Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko146
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mp0011

mp0011

Dołączył 10 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2138
  • Znaleziska 2093
  • Mikroblog 45
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 0

15

Straszenie zamiast podziękowań.

Straszenie zamiast podziękowań.

Jesteście gotowi na wojnę z Ukrainą? Pyta Was o to ukraiński wojskowy i "radzi, byście nie przekraczali granic" i nie wspominali źle o ukrainie. Mniejsza z tym kto to wrzucił, liczy się materiał, który nagrał sam ukrainiec.

Kasiencja
z
x.com
dodany: 50 min temu
  • 17
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    europa
mp0011
mp0011 przed chwilą via Wykop
  • 0
Wyciąganie losowego typa z internetów (zresztą, nawet nie wiadomo skąd on jest) to typowe napędzanie karuzeli s----------a. I dzieje się to po obu stronach Internetu.

- Kierowca pieprznął babkę która wbiegła ja jezdnię!
- No głupia baba, po co wbiegała, sama sobie winna
- Ale kierowca był z Ukrainy
- KWIK!!! UKRY MORDUJĄ POLAKÓW NA DROGACH!!!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

10

Steam Machine kosztuje więcej niż PlayStation 5 Pro. Test Digital Foundry

Steam Machine kosztuje więcej niż PlayStation 5 Pro. Test Digital Foundry

Digital Foundry przetestowało Steam Machine. Nowa konsola PC Valve kosztuje od 4389 zł i oferuje wydajność zbliżoną do PS5

gaming_mode
z
gamingmode.pl
dodany: 22.06.2026, 17:25:09
  • 23
  • #
    gry
  • #
    steam
  • #
    valve
  • #
    steamos
  • #
    linuxgaming
  • #
    steammachine
mp0011
mp0011 22.06.2026, 20:49:03 via Wykop
  • 0
Konsole są tańsze, bo są sprzedawane poniżej kosztów. Cały zysk idzie ze sprzedaży gier i abonamentów.
Na PC/Steam jednak trudniej o to, bo system musiał by być całkowicie zamknięty i zabezpieczony przed piractwem...
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mp0011
mp0011 22.06.2026, 22:08:31 via Wykop
  • 2
@makaronzjajkiem: Nie wiem, z tego co czytałem to i PS5 było sprzedawane poniżej kosztów (nie tylko samej produkcji, ale też i dystrybucji, reklamy itp), Inne konsole są sprzedawane nawet teraz z minimalnym, symbolicznym wręcz zyskiem.

I teraz pytanie - jeżeli teraz już zarabiają to ile? Na tyle że warto produkować? Że firma się utrzyma i cały biznes się opłaca? Nie - produkują by sprzedawać gry i na nich zarabiać.

Jakby

38

Mussolini otrzymał order Białego Orła

Mussolini otrzymał order Białego Orła

Okazuje się, że Benito Mussoliniemu nadal nie odebrano Orderu Orła Białego. To samo dotyczy carycy Katarzyny II czy Gerharda Schrödera. Można pomyśleć: "lewackie gadanie..." Otóż sprawę opisuje Piotr Lisiewicz w Gazecie Polskiej. To nie koniec absurdów, lista jest długa.

Etyczna_Pogarda
z
gazetapolska.pl
dodany: 21.06.2026, 11:21:22
  • 31
  • #
    ukraina
  • #
    zelensky
  • #
    nawrocki
  • #
    wojna
  • #
    hitler
  • #
    stalin
mp0011
mp0011 21.06.2026, 13:12:13 via Wykop
  • 2
Ale serio, to prawda jest taka, że jak byśmy mieli np. Kwaśniewskiego, to by to rozwiązali w przyjaznej atmosferze i oparach wódki gdzieś w Magdalence czy coś. I wszyscy by wyszli zadowoleni i dogadani.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1

Niemcy zjedli makaron, zanim podano rosół

Niemcy zjedli makaron, zanim podano rosół

Śmiała się z nich cała Polska. Niemiec tłumaczy, dlaczego tak zrobili.

kami888
z
instagram.com
dodany: 20.06.2026, 12:10:22
  • 3
  • #
    niemcy
  • #
    humor
mp0011
mp0011 20.06.2026, 12:21:48 via Wykop
  • 3
Poważnie jakiemuś "dziennikarzowi" płacą pieniądze za to, że napisze o tym że jakiś Niemiec zjadł makaron?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

429

Spacery środkiem drogi

Spacery środkiem drogi

We Włocławku zastosowano specyficzny rodzaj dywersji przeciwko pieszym: obiecano im przestrzeń, w której w rzeczywistości są niepożądani. Kierowcy trąbią, pędzą, grożą, bo sugerują się wyglądem infrastruktury, a nie oznakowaniem. Wyjątkowo szkodliwa pułapka zorganizowana przez miasto.

kubako
z
youtube.com
dodany: 11.06.2026, 13:02:10
  • 100
  • #
    polska
  • #
    konfitura
  • #
    przepisy
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
mp0011
mp0011 11.06.2026, 14:25:44 via Wykop
  • -29
@konfitura_w_akcji: Tak, chyba że się okaże że ma 9 lat, to nagle staje się pieszym z pierwszeństwem ;)

I generalnie, uważam że strefa zamieszkania nie zwalnia pieszych z obowiązków zachowania ostrożności oraz utrudniania ruchu.
mp0011
mp0011 11.06.2026, 15:32:25 via Wykop
  • -8
@Massad: A masz jakiś przepis, który znosi te zasady?

Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga – szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.


czy
mp0011
mp0011 11.06.2026, 22:11:50 via Wykop
  • -4
@Krupier:

To że pieszy ma PIERWSZŃSTWO w strefie zamieszkania nie oznacza że może robić co mu się podoba i jak. Pierwszeństwo to tylko pierwszeństwo. Nie zwalnia z obowiązku umożliwienia korzystania z jezdni przez pojazdy, pieszy nie może celowo i złośliwie blokować pojazdów.

To nie jest tak, że pieszy może sobie stanąć na środku jezdni, a samochody będą stały 3h aż sobie

1

Jak być Zabawnym jeśli nosisz coś czerwonego...

Jak być Zabawnym jeśli nosisz coś czerwonego...

Zastanawiasz się jak być zabawnym? Może to Cię rozweselić.

bartlomiej-dy
z
youtube.com
dodany: 08.06.2026, 10:27:08
  • 2
  • #
    humor
  • #
    poradnik
  • #
    rebel
  • #
    wilson
  • #
    ellen
  • #
    youtube
mp0011
mp0011 08.06.2026, 10:50:40 via Wykop
  • 1
Trzeba być upośledzonym umysłowo, żeby robić poziomy filmy w pionowym formacie. Albo trzeba mieć upośledzoną widownię, która nie umie obrócić telefonu.

Już pomijam "content"...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

119

Samochodoza - dostawcy ponad prawem 6

Samochodoza - dostawcy ponad prawem 6

Kolejna kolekcja dostawców, którzy bez łamania prawa nie mogą dostarczać towarów do sklepów i naszych paczek pod same drzwi oraz jeden pan, który tylko czekał na żonę, ale niestety przypadkiem nawinął się pod kamerę i też będzie się gęsto tłumaczył z parkowania na przystanku autobusowym.

zawisza
z
youtube.com
dodany: 06.06.2026, 12:28:44
  • 105
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kierowcy
mp0011
mp0011 06.06.2026, 13:40:28 via Wykop
  • -1
@epicentrum_chaosu: No tak, autobus poczeka 5 minut wystając na jezdnię, aż Twoja Karyna powyjmuje dzieciaki i bagaże z autka xd

19

Motocykliści apelują: "Polskie drogi nas zabijają!"

Motocykliści apelują: "Polskie drogi nas zabijają!"

Motocykliści apelują do drogowców o przebudowę dróg w całym kraju. Inaczej ludzie dalej będą ginąć ostrzegają.

Drzepetto
z
onet.pl
dodany: 04.06.2026, 20:48:14
  • 66
  • #
    motoryzacja
  • #
    przepisydrogowe
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawojazdy
  • #
    ruchdrogowy
  • #
    informacje
mp0011
mp0011 04.06.2026, 22:04:51 via Wykop
  • -1
Proponuję progi spowalniające i ograniczenie do 30.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

679

625 lekarzy w Polsce zarabia powyżej 100 tys. zł. "Rz" dotarła do wyliczeń

625 lekarzy w Polsce zarabia powyżej 100 tys. zł. "Rz" dotarła do wyliczeń

1,2 proc. lekarzy ze specjalizacją na kontrakcie zarabia brutto powyżej 100 tys. zł miesięcznie. Takich medyków jest w Polsce co najmniej 625. Kolejnych 49 specjalistów otrzymuje podobne wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę.

Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 03.06.2026, 11:31:54
  • 187
  • #
    szpital
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    praca
  • #
    lekarz
  • #
    lekarze
mp0011
mp0011 03.06.2026, 13:44:38 via Wykop
  • -12
Być może wynika to z faktu, że jak by nie zarabiali 100k to by po prostu pracowali za granicą, albo w prywatnych lecznicach.
Więc albo szpital im zapłaci 100k, albo nie będzie miał lekarza (albo zatrudni mniej doświadczonego).
  • 17
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mp0011
mp0011 03.06.2026, 14:53:36 via Wykop
  • 0
@Placi: A czy to co napisałeś zmienia to co ja napisałem? Czy to się wyklucza?

350

Od dziś mandat dla rodzica za brak kasku u dziecka. Nawet na wrotkach i deskorol

Od dziś mandat dla rodzica za brak kasku u dziecka. Nawet na wrotkach i deskorol

3 czerwca 2026 roku - to dzień, który wprowadza wiele zmian w prawie o ruchu drogowym w Polsce. Te dotkną nie tylko kierowców, ale także nieletnich użytkowników jednośladów oraz ich rodziców. Mandat w niektórych sytuacjach może okazać się najniższym wymiarem kary.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 07:20:03
  • 207
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    policja
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
mp0011
mp0011 03.06.2026, 11:09:22 via Wykop
  • 6
Serio Urządzenia Wspomagające Ruch też objęli tym nakazem?
Przeglądałem zmiany w PoRD, była mowa tylko o Rowerach i UTO, czyli hulajnogach i innych pojazdach elektrycznych...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mp0011
mp0011 03.06.2026, 13:25:35 via Wykop
  • 7
@klapektarasa: Wniosek taki, że trzeba zakopać, informacja nieprawdziwa.

417

Straż Miejska w Warszawie nie zna się na przepisach...

Straż miejska postanowiła mnie dzisiaj zepchnąć z mojego pasa ruchu na dość ruchliwej al. Solidarności, sugerując przy tym, że powinienem korzystać z drogi dla rowerów po drugiej stronie ulicy. Oprócz tego, że nie mam takiego obowiązku, to tam nie ma żadnej drogi dla rowerów.

panDocent
z
x.com
dodany: 01.06.2026, 20:10:30
  • 227
  • #
    konfitura
  • #
    rower
  • #
    warszawa
mp0011
mp0011 01.06.2026, 20:31:33 via Wykop
  • 33
Nawet jakby tam była droga rowerowa (albo i velostrada rowerowa), to rowerzysta MA PRAWO jechać jezdnią, jeżeli punkt docelowy znajduje się po prawej stronie (bo droga nie prowadzi w kierunku w którym jedzie, albo zamierza skręcać). Albo jeżeli dopiero stamtąd wyjechał...
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

15

Tachograf w busie od 1 lipca. Wielu kierowców dopiero zrozumie świat transportu

Tachograf w busie od 1 lipca. Wielu kierowców dopiero zrozumie świat transportu

Od 1 lipca tachografy obejmą kolejne busy. Jak działa tachograf, ile można jechać, jakie są pauzy? Wielu kierowców busów dopiero teraz zrozumie świat zawodowego transportu i biurokrację unijnych przepisów...

truckeronroad-com
z
truckeronroad.com
dodany: 31.05.2026, 12:57:34
  • 10
  • #
    busiarze
  • #
    motoryzacja
  • #
    transport
  • #
    gospodarka
  • #
    logistyka
  • #
    kierowcy
mp0011
mp0011 31.05.2026, 13:17:17 via Wykop
  • -19
Ja to bym dał tachografy w każdym aucie, nawet osobowym. Takie uproszczone, cyfrowe, na GPS.
Przydają się przy sprawdzaniu prędkości w razie zatrzymania do kontroli ;)
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mp0011
mp0011 31.05.2026, 22:24:50 via Wykop
  • -2
@panzerschokolade: Nad głową kierowców? Zawsze.

Tyle, że jedyne o czym pisałem to po prostu bezstronna "czarna skrzynka" pod którą można się podpiąć np. podczas kontroli. Offline. Całą resztę to sobie dopowiedzieliście sami.

Wystarczy, żeby nagrywała ostatnie 15 minut. Prędkość, pozycja

1

Hej, Pluxee, czy wy macie sieczkę zamiast mózgu?

Cześć, Chciałem się z Wami podzielić tym, jak w świetle prawa instytucja finansowa może ograbić klientów i klienci nic z tym nie mogą zrobić. Nic! Do tego jest wmieszany Januszex, który też z tym nic nie robi.  Wyobraź sobie, że jesteś skromnym Mirkiem z-------------m za miskę ryżu, któremu Jan

billy-jam
z
wykop.pl
dodany: 29.05.2026, 21:25:04
  • 9
  • #
    pluxee
  • #
    kradziez
  • #
    zlodzieje
  • #
    bank
mp0011
mp0011 29.05.2026, 21:37:35 via Wykop
  • 0
Ale to było z wypłaty potrącane, czy dodatkowo?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8

Mocz jest cenniejszy, niż nam się wydaje. Będziemy sprzedawać go na litry?

Mocz jest cenniejszy, niż nam się wydaje. Będziemy sprzedawać go na litry?

Ciekawego odkrycia dokonali szwedzcy naukowcy. Mocz może posłużyć do recyklingu akumulatorów stosowanych w samochodach

pusta_bateria
z
wiadomosci.radiozet.pl
dodany: 29.05.2026, 21:10:55
  • 20
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    zainteresowania
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    biologia
mp0011
mp0011 29.05.2026, 21:35:09 via Wykop
  • 17
Sraratata jak będziemy sprzedawać. Jak ktoś będzie nam płacił.
Prędzej wprowadzą kaucję za mocz nie zwrócony do odpowiednich instalacji xd
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

307

Kolejna dzielnica Warszawy ze strefą Tempo 30. Mieszkańcy zaskoczeni

Kolejna dzielnica Warszawy ze strefą Tempo 30. Mieszkańcy zaskoczeni

Strefy Tempo 30 wprowadza kolejna dzielnica Warszawy. Ograniczenie prędkości do 30 km/h będzie obowiązywać na niektórych ulicach Targówka. Temat ten poruszają dzielnicowi radni. Wprowadzenie stref spotkało się z krytyką kilku z nich miastu zarzucają m.in. brak konsultacji społecznych

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 27.05.2026, 09:08:15
  • 202
  • #
    warszawa
  • #
    targowek
  • #
    prawo
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
mp0011
mp0011 28.05.2026, 12:26:33 via Wykop
  • 0
@WladcaPiachu: Teoretycznie w strefie Tempo30 hulajnoga elektryczna nie ma prawa jechać po chodniku.

371

Polski matematyk z AI rozwiązał 9 legendarnych problemów matematycznych Erdősa

Polski matematyk z AI rozwiązał 9 legendarnych problemów matematycznych Erdősa

Naukowcy z Google DeepMind opublikowali wyniki projektu AlphaProof Nexus systemu agentów AI, które generują formalne dowody matematyczne w języku Lean i automatycznie je weryfikują.

nabla-delta
z
arxiv.org
dodany: 24.05.2026, 23:28:56
  • 82
  • #
    matematyka
  • #
    nauka
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    programowanie
  • #
    ai
  • #
    ciekawostki
mp0011
mp0011 25.05.2026, 16:52:52 via Wykop
  • 66
Polski matematyk rozwiązał...

Klikam. Zespół 20 osób z jednym Polakiem i to nie gdzieś na czołowym miejscu autorów...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1

Wypadek kolejowy pod Rogoźnem (Garbatka) - kierowca ciężarówki wjechał w pociąg

Wypadek kolejowy pod Rogoźnem (Garbatka) - kierowca ciężarówki wjechał w pociąg

W miejscowości Garbatka, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do wypadku kierowcy ciężarówki i pociągu kolei wielkopolskich. Według relacji świadków kierowca wjechał w pociąg po uprzednim zatrzymaniu się przed znakiem STOP - zginął na miejscu.

MalowanyPtak
z
rogozno.naszemiasto.pl
dodany: 25.05.2026, 16:39:04
  • 2
  • #
    koleje
  • #
    pociagi
  • #
    wypadek
  • #
    pkp
  • #
    wielkopolskie
  • #
    poznan
mp0011
mp0011 25.05.2026, 16:39:47 via Wykop
  • 3
Pewnie pociąg nie miał odblasków, jechał w kapturze i słuchawkach...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

622

Wspólna akcja z KONFITURĄ i agresywna KONWOJENTKA!

Wspólna akcja z KONFITURĄ i agresywna KONWOJENTKA!

I ruszyli razem

KRUCIUSZ
z
youtube.com
dodany: 23.05.2026, 08:08:47
  • 219
  • #
    komfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
mp0011
mp0011 23.05.2026, 20:20:21 via Wykop
  • 14
@jedzbudynie: No pogratulować, bo pewnie nie ma paragrafu za - jak to ująłeś - wezwanie policji POD PRETEKSTEM napadu xd

Zwłaszcza że przecież wszędzie są kamery, w banku, na ulicy i sami nagrywali xd

817

Niemcy: milioner po kokainie zabił kobietę Mercedesem. Bez więzienia.

Pokaż treści 18+

Niemcy: milioner po kokainie zabił kobietę Mercedesem. Bez więzienia.

René K. wjechał luksusowym SUV-em w ludzi w centrum Stuttgartu. Zginęła 46-latka, 8 osób zostało ciężko rannych, a on przyznał kokainę, tabletki nasenne i środki na potencję.

Pan_od_Internetu
z
fakt.pl
dodany: 22.05.2026, 10:06:27
  • 89
  • #
    niemcy
  • #
    wypadek
  • #
    kryminalne
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    wiadomosci
mp0011
mp0011 22.05.2026, 23:45:57 via Wykop
  • 24
Państwo z kartonu. A nie, czekaj...
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

880

Skandal - rok więzienia dla strimera u którego dziewczyny dobrowolnie piły

Pokaż treści 18+

Skandal - rok więzienia dla strimera u którego dziewczyny dobrowolnie piły

Dziewczyny przychodziły na strima, piły alkohol. O wszystkim wiedziały. Dopóki nie trafiła się bardzo odważna, rozbierająca się przed kamerką córka prawnika. Tatuś się wkurzył i się wziął za youtubera.

okoboji
z
krakow.eska.pl
dodany: 21.05.2026, 20:52:40
  • 196
  • #
    ajemge1
  • #
    patostreamy
  • #
    primemma
  • #
    p0lka
  • #
    afera
  • #
    polskiyoutube
mp0011
mp0011 21.05.2026, 21:35:40 via Wykop
  • -12
Jeżeli "ostatecznie sam zdecydował się on na dobrowolne poddanie karze", to coś jest na rzeczy ;)
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mp0011
mp0011 21.05.2026, 21:47:31 via Wykop
  • -1
@Neobychno: Czy to chroni przed kolejnymi poszkodowanymi to wątpię, bo każda taka nowa to osobny temat będzie. Ale jak poddał się karze, znaczy że poczuwa do winy i uznaje zarzuty. Więc niekoniecznie wszystko było tak, jak wykopki piszą.

Nie wiem, nie oglądam patostreamów ;)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Michał Polański

  • Niespotykanie Spokojny Rowerzysta
  • Warszawa

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 03.08.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 10.05.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking