przestawiam formę dostawy(znów przychodzi mail), przestawiam adresata(kolejny już mail)
  • Odpowiedz