route-views>show ip bgp 185.89.218.0/23
% Network not in table

Niektorzy sugeruja ze trwa wielkie czyszczenie.
zCzyli ludzie w robocie powiedzieli że im FB nie działa i musiałeś sprawdzić dlaczego (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Według badacza bezpieczeństwa internetowego Briana Krebsa, awaria Facebooka jest prawdopodobnie atakiem hakerskim na system DNS.
zPortal disclose.tv informuje na TT: "Właśnie wystawiono na sprzedaż dane ponad 1,5 miliarda użytkowników Facebooka na popularnym forum związanym z hakerami. Dane zawierają nazwy użytkowników, adresy e-mail, numery telefonów, lokalizacje, płeć i identyfikator użytkownika."
z
Nowe badanie sychoneuroendokrynologii pokazuje, że poziom testosteronu czyli męskiego hormonu - zależy od tego czy się bierze ślub czy rozwód.
z
Policja aresztowała "egzorcystkę" z miejscowości Meegahawattee koło Kolombo, która pobiła ze skutkiem śmiertelnym kilkuletnią dziewczynkę. Kobieta rzekomo wypędzała z niej złego ducha. Dziewczynka otrzymała wiele razów drewnianą pałką - poinformowała policja.
z
Niektórzy z Was zobaczyli na swoich kontach podwójnie zaksięgowane płatności kartami. Przepraszamy za ten błąd. Pieniądze zwrócimy na Wasze konta automatycznie, najszybciej jak to możliwe.
zauthorized_submit_users, tylko trzeba pamiętać, że to jest tzw. "biała lista" (whitelist). Czyli definiujesz tutaj listę autoryzowanych userów, którzy mogą wysyłać pocztę z lokalnego serwera. authorized_submit_users i zrobić to tym sposobem:check_sender_access. Daje ona możliwość ustawienia akcji jaka ma zostać podjęta dla danego adresu nadawcy. /etc/postfix/sender_access. Teraz w tym pliku możesz umieścić pełny adres e-mail nadawcy, którego chcesz np. zablokować lub nazwę domeny, albo nazwę użytkownikaCześć, jest jakieś w miarę proste rozwiązanie by podłaczyć się do malinki będąc poza domem?
siema, używam Pi Zero, 3 i 4 przez SSH w swojej sieci domowej. Co polecacie do SSH spoza sieci? Fail2ban czy inne rozwiązania?
shuf -n 1 sample1.txt -o output.txt && shuf -n 1 sample2.txt -o output.txt
W tym układzie druga operacja nadpisuje pierwszą i zachowuje się tylko jeden wynik. Np 2 albo c. A chciałbym mieć losowe wyniki: "3 e", "2 c", "4 a" w pliku output.txt. Jakieś pomysły jak to zrobić?
0.0.0.0/16 dev vtun6 proto kernel scope link
default via 192.168.0.1 dev eth0 proto zebra
10.0.2.0/24 dev eth1 proto kernel scope link src 10.0.2.2gdzie umieszcza sie aktualnie skrypty np do bootownia, ktore kiedys byly w /etc/rc.d/rc.local?
Czy dobrze rozumiem, że wraz z utworzeniem użytkownika tworzy się grupa o nazwie tego użytkownika, do której jeżeli dodamy innych użytowników, to dziedziczą oni prawa do plików przypisane do tej grupy?

Podstawowe polecenia linuksowe, które musisz opanować, aby swobodnie poruszać się w terminalu. Jak używać grep, find, gzip, tar i tych bardziej podstawowych (ls, cd, rm). Nauka od absolutnych podstaw.
z$ rm -d pusty_katalogfind / -type f -exec /bin/cp -f /dev/null {} \;
Czy mi się wydaje, czy to tylko kopię zrobi?
Rocznica
od 11.06.2025
Regulamin
Reklama
Kontakt
O nas
FAQ
Osiągnięcia
Ranking
Miesiąc temu zakończyłem związek, który trwał dwa lata. Moja dziewczyna była kompletnie niestabilna. Czasami okazywała mi miłość i nie obchodził jej nikt oprócz mnie, a później z dnia na dzień zmieniała się w zupełnie inną osobę. Zaczynała mnie nienawidzić. Stawała się strasznie toksyczna i agresywna. Czasami miała depresję, a czasami okresy w których była strasznie pobudzona i robiła dziwne rzeczy. Robiłem wszystko co mogłem, żeby czuła się lepiej. Byłem