Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko108
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
rawor
rawor

rawor

Dołączył 6 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7053
  • Znaleziska 6891
  • Mikroblog 162
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2

23

7,5 tys. zł kary za przewóz skarpetek bez zgłoszenia. Nałożono już 34 kary.

7,5 tys. zł kary za przewóz skarpetek bez zgłoszenia. Nałożono już 34 kary.

Rozpoczęło się śledzenie przewozu tekstyliów: majtek, jeansów i butów trafiających na bazary, targowiska oraz do sklepów. Obowiązek zgłaszania transportu wprowadzono w marcu, a dotyczy on już 10 kilogramów towaru. Mandat karny dla kierowcy pojazdu z niezgłoszonymi tekstyliami wynosi od 5 do 7,5 tyś.

Zbychu222
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.04.2026, 21:57:39
  • 15
  • #
    polityka
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    prawo
rawor
rawor
rawor 21.04.2026, 05:09:05 via Wykop
  • 20
Czyli jak wieziesz ponad 10 kg szmat do pszoku to grozi ci 20 000 jako nadawcy i 7000 jako kierowcy.Dom wariatów przy tym to ostoja normalności
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rawor
rawor
rawor 21.04.2026, 17:30:06 via Wykop
  • 0
@CrytekPL: No ale pan Milicjant nie wie że nie jesteś przestępcą skarpetkowym -no bo skąd.
Ty jako niewinny musisz udowodnić ze nie jesteś koniem -życzę powodzenia w kontakcie z naszymi obrońcami w każdej chwili( ͡° ͜ʖ ͡°)

349

Jeden z ostatnich czynnych młynów wodnych! Ceny niskie, mąka wybitna

Jeden z ostatnich czynnych młynów wodnych! Ceny niskie, mąka wybitna

ŚLĄSKIE. To miejsce z duszą i historią gotową na scenariusz filmowy! Byliśmy w działającym Młynie Rydzewskich w Dąbrowie Górniczej. Przed wojną ocalał dzięki... pieczonej gęsi i bimbrowi, by w czasach PRL-u zostać bezprawnie odebranym rodzinie na 41 lat. Warto wspierać takie miejsca...

Trzebieslawice
z
dabrowagornicza.naszemiasto.pl
dodany: 20.04.2026, 11:48:37
  • 49
  • #
    polska
  • #
    historia
  • #
    dabrowagornicza
  • #
    ciekawostki
rawor
rawor
rawor 21.04.2026, 07:23:57 via Wykop
  • 3
@Bies600: Ale to już jest .
Wysrywy z AI
"Podatek od gruntów pod wodami (opłata denna): Jeśli młyn korzysta z własnego stawu lub kanału, grunty pod tymi wodami podlegają opodatkowaniu. Roczna stawka od gruntów pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub płynącymi wynosi maksymalnie 4,99 zł za 1 ha.
Opłaty za usługi wodne: Właściciele młynów wykorzystujący wodę do napędu (koło wodne/turbina) mogą być zobowiązani do wnoszenia opłat za tzw. usługi wodne na

2

EDB zniknie ze szkół. Nowacka zapowiada kształcenie obronne

EDB zniknie ze szkół. Nowacka zapowiada kształcenie obronne

Ministra edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała zastąpienie przedmiotu "edukacja dla bezpieczeństwa" zajęciami z "kształ

PiotrPiter
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.04.2026, 14:24:05
  • 1
  • #
    men
rawor
rawor
rawor 20.04.2026, 16:18:17 via Wykop
  • 2
W zamierzchłych czasach PO.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2

Niemcy - system kaucyjny - historia

Niemcy - system kaucyjny - historia

Wszyscy narzekają na zacinające się automaty i polski system kaucyjny. Mało kto jednak wie, że w Niemczech w 2003 roku wprowadzanie kaucji skończyło się o wiele większą katastrofą. Jako ekspert tłumaczę, dlaczego te początkowe 'zgrzyty' są normalne i konieczne.

tymoteusz-bojczuk
z
salon24.pl
dodany: 20.04.2026, 09:04:17
  • 27
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    niemcy
  • #
    systemkaucyjny
rawor
rawor
rawor 20.04.2026, 13:35:39 via Wykop
  • -1
No po prostu laurka dla naszej pani heni kluski.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4

Tragedia na krajowej "42" w powiecie starachowickim. 20

Tragedia na krajowej "42" w powiecie starachowickim. 20

Niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 42 zakończyło się tragicznie. W miejscowości Krynki (gmina Brody), na leśnym

konrad-koneczny
z
wiadomosci7dni.pl
dodany: 20.04.2026, 05:11:17
  • 5
  • #
    wypadek
  • #
    tragedia
  • #
    smierc
  • #
    policja
  • #
    dramat
  • #
    polskiedrogi
rawor
rawor
rawor 20.04.2026, 06:11:01 via Wykop
  • -1
@Pawel993: Za nisko leciał- a poza tym nie wolno skręcać jak się jest wyprzedzanym przez nisko lecącego motocyklistę.

970

"Wożone powietrze" i milionowe koszty

"Wożone powietrze" i milionowe koszty

W tle zbiórek opakowań widać rosnące koszty transportu i problemy logistyczne, związane m.in. z przewożeniem niezgniecionych butelek i puszek. Kulisy działania systemu pokazują, gdzie dziś powstają największe napięcia i jakie inwestycje będą konieczne w kolejnych miesiącach.

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 18.04.2026, 12:31:04
  • 238
  • #
    kaucja
  • #
    logistyka
rawor
rawor
rawor 18.04.2026, 19:42:32 via Wykop
  • 4
@ZaskroniecPapierzasty: Jagodno?

0

Magda Gessler o swoich nieoczywistych zdjęciach, które usunęła i przywróciła ;)

Magda Gessler o swoich nieoczywistych zdjęciach, które usunęła i przywróciła ;)
informe0101
z
tiktok.com
dodany: 15.04.2026, 20:01:19
  • 1
  • #
    heheszki
  • #
    magdagessler
rawor
rawor
rawor 15.04.2026, 21:11:53 via Wykop
  • 0
A właściwie o co chodzi z tym czymś.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1069

Protestują przeciwko budowie elektrowni atomowej w Polsce

Protestują przeciwko budowie elektrowni atomowej w Polsce

Przez między innymi takie działania straciliśmy prawie gotową E.J. Żarnowiec, teraz mimo, że plany są mgliste, mamy już początek takich akcji jak wtedy. Zbierają się na profilu https://www.facebook.com/niedladewastacjigminychoczewo

wykopwykopwykop1
z
wykop.pl
dodany: 15.04.2026, 13:36:06
  • 188
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
  • #
    elektrownia
  • #
    energetyka
  • #
    energia
rawor
rawor
rawor 15.04.2026, 20:53:04 via Wykop
  • 0
@wkplogin: Płatki śniegu w całej okazałości swojej ułomności umysłowej - właściwie powinno być
umysłowej w cudzysłowie.

7

Rozłam w PiS. Morawiecki zabiera 40 posłów!

Rozłam w PiS. Morawiecki zabiera 40 posłów!

Czy stowarzyszenie Mateusza Morawieckiego Rozwój Plus stanie się nową partią polityczną na polskiej scenie politycznej?

BeLpHeR
z
wszystkoconajwazniejsze.pl
dodany: 15.04.2026, 20:05:43
  • 8
  • #
    polityka
  • #
    morawiecki
  • #
    pis
  • #
    rozlam
rawor
rawor
rawor 15.04.2026, 20:24:48 via Wykop
  • 1
To jest już po PIsie?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

0

Najbardziej trująca roślina 2026 roku wybrana. Polacy uwielbiają ją jeść

Najbardziej trująca roślina 2026 roku wybrana. To fasola, która jest chętnie i często spożywana przez Polaków. Nieodpowiednio przygotowana może jednak prowadzić do poważnych dolegliwości żołądkowych.

Z_ostatniej_chwili
z
polskieradio24.pl
dodany: 15.04.2026, 18:59:18
  • 2
  • #
    polska
  • #
    jedzenie
  • #
    foodporn
  • #
    zywnosc
  • #
    ciekawostki
rawor
rawor
rawor 15.04.2026, 19:22:37 via Wykop
  • 7
Podobno fasola-dalej bełkot AI AI AI-nie dziękujcie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

45

Bezwzględne więzienie za skatowanie królików. Sąd w Częstochowie bez litości

Bezwzględne więzienie za skatowanie królików. Sąd w Częstochowie bez litości

1,5 roku bezwzględnej odsiadki za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem na Błesznie. W końcu doczekaliśmy się wyroku, który nie kończy się na zawiasach, co w polskich realiach przy znęcaniu się nad zwierzętami wciąż bywa rzadkością.

Kruk_
z
cowczestochowie.pl
dodany: 13.04.2026, 17:36:57
  • 17
  • #
    czestochowa
  • #
    prawo
  • #
    zwierzeta
  • #
    patologia
  • #
    wymiarsprawiedliwosci
  • #
    polska
rawor
rawor
rawor 13.04.2026, 18:06:40 via Wykop
  • 19
A zapytajcie się płatki śniegu swoich starszych w rodzinie jak zabijało się królika na niedzielną potrawkę- a potem wieszajcie wszystkich dookoła za normalne coś kiedyś a teraz zagrożone gilotyną . Przez swoje odklejenie od rzeczywistości
znikniecie jak papier toaletowy w kiblu - bez odbioru.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rawor
rawor
rawor 13.04.2026, 18:23:26 via Wykop
  • 31
Za zbicie dwóch kobiet w "trumnie na kółkach"1,5 roku w dozorze elektronicznym ? -fajne te nasze wolne 'sondy"co nie?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

688

Zaskakujące dane o systemie kaucyjnym.

Zaskakujące dane o systemie kaucyjnym.

Niemożliwe do odebrania kaucje, zalegające w sklepach worki z odpadami i automaty, które niszczą butelki tak, że te nie nadają się do recyklingu. Lobbing biznesu, podróżujące śmieci i palenie butelek.

alibaski
z
zero.pl
dodany: 13.04.2026, 09:46:22
  • 134
  • #
    kaucja
  • #
    butelki
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    ekologia
  • #
    polska
  • #
    polityka
rawor
rawor
rawor 13.04.2026, 17:06:12 via Wykop
  • 2
"Jak wynika z opracowania Deloitte, sama wartość kaucji, którą obywatele najpierw zapłacą w cenie napoju, a później nie odbiorą, szacowana jest na 8,2 mld zł w skali dekady." to jest główny powód całego tego przekrętu. SAFE jest w tej samej skali przekrętu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

19

250 mln zł długu i 90 tys. zł straty dziennie w częstochowskim szpitalu

250 mln zł długu i 90 tys. zł straty dziennie w częstochowskim szpitalu

90 tys. zł straty dziennie, zobowiązania wymagalne 250 mln zł, kilkudziesięciu komorników na koncie. Tak wygląda sytuacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przeprowadził audyt podległych mu lecznic.

VoxClamantisInDeserto
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 12.04.2026, 11:49:17
  • 5
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    czestochowa
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    finanse
rawor
rawor
rawor 12.04.2026, 12:19:27 via Wykop
  • 3
"Średni udział kosztów pracowniczych w placówkach - w kosztach ogółem - wynosi 76 proc. Jest szpital, w którym ten poziom wynosi 104 proc."
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

311

Ropa naftowa jest niezbędna do produkcji leków, opakowań i strzykawek

Ropa naftowa jest niezbędna do produkcji leków, opakowań i strzykawek

Bez ropy naftowej nie można produkować większości leków, opakowań do leków, strzykawek i innych produktów medycznych

kamilbrzoza2
z
michallisiak.pl
dodany: 09.04.2026, 19:21:22
  • 93
  • #
    paliwo
  • #
    gospodarka
  • #
    energetyka
rawor
rawor
rawor 09.04.2026, 19:32:00 via Wykop
  • 99
Można spróbować z papieru-przecież ze słomkami się udało.
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rawor
rawor
rawor 10.04.2026, 17:50:38 via Wykop
  • -2
@Filipterka25: Przeczytałeś chociaż opis-bez ropy zdechniesz i nie chodzi o paliwa,żałosne

19

Czterodniowy tydzień pracy zyskuje zwolenników. Nowe badania dają do myślenia

Czterodniowy tydzień pracy zyskuje zwolenników. Nowe badania dają do myślenia

Coraz więcej danych wskazuje, że krótszy tydzień pracy wcale nie musi oznaczać gorszych wyników. Wręcz przeciwnie dobrze zaprojektowany model czterodniowy może pomóc firmom utrzymać efektywność, a pracownikom dać więcej zdrowia, spokoju i czasu na życie poza biurem. Właśnie dlatego temat wraca

Spike-83
z
dobrewiadomosci.net.pl
dodany: 10.04.2026, 14:04:38
  • 11
  • #
    ciekawostki
  • #
    praca
  • #
    czterodniowytydzienpracy
rawor
rawor
rawor 10.04.2026, 14:47:49 via Wykop
  • -4
Urzędnicy państwowi jako żerujący na ludziach wytwarzających PKB oczywiście są za-ja też a najlepiej jakby pracowali 0 dni w tygodniu bo ich praca jest w większości szkodliwa dla normalnych ludzi i pochłania
miliardy a nic nie daje.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2

Wyhamowywał ciężarówkę na S8 i robił selfie. Co zrobi policja?

Wyhamowywał ciężarówkę na S8 i robił selfie. Co zrobi policja?

Wyhamowywał ciężarówkę na S8 i robił selfie. Co zrobi policja?

tomek-hall
z
youtube.com
dodany: 10.04.2026, 14:34:56
  • 3
  • #
    transport
  • #
    ciezarowki
  • #
    policja
  • #
    wideorejestrator
  • #
    polskiedrogi
  • #
    piracidrogowi
rawor
rawor
rawor 10.04.2026, 14:41:07 via Wykop
  • 0
Jak zwykle"nie znaleziono żadnego pliku w dostarczonym materiale"
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

318

Konfederacja o systemie kaucyjnym: Nowe opłaty mocno uderzą w nasze portfele

Działacze ostrzegają, że nadchodzący system kaucyjny to w praktyce kolejny ukryty podatek, który podbije ceny produktów i skomplikuje życie właścicielom małych sklepów. Zamiast realnej ekologii możemy dostać po prostu droższe zakupy i chaos logistyczny.

Kruk_
z
cowczestochowie.pl
dodany: 09.04.2026, 18:20:54
  • 65
  • #
    polska
  • #
    czestochowa
  • #
    konfederacja
  • #
    polityka
rawor
rawor
rawor 10.04.2026, 06:44:12 via Wykop
  • 18
Jeżeli ktoś skasuje ten zielony debilizm to ma wygrane wybory.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

66

Sędziowie TK w Kancelarii Prezydenta. Złożyli akty ślubowania

Sędziowie TK w Kancelarii Prezydenta. Złożyli akty ślubowania

Wybrani przez Sejm sędziowie Trybunału Konstytucyjnego pojawili się w Kancelarii Prezydenta. W biurze podawczym złożyli akty ślubowania

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 09.04.2026, 13:17:03
  • 95
  • #
    slubowanie
  • #
    trybunalkonstytucyjny
  • #
    sejm
rawor
rawor
rawor 09.04.2026, 14:59:42 via Wykop
  • -21
No i leniwiec Sid przyjął ślubowanie od sześciu oposów z jego stada-żałosne
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

344

Teatr Narodowy przerażony lewicowym fanatyzmem "Działaliśmy zgodnie z prawem"

Teatr Narodowy przerażony lewicowym fanatyzmem "Działaliśmy zgodnie z prawem"

Oburzenie polskiej lewicy po premierze spektaklu "Mężczyźni objaśniają mi świat" w Teatrze Narodowym.

Emerald84
z
kultura.onet.pl
dodany: 09.04.2026, 06:02:18
  • 54
  • #
    feminizm
  • #
    warszawa
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    literatura
  • #
    teatr
  • #
    logikarozowychpaskow
rawor
rawor
rawor 09.04.2026, 06:35:41 via Wykop
  • 31
Czy nie dałoby się wysłać całe to towarzystwo pierwszym lotem na marsa-problemy całej lepszej części Polski w pigułce.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

690

Agresywny pitbull wtargnął na posesję i zagryzł pupila, gonił też mężczyznę.

Pokaż treści 18+

Agresywny pitbull wtargnął na posesję i zagryzł pupila, gonił też mężczyznę.

Nawet na własnym terenie nie można czuć się bezpiecznie wskazują mieszkańcy Krężnicy Jarej. Wszystko za sprawą agresywnych psów, które terroryzują okolicę. Pomimo licznych, niebezpiecznych zdarzeń, sytuacja staje się coraz bardziej groźna.

federiczii
z
lublin112.pl
dodany: 08.04.2026, 04:04:37
  • 134
  • #
    psy
  • #
    psiarze
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    polska
rawor
rawor
rawor 08.04.2026, 07:05:12 via Wykop
  • 5
@przemyslaw-maczka: Nie karm tego idioty
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
  • Strona 3 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.06.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.04.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking