Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
kmo0
kmo0

kmo0

Dołączył 13 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 904
  • Znaleziska 543
  • Mikroblog 361
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 8

871

100 mln dolarów wraca do spółki córki Orlenu. Jest zwrot w sprawie

Pokaż treści 18+

100 mln dolarów wraca do spółki córki Orlenu. Jest zwrot w sprawie

Firma Horizon Global z Dubaju zwróci 100 mln dolarów zaliczki spółce Orlen Trading Switzerland - podaje Radio ZET. Ugoda zakłada, że pośrednik zwróci całą zaliczkę za ropę w transzach do końca tego roku. Pierwsza ma zostać przelana jeszcze w styczniu.

Koziom
z
money.pl
dodany: 08.01.2025, 14:41:18
  • 82
  • #
    polityka
  • #
    sejm
  • #
    orlen
  • #
    obajtek
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
kmo0
kmo0
kmo0 08.01.2025, 16:48:05 via Wykop
  • -26
@hansschrodinger: Sprawy w sadzie byly zlozone jeszcze za Obajtka.

469

Są poważne zastrzeżenia wobec wprowadzenia związków partnerskich.

Są poważne zastrzeżenia wobec wprowadzenia związków partnerskich.

Związki partnerskie mogą być wykorzystywane do obchodzenia obostrzeń dotyczących zakupu nieruchomości przez cudzoziemców

PIAN--A_A--KTYWNA
z
wiadomosci.com
dodany: 07.01.2025, 07:43:09
  • 143
  • #
    zwiazki
kmo0
kmo0
kmo0 07.01.2025, 13:35:30 via Wykop
  • 5
@Zenon_Zabawny: No mozesz np. uniknac drugiego progu podatkowego. Wchodzisz w zwiazek z kims kto nie pracuje i masz zwiekszone progi.

438

Spółka CPK rezygnuje z zagranicznego inwestora ostra reakcja eksperta

Spółka CPK rezygnuje z zagranicznego inwestora ostra reakcja eksperta

Decyzja o wycofaniu się ze współpracy z konsorcjum Vinci Airports i IFM wywołała falę komentarzy w branży lotniczej.

Groszak
z
ekspert-bankowy.pl
dodany: 30.12.2024, 17:14:31
  • 200
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    inwestycje
kmo0
kmo0
kmo0 31.12.2024, 10:17:03 via Wykop
  • -1
@Oastry: Dlaczego wliczasz komponent kolejowy, ktory musi powstac nawet jakby nie powstalo lotnisko? 8 mld dawal inwestor + 8 mld dawal SP + investor i SP mialy brac kredyt na ponad 20 mld i splacac go po 50% z zyskow z lotniska. Wiec wklad jest rownoznaczny z posiadanymi udzialami.
kmo0
kmo0
kmo0 31.12.2024, 13:46:29 via Wykop
  • -2
@Oastry: bo bez lotniska komponent kolejowy nie ma sensu? Chcesz mi powiedziec, ze kolej nie ma sensu jak nie dojedzie sie nia do CPK? To po co kraje takie jak Francja, Hiszpania, Wlochy, Chiny, Japonia i inne buduja szybka kolej? Szybka kolej w duzym eurpejskim kraju nie ma sensu? Rozumiem ze jak dzis jedzesz z Wroclawia do Warszawy 5 godzin a po wybudowaniu Y bedzie to niecale 2 to jest

258

Kolejna awaria samolotu z Jeju Air. Musiał wrócić na lotnisko w Korei Płd

Kolejna awaria samolotu z Jeju Air. Musiał wrócić na lotnisko w Korei Płd

Po starcie boeinga koreańskich linii Jeju Air w maszynie wykryto usterkę podwozia podobną do tej, która przyczyniła się do katastrofy w Muan podaje agencja Yonhap.

rybak_fischermann
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 30.12.2024, 08:02:23
  • 71
  • #
    azja
  • #
    samoloty
  • #
    boeing
  • #
    lotnictwo
  • #
    korea
kmo0
kmo0
kmo0 31.12.2024, 09:27:24 via Wykop
  • 0
@Cernold: Ten samolot z wczoraj ma ponad 15 lat. Data produkcji 2009. Najpopularniszy chyba samolot na swiecie 737-800. Wyprodukowano ponad 5k sztuk.
kmo0
kmo0
kmo0 31.12.2024, 09:28:48 via Wykop
  • -1
@nga_plz: Ten model to najpopularniejszy samolot na swiecie 737-800. Ten z poniedzialku ma ponad 15 lat.

907

PKW przyjęła sprawozdanie komitetu PiS!

PKW przyjęła sprawozdanie komitetu PiS!

Tym samym PKW wykonała decyzję Izby Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. Za było czterech członków PKW, trzech było przeciw.

zdzisiu196
z
onet.pl
dodany: 30.12.2024, 13:14:45
  • 273
  • #
    pis
  • #
    pkw
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    4konserwy
  • #
    polityka
kmo0
kmo0
kmo0 30.12.2024, 14:50:28 via Wykop
  • 16
@janekplaskacz: Co do tej pory zawetowal prezydent? Ile ustaw? Kto wybieral sklad PKW?

376

Polska kupuje 96 Krabów. "Dziesiątki tysięcy miejsc pracy"

Pokaż treści 18+

Polska kupuje 96 Krabów. "Dziesiątki tysięcy miejsc pracy"

Umowy na dostawę m.in. 96 armatohaubic samobieżnych KRAB oraz 250 wozów towarzyszących do haubic samobieżnych K9 zostały w poniedziałek podpisane w Stalowej Woli; ich wartość opiewa na ponad 17 mld zł - przekazało MON. To historyczny moment, inwestycja w bezpieczeństwo - podkreślił Władysław Kosinia

KapitanTorpedal
z
money.pl
dodany: 23.12.2024, 19:37:04
  • 87
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
  • #
    wojsko
  • #
    wojskopolskie
  • #
    ekonomia
kmo0
kmo0
kmo0 24.12.2024, 14:10:23 via Wykop
  • 0
@ty_O: ale z tym CPK to sie nie rozpedzaj. PPL to spolka corka CPK. Ma Ebit na poziomie 500mln. Ciekawe jak wylozy 9mld na CPK i 1,5 mld na Okecie. Prywatny inwestor dawal know how i przede wszystkim niezaleznosc od widzimisie partii. Kontrakty militarne to kontynuacja tego co podpisala poprzednia ekipa.
Fafulec98
Fafulec98
Fafulec98
22.12.2024, 08:00:13
  • 738
Poseł nieznający postaw prawa konstytucyjnego to jedno. Ale to, że ponad 10 TYSIĘCY ludzi polubiło te wypociny to jakiś horror.
#polityka #konfederacja
Fafulec98 - Poseł nieznający postaw prawa konstytucyjnego to jedno. Ale to, że ponad ...

źródło: IMG_7976

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kmo0
kmo0
kmo0 23.12.2024, 07:58:15 via Wykop
  • 1
@shitman6: TK jest zawsze instrumentem. Dlatego partie chca miec tam 'swoich ludzi'. Tak jak Rzeplinski i wybor nadmiarowych sedziow przez PO w 2015 roku.
  • Odpowiedz

276

Ostra reakcja Polski na przyznanie przez Węgry azylu Romanowskiemu

Ostra reakcja Polski na przyznanie przez Węgry azylu Romanowskiemu

Ambasador Węgier w Polsce otrzyma dziś formalny protest strony polskiej w sprawie udzielenia przez Węgry azylu Marcinowi Romanowskiemu - poinformowało w piątek Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Równocześnie szef MSZ Radosław Sikorski zdecydował o wezwaniu do Warszawy na konsultacje ambasadora RP

o__0
z
rmf24.pl
dodany: 20.12.2024, 08:16:39
  • 84
  • #
    wegry
  • #
    polityka
  • #
    romanowski
  • #
    afera
  • #
    pis
kmo0
kmo0
kmo0 20.12.2024, 13:32:26 via Wykop
  • -6
@wladcapolnocy: a Orlen nie ma czasem stacji na Wegrzech? Bo to byla wymiana :)
kmo0
kmo0
kmo0 20.12.2024, 13:34:56 via Wykop
  • -2
@shuukre: akurat moga bardzo latwo pokazac, ze taki azyl jest uprawniony. Rzad nie stosuje sie do wyrokow sadu. Politycy licytuja sie na ile lat wsadza pisowcow. To jest gorsza pozycja niz w czasach pisu.

493

PlatformaObywatelska on X: "Spłacamy długi zaciągnięte przez PiS #Budżet2025 to

Pokaż treści 18+

PlatformaObywatelska on X: "Spłacamy długi zaciągnięte przez PiS #Budżet2025 to

Zapomnieli dopisać, że spłacają jeszcze większymi długami. :( Sekcja komentarzy to złoto XD

tajemniczy-motorniczy
z
x.com
dodany: 06.12.2024, 09:02:47
  • 160
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    heheszki
  • #
    bekazpo
  • #
    polska
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    polityka
kmo0
kmo0
kmo0 08.12.2024, 19:15:12 via Wykop
  • -3
@Wumakudu: no I na szczęście nie wyszlo. Bo dzis mialbys kilkukrotnie mniejszy rozwoj.
robert5502
robert5502
04.12.2024, 06:59:29
  • 823
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kmo0
kmo0
kmo0 04.12.2024, 15:34:35 via Wykop
  • 0
@robert5502: W wyborach parlamentarnych w 2001 bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu białostockim[6]. Od 2003 do 2005 był członkiem rady krajowej tego ugrupowania[5].

Od 16 listopada 2007 pełnił obowiązki szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, 16 stycznia 2008 mianowany szefem ABW[1]. 9 listopada 2010 został mianowany na stopień generała brygady w korpusie oficerów ABW[7]. 2 stycznia 2013 poinformowano, że podał się do dymisji, która została przyjęta przez
  • Odpowiedz

407

"Daniel Obajtek ma brud za paznokciami". Gorąco w Orlenie. Będą pozwy

"Daniel Obajtek ma brud za paznokciami". Gorąco w Orlenie. Będą pozwy

Rośnięcie napięcie pomiędzy Danielem Obajtkiem i poprzednim zarządem Orlenu a obecnym prezesem Ireneuszem Fąfarą oraz nowym zarządem koncernu.

Gazetapl_news
z
next.gazeta.pl
dodany: 03.12.2024, 09:32:02
  • 225
  • #
    orlen
  • #
    obajtek
  • #
    polityka
kmo0
kmo0
kmo0 04.12.2024, 08:38:29 via Wykop
  • -3
@maradero: polaczenie Lotosu z Orlenem to byla dobra decyzja.
kmo0
kmo0
kmo0 04.12.2024, 08:40:44 via Wykop
  • 1
@JestemD: oczywiscie, raporty najwiekszej polskiej spolki audytuje pewnie pani Jadzia z Pcimia Dolnego.
kmo0
kmo0
kmo0 04.12.2024, 10:34:51 via Wykop
  • 0
@test1uci: dlatego duzym bledem bylo niezrobienie tego przed wejsciem do UE.

733

Rząd Tuska żyje na kredyt. Pożyczki sfinansują rekordową część wydatków państwa

Rząd Tuska żyje na kredyt. Pożyczki sfinansują rekordową część wydatków państwa

Po niedawnej nowelizacji budżetu państwa okazało się, że przeszło 1/4 tegorocznych wydatków rządu może zostać sfinansowana z pożyczonych pieniędzy. Ale prawdziwym niepokojem napawają plany na rok 2025, który może przebić dotychczasowe rekordy "lewarowania" budżetu.

too_late_to_be_true
z
bankier.pl
dodany: 15.11.2024, 08:43:35
  • 288
  • #
    polityka
kmo0
kmo0
kmo0 15.11.2024, 13:12:31 via Wykop
  • -1
@Czytelnik30: A co mieli oszczedzac?
kmo0
kmo0
kmo0 15.11.2024, 13:14:11 via Wykop
  • 3
@too_late_to_be_true: ten wzrost gospodarczy wzial sie wlasnie z pomopwania kasy na rynek. Gdyby 'pieniedzy nie ma i nie bylo' to ten wzrost bylby duzo mniejszy.
kmo0
kmo0
kmo0 15.11.2024, 15:41:52 via Wykop
  • -1
@Czytelnik30: lol. Sorry ale nie da sie tego inaczej skomentowac. USA, Niemcy, Francja, Chiny, Japonia. Wszystkie rzady sa nieodpowiedzialne bo maja duzo wieksze zadluzenie do PKB niz my. Wiec jesli rzady swiatowych mocarstw sa nieodpowiedzialne to kto jest odpwoeidzialny? Na kim mamy sie wzorowac? Korea Polnocna? Kuba? Czy jakies kraje afrykanskie?

362

Orlen pokazał wyniki finansowe. Zysk wyraźnie w dół.

Orlen pokazał wyniki finansowe. Zysk wyraźnie w dół.

Zysk netto Orlenu za trzy kwartały tego roku wyniósł ponad 3,01 mld zł i był niższy o ponad 17,03 mld zł w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Bobito
z
biznes.interia.pl
dodany: 13.11.2024, 18:46:47
  • 235
  • #
    polska
  • #
    orlen
  • #
    paliwo
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    gospodarka
kmo0
kmo0
kmo0 14.11.2024, 08:56:36 via Wykop
  • -1
@o5e5ek: kurs dolara, cena barylki ropy, jaki procent dochodow to dochody z detalu w PL?

290

Na czym polegał skarpetkowy biznes Profeto i ks. Olszewskiego?

Pokaż treści 18+

Na czym polegał skarpetkowy biznes Profeto i ks. Olszewskiego?

Wyjaśniamy jedną z tajemnic biznesu ks. Michała Olszewskiego i Fundacji Profeto. Skarpetki, które za 3,5 mln zł Profeto kupiło na preferencyjnych warunkach jako "prezenty dla darczyńców", ksiądz przekazywał do komercyjnej sprzedaży na niemieckim Amazonie. Przebicie? Nawet 10 mln zł.

Idaho59
z
wyborcza.pl
dodany: 04.11.2024, 06:04:59
  • 73
  • #
    polityka
  • #
    funduszsprawiedliwosci
  • #
    ziobro
  • #
    bekazpisu
  • #
    pis
  • #
    sejm
kmo0
kmo0
kmo0 04.11.2024, 12:31:43 via Wykop
  • -14
@klimczakdom: ale to nie ma nic wspolnego z Funduszem sprawiedliwosci. Skoro takie informacje wychodza i jest proba pokazania Fundacji w zlym swietle, to znaczy, ze chyba niewiele maja.
kmo0
kmo0
kmo0 04.11.2024, 12:48:36 via Wykop
  • -8
@uziel: No i tu sie wlasnie mylisz. Bo fundacja miala 2 rachunki. Jeden przeznaczony na srodki z funduszu. Przeciez to jest proste do sprawdzenia. Oni prowadzili tez normalna dzialalnosc gospodarcza i to robili z drugiego rachunku. Jak ich zamkneli to maja o tym wszystkie informacje. A w artykule nie ma o tym nic, ze te sprawy jakkolwiek sa ze soba powiazane.
kmo0
kmo0
kmo0 04.11.2024, 12:49:20 via Wykop
  • -11
@Tatiagla: Pudlo. Oni prowadzili normalna dzialalnosc gospodarcza. Dwa rozne rachunki. Te sprawy nie sa ze soba powiazane.
kmo0
kmo0
kmo0 04.11.2024, 12:51:39 via Wykop
  • -10
@uziel: Jesli tak to jest to proste do udowodnienia. Ale o tym nie ma ani slowa. Bo Fundacja prowadzila normalna dzialalnosc gospodarcza. Mieli 2 rozne rachunki. Jeden na srodki z funduszu, drugi do dzialalnosci. Wiec to jest proste do zweryfikowania. A jednak dalej nie udalo im sie wiele znalezc.
kmo0
kmo0
kmo0 04.11.2024, 14:46:43 via Wykop
  • -9
@Cebulakx: a co to ma wspolnego z Funduszem Sprawiedliwosci?
kmo0
kmo0
kmo0 05.11.2024, 08:01:16 via Wykop
  • -4
@murinius: a tam nie ma informacji, ze kupowal to na 155 faktur? Wiec kupowal to w partiach po kilkanascie tysiecy? Wiesz, ze nie trzeba miec 3,5 mln na raz, prawda?
kmo0
kmo0
kmo0 05.11.2024, 10:47:38 via Wykop
  • -3
@Tatiagla: Haha. Nawet jesli jest naganne to nie jest przestepstwem. I srodki publiczne mialy zgodnie z umowa swoje przeznaczenie. Jesli zrobili cos z publicznymi srodkami to moze byc przestepstwo. Ale na ten moment widac, ze ciezko idzie im udowodnienie tego. Wiec daja takie wrzutki, zeby ich pokazac w zlym swietle.

607

Dlatego nie możemy mieć ładnych rzeczy

Dlatego nie możemy mieć ładnych rzeczy

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie kosztowało 10 Sasinów, a jego obrońcy przekonują że sztuka nie musi być ładna, tylko trzeba ją interpretować w kontekście społeczno-politycznym. Zinterpretujmy zatem wydanie 700 milionów na "sztukę nowoczesną" przeznaczoną dla wąskiego grona odbiorców.

wojna_idei
z
youtube.com
dodany: 31.10.2024, 16:04:48
  • 152
  • #
    polska
  • #
    warszawa
  • #
    muzeum
  • #
    kultura
kmo0
kmo0
kmo0 01.11.2024, 09:48:16 via Wykop
  • -1
@eternal_slavo: Najlepszy byl Boska, ktory jako alternatywe wstawil tam kolumny xD
kmo0
kmo0
kmo0 01.11.2024, 09:48:48 via Wykop
  • -1
Sztuka nowoczesna to gowno ale ten budnyek jest fajny.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kmo0
kmo0
kmo0 01.11.2024, 11:23:39 via Wykop
  • -2
@CipakKrulRzycia: zostana wybudowane pozostale budynki pokrywajace ten plac i calos bedzie bardzo fajna.
kmo0
kmo0
kmo0 01.11.2024, 13:21:13 via Wykop
  • -2
Czarny budynek bedzie pomiedzy Palacem a muzeum. Po drugiej stronie placu powistana podobne klocki i plac (nazwany centralny) bedzie mial posadzone drzewa.

https://investmap.pl/w-warszawie-powstaje-plac-centralny-film-wizualizacje.a308721
M.....7
konto usunięte 01.11.2024, 11:31:57
  • 4
Tegoroczna fotka WTA Finals 2024!

Nie mój gust szczerze. Mega słaba przez tło, brakuje klimatu na tym zdjeciu. No, ale to kwestia indywidualna.
#tenis
M.....7 - Tegoroczna fotka WTA Finals 2024! 

Nie mój gust szczerze. Mega słaba przez...

źródło: GbS7VVDWkAAacm2

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kmo0
kmo0
kmo0 01.11.2024, 13:03:22 via Wykop
  • 1
@Madziol127: Najlepiej Rybakina i Zheng. Najlepsze ubrania. Zheng zupelnie do siebie nie podobna :)
  • Odpowiedz

1551

Microsoft zwalnia 2550 osób i przyznaje 30 mln dolarów podwyżki swojemu CEO

Microsoft zwalnia 2550 osób i przyznaje 30 mln dolarów podwyżki swojemu CEO

Panie Areczku, wielomilionowe podwyżki są dla zarządu, szary pracownik może co najwyżej trafić na bruk. Dyrektor generalny Microsoftu otrzymał gigantyczne 63 proc. podwyżki - prawie 80 mln dolarów. I to tego samego roku, gdy Microsoft zwolnił 2550 osób m.in. ze studiów Xbox i Activision Blizzard

Truskawa92
z
pkb24.pl
dodany: 31.10.2024, 14:01:55
  • 300
  • #
    xbox
  • #
    gry
  • #
    pracait
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
kmo0
kmo0
kmo0 01.11.2024, 08:55:28 via Wykop
  • 0
Bo zwalniaja tych 2550 osob zrobili wielokrotnie wieksze oszczednosci? Jesli sa to ludzie z USA i srednio zarabiali 100k USD to jest 255 mln oszczednosci.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Szychasekk
Szychasekk
Szychasekk
29.10.2024, 12:28:37
  • 3
#tenis
Perricard ma średnią z drugiego serwisu 197km/h czyli wyżej niż większość z atp na pierwszym serwisie. Tiafoe w meczu z nim pierwszy serwis średni ma 189km/h
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kmo0
kmo0
kmo0 29.10.2024, 14:01:07 via Wykop
  • 1
@Szychasekk: to jest jego standardowy tenis. Gosc nie potrafi grac.
  • Odpowiedz
Lieutenant_Kim
Lieutenant_Kim
29.10.2024, 13:10:45
  • 16
Daria pilnuje nowego trenera, żeby nie powiedział Idze czegoś nieodpowiedniego ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#tenis
Lieutenant_Kim - Daria pilnuje nowego trenera, żeby nie powiedział Idze czegoś nieodp...

źródło: Daria

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kmo0
kmo0
kmo0 29.10.2024, 14:00:28 via Wykop
  • 6
@Lieutenant_Kim: to wyglada jakby ona ja ubezwlasnowolnila.
  • Odpowiedz

728

Ford zabiera produkcję z Polski. Wytwarzanie baterii bardziej opłaca się w USA

Ford zabiera produkcję z Polski. Wytwarzanie baterii bardziej opłaca się w USA

W Korei podpisano umowę między Fordem a LG Energy Solutions na podstawie której koreańska firma zobowiązuje się do dostarczania akumulatorów do elektrycznych Fordów dostawczych, ale przy okazji przenosi produkcję kluczowego elementu do Mach-E z Wrocławia do Michigan.

znin
z
autoblog.spidersweb.pl
dodany: 28.10.2024, 18:01:10
  • 119
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    usa
  • #
    gospodarka
kmo0
kmo0
kmo0 28.10.2024, 21:51:04 via Wykop
  • 19
@onechaos: W Polsce energia jest najdroża w Europie. 2 razy większa niż np. w Norwegi. Dlatego trzeba dalej nakładać sobie samemu opłaty na produkcje i dodatkowo dotować górników :)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
  • Strona 2 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 10.09.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 20.09.2023

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking