Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wykopki starszej daty, czy wam też brakuje czasu na cokolwiek? Ja mam wrażenie jakby mi życie uciekało między palcami i tylko mi coraz więcej włosów wypada. A dzieci nawet nie mam! Od jakiś 3 ostatnich lat tak to wszystko przyspieszyło że jestem przerażony. 34 lata a mam wrażenie jakbym już musiał na emeryturę przejść.

6h30 pobudka
7h10 wyjście z domu
7h30 praca w biurze. Praca mentalnie mnie zabija ale dobre pieniądze są.
14h00 przerwa godzinna. Niestety trzeba ją wziąć. Chodzę sobie po mieście słuchając podcastów lub siedzę na ławce i oglądam youtube jeżeli jest za gorąco by chodzić.
15h00 praca
16h30 wychodzę z biura
17h15 jestem w domu, korki + drobne zakupy
17h30 shake, jedzenie. Wrzucenie prania, umycie naczyń, obejrzenie dwóch filmików na youtube.przygotowanie ubrania na przyszły dzień,
19h00 silownia
21h00 wychodzę z siłowni, prysznic
21h30 odgrzanie obiadu, jedzenie obiad. Sprzatanie
22h00 obejrzę jeden odcinek z różowa serialu
23h00 spac

I tak dzień w dzień. Weekendy nie lepsze bo zanim odpocznę to jest już niedziela 14h.

I gdzie ja się pytam czas na spacer? Gdzie czas na czytanie książek, artykułów czy granie w cała biblioteczkę na Steam? A gdzie czas by szlifować język obcy? A może poczytać pracę i obejrzeć film dokumentalny by dowiedzieć się co się dzieje na świecie? A może czas by sprawdzić notowania na giełdzie? A gdzie czas by może wrzucić coś na gita lub zacząć tworzyć apke na androida? A co z sterta seriali i filmów? A gdzie czas by pójść z różowa do kina lub do restauracji? A może przylutować te słuchawki co mi się zepsuły?

Stoję w miejscu a miesiące, lata, mijają

Eh urodzić się oskarkiem lub różowa...

#pracbaza #korposwiat #zwiazki #ekonomia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62da20290217cee2f4eed543
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 104
@AnonimoweMirkoWyznania: rozwala mnie ta mentalność niewolnika, że w czasie pracy musisz wziąć godzine przerwy kiedy funkcjonuje jedynie jedna 15 minutowa jako obowiązkowa. Reszta to widzimisie janusza do którego idziesz i mówisz ze pracujesz bez tej przerwy i wychodzisz o 15:30 proste jak budowa cepa lol. Przeciez ta walnieta przerwa jest tylko po to żeby jakas część załogi machnęła ręką i w tym czasie dymała.
@AnonimoweMirkoWyznania: Dużo dobrych rad powyżej, najważniejsza to ogarnąć siłownie od razu po pracy i tam brać prysznic a jeśli się da to zmień prace na zdalną i mniej męcząca. Wydaje się, ze teraz jest dobrze że nie znajdziesz lepszej, że nie warto szukać itp. ale to jest złudne - będziesz zarabiał więcej i będziesz mniej zmęczony :)