Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko160
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1090

16 tys za dyżur - były Prezes NFZ o chorych zarobkach w zadłużonych szpitalach

16 tys za dyżur - były Prezes NFZ o chorych zarobkach w zadłużonych szpitalach

Andrzej Sośnierz: Szpital w Legnicy oferuje na rękę 64 tys zł , stawka godzinowa ponad 300 zł, dyżur w tygodniu za 8 tys zł, za weekendowy 16 tys zł . Zarobki rzędu 150 -200 tys zł na rękę to nie pojedyncze przypadki. Lekarz kosztuje szpital nawet 1 milion złotych rocznie. Skoro dają to się bierze

tyon1253
tyon1253
tyon1253
z
polsatnews.pl
dodany: 13.10.2024, 12:47:22
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
  • 449
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (449)

najlepsze

Dr-Livingstone
Dr-Livingstone
13.10.2024, 13:25:31 via Wykop
  • 452
Lekarzom się te pieniądze po prostu należą! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A szpital niech upada...
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

koral
koral
13.10.2024, 13:30:42 via Android
  • 204
@Dr-Livingstone i gratis pielęgniareczka na nocnym dyżurze
  • Odpowiedz
edgy-tryhard
edgy-tryhard
edgy-tryhard
13.10.2024, 14:05:35 via Wykop
  • 172
@Omenu: dlatego że lekarze po studiach uciekają za granice, zostawiając nas z rachunkiem za ich bardzo drogie studia.
  • Odpowiedz
JohnVanClouds
JohnVanClouds
JohnVanClouds
13.10.2024, 13:55:09 via Wykop
  • 410
W Ciechanowie jest lekarz co zarabial kilak lat temu 120tys miesiecznie i w godzinach dyzuru w szpitalu przyjmowal w swojej prywatnej przychodni. Ci co zwracali na to uwage wylatywali z pracy xD Takze moze trzeba najpierw pirzeswietlic wszystkie umowy tych koniowalow? A pozniej zaczac weryfikwoac zlecenia na NFZ, gdzie co chwila wychodza historie jak ludzie pojechali nad morze i z jakiegos powodu musieli skorzystac z pomocy lekarza, a ten jeszcze przez tydzien
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8kiwi
8kiwi
8kiwi
13.10.2024, 14:04:06 via Wykop
  • 73
@JohnVanClouds: nie no nie aż tak; a co jak przestana nas leczyć jak podczas covidu i wszyscy poumieramy?
  • Odpowiedz
ArchDelux
ArchDelux
13.10.2024, 14:12:35 via Wykop
  • 73
koniowalow


@JohnVanClouds: *konowałów xD
  • Odpowiedz
Bocianek2750
Bocianek2750
Bocianek2750
13.10.2024, 14:05:19 via Wykop
  • 316
I my na to płacimy z naszych podatków, żeby "pan/pani doktur" miał/miała milion złotych rocznie za usługi poniżej poziomu godności. Każdy lekarz przy przyjęciu na studia dzienne, powinien podpisywać lojalkę minimum na 10 lat, otrzymywać godną wypłatę w wysokości zależnej od średniej regionalnej. Jeżeli zechce jechać za granicę, to ma zwrócić pieniądze za studia. To samo powinno się tyczyć wszystkich kierunków studiów.
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grzywa123
Grzywa123
Grzywa123
13.10.2024, 14:53:17 via Wykop
  • 103
@Bocianek2750: dokładnie, na studiach wojskowych właśnie coś takiego obowiązuje więc dlaczego nie może na innych kierunkach niezbędnych dla funkcjonowania państwa? Szkolisz się za pieniądze podatkia - odpracuj, a jak nie to idź na prywatną uczelnię. Niedługo będzie jak w Ameryce, że ludzi na lekarza nie stać takie stawki.
  • Odpowiedz
AnalLog
AnalLog
AnalLog
13.10.2024, 15:56:49 via Android
  • 37
@Bocianek2750 Odniosę się tylko do średniej regionalnej, bo to nie zadziała. Polska powiatową wymiera i ktoś z zawodem medycznym jest tam na wagę złota. Jak zrobiły średnia regionalna gdzie większość pracuje w fabryce smrodu to nikt tam nie przyjdzie leczyć.
  • Odpowiedz
Herubin
Herubin
13.10.2024, 14:05:07 via Wykop
  • 199
Potrzeba zwiększyć składki zdrowotne by można było podbić stawkę za dyżur z 16 do 64 tysięcy bo pan biedny lekarz potrzebuje parę miesięcy pracować na kawalerkę na wynajem, a należy mu się 1 miesięcznie. Płaćcie wyższe podatki na biedaków blokujących od lat limity na przyjęć by swój oligopol na rynku utrzymać.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

U.....1
U.....1
konto usunięte 13.10.2024, 14:53:59 via Wykop
  • 20
@Herubin:
U.....1 - @Herubin:

źródło: 20241013_165326

Pobierz
  • Odpowiedz
enten
enten
enten
13.10.2024, 14:12:47 via Wykop
  • 186
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

enten
enten
enten
13.10.2024, 14:41:26 via Wykop
  • 23
Po niecałych 10 latach pracy powoli osiągam górny limit wynagrodzeń w mojej dziedzinie, a przyszłość coraz bardziej mglista przez rozwój technik sztucznej inteligencji.


@msy: Zawsze możesz zmienić dziedzinę, w IT co 10 lat to nawet koniecznie. Zobacz ile technologii przez te 10 lat odeszło do lamusa a ile przez ostatnie 20. I to jest właśnie ujnia branży IT. Można do niej łatwo wejść jak i łatwo wylecieć.
Jest permanentny wyścig
  • Odpowiedz
enten
enten
enten
13.10.2024, 14:42:22 via Wykop
  • 21
W zasadzie jako lekarz też możesz wypaść, ale naprawdę trzeba by było mieć pecha i ambicje jak dr Judym


@miszczu90: Daj spokój, zyebanie czegoś tak bardzo żeby Ci cofneli prawo wykonywania zawodu to już trzeba na własne życzenie chyba zrobić.
Ogólnie w życiu bym już nie poszedł w zawód który nie wymaga żadnych państwowych urpawnień.
  • Odpowiedz
Kismeth
Kismeth
13.10.2024, 14:18:38 via Wykop
  • 125
Prawda jest taka, że lekarze zarabiają kosmiczne pieniądze przez patologiczny system, a jednocześnie większość z nich ma wiedzę medyczną na poziomie jakiejś zawodówki. Niejednokrotnie widziałem w szpitalu jak pielęgniarka ma większe doświadczenie i wyjaśnia lekarza, jednocześnie przyjmując wiadro pomyj w swoją stronę, gdyż lekarze traktują pielęgniarki i ratowników jak zło konieczne i niziny społeczne
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

g.....s
g.....s
konto usunięte 13.10.2024, 14:44:36 via Wykop
  • 45
@Kismeth: tak tak, pielęgniarki mają wiedzę. W ogóle to gdyby nie pielęgniarki to xD Dowód anegdotyczny
Pielęgniarki mają w------e ego, wprowadzają pacjentów w błąd, mnóstwo razy upierają się przy błędnych decyzjach.
Mamy taką zasadę że nie kłócimy się z personelem przy ludziach ale pielęgniarki nie mają z tym problemu.
  • Odpowiedz
g.....s
g.....s
konto usunięte 13.10.2024, 15:21:30 via Wykop
  • 35
@undsame: pielęgniarki bez przerwy rotują się na oddziała, są w różnych miejscach. Mało kiedy pielęgniarka jest kilka lat na jednym oddziale. Pielęgniarki nie analizują badań, nie wykonują procedur. Nawet gazówki z krwi tętniczej nie pobierają.
O czym ty pisze? xD
  • Odpowiedz
bonekropik
bonekropik
bonekropik
13.10.2024, 14:25:37 via Wykop
  • 87
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bonekropik
bonekropik
bonekropik
13.10.2024, 14:56:44 via Wykop
  • 45
@Akuzativ94: Masz mental biedaka który duże kwoty oglądał tylko w internecie. Od pewnego progu zarobków nie musisz zarabiać więcej - bo starcza ci na wszystkie potrzeby życiowe. "No przecież mogli by w rok zarobić na mieszkanie w rok!" Ale im się nie chce, i co teraz?

Praca lekarza na SORze to nie jest klepanie konsultacji zza biurka po 15 minut za 300 zł, tylko ciężka praca w której pomyłka może
  • Odpowiedz
Glibnes
Glibnes
13.10.2024, 15:33:07 via Wykop
  • 31
@Akuzativ94: czyli innymi słowy - nie jest łatwo zostać lekarzem, i dziwisz się że na stanowisku gdzie jest kiepska zastępowalność i kiepski wybór pracowników z rynku pracy, taki lekarz dyktuje warunki a nie "nasz klient nasz pan"?
  • Odpowiedz
tyon1253
tyon1253
tyon1253
Autor
13.10.2024, 12:48:18 via Wykop
  • 85
Były prezes NFZ Andrzej Sośnierz w debacie dnia w Polsat News 10.10.2024 podsumowuje
tyon1253 - Były prezes NFZ Andrzej Sośnierz w debacie dnia w Polsat News 10.10.2024 p...

źródło: Screenshot 2024-10-13 at 14-45-34 Untitled notebook - NotebookLM

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

N331
N331
13.10.2024, 14:42:48 via Wykop
  • 19
@tyon1253: 300 x 24 =7200... Jakby był system zmianowy po 12h to i tak by wyszło na to samo.
  • Odpowiedz
Skurviduplo
Skurviduplo
13.10.2024, 14:56:26 via Wykop
  • 11
@tyon1253: czyli ministerstwo zdrowia wprowadziło zmiany skutkujące podwyżkami dla personelu, i społeczność wykopu z tego powodu wyżywa się na lekarzach.
AHA XD
  • Odpowiedz
fizzly
fizzly
13.10.2024, 14:17:49 via Wykop
  • 68
Już pomijając fakt że kto był u lekarza na NFZ ten wie że 3/4 to totalne buce, którzy w ogóle powinni być pozbawieni możliwości wykonywania zawodu.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MeAndTwojStary5
MeAndTwojStary5
MeAndTwojStary5
13.10.2024, 15:01:59 via Wykop
  • -3
@fizzly: A prywatnie to niby lepiej? Wcisną ci każde badanie na "chybił, trafił" bo za większość i tak płacisz z własnej kieszeni. Ludzie czują się lepiej bo niby ktoś potraktował na poważnie ich dolegliwości XD Najlepsza jest psychiatria prywatnie - idziesz raz i jeśli masz słaby charakter to staniesz się lekomanem na 100%, a twoje problemy pozostaną niezmienne
  • Odpowiedz
Blackorange
Blackorange
13.10.2024, 13:58:04 via Wykop
  • 59
Zaraz @dr_Batman was wyjaśni i wytłumaczy, że lekarz powinien dobrze zarabiać i pracować tylko w Warszawie, a nie jakimś zadupiu. Nikt z nich nie blokuje specjalizacji dla nowych i generalnie lekarzy jest wystarczająco, trzeba im tylko dobrze płacić.
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8kiwi
8kiwi
8kiwi
13.10.2024, 14:03:15 via Wykop
  • 26
@Blackorange: ten to ma ego; podobno miał super oceny na studiach; pacjenci na widok jego dyplomu sami zdrowieją
  • Odpowiedz
j.....s
j.....s
konto usunięte 13.10.2024, 14:16:02 via Wykop
  • 48
@Blackorange: przecież ona jest z jakiejś rodziny lekarzy to broni tego betonu. Powinno się bardziej otwierać ten zawód i przede wszystkim więcej specjalizacji aby była konkurencja zdrowa. A najgorsi powinni być po prostu wyrzucani z zawodu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
4039
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3972
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3081
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2911
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2749
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #zdrowie
  • #sluzbazdrowia
  • #lekarz
  • #medycyna
  • #polska
  • #szpital
  • #lekarze
  • #heheszki
  • #pytanie
  • #kiciochpyta
  • #zalesie
  • #dentysta
  • #zus
  • #stomatologia
  • #pieniadze

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking