Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko178
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
pcela

pcela

Dołączył 16 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 27837
  • Znaleziska 2797
  • Mikroblog 25040
  • Obserwujący 16
  • Obserwowane 13
kavcio-broda
kavcio-broda
kavcio-broda
07.01.2026, 14:08:10
  • 1
Jakiś czas temu zamówiłem repliki słuchawek airpods z chin. Paczka szła z Chin do Polski przez Holandię, gdzie nadano nowy numer paczki. No i po miesiącu czekania gdy w systemie śledzenia paczek poczty polskiej wyświetliło mi się że paczka czeka w punkcie do odebrania udałem się na pocztę i dowiedziałem się że paczka moja paczka global express zaginęła. Chciałem złożyć reklamację, więc wypełniłem formularz reklamacji ze wskazaniem powodu że paczka zaginęła i
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 07.01.2026, 17:34:03 via Wykop
  • 0
@kavcio-broda:

To akurat wynika z prawa międzynarodowego, a dokładniej ze Światowej Konwencji Pocztowej oraz Regulaminu Poczty Listowej.
Zgodnie z nimi prawo do wniesienia reklamacji przysługuje nadawcy.

Dokładnie prawo do zgłoszenia reklamacji ma klient danego operatora, czyli osoba lub podmiot, który zawarł umowę z przewoźnikiem. Standardowo jest
  • Odpowiedz
pcela
pcela 08.01.2026, 02:42:01 via Android
  • 0
@kavcio-broda:
Zakładasz spór na Ali i Ali ci zwróci kasę. Czasami może być konieczne przesłanie im decyzji przewoźnika, że przesyłka zagięła.
Z drugiej strony jak miałeś w śledzeniu, że przesyłka została przyjęta w danej placówce i czeka na odbiór, to ta placówka musiała zeskanować kod kreskowy z tej przesyłki.

A i odszkodowanie utratę przesyłki Global Expres wynosi maksymalne 50 zł. Wartość towaru nie ma najmniejszego znaczenia.

A i od stycznia
  • Odpowiedz
newerty
newerty
07.01.2026, 12:56:54
  • 0
Wiecie jak zgubić przesyłkę i jednocześnie maksymalnie utrudnić dochodzenie swoich praw konsumentowi? A no odznaczyć że jest doręczona xD
Wszystkie kanały komunikacji (infolinia, email, placówka pocztowa) odsyłają do formularza a w formularzu każą mi się wypchać xDDD
#pocztex #pocztapolska #zalesie
newerty - Wiecie jak zgubić przesyłkę i jednocześnie maksymalnie utrudnić dochodzenie...

źródło: pocztex_zaginiecie_1

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 07.01.2026, 13:41:58 via Wykop
  • 1
@newerty:
Wybierz inny powód reklamacji, np opóźnienie w doręczeniu.

Aby zgłosić zaginięcie, musi minąć 30 dni od dnia nadania. Takie ograniczenie jest u wszystkich firm kurierskich i pocztowych.

ps. Zaginięcie przesyłki jest dwa razy. Raz bezpośrednio na liście "Powód zgłoszenia" i drugi raz j wybierze się "Uwagi dotycząe personelu i usług".
  • Odpowiedz
pcela
pcela 07.01.2026, 16:48:47 via Wykop
  • 0
@newerty:

Po prostu takie jest prawo i PP nie ma tu nic do gadania. To m.in. wymogi UE.

Rozporządzenie w sprawie reklamacji usługi pocztowej
§ 6. [Termin
  • Odpowiedz
pcela
pcela 07.01.2026, 20:31:55 via Android
  • 0
@newerty:
I tu mamy kolejną rzecz. Śledzenie na stronie nie ma wartości dowodowej, a jedynie informacyjną.

A i pamiętaj o art 92 ust 1 pkt 1 ustawy Prawo pocztowe. Zgodnie z nim uprawnionym do zgłoszenia reklamacji przesyłki jest nadawca.

Ps. Nie jest to czasem przesyłka od chińczyka? Oni potrafili X osobom podać ten sam nr przesyłki. Do tego to idzie przez pośredników, aby nie trzeba było płacić VAT-u i cła.
  • Odpowiedz
pcela
pcela 07.01.2026, 21:26:51 via Android
  • 0
@newerty:
Zgłoś do supportu Amazona, że nie otrzymałeś przesyłki. To najszybsze rozwiązanie.

A co do regulaminu to co cytujesz to akurat fragmenty ustawy a nie regulaminu. Tylko nr artykułów się nie zgadzają. Ewentualnie regulamin po prostu kopiuje ustawę.
  • Odpowiedz
pcela
pcela 08.01.2026, 02:31:03 via Android
  • 0
@newerty:
Amazon jest klientem strategicznym dla PP i ma dużo większą siłę przebicia niż zwykły szarak. Oni już sobie zgłoszą reklamację.

A i jest szansa, że Amazon pomylił adresy. Samemu tak kiedyś miałem, że wysłali mi zamówienie składające się z kilku paczek pod różne adresy (ale przynajmniej z tych listy adresatów).

Przy okazji radzę też zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Poczta Polska wypłaca tylko do 100 zł i nie pośredniczy w kwestii odszkodowania z
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia
07.01.2026, 20:27:27
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 07.01.2026, 20:49:01 via Android
  • 0
@powodzenia:
Podziękuj UE. Część z tych wiadomości musi być wysyłana, jest to przymusowe.
  • Odpowiedz
pcela
pcela 07.01.2026, 21:35:22 via Android
  • 0
@ksiak:
Dyrektywa Parlamentu i Rady w sprawie praw konsumenta. Do tego nasza ustawa o prawach konsumenta oraz wytyczne UOKiK (to tylko zalecenia, żadnej mocy prawnej nie mają).
Po prostu przepisy traktują kupujących jak debili, których o wszystkim trzeba informować. Dla portali to też rodzaj dupochronu, aby nie było potem, że on nie wiedział, że coś kupił.
  • Odpowiedz

6

Spam i spoofing z oficjalnego adresu Allegro

Od kilkudziesięciu godzin użytkownicy Allegro dostają podejrzane wiadomości e-mail z adresu powiadomienia@allegro.pl. U mnie wczoraj było ich 8 a dziś 15. Na forum allegro gadane zaczynają spływać sygnały że problem robi się powszechny. Do tego od około nocy sylwestrowe

JBC_pis
z
wykop.pl
dodany: 06.01.2026, 15:01:55
  • 12
  • #
    allegro
  • #
    zakupy
  • #
    spam
pcela
pcela 07.01.2026, 20:57:26 via Android
  • 1
@Blackorange:
To szło z info@ bigpoint.com i pewnie jeszcze z paru innych adresów.
Pole od (from) było sfałszowane, co zresztą nie jest trudne.
fizzly
fizzly
07.01.2026, 11:08:53
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 07.01.2026, 20:52:33 via Android
  • 1
@fizzly:
A wiesz, że Allegro ma to głęboko tam, gdzie słońce nie dochodzi. Za wszystko i tak zapłaci sprzedawca. To że nie odbierzesz to dla nich jest zarobek.
  • Odpowiedz
sznioo
sznioo
05.01.2026, 17:37:22
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 07.01.2026, 12:53:17 via Android
  • 0
@sznioo:
Allegro International czyli przesyłka zagraniczna. Tracking ruszy jak przesyłka zostanie nadana w Polsce.
To działa tak, że Czech wysyła to do magazynu pośrednika w Czechach, oni to wiążą do Polski a potem nadają w Polsce jako przesyłka krajowa.
  • Odpowiedz
orange3443
orange3443
07.01.2026, 08:24:39
  • 0
#kurier #inpost u was inpost też ma opóźnienia? paczka miała być 5-6 w paczkomacie, jest 7...
orange3443 - #kurier #inpost u was inpost też ma opóźnienia? paczka miała być 5-6 w p...

źródło: image05

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 07.01.2026, 12:48:03 via Android
  • 0
@orange3443:
W usłudze Inpost Paczkomaty deklarowany termin doręczenia to 2 dni robocze, a gwarantowany do 7 dni roboczych.
Natomiast w przypadku Allegro Paczkomaty Inpost, deklarowany termin doręczenia to następny dzień roboczy i nie ma terminu gwarantowanego.

I teraz opóźnienie to niedoręczenie przesyłki w gwarantowanym terminie.

Ważne. Paczkomat Inpost i Allegro Paczkomat Inpost to dwie różne usługi w Inpoście.
  • Odpowiedz
niewiesznie
niewiesznie
07.01.2026, 08:55:43
  • 0
W piątek 02.01.2025(dzień pracujący) dzwoniłem do kuriera 30 razy od rana do godziny 14:00, gdyż miałem ważną paczkę do przekierowania, bo coś mi wypadło i nie mogłem być na miejscu odbioru paczki.Napisał mi za 35 razem jak dzwoniłem, że oddzwoni.Nie oddzwonił.Zacząłem dzwonić co centrali.Oni do niego też nie mogli się dodzwonić, ale w końcu szanowny Pan kurier oddzwonił do mnie i zapytał się czy jestem w domu - a ja na to,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 07.01.2026, 12:42:44 via Android
  • 0
@niewiesznie:
Nie można przekierować przesyłki przez telefon do kuriera. Owszem niektóre firmy oferują usługę przekierowania, ale robi się to z poziomu aplikacji lub strony internetowej. Musi być ślad po zgłoszeniu, a telefon takiego nie pozostawia.
  • Odpowiedz
chado_podobny
chado_podobny
chado_podobny
03.01.2026, 13:13:33
  • 1
To są właśnie te detale.

Poczta polska - List polecony, priorytet (10zl) Warszawa-Lodz, chyba uczepił się san mikołaja i zabrał się w podróż dookoła świata. Przez tydzień (4 dni robocze) jest w transporcie i kij wie kiedy zostanie dostarczony.

Tymczasem inpost - przesyłka nadana wczoraj od "utworzenia przesyłki" do wpakowania jej do paczkomatu dokładnie 23h.

Przeciez
chado_podobny - To są właśnie te detale. 

Poczta polska - List polecony, priorytet (...

źródło: Inpost

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 05.01.2026, 16:06:21 via Wykop
  • 0
@chado_podobny:
To nie jest absurd, tylko to są zupełnie inne typu przesyłek. Jak chcesz porównywać, to porównuj te same kategorie usług z taką samą opcją doręczenia. Czyli Inpost Paczkomat z Pocztex odbiór w punkcie (automacie paczkowym).
  • Odpowiedz

35

Allegro - kolejny krok ku monopolowi

Allegro - kolejny krok ku monopolowi

Witajcie, jak praktycznie każdy już wie Allegro dąży małymi kroczkami ku monopolowi oraz na siłę wciska swoje usługi.  Zaczęło się niewinnie od usunięcia możliwości wyboru kuriera przy zamówieniu i "losowego" przydzielania przewoźnika do danej przesyłki. Później zaczęli sami ustawiać z automatu

MgrMarecki
z
wykop.pl
dodany: 02.01.2026, 08:05:24
  • 12
  • #
    allegro
  • #
    januszebiznesu
  • #
    afera
  • #
    inpost
pcela
pcela 02.01.2026, 19:15:47 via Android
  • 0
@bartek-kowalski-12:
Nie w przypadku Allegro Delivery, Allegro mi nie jest pośrednikiem lecz przewoźnikiem. Nie ma tu znaczenia czy sami doręczają, czy zalecają to innej firmie.
pcela
pcela 02.01.2026, 19:17:39 via Android
  • -2
@NieoznaczonaReklama:
Prawnie DPD i Allegro Delivery Kurier DPD, to dwóch różnych przewoźników. Nr przesyłki DPD nie jest tu do niczego potrzebny.
pcela
pcela 02.01.2026, 19:21:16 via Android
  • 0
@MgrMarecki:
Nadal jest możliwość wybrania kuriera, jeżeli płaci się za wysyłkę. Natomiast w przypadku gdy za przesyłkę płaci Allegro, to oni wybierają przewoźnika.
pcela
pcela 05.01.2026, 16:00:03 via Wykop
  • 0
@NieoznaczonaReklama:

Po prostu większość myśli, że operatorem jest tu DPD, a Allegro jest tylko nadawcą lub zleceniodawcą. A przewoźnik zamiast operator pocztowy jest dla wielu bardziej zrozumiały i może inni taki zapis lepiej zrozumieją.
emerek
emerek
02.01.2026, 13:44:09
  • 0
#alipaczka #yunexpress #kurier #zakupyzchin
To są fałszywe statusy, czy prawdziwe? Zastanawia mnie to, ponieważ na górze widnieje informacja, że paczka nierejestrowana. Yunexpress
emerek - #alipaczka #yunexpress #kurier #zakupyzchin
To są fałszywe statusy, czy praw...

źródło: Zrzut ekranu 2026-01-01 233858

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 02.01.2026, 19:12:10 via Android
  • 0
@emerek:
Mogą być prawdziwe. Śledzenia kolejnej przesyłki będzie na stronie przewoźnika GLS po wskazanym nr przesyłki. Jednakże przesyłka nie została jeszcze nadana.

Musisz czekać aż pośrednik rozliczy cło i VAT, a następnie nada towar do ciebie przez GLS.
  • Odpowiedz
sikpi
sikpi
01.01.2026, 09:56:15
  • 1
Czy w paczkomatach inpost sprawdzają rozmiary przesyłki? Największa możliwa to 41x38x64, moja paczka ma 45x38x63, do paczkomatu raczej wejdzie, ale czy ktoś może ją zawrócić gdzieś na jakimś magazynie?

#inpost #paczkomaty #kurier #pytaniedoeksperta #olx #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 02.01.2026, 00:25:11 via Android
  • 2
@sikpi:
Jeżeli chodzi o Paczkomaty, to poszczególne maszyny mogą się nieznacznie rozbić rozmiarem skrytek. Gabaryty przesyłek są tak dobrane, aby przesyłka zmieściła się w każdą maszynę, bez względu na jej generację czy ewentualne błędy w produkcji oraz dało się bez przeszkód wyjąć przesyłkę.

A jeżeli chodzi o mierzenie przesyłek, to są one mierzone i ważone w sortowni, bez względu na to czy to przesyłka kurierska czy paczkomatowa. Zazwyczaj pomiar jest zero-jedynkowy, czy
  • Odpowiedz

1027

Uwaga na Netię - roszczenia za "niezwrócony" sprzęt + wypowiedzenie na zły adres

Uwaga na Netię - roszczenia za "niezwrócony" sprzęt + wypowiedzenie na zły adres

Na wstępie zaznaczę, że to mój pierwszy taki wpis, więc jeśli coś robię nie tak dajcie znać. Chcę opisać swoją sytuację ku przestrodze, bo widzę, że podobne historie już się przewijały. W ogóle polecam sprawdzić opinie na google odnośnie ich centrum logistycznego, sporo komentarzy z podobną histor

WyyMiatacz2004pl
z
wykop.pl
dodany: 30.12.2025, 16:30:08
  • 142
  • #
    internet
  • #
    oszustwo
  • #
    oszukujo
  • #
    scam
  • #
    afera
  • #
    netia
pcela
pcela 30.12.2025, 18:43:26 via Android
  • 1
@WyyMiatacz2004pl
Jeżeli chodzi o notę obciążeniową, to zasadnicze pytanie, czy masz potwierdzenie odesłania i odbioru sprzętu Netii. Screen ze strony śledzenia przesyłki nie ma żadnej wartości dowodowej (to że jest tam info, że doręczono, w zasadzie nic nie znaczy). Jak nie minął jeszcze rok od nadania, to zgłoś reklamację przesyłki u przewoźnika (możesz poprosić o potwierdzenie doręczenia i ono ma już wartość dowodową).

Co do podłączenia przez technika z Orange lub
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pcela
pcela 30.12.2025, 19:49:06 via Android
  • -2
@pablo_see:
Netia i Polkomtel (właściciel marki Plus) to dwie różne firmy. A ten magazyn to po prostu centrum logistyczne które świadczy tego typu usługi dla wielu firm (tam może być dziesiątki firm).

A jeżeli chodzi o Netia sama dzierżawi je od innych firm. Owszem mają trochę własnych, ale jest tego bardzo mało i raczej służby do potrzeb własnych Netii.

Natomiast światłowody dla Plusa zapewnia: Orange Hurt, Nexera, Polski Światłowód Otwarty,
pcela
pcela 30.12.2025, 19:54:21 via Android
  • 2
@trzyCzwarte_i_5:
Pracownik i Netia. Wybierz jedno.
Ta pani o której pisze OP to zewnątrzna firma. Ona ma prowizję od każdej umowy. Co będzie dalej to już nie jej problem (ona już prowizję od klienta zgarnęła).
pcela
pcela 31.12.2025, 01:16:31 via Android
  • 1
@ShortyLookMean:
To wtedy zgłaszasz opóźnienie lub zaginięcie (jak minęło 30 dni od dnia nadania).
Inpost gwarantuje doręczenie przesyłki kurierskiej w ciągu 5 dni roboczych pod warunkiem nadania do godziny granicznej. Natomiast w przypadku doręczenia do paczkomatu, termin gwarantowany wynosi do 7 dni roboczych.
Tu mała uwaga. W przypadku usług Allegro Paczkomaty Inpost i Allegro Kurier Inpost nie ma gwarantowanego terminu doręczenia.
KAPITAN_P0LSKA
KAPITAN_P0LSKA
KAPITAN_P0LSKA
30.12.2025, 19:57:08
  • 0
Mirasy, pomóżcie bo ja nie mam już siły.

Moja siostra załatwia z uczelnią jakieś sprawy w związku ze stypendium i 11 grudnia otrzymała info, że został do niej wysłany list, do którego ma się odnieść, a w mailu ani telefonicznie nie mogą udzielić informacji.

Dopiero wczoraj 29 grudnia w skrzynce pojawiło się awizo, rzekomo POWTÓRNE. Po odebraniu listu sprawdziłem monitoring przesyłki i rzeczywiście była już awizowana 16 grudnia, tylko że listonosz nawet nie był
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 30.12.2025, 20:10:56 via Android
  • 1
@KAPITAN_P0LSKA:
Jeżeli w tym piśmie nie ma innej metody liczenie terminu, to liczysz od dnia odbioru.
  • Odpowiedz

2718

Audyt vs Karyna - Nie minęła doba, a pani prezes już uruchomiła swoich prawników

Pokaż treści 18+

Audyt vs Karyna - Nie minęła doba, a pani prezes już uruchomiła swoich prawników

Nie minęła doba, a pani prezes już uruchomiła swoich prawników wzywających ostatecznie(nie było wcześniej innego) do zaprzestania naruszania jej dóbr osobistych, w szczególności "wizerunku, dobrego imienia oraz reputacji poprzez zaniechanie jakichkolwiek negatywnych, nieprawdziwych i bezprawnych inf

Seshu
z
wykop.pl
dodany: 27.12.2025, 16:00:03
  • 327
  • #
    audytobywatelski
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    karyna
  • #
    patologiazewsi
pcela
pcela 30.12.2025, 19:31:55 via Android
  • 0
@KusanagiNoTsurugi:
Masz błąd w adresie. Powinno być:
Gdańska 12A, 83-047 Pomlewo, Polska.

309

W Katowicach odmówiono nadania dziecku imienia Blik

W Katowicach odmówiono nadania dziecku imienia Blik

Zgodnie z przepisami kierownik Urzędu Stanu Cywilnego ma obowiązek odmówić przyjęcia oświadczenia, jeśli imię ma formę zdrobniałą, jest ośmieszające, nieprzyzwoite lub nie funkcjonuje jako imię osobowe. W 2025 roku w Katowicach taka sytuacja zdarzyła się dwukrotnie.

ZobaczLink
z
portal.katowice.pl
dodany: 29.12.2025, 16:22:34
  • 151
  • #
    heheszki
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    blik
  • #
    polska
  • #
    katowice
pcela
pcela 30.12.2025, 18:14:39 via Android
  • 5
@redorbiter:
Paczkomat to nazwa własna urządzeń paczkowych należących do Inpostu. Tak więc Paczkomat jest zawsze i bez wyjątku Inpostu.

Automat paczkowy Allegro, to OneBox, a DHL to Locker.
pcela
pcela 30.12.2025, 18:20:59 via Android
  • 0
@263473:
Akurat BLIK jest dość bezpiecznym system. Tylko trzeba czytać co się potwierdza, a nie klikać na pałe.
Oszuści bazują właśnie na tym, że ludzie nie weryfikują czy to, co mają na ekranie kompa zgadza się z tym, co podaje apka banku. A po potwierdzeniu nic nie da się zrobić, bo wyraźnie była informacja jaką transakcję i gdzie ona się odbywa potwierdzamy.

390

Duńska poczta państwowa jako pierwsza na świecie przestaje dostarczać listy

Duńska poczta państwowa jako pierwsza na świecie przestaje dostarczać listy

Już za kilka dni, 30 grudnia, państwowy PostNord dostarczy ostatni w Danii fizyczny list. Duńczycy coraz rzadziej wysyłają listy za pomocą tradycyjnej poczty. Od 2000 roku liczba przesyłek listowych zmniejszyła się o 90%. Z duńskich ulic zniknęło już 1500 obecnych tam jeszcze skrzynek pocztowych,...

szyna352
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 28.12.2025, 19:03:43
  • 139
  • #
    dania
  • #
    poczta
  • #
    ciekawostki
pcela
pcela 29.12.2025, 12:02:29 via Android
  • 0
@DziendobryMireczku:
Akurat u nich poczta jest prywatna. Należy do firmy kurierskiej TNT.
Tak więc prywatyzacja nie zawsze jest rozwiązaniem.
pcela
pcela 29.12.2025, 12:15:05 via Android
  • 1
@Ramone:
Z paczkomatu do paczkomatu 16,99 zł, a pod adres 19,99 zł. Do tego może być doliczona opłata karna za zbyt mały wymiar paczki.
pcela
pcela 29.12.2025, 12:20:09 via Android
  • 0
@sad-sadowski:
Nie było a jest. Usługa "skrytka pocztowa" nadal jest świadczona.
Jednakże bardziej opłacalna dla nadawcy jest usługa "odbiór w punkcie", bo taka przesyłka jest tańsza.
pcela
pcela 29.12.2025, 14:09:17 via Android
  • 0
@sad-sadowski:
Skrytki pocztowe należą do tzw usług powszechnych. Zasady ich świadczenia usługi reguluje ustawa i regulamin (który musi być zgodny z ustawą).
Póki co przekształcenie skrytek pocztowych w coś w stylu automatu paczkowego, jest niemożliwe z powodów prawnych i to zarówno krajowych, jak i unijnych.
pcela
pcela 29.12.2025, 18:44:41 via Android
  • 0
@Altar:
Inpost nie doręcza listów, więc wszystko musi być paczką. Minimalny rozmiar to taki, aby dało się etykietę A5 nakleić.
pcela
pcela 30.12.2025, 11:10:32 via Android
  • 0
@Altar:
Tylko naklej etykietę na pocztówkę, tak aby nie zakleić treści wiadomości i obrazka. Nie da się o ile nie włoży się jej w kopertę.
zrzed
zrzed
zrzed
28.12.2025, 16:03:42
  • 0
#kurier co z tymi e-skrzynkami dla spółek i firm.. jak nie ma to chyba nie ma fikcji doręczenia #prawda ? od #2026 nowe rzeczy

https://biznes.interia.pl/firma/news-poczta-polska-bedzie-drukowac-maile-od-stycznia-zmiany-w-kor,nId,22503042
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 29.12.2025, 14:10:38 via Android
  • 0
@zrzed:
W tej kwestii póki co nic się nie zmienia.
  • Odpowiedz
pcela
pcela 29.12.2025, 18:42:43 via Android
  • 0
@zrzed:
Przychodzi email, że jest wiadomość na skrzynce w-doręczań. I chyba też można włączyć powiadomienia sms (miało to być, ale nie wiem czy działa).
  • Odpowiedz
artem17
artem17
23.12.2025, 10:44:22
  • 0
Wysłałem paczkę pocztą, pobranie 30kg z opcja zwrotu kwoty na adres domowy
Gość nie odebrał paczki
Paczka wróciłam i poczta (podwykonawca) żąda aby paczkę przyjąć z powrotem (wydać dla mnie) żąda 65zł x 2 - łącznie 130zł

Była raz awizowana, zapewne przy tej wadze kurier nawet pod adres z poczty jej nie brał ze sobą (takie moje domysły)

Czy
artem17 - Wysłałem paczkę pocztą, pobranie 30kg z opcja zwrotu kwoty na adres domowy
...

źródło: zwrot

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela 29.12.2025, 11:49:09 via Android
  • 0
@artem17:
W obie strony jako zwykła, bo usługa pobranie nie została wykonana.
Jednakże leżeli wysłałeś z opcją "opłatę ponosi adresat", to przy zwrocie musisz zapłacić za przesyłkę pobraniową, a od opłaty za zwrot ci opłatę za pobranie odejmą (czyli płacisz i ci to od razu zwracają).
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 22
  • Strona 8 z 22
  • >

Piotr Chrzanowski

  • Mangozjeb ze Szczytna na Mazurach. Twórca drugiego pod względem długości istnienia kanału na YT z AMV-kami, dostępnego pod adresem https://www.a-m-v.pl. Moja lista na MAL http://myanimelist.net/animelist/pcela - w razie pytań pisać na pw. Lista "wydanych" anime https://anidb.net/g14748
  • Włochy, Warszawa, Mazowieckie, Polska
  • https://www.a-m-v.pl
  • Facebook

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.09.2022

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 08.08.2016

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 13.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 16.09.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 17.10.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia