Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko168
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
lesser

lesser

Dołączył 19 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12092
  • Znaleziska 4637
  • Mikroblog 7455
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 31

624

Przekazał opony na cele ekologiczne. Miał zapłacić blisko 1,4 miliona...

Przekazał opony na cele ekologiczne. Miał zapłacić blisko 1,4 miliona...

Ponad cztery lata temu właściciel zakładu wulkanizacyjnego z Suwałk (Podlaskie) przekazał lokalnej fundacji 82 zużyte opony, które miały posłużyć do stworzenia proekologicznego ogrodu. W grudniu 2021 roku okazało się, że ma zapłacić karę - ponad milion złotych z odsetkami, bo urzędnicy...

strajkujemy
z
tvn24.pl
dodany: 13.10.2022, 07:44:11
  • 85
  • #
    polska
  • #
    polskazkartonu
  • #
    prawo
lesser
lesser 14.10.2022, 11:41:08
  • 0
@Olo-K: A ja tam widzę magiczne zdania:
- ...na działce leżącej w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego.
- To były bagienne tereny...
- ze Starego Folwarku koło Wigier
Jak się poszuka to to jest prywatny biznes i być może gość wymyślił że będzie tam robił co mu się podoba chociaż nie miał do tego prawa. I wiem z doświadczenia że często tak to działa w samorządach: "Mieciu rób co chcesz ja

8

Jakie jest życie na pierwszej linii? Ratownik pola walki o wojnie na Ukrainie

Pokaż treści 18+

Jakie jest życie na pierwszej linii? Ratownik pola walki o wojnie na Ukrainie

Zajmujemy się ewakuacją medyczną, nasze zadanie sprowadza się do udzielenia pomocy, podtrzymania życia z chwilą wystąpienia urazu, zranienia żołnierza. Udzielamy niezbędnej pomocy na miejscu, przygotowujemy do transportu i transportujemy. Naszym zadaniem jest wywieźć osobę ze strefy...

politologug
z
youtube.com
dodany: 10.10.2022, 16:18:44
  • 2
  • #
    europa
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    polska
  • #
    wojsko
lesser
lesser 11.10.2022, 10:47:32
  • 0
Bardzo wartościowy film. Trochę odkłamania i urealnienia obrazu pola walki. 0 rosjanach, wyposażeniu, przygotowaniach. Pokazuje że ta wojna wygląda inaczej niż memy i filmiki z twittera.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

267

Zemsta na koronawirusie jako lek przeciw Covid-19.

Zemsta na koronawirusie jako lek przeciw Covid-19.

Naukowcy Scripps Research Institute odkryli, że preparat NMT5, wariant od dawna obecnego na rynku leku neurologicznego, może blokować u zwierząt zakażenie Covid-19. Na łamach czasopisma "Nature Chemical Biology" opisują mechanizm, który powoduje, że koronawirus SARS-CoV-2, pod jego...

hahacz
z
rmf24.pl
dodany: 03.10.2022, 12:44:19
  • 47
  • #
    nauka
  • #
    koronawirus
  • #
    covid19
  • #
    ciekawostki
  • #
    medycyna
  • #
    gruparatowaniapoziomu
lesser
lesser 04.10.2022, 01:01:26
  • 11
@jaroslawkaczynskitodebesciak: Warto zauważyć że w oryginalnym artykule https://www.nature.com/articles/s41589-022-01149-6 pada wielokrotnie zakazana nazwa której nie ma w żadnym z polskich artykułów :)
Poza jeżeli zrozumiałem dobrze to na wykresach widać że memantyna(NMT1) i amantadyna(NMT4) mają praktycznie takie samo działanie a panowie zrobili sobie poprostu "wzmocnienie" efektu (plus pewnie patent jeżeli się uda).
lesser
lesser 03.10.2022, 13:31:16
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chrabia_bober
chrabia_bober
02.10.2022, 09:52:43 via Wykop Mobilny (Android)
  • 801
#heheszki #ameryka
chrabia_bober - #heheszki #ameryka
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lesser
lesser 03.10.2022, 08:05:16
  • 0
@chrabia_bober: bear vs monkeys?
  • Odpowiedz

764

Kombajn ziemniaczany Grimme za 2,5 mln okazał się kompletnym złomem

Kombajn ziemniaczany Grimme za 2,5 mln okazał się kompletnym złomem

Liczne awarie wynikające z błędów konstrukcyjnych i słabej jakości elementów. Brak dostępności części zamiennych, olewanie rolnika przez serwis oraz niemieckiego producenta. Marka Grimme uchodzi za nr. 1 w branży sprzętu do ziemniaków.

zyzzyz
z
youtube.com
dodany: 29.09.2022, 20:03:36
  • 183
  • #
    rolnictwo
  • #
    wies
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    afera
  • #
    grimme
lesser
lesser 30.09.2022, 01:06:47
  • 7
@lord_xenu: Ale od ziemniacznego króla to Ty się odstosunkuj.
Miał prawo się w-----ć jak widzi co tu się dzieje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

103

Przekop przez Mierzeję Wiślaną otwarty, ale do Elbląga statki nie dopłyną

Pokaż treści 18+

Przekop przez Mierzeję Wiślaną otwarty, ale do Elbląga statki nie dopłyną

Przez Mierzeję Wiślaną nie ma czego transportować ani czym. Fetowana przez rządzących inwestycja może się okazać utopieniem co najmniej 2 mld zł.

Szewczenko
z
rp.pl
dodany: 18.09.2022, 20:10:01
  • 55
  • #
    polska
  • #
    statki
  • #
    zegluga
  • #
    pieniadze
  • #
    bekazpisu
lesser
lesser 18.09.2022, 21:32:14
  • -27
@starnak: G... prawda. Samorządowcy z Elbląga chcą zyski z portu (które będą) i przecinać wstęgę, ale nie chcą ponosić kosztów dostosowania portu. Rząd ma zapłacić a oni będą kasę wyciągać. Pełno tu jest cymbałów propagandystów głoszących że wszystko się ma zawalić i przynosić straty, tylko Elbląg dwa lata się żre z rządem o ten port (a piszą w gazetach że mają w d... i oddadzą). Jakoś nikt nie chce z
lesser
lesser 19.09.2022, 23:30:40
  • -2
@PMV_Norway: Koszty będzie ponosić port i jego właściciel we własnym zasięgu terytorialnym.
@tomekruslan: No jasne że k...a celowo, jak lokalni politycy i samorządowcy PO od początku łazili i wszędzie opowiadali jaka bezsensowna inwestycja i marnowanie pieniędzy. Dokładnie to samo bym zrobił.
To nie pchajcie się w nią i oddawajcie port albo zamknąć mordy i się dokładajcie(i wtedy idźcie do telewizji i opowiadajcie jak wpakowaliście 100 baniek w beznadziejną inwestycję).

I jak

680

Czarnek do dziennikarki: - Pani jest głupia, czy tylko tak mówi? (Video)

Pokaż treści 18+

Czarnek do dziennikarki: - Pani jest głupia, czy tylko tak mówi? (Video)

Rozmowa pomiędzy dziennikarką Wyborczej a ministrem szkolnictwa.

eMWu12
z
streamable.com
dodany: 07.09.2022, 13:10:59
  • 160
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpisu
  • #
    ciekawostki
  • #
    heheszki
lesser
lesser 07.09.2022, 21:07:02
  • -7
@vorio: ale na serio zapytam: ona jest głupia, czy po prostu tak mówi tylko?

302

Holenderskie magazyny pełne rosyjskiego gazu. Znamy statystyki

Pokaż treści 18+

Holenderskie magazyny pełne rosyjskiego gazu. Znamy statystyki

Holenderskie magazyny pełne rosyjskiego gazu. Znamy statystykiZużycie gazu w Holandii w pierwszej połowie br. spadło o 25 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, lecz import LNG z Rosji wzrósł o 35 proc. - podał holenderski Główny Urząd...

SweetieX
z
energetyka24.com
dodany: 31.08.2022, 17:01:44
  • 62
  • #
    europa
  • #
    ekonomia
  • #
    holandia
  • #
    ropa
  • #
    rosja
  • #
    sankcje
lesser
lesser 01.09.2022, 13:52:44
  • -5
@qLA: Najważniejsze żeby nieroby i nieudacznicy dostali premie ze spółek skarbu państwa.
A dla mnie osobiście jeszcze żeby ruskie onuce i lewactwo utonęło w gównie.

387

Białoruś zaprzecza atakowi na lotnisko wojskowe pod Homlem

Pokaż treści 18+

Białoruś zaprzecza atakowi na lotnisko wojskowe pod Homlem

Białoruskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że doszło tam do wypadku - zapalił się silnik w jednym z samolotów. Świadkowie mówią jednak o serii rozbłysków, wybuchów i fali uderzeniowej na lotnisku wojskowym w Ziabrauce, używanym przez rosyjskie wojsko do ataku na Ukrainę.

xniorvox
z
belsat.eu
dodany: 11.08.2022, 06:33:58
  • 43
  • #
    europa
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    bialorus
  • #
    ruskimir
lesser
lesser 11.08.2022, 13:18:03
  • 4
@BlueBerryCaffe: Jakie p-------y mogą spowodować takie zniszczenia? Lucky Strike
groman43
groman43
21.07.2022, 06:02:17
  • 1190
A więc tak, kontynuacja wpisu z przed miesiąca - https://www.wykop.pl/wpis/66275939/moze-bede-tego-zalowal-ale-trudno-level-33-wzrost-/
- aktualne statystyki – level 33, wzrost 183cm, waga 109kg (utrata wagi 5,6kg w ciągu miesiąca)
- nic mnie nie boli, nawet nie mam zakwasów z prawdziwego zdarzenia
- staram się chodzić na siłownie jak najczęściej, zwykle jest to trzy lub cztery razy w tygodniu
- standardowy trening to ponad pół godziny na rowerku, potem ćwiczenia od fizjoterapeuty, a na koniec jakieś losowe ćwiczenia siłowe z
groman43 - A więc tak, kontynuacja wpisu z przed miesiąca - https://www.wykop.pl/wpis...

źródło: comment_16583833272SGWM0PPhpqRwwLNWBroYX.jpg

Pobierz
  • 131
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lesser
lesser 21.07.2022, 07:35:03
  • 0
@groman43: powodzenia, bardzo Ci kibicuję bo czeka mnie to samo i fajnie widzieć że masz efekty
  • Odpowiedz

449

Charków. Zwiadowcy 130 Kijowskiego Batalionu Obrony Terytorialnej pod ostrzałem

Pokaż treści 18+

Charków. Zwiadowcy 130 Kijowskiego Batalionu Obrony Terytorialnej pod ostrzałem

ciekawy materiał, co prawda z maja ale nic nie traci na aktualności.

db999
z
youtube.com
dodany: 12.07.2022, 17:53:37
  • 15
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    wideozwojny
lesser
lesser 13.07.2022, 09:47:47
  • 0
@Kerad_Afum88: Z drugiej strony jak patrzę na tego gościa co się rozkleił jak zaczęli rozmawiać o rodzinach to mam takie przemyślenia, że 50-letni chłop to powinien się wkurzać, bo stolarz co go zamówił na budowę do córki się spóźnia tydzień, a nie chodzić i oglądać jak wszystko co było zrobione przez 30 lat jego życia gnoje rozwalili w kilka miesięcy. A do tego rodzina za granicą i nie wiadomo czy

327

Rząd chce skończyć z zasadą 10H. Wiatraki staną minimum 500 metrów od budynków

Rząd chce skończyć z zasadą 10H. Wiatraki staną minimum 500 metrów od budynków

Rząd wprowadza nowe zasady funkcjonowania farm wiatrowych, eliminując założenia ustawy 10H. Zgodnie z projektem nowelizacji, odległość elektrowni od budynków mieszkalnych ma mieć minimum 500 metrów.  Rząd ustalił nowe zasady dla budowy farm...

beconase
z
biznesalert.pl
dodany: 28.06.2022, 18:22:05
  • 209
  • #
    polska
  • #
    energetyka
  • #
    oze
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    farmywiatrowe
lesser
lesser 29.06.2022, 08:35:49
  • 0
@PanDzikus: argumenty:
- obniżenie wartości gruntu i nieruchomości spowodowane tego typu sąsiedztwem, z badań przeprowadzonych w Wielkiej. Brytanii wynika, iż spadek wartości nieruchomości zlokalizowanych w odległości do 1,6 km od wiatraków sięga nawet 54%;
- degradacja krajobrazu, zagrożenie dla ptaków;
- szum o niskiej częstotliwości wytwarzany przez turbiny (w Polsce dopuszczalny poziom hałasu to 40 dB) oraz niesłyszalne infradźwięki, powodujące m.in. zmęczenie;
- wytwarzane pole elektromagnetyczne;
- efekt stroboskopowy wywołany poruszaniem się łopat turbin w
lesser
lesser 29.06.2022, 08:53:51
  • -9
@swiadekkoronny: Ciebie powinni za głupotę sądzić. Mieszkasz koło takich wiatraków?
Ja mieszkam daleko to mam tylko ch...wy krajobraz, a niektórych ludzi mieszkających obok po prostu łeb ciągle napier..la.
I za takie durne wypowiedzi debilami z piwnicy w bloku gardzę...
Aha i sam mam fotowoltaikę na domu, tylko to nie wkurza całej okolicy.
lesser
lesser 29.06.2022, 10:29:42
  • 2
@FatZgred:

Badania wykonywane w Australii potwierdzają bardzo silne oddziaływania hałasu z farm wiatrowych na środowisko, a w szczególności na mieszkających w sąsiedztwie ludzi. Pokazują one, że nawet w odległości 3,5km od farm wiatrowej przez 22% czasu nocnego, w okresie badań farm, wydawały one silne modulowane dźwięki z rezonansem o częstotliwości 50Hz

https://www.cire.pl/artykuly/opinie/173616-mielczarski-szkodliwy-halas-farm-wiatrowych
Tam są odnośniki do badań.
Azbest też przez długi czas był "spoko". Jestem w stanie się założyć że
lesser
lesser 29.06.2022, 10:45:09
  • -1
@Anna_: nie wiem co tu ma wpływ ale znam efekty,
@uzytkownik_wykop_pl: nie to zupełnie na serio
Sam nie mieszkam bezpośrednio przy wiatrakach ale mam relacje ludzi którzy mieszkają nawet ~300m od nich i mają problemy ze snem, bóle głowy, zmęczenie. Może to wiatraki może co innego.
lesser
lesser 29.06.2022, 11:12:36
  • -1
@ZbyszekChaosu: To ja dużo dalej, znam tylko zdanie ludzi którzy mieszkają bardzo blisko i nie są zadowoleni.

596

GIGANTYCZNE ZWYCIĘSTWO NATO - Finlandia i Szwecja dołącza

Pokaż treści 18+

GIGANTYCZNE ZWYCIĘSTWO NATO - Finlandia i Szwecja dołącza

Finlandia i Szwecja będą dołączać do NATO. Informacja ta jest jednym z największych zwycięstw NATO od lat. Strategiczna przewaga sojuszu wzrasta co wścieka Rosję i Putina. Rosji która chyba nie tego spodziewała się rozpoczynając wojnę na Ukrainie. Finlandia po za wniesieniem do NATO...

konto usunięte
z
youtube.com
dodany: 15.05.2022, 14:43:36
  • 72
  • #
    ekonomia
  • #
    europa
  • #
    ukraina
  • #
    finanse
  • #
    rosja
  • #
    wojna
lesser
lesser 16.05.2022, 02:06:29
  • 18
@AAA90: Trzeba przede wszystkim nie pajacować przed kamerą, powtarzając dziwaczne ruchy i teksty innych youtuberów, oraz nie podawać informacji na poziomie onetu, tylko poważnie przygotować się do tematu.

Można się poważnie zająć jednym tematem ale porządnie https://www.youtube.com/c/AndromedaV

Można robić materiały przekrojowe

282

Lider separatystów: Mariupol ma zostać kurortem wypoczynkowym

Pokaż treści 18+

Lider separatystów: Mariupol ma zostać kurortem wypoczynkowym

Szef separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej Denys Puszylin powiedział, że Mariupol ma zostać kurortem wypoczynkowym. Według ukraińskich szacunków, bombardowane od początku rosyjskiej inwazji miasto jest niemal w całości zniszczone, a pod gruzami leżą tysiące zwłok.

Kolekcjoner_dusz
z
rmf24.pl
dodany: 09.05.2022, 14:33:19
  • 55
  • #
    europa
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    ruskimir
lesser
lesser 10.05.2022, 10:36:17
  • 0
"Mariupol ma zostać kurortem wypoczynkowym ... a pod gruzami leżą tysiące zwłok."

No to przeciętna rosyjska rodzina będzie się tam świetnie czuła. ( ಠ_ಠ)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

240

Scholz: Putin nie pozostawia nam innego wyboru

Pokaż treści 18+

Scholz: Putin nie pozostawia nam innego wyboru

W Dzień Zwycięstwa w Rosji kanclerz Niemiec Olaf Scholz oskarżył prezydenta Władimira Putina o zagrażanie pokojowi w Europie. — I nie może mu to ujść płazem. Dlatego pomagamy Ukrainie — oświadczył polityk podczas kongresu związków zawodowych (DGB).

Kolekcjoner_dusz
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 09.05.2022, 14:59:51
  • 32
  • #
    europa
  • #
    niemcy
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    geopolityka
  • #
    ruskimir
  • #
    polityka
lesser
lesser 09.05.2022, 20:17:56
  • 15
O matko ale on jęczy. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak widzę cytaty z jego przemówień, to tak jakbym czytał: "...drodzy Rosjanie, my Niemcy dalej chcemy wam dawać d..y. Dlaczego nam to robicie?! Teraz wychodzimy na rosyjskie k...y, a chcieliśmy po cichu..."
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

858

Polska sieć Dino ma już 1,9 tys. sklepów, sprzedaż 20 proc. w górę

Polska sieć Dino ma już 1,9 tys. sklepów, sprzedaż 20 proc. w górę

Można rosnąć bez wkurzających reklam i promocyjnych ściem w stylu "tarczy antyinflacyjnej"? Można

rafpal
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 06.05.2022, 13:15:27
  • 220
  • #
    polska
  • #
    zakupy
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    ciekawostki
  • #
    4konserwy
lesser
lesser 06.05.2022, 21:50:58
  • 1
@Kagernak @MateMizu: Podkarpacie i południowy wschód miał własne Delikatesy Centrum, które niestety sprzedały się Eurocash ( ͡° ʖ̯ ͡°)
https://www.delikatesy.pl/sklepy
lesser
lesser 06.05.2022, 19:49:37
  • 10
Propsuję najlepszy kalkulator kredytowy jaki do tej pory widziałem https://kalkulator-kredytowy.azurewebsites.net/
Znalazłem kilka miesięcy temu na wykopie i bardzo mi się przydał przy symulacjach nadpłaty.
Przy rozmowie na infolinii jednego z większych banków w Polsce, to ja dyktowałem pani parametry jakie ma sobie wpisać w swój bieda-kalkulator, żeby mi ustawił ratę tak jak chciałem.
Wogóle może pokazać początkującemu kredyciarzowi np. jak działają raty malejące a jak stałe albo jak się zmieni rata ze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lesser
lesser
Autor
06.05.2022, 20:21:42
  • 1
@pastibox: W moim przypadku jak brałem kredyt to sam kombinowałem w excelach jak mi wyjdą raty malejące vs stałe a u Ciebie widać to jak na dłoni. Tak że jeszcze raz gratulacje i uderzaj do banków czy nie potrzebują ;)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
  • Strona 3 z 8
  • >
  • znudzony informatyk... no bo kto inny siedziałby na wykopie?
  • Polska

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 15.10.2015

    Komentator
  • Rocznica
    od 07.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 01.10.2015

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking