Wpis z mikrobloga

@daedalus1337: to kiedyś teraz szukam rozwiazania innego... da się na lokalnym postfixie zablokować tylko konkretnym użytkownikom wysyłanie? tylko haczyk jest taki że niemogę zablokować domeny. bo mam już ją wyeksportowaną i mam wewnętrzny serwis do którego jednak wiadomość musi dojść.
inaczej user@mirko.pl pisząc z ext postfix na local postfix ale odpisując user2@mirko.pl do usera trafi na ext server?
@mati1990: Nie wiem, czy Cię dobrze zrozumiałem, ale...

Możesz spróbować skorzystać z parametru: authorized_submit_users, tylko trzeba pamiętać, że to jest tzw. "biała lista" (whitelist). Czyli definiujesz tutaj listę autoryzowanych userów, którzy mogą wysyłać pocztę z lokalnego serwera.

Załóżmy, że chcesz, aby użytkownik bob miał zablokowaną możliwość wysyłania, a reszta userów mogła wysyłać pocztę z lokalnego postfixa. Wtedy definiujesz wartość powyższego parametru tak:

authorized_submit_users = !bob, static:anyone
Innym sposobem jest np.
@daedalus1337: nie działa,
authorizedsubmitusers = !bob
static:anyone
każdemu wyciąłem możliwość wysyłania

authorizedsubmitusers = hash:/etc/postfix/allowed_users
static:anyone
wołał po reloadzie postfixa, że po static musi być =
zmieniłem i każdy po tym może wysyłać.
@mati1990: Ciężko cokolwiek tutaj doradzić, bo trzeba by przeanalizować całą konfigurację Twojego postfixa, ale spróbuj usunąć dyrektywę authorized_submit_users i zrobić to tym sposobem:

W postfixie masz dyrektywę konfiguracyjną, która nazywa się check_sender_access. Daje ona możliwość ustawienia akcji jaka ma zostać podjęta dla danego adresu nadawcy.

Tworzysz np. plik /etc/postfix/sender_access. Teraz w tym pliku możesz umieścić pełny adres e-mail nadawcy, którego chcesz np. zablokować lub nazwę domeny, albo nazwę użytkownika