"Na rękę mam 3100 zł, a rata mojego kredytu hipotecznego to 2900 zł. Co ma mnie zmotywować do pracy w szkole? Za sprawdzanie egzaminów zarabiam mniej niż sprzątaczka". Niskie wynagrodzenia oraz niezgoda na politykę edukacyjną ministra Czarnka – to główne powody exodusu nauczycieli z zawodu.
Mój ziom ma firmę, z której żyje, ale jest pasjonatem i uczy dodatkowo geografii. Ostatnio Pani Dyrektor poprosiła go, żeby nie parkował swojego Arteona na parkingu wśród innych nauczycieli bo pojawiają się pytania skąd na to ma i czy nie jest czasem faworyzowany xDDD
@taktoto: Chyba nie dostrzegasz sensu jaki chciałem przekazać, to Pani Dyrektor mu zwróciła uwagę, nie wiem czy argumenty jakie podała są prawdziwe, czy może ją boli, że jeździ gorszym autem? Ale jaki proces myślowy musiał zajść w głowie tej osoby, że chce ograniczyć możliwość przyjeżdżania własnym autem na teren szkoły xDDD
40 proc. firm z Europy, w tym z Polski, zapowiedziało w majowym sondażu wzrost wydatków na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze w reakcji na rosnące koszty życia - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".
@Hooch180: Brawo Miras! Ja obecnie na 3m okresie wypowiedzenia również. W lutym po otrzymaniu podwyżki 2% miałem 2 rozmowy z Zarządem, który miał mi określić jak w ogóle wyobrażają sobie mój dalszy rozwój i perspektywę finansową na kolejne miesiące w związku z tym, że koszty życia rosną niemiłosiernie. Oczywiście zero sensownych odpowiedzi, z końcem maja położyłem wypowiedzenie, nagle panika. Największa beka, bo jako pracownik mam dostęp do wszelkich danych i
Mirasy i Mirabele, krótka piłka. Potrzebuję trochę ankiet do licencjatu, a że w życiu nie ma nic za darmo to robię #rozdajo #pieniadze 50 zł do wygrania. Kazimierz już spogląda na was nieśmiało, bo studencki portfel do grubych nie należy, ale za uczciwie wypełnioną ankietę poleci do wybrańca przelewem czy tam czym będzie sobie życzył. Zielonki out. Deadline do jutra do północy, wtedy też losowanie przez #mirkolos
Mirki i Mirabelki zebrałem trochę paranormalnych opowieści wykopków ( ͡°͜ʖ͡°) . Jak ktoś lubi duchy i nawiedzenia to zapraszam do lektury. Nie chodzi o dyskusję czy duchy są, czy nie, a jedynie o coś do poczytania. Można opowiadać swoje historie na takie tematy komentarzach, zapraszam ( ͡°͜ʖ͡°) . Jak będzie dużo plusów to może część drugą zrobię ( ͡º͜ʖ͡º)
@LubieChleb: Na 2 roku studiów szukałem z ziomkiem najtańszej opcji pokoju na najem i trafiliśmy starą kamienicę w Toruniu, pokój w mieszkaniu, gdzie mieszkał jakiś dziad, którego nie było częściej niż był, córka właścicielki, która w sumie to już mieszkała u chłopa i też jej nie było oraz my. Sama właścicielka natomiast mieszkała w Hiszpanii i przyjeżdżała tylko na święta, najem ogarnialiśmy z jej córką. To tytułem wstępu.
@Frygus96: Na studiach jak powracasz po wakacjach i zmieniasz miejsce zamieszkania to chcąc za jednym zamachem wszystkim swoim znajomym obwieścić gdzie mieszkasz teraz możesz zrobić parapetówkę, czyli po prostu imprezę w nowym miejscu. Nie widzę w tym nic dziwnego
@mentari: Ale kumasz, że mi chodzi o zdolności ludzi, jak jej zdolność do wyczuwania złej energii zgromadzonej w naznaczonym historycznym bólem miejscu? Nie o trzaski i przewiewy :)
@Hermeous_z_Urantii: xDDDD 35 here i śmiało mogę powiedzieć, że lata studenckie i licealne nie umywają się do lat 30+ :) I nie, nie jestem incelem, przegrywem piwniczakiem, młode lata też były kozackie, jednak jakoś po 30tce masz większą świadomość upływającego czasu i decyzje są bardziej przemyślane. Jak bierzesz się za jakieś hobby to na maxa, jak chcesz gdzieś lecieć to też wybierzesz ciekawsze miejsce no i są środki, o które
Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej odkryli nielegalny turniej pokera. W pomieszczeniu, w którym się odbywał, oprócz 11 graczy, przebywali także organizator oraz dwie osoby obsługujące lokal. Łącznie zatrzymano więc 14 osób.
@DengMao: Nie do końca, są podmioty, które mogą organizować wcześniej zgłaszane z dwutygodniowym wyprzedzeniem turnieje z pulą nagród nie przekraczającą okolic najniższej krajowej. Zainteresowanym polecam zajrzeć na legalny-p---r.pl, działają w wielu miastach i z racji zakazu organizacji czegoś większego w Polsce w kraju gra sie o pakiety wyjazdowe na duże turnieje do Czech/Słowacji, a nawet i do Vegas.
@Pani_Asia: W zeszłym roku odwołali mi wycieczkę do Barcelony więc na szybko została tylko Andaluzja. Trochę zawiedziony się zdecydowałem, ale nie żałuje! Ronda, Ścieżka Króla, Alhambra, Malaga itd. coś pięknego...szczerze polecam!
Pracownicy boją się pytać o podwyżki, często wolą zmienić pracę, niż porozmawiać z szefem o podniesieniu zarobków - ocenili we wtorek eksperci rynku pracy podczas prezentacji wyników Monitora Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad.
@backpackerdeveloper_com: Amen. Pracowałem w korpo swego czasu w dziale, gdzie było nas 12 osób, z czego 2 chłopów (przypadek? ;P). Ciągnęliśmy robotę pięknie, ale w excelu nie ma miejsca na podwyżki więc oboje już tam nie pracujemy. Na nasze miejsce zatrudniono 5 osób :)
Rząd Hiszpanii Pedro Sancheza odrzucił prośby wspólnot autonomicznych tego kraju w sprawie zniesienia obowiązku noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu. Centrolewicowy gabinet utrzymuje, że luzowanie tej restrykcji mogłoby zagrozić bezpieczeństwu sanitarnemu.