Miraski, mam takie małe, świąteczne marzenie, żeby dziś z nadejściem północy na zbiórce Mateusza było 1200 zł.
Brakuje 54 zł i tak sobie myślę że gdyby 27 mireczkow wrzucilo po 2 zł, to by się udało, a dodatkowo zbiórka byłaby lepiej promowana, bo częste, małe wpłaty lepiej ją pozycjonują (。◕‿‿◕。)
@Edward_Kalmanawardze_666: rezonans to raczej jednorazowo, w celu wykluczenia innych przyczyn - raczej nie jest to kluczowe badanie do postawienia diagnozy u opisywanej osoby, jednak pewnie będzie/było wykonane (ew. TK - nie wiem jakie mają protokoły diagnostyki)
Są lekarze, którzy na kontraktach w publicznym systemie zarabiają nawet 300 tys. zł miesięcznie. Resort zdrowia rozmawia z pracodawcami, chce dyskusji z lekarzami i pielęgniarkami o zmianach w tzw. ustawie podwyżkowej która od 2022 pochłonęła już 100 miliardów złotych. Lekarstwem na uzdrowienie sytu
Na stomatologię można się dostać bez egzaminu i studiować bez wychodzenia z domu. Polscy absolwenci ukraińskich uczelni coraz częściej nostryfikują dyplomy w naszym kraju albo w... Czechach czytamy w środowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej"
@dr_Batman: ja już się spotkałem z lekarka z Ukrainy co miała pieczatke i podpisywała się jako specjalista... Jakie zaskoczenie jak sprawdziłem ją w bazie NIL i miała ograniczone prawo wykonywania zawodu
Andrzej Sośnierz: Szpital w Legnicy oferuje na rękę 64 tys zł , stawka godzinowa ponad 300 zł, dyżur w tygodniu za 8 tys zł, za weekendowy 16 tys zł . Zarobki rzędu 150 -200 tys zł na rękę to nie pojedyncze przypadki. Lekarz kosztuje szpital nawet 1 milion złotych rocznie. Skoro dają to się bierze
@alteron: bo to najgorsza robota z możliwych dla lekarza, a wykopki wszystko łykną. Jeden z drugim taki mądry a ciekawy jestem jakby sobie poradzili na takiej nocce użerając się z debilami całą noc
mirki, szukam książek dla studentów pielęgniarstwa. znacie jakieś źródło? może być na chomiku. konkretnie szukam tej książki Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne by Danuta Zarzycka #warez
@Cyfranek: Dzięki. W takim razie oleję PDFy. A pisałeś może u siebie na blogu porównanie najpopularniejszych opcji czytników? Chodzi mi o zestawienia wsparcia dla legimi, empikgo itd?
Mirasy. Chciałbym w końcu wyregulować swój zegar biologiczny i zacząć spać o normalnym godzinach. Mam duże problemy ze wstawaniem i pomyślałem, że smartwatch lub smartband może pomóc mi ze wstawaniem za pomocą budzika z wibracjami. Kiedyś miałem Xiaomi Mi Band 3 ale urządzenie się zepsuło. Co kupić? Smartband czy smartwatch? Jaki model? Zależy mi na: - długi czas pracy na baterii, - budzik z wibracjami, - współpraca z telefonem Samsung Galaxy S21,
@mrgcypher: Czytałeś mój post? "w miarę możliwości niska cena", "Nie zależy mi na nacisku na aktywności fizyczne" a Garminy to raczej sportowe urządzenia z tego co mi wiadomo :)
#powodz #nysa Powódz zaczęła się na dobre w piątek. Nyse zalało w niedziele Czyli te zjeby miały cały dzień i noc żeby zabezpieczyć tomograf i innne drogie urządzenia medyczne. Nie zrobili niczego. Kurtyna.
Pytanie teoretyczne. Gdybym chciał zmienić rower na gravela - co sugerujecie kupić? Generalnie to jestem skąpym dziadem - kupiłem muirwoodsa na początku pandemii za 2k, ale czuję niedosyt. Widzę 2 opcje: - budżetowa np. https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-felt-broam-60-pd38835/ ~ 3k PLN - lecieć już po całości i kupić godny sprzęt na GRX bez kompromisów, z hamulcami hydraulicznymi itp - wtedy budżet pewnie 2x większy Co w wypadku gdybym się faktycznie poważnie w to wkręcił - czy taki broam 60 rzeczywiście
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, w szczególności @pp93: @zobq @Farmer_Joe . Pomyślę jeszcze, miałem jutro testować tribana z decathlon rent ale odwołałem bo ma być deszcz
Wracam z podobnym tematem jeszcze raz. Chciałbym z żoną jeździć więcej i szybciej - trochę ją rozruszać :D Aktualny sprzęt to: ja: Marin Muirwoods, żona: Cube Touring EXC. Cały czas oglądam ludzi na gravelach i tak myślę czy by samemu nie spróbować w końcu. W szczególności żony rower jest dość ciężki, pozycja wyprostowana, mam wrażenie, że to nas spowalnia. Atleci z nas żadni, ale jakoś trzeba zacząć. Na początek planuję wypożyczyć gravele z decathlonu. Problem
@Pan_Ryba: Mój aktualnie prezentuje się tak jak na załączonym obrazku - generalnie stock tylko wleciały błotniki bo jeździłem nim do pracy. Chciałbym po prostu spróbować, może żonie będzie łatwiej jeździć na takim gravelu, bo obecny cube wg. mnie jest ciężki itp. Z drugiej strony nie chciałbym na takiej zabawie wtopić 10k PLN, więc jeżeli miałbym kupować to raczej coś podstawowego typu wspomniany broam za 3k PLN
@MoonlightSh: Domyślam się, że nie będzie magicznego efektu przyspieszenia, ale może z czasem coś ruszy jak pojeździmy. Przykładowe trasy - bez ścigania, tempo mocno wycieczkowe, trasy nie nastawione na bicie rekordów bo nawierzchnia czasem kiepska (krzaki, pola, ujeby): Podlasie (płasko, szosa + szuter): Distance: 84.03 km, Average: 18.40 km/h, Elevation: 133 m Lubelszczyzna (głównie asfalty różnej jakości + ścieżki rowerowe aby wyjechać za miasto): Distance: 116.33 km, Average: 17.25 km/h,
@MoonlightSh: Dzięki za opinię. Ja mam jeszcze zapas mocy więc jak piszesz - w pierwszej kolejności próbowałbym żonie wymienić sprzęt. Szkoda, że w Decathlon rent u mnie w mieście mają gravele od rozmiarów M, ale może jeszcze coś poszukam czy gdzieś podjedziemy
@klefonafide: Żeby jeździć to ja wiem. Próbuję mocno forsować wycieczki i nawet nieźle nam to wychodzi w miarę dostępnego czasu. Raczej nie mam ciśnienia na zakup dla samego zakupu. Zastanawiam się po prostu, czy nie będzie jej lżej na rowerze o ok. 40% lżejszym, w bardziej pochylonej pozycji, bo na trekkingowym cube ma dość wyprostowaną pozycję. @Slicznotka podejrzewam, że nawet jakbym kupił jej inny to ten zostanie :D
@klefonafide: Dzięki za odpowiedź! Z tego co czytałem/oglądałem na kanale https://www.cyclingabout.com/ waga roweru ma mniejszy wpływ niż aerodynamika (pozycja, sakwy/torby bikepackingowe) oraz opór toczenia opon. Będziemy testować
Mirasy Mini-pompka Lezyne Pocket Drive HP vs HV Którą wybrać do opon 38 mm? Optymalnie by było gdybym był stanie osiągnąć okolice 3 bar, czytałem że w HV ciężko idzie od okolicy 2 bar.
Od dluzszego czasu szukam aplikacji, która będzie zapisywała moje trasy gdzie później jest możliwość wyswietlenia wszystkich aktywności na jednej mapie. Taką funkcję miała kiedys aplikacja navime, niestety już jej nie ma. Na tą chwilę jedyne co udało mi się wymyślić to zapisywanie aktywności w komoot pobieranie pliku gpx i otwieranie w drugiej aplikacji gpx viewer. Macie może coś do polecenia innego? W navime wchodziło się w trasy na mapie filtrowalo się rodzaj
Miraski jaki wybrać rower gravelowy do ok. 5-6 k PLN? Maks. jak będzie warto 7k. Rower na wycieczki 50-120km, sporadycznie bikepacking i żeby pojeździć więcej dla kondycji, pozaliczać trochę szlaków. Odpada totalnie sportowa geometria, ale żeby tez nie przesadzić w drugą stronę. Preferuję 2 blaty z przodu.
Zainteresowały mnie felt breed 30 i broam 30 od Bernarda z Facebooka
Brakuje 54 zł i tak sobie myślę że gdyby 27 mireczkow wrzucilo po 2 zł, to by się udało, a dodatkowo zbiórka byłaby lepiej promowana, bo częste, małe wpłaty lepiej ją pozycjonują (。◕‿‿◕。)
Rzucicie 2
źródło: IMG_8015
Pobierz