Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
briskmann

briskmann

Dołączył 11 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 89989
  • Znaleziska 15848
  • Mikroblog 74141
  • Obserwujący 15
  • Obserwowane 105

4

Oto polska aplikacja, której potrzebuje każdy człowiek w mieście

Oto polska aplikacja, której potrzebuje każdy człowiek w mieście

Marta Kurzątkowska przeprowadziła się do Warszawy 3 lata temu. Pewnego dnia pilnie chciała skorzystać z usług fotografa. Jednak znalezienie w internecie dostępnego natychmiast fachowca zajęło jej mnóstwo czasu.

murarz13
z
innpoland.pl
dodany: 02.07.2015, 14:09:35
  • 2
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    aplikacja
  • #
    24h
briskmann
briskmann 02.07.2015, 15:51:58
  • 0
Artykul jest napisany w tonie 'skonczyly mi sie pieniadze, wiec szukam w desperacji finansowania'. W artykule brakuje opisania na czym polega model biznesowy tej aplikacji.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

617

Jesteśmy neokolonią. Kapitał zagraniczny kontroluje ponad 60 proc. firm w Polsce

Jesteśmy neokolonią. Kapitał zagraniczny kontroluje ponad 60 proc. firm w Polsce

Polska gospodarka ma strukturę peryferyjną, usługową wobec krajów zachodnich. Ponad 60 proc. firm w Polsce jest pod kontrolą kapitału zagranicznego – mówi w wywiadzie prof. Ryszard Bugaj.

JakubDeMolay
z
forsal.pl
dodany: 02.07.2015, 10:13:28
  • 193
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
briskmann
briskmann 02.07.2015, 15:46:34
  • 0
@NoLajf: Kapital zagraniczny na pewno zmienil wizualna czesc Polski oraz podniosl poziom infrastruktury.

Jednakze pieniadze, ktore wypracowuje ten kapital nie zostaja w Polsce (w postaci wyzszych pensji czy reinwestowania w lokalna ekonomie), co widac szczegolnie wyraznie poza duzymi miastami.

401

Bohemian Rhapsody grana na ponad stuletnich jarmarcznych organach!!!

Bohemian Rhapsody grana na ponad stuletnich jarmarcznych organach!!!

Bardzo ciekawe wykonanie słynnej Bohemian Rhapsody - Queen. Nic nie było by w tym ciekawego gdyby nie fakt, że utwór został wykonany na ponad stuletnich jarmarcznych organach. Bardzo interesujące wrażenia słuchowe. POLECAM!

Middle-Earth
z
youtube.com
dodany: 20.06.2015, 15:10:58
  • 41
  • #
    rozrywka
  • #
    ciekawostki
  • #
    muzyka
  • #
    historia
  • #
    queen
  • #
    ciekawostkihistoryczne
briskmann
briskmann 20.06.2015, 19:03:10
  • 6
@Blaskun: Pewnie kable sa ekranowane ( ͡º ͜ʖ͡º)

468

16-latek z Trzebini był najlepszy w globalnym konkursie dla programistów.

16-latek z Trzebini był najlepszy w globalnym konkursie dla programistów.

16-latek z Trzebini przywiózł złoty medal z ogólnoświatowego konkursu informatycznego. Pokonał 175 zespołów!

Kell
z
innpoland.pl
dodany: 29.05.2015, 18:36:22
  • 86
  • #
    technologia
  • #
    programowanie
  • #
    informatyka
  • #
    polska
  • #
    swiat
briskmann
briskmann 30.05.2015, 17:55:29
  • 1
@zulik:

mam to samo. Za stary jestem :'(:'( a bardzo chce.


Jens Skou, laureat nagrody Nobla zaczal sie uczyc programowania w wieku ~70 lat.
briskmann
briskmann 31.05.2015, 07:28:03
  • 0
@zulik: Pracowal cale zycie jako chemik. Przeszedl na emeryture, nauczyl sie programowania, napisal model przeplywu jonow i dzieki temu dostal nagrode Nobla.

338

Rosjanie wprowadzają MMA w zbrojach!

Pokaż treści 18+

Rosjanie wprowadzają MMA w zbrojach!

Rosyjska organizacja mieszanych sztuk walki (MMA) M-1 Global planuje na stałe wprowadzić do swojego repertuaru walki opancerzonych wojowników w heksagramie! Zapoczątkowany w tym roku event przy regularnych walkach organizowanych przez M-1 Global przypadł do gustu publiczności.

ugly_fatman
z
historia.org.pl
dodany: 27.05.2015, 13:51:21
  • 94
  • #
    sport
  • #
    ciekawostki
  • #
    mma
  • #
    rosja
  • #
    sztukiwalki
  • #
    zainteresowania
briskmann
briskmann 28.05.2015, 08:58:44
  • 2
@despiaciu: Czekam az wprowadza na ring niedzwiedzie i dzikie koty ( ͡º ͜ʖ͡º)

1373

How to Get Laid in Poland (Kraków & Warsaw

How to Get Laid in Poland (Kraków & Warsaw

Trzech anglików pokazuje jak szybko zaliczyć Polki. Jako że są z zagranicy nie mają z tym większego problemu.

gigolit
z
youtube.com
dodany: 24.05.2015, 23:55:48
  • 471
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    warszawa
  • #
    tfwnogf
briskmann
briskmann 25.05.2015, 16:11:56
  • 1
@trzebabylozostacprogramisto: Wydaje mi sie, ze masz zbyt duze wymagania odnosnie znajomosci angielskiego. Jak dla mnie ten poziom jest daleko wyzej anizeli 'licealny'.

Dziewczyna popelnila pare drobnych bledow, jednakze udalo jej sie cos, co jest duzym osiagnieciem - plynnosc czytania. Mysli ladnie plyna pomiedzy zdaniami. Trudne jest to do osiagniecia nawet dla ludzi, ktorzy urodzili sie w UK.

427

Jak być szczęśliwym? Perspektywa naukowa

Jak być szczęśliwym? Perspektywa naukowa

Wszyscy chcemy być szczęśliwi, a szczęśliwość jest przydatna: poprawia zdrowie fizyczne, zwiększa kreatywność i umożliwia podejmowanie lepszych decyzji (w przeciwieństwie do nieszczęścia, które utrudnia bycie racjonalnym). Co wiadomo o powodach bycia szczęśliwym?

Poczmistrz_z_Tczewa
z
wykop.pl
dodany: 24.05.2015, 08:42:46
  • 88
  • #
    nauka
  • #
    psychologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    depresja
  • #
    tfwnogf
briskmann
briskmann 24.05.2015, 20:03:30
  • 3
@kondiz: Podzielam zdanie. Bardzo dobrze napisany artykul, do tego unika banalow i nie jest powierzchowny. Bardzo podobalo mi sie ujecie w punktach co mozna zrobic by poprawic swoje poczucie szczescia.

15

Przyszłość VR kształtuje się w Polsce

Przyszłość VR kształtuje się w Polsce

Dzięki technologii Reality 51, opracowanej przez gliwicką spółkę The Farm 51, wykorzystującej skanowanie 3D, VR wkracza w świat medycyny, edukacji, biznesu czy przemysłu. Wkrótce, dzięki projektowi edukacyjnemu „Chernobyl VR Project”, stanie się ambasadorem polskiej myśli technologicznej na świecie.

YoungMaza
z
chip.pl
dodany: 30.04.2015, 09:34:16
  • 3
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    rozrywka
briskmann
briskmann 30.04.2015, 10:11:35
  • 1
Do cotygodniowej listy Elona Muska, grafenu, bezrobocia, zderzaka Lagiewki ,emigracji i niebieskiego lasera mozemy dodac: VR w Polsce.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

362

Sucha Beskidzka nie ma już stacji monitoringu powietrza - Małopolska...

Sucha Beskidzka nie ma już stacji monitoringu powietrza - Małopolska...

Od ponad trzech tygodni nikt nie bada jakości powietrza w Suchej Beskidzkiej - dowiedziało się Radio Kraków. To dlatego, że zgodnie z zapowiedziami usunięto z tej miejscowości urządzenie pomiarowe. Pyłomierza nie chcieli radni, bo ich zdaniem wyniki badań szkalowały dobre imię...

Jinx25
z
radiokrakow.pl
dodany: 29.04.2015, 12:21:12
  • 38
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
briskmann
briskmann 29.04.2015, 17:56:15
  • 1
@reishen: Myslalem o tym samym ( ͡º ͜ʖ͡º) Wyniki przecza tezie? Tym gorzej dla wynikow.

392

Lawinowo rośnie liczba dzieci odbieranych polskim emigrantom w Norwegii.

Lawinowo rośnie liczba dzieci odbieranych polskim emigrantom w Norwegii.

Norweskie realia odbiegają od polskich i wiele zachowań w relacjach rodzice-dzieci dopuszczalnych w Polsce, w Norwegii może zostać potraktowanych jako naruszenie praw dzieci.

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 28.04.2015, 14:21:23
  • 162
  • #
    swiat
  • #
    polska
  • #
    dzieci
  • #
    emigracja
  • #
    praca
  • #
    zagranico
briskmann
briskmann 29.04.2015, 11:55:15
  • 0
@adicur: Dobrze naswietliles sprawe.
briskmann
briskmann 29.04.2015, 11:57:45
  • 3
@jakub-dolega: Dzieci, jak ich okreslasz 'ciapakom', odbieraja znacznie czesciej niz Polakom. Aftenposten dosc regularnie pisal artykuly na ten temat.

Problem jest taki, ze w polskiej prasie opisuja proceder odbierania polskich dzieci, a nie naswietlaja calej sytuacji.
briskmann
briskmann 29.04.2015, 11:59:31
  • 4
@Korallo:

prawie kazdy doatal kiedys paskiem po dupie i wyrosl na normalnego czlowieka...


P-----c przemawia tylko do ludzi, ktorzy zostali wychowani w przemocy.
briskmann
briskmann 29.04.2015, 12:12:40
  • 6
@Korallo: Tak zostales wychowany, ze takie akty przemocy sa dla Ciebie zupelnie naturalne. W normalnym ujeciu jest to p-----c.

25

Dlaczego Ludzie Kupują Maki?

Dlaczego Ludzie Kupują Maki?

Włodek Markowicz uczy, bawi i tłumaczy dlaczego ludzie kupują komputery Apple.

kotnaklawiaturze
z
youtube.com
dodany: 28.04.2015, 14:19:01
  • 41
  • #
    rozrywka
  • #
    technologia
  • #
    apple
  • #
    heheszki
  • #
    macbook
  • #
    komputery
briskmann
briskmann 28.04.2015, 16:00:40
  • 4
Argumenty ludzi z tego filmu na temat preferencji wzgledem McBookow sa dosc infantylne. Opowiesci na temat stabilnosci, przyzwyczajenia i estetyce maja charakter anegdotyczny i nie pokazuja w czym te komputery sa lepsze/gorsze od komputerow Windows lub Linux.

McBook jest dobry jak czlowiek dziala w webdev lub jak programuje na urzadzenia iOS.

Na McBooku bardzo trudno jest wykonywac dzialania inzynieryjne - natywne wsparcie jest tylko dla AutoCADa, Alias, Maya, Mudbox. Reszte trzeba uruchamiac
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

briskmann
briskmann 28.04.2015, 16:13:48
  • 3
@fureya07: Odnosze wrazenie, ze posiadanie McBookow ma 'quasi-religijny' charakter - czlowiek chce pokazac ze nalezy do tej 'lepszej', 'bardziej cool' czesci swojego srodowiska.

Warto rowniez zwrocic uwage, ze przytaczane w filmie argumenty na temat lepszej pracy przy montazu filmow sa tylko czesciowo trafne.

McBooki sa dobre do skladania krotszych filmow. Jesli chce sie skladac dlugie filmy, albo dokonywac post-produkcji, ktora wymaga duzej mocy obliczeniowej - lepiej zlozyc sobie Hackintosha -
briskmann
briskmann 28.04.2015, 17:30:04
  • 0
@kotnaklawiaturze: Komfort pracy na Macach zalezy od skali zadania.

Do bardziej zaawansowanych dzialan lepiej jest kupic mocne podzespoly, monitor 4k i na tym wszystkim zainstalowac system OS X Yosemite. Warto pamietac o tym, ze jesli przerabia sie duze ilosci materialu jako fotograf / filmowiec to praca ze zlaczami Thunderbolt to udreka.

512

Matka zostawiła niemowlę w nagrzanym aucie. " Dziecko nie dawało oznak życia"

Matka zostawiła niemowlę w nagrzanym aucie. " Dziecko nie dawało oznak życia"

Policjanci musieli wybić szybę, aby z jednego z aut przy al. Rzeczpospolitej wydostać pozostawionego bez opieki 16-miesięcznego chłopczyka. - Dziecko nie dawało oznak życia. Jego matka najprawdopodobniej była w tym czasie na zakupach - informuje policja.

darosoldier
z
tvnwarszawa.tvn24.pl
dodany: 27.04.2015, 16:43:53
  • 153
  • #
    polska
  • #
    warszawa
  • #
    dzieci
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    kobiety
briskmann
briskmann 28.04.2015, 06:53:01
  • 1
@kompocki: Dziecko w nagrzanym samochodzie. Idealny temat na nakrecanie obsesji i chwalenie sie o tym, ze 'ja mojego nigdy tak nie zostawie'.

94

Twórca loga Pomorskiego: Hejt poszedł w stronę wulgarności

Twórca loga Pomorskiego: Hejt poszedł w stronę wulgarności

"Byłem przygotowany na krytykę, uprzedzałem nawet urzędników, że tak będzie. Nie spodziewałem się natomiast, że hejt pójdzie w stronę wulgarności, obsceniczności i chamstwa, bo te gacie, które krążą po sieci, to jest po prostu objaw chamstwa" - mówi Andrzej Pągowski, autor nowego logo...

klossser
z
trojmiasto.gazeta.pl
dodany: 20.04.2015, 17:48:50
  • 51
  • #
    polska
  • #
    grafika
  • #
    grafikplakaljakprojektowal
briskmann
briskmann 20.04.2015, 19:41:12
  • 32
@Marmite: Artyscie, ktory przygotowal ten logotyp zupelnie brakuje dystansu do wlasnej pracy. Jesli praca jest wykonywana za publiczne pieniadze to kazdy moze wyrazic swoje zdanie na temat jakosci / tematu tej pracy, nawet jak ta opinia jest krzywdzaca lub obrazliwa. Jesli czlowiek jest pewny wartosci swojej pracy to nie bedzie sie obrazal na opinie innych ludzi.

Cytat, ktory przytoczyles daje dobry wglad w tory, jakimi przebiegaja mysli tego czlowieka.

Ten
briskmann
briskmann 20.04.2015, 19:46:55
  • 5
@bigdabro: Na poczatku myslalem, ze ta praca to kolejne dzielo 'wyprowadzania publicznych pieniedzy', ze trafilo sie zlecenie rodzinie urzednika wyzszego szczebla. Teraz gdy doczytalem, ze jest to dzielo 'legendy' to mam mieszane uczucia.

Nasuwa sie mysl, ze w tym przypadku nie jakosc (lub tez pomysl) lecz nazwisko sprzedaje temat.
briskmann
briskmann 20.04.2015, 20:04:58
  • 0
@bigdabro: Przyklad popularnosci Jacksona Pollocka (lub Marka Rothko) jeszcze do pewnego stopnia jest uzasadniony - byli uczniami 'szkoly nowojorskiej' i z polskiego punktu widzenia ich sztuka ma bardzo mala wartosc, ale dla amerykanow ma bardzo duze znaczenie - w koncu to 'ich' malarze.

Jak dla mnie ewidentnym przykladem czym jest wspolczesna sztuka to postac Damiena Hirsta. Sposob w jaki wyplynal na powierzchnie swiadomosci krytykow wola o pomste do nieba (

26

Znaczenie Kolorów Szlaków Turystycznych

Znaczenie Kolorów Szlaków Turystycznych

Czy kolory wykorzystywane do oznaczania szlaków mają jakieś znaczenie? Kilka słów na temat znaczenia barw szlaków turystycznych w Polsce. W tej sprawie wciąż pojawia się wiele mylnych opinii.

kochman86
z
eloblog.pl
dodany: 18.04.2015, 11:59:47
  • 3
  • #
    polska
  • #
    turystyka
  • #
    gory
  • #
    ciekawostki
  • #
    podroze
briskmann
briskmann 19.04.2015, 07:18:59
  • 0
@ppawel: Kolory maja znaczenie jak jezdzisz na nartach. W innych przypadkach oznaczaja wartosc turystyczna / krajoznawcza szlaku.

565

Skrzypczak: Nie powinniśmy pomagać Ukrainie

Pokaż treści 18+

Skrzypczak: Nie powinniśmy pomagać Ukrainie

Krwiożerczy nacjonalizm Ukrainy. Kijów zupełnie nie liczy się z Polską

konto usunięte
z
forsal.pl
dodany: 16.04.2015, 20:02:23
  • 186
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    4konserwy
  • #
    polityka
briskmann
briskmann 17.04.2015, 16:52:33
  • 0
@Werian89: Polska to wrog nr 3 dla Rosji? To popusciles wodze fantazji. Grupa najwiekszych adwersarzy Rosji sklada sie z: USA, Wielka Brytania, Japonia, Chiny, Norwegia. Polska tylko doraznie sie pojawia w zainteresowaniu Rosji.

417

To, że Nokia nie robi już telefonów nie znaczy, że umarła

To, że Nokia nie robi już telefonów nie znaczy, że umarła

O tym, czym teraz zajmuje się fiński gigant w fajnym filmie.

sl500
z
youtube.com
dodany: 17.04.2015, 12:42:23
  • 130
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    programowanie
  • #
    komputery
  • #
    internet
  • #
    nokia
briskmann
briskmann 17.04.2015, 16:45:39
  • 25
@chemicalkash: Na tych papierowych teczkach brakuje tylko pieczeci z lakiem i przystawianej pieczatki z tekstem 'zatwierdzone' ( ͡º ͜ʖ͡º)

375

Przez rok milion Polaków wyjedzie z kraju

Przez rok milion Polaków wyjedzie z kraju

W ciągu roku za granicę może wyjechać ponad milion Polaków. Spadające bezrobocie ich nie powstrzyma

Szewczenko
z
pb.pl
dodany: 16.04.2015, 11:50:43
  • 131
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    ciekawostki
briskmann
briskmann 16.04.2015, 17:42:54
  • -3
@unstyle: Terytorium Polski, wedlug doktryny wojennej NATO jak i Rosji, to idelne miejsce do detonacji pociskow jadrowych. Jest plasko, sa silne wiatry, nie ma istotnych surowcow mineralnych, nie ma duzych skupisk przemyslu.

63

Średni żywot polskiego banknotu wynosi 247 dni.

Średni żywot polskiego banknotu wynosi 247 dni.

Średni żywot banknotu, który znajduje się w obiegu, wynosi 247 dni - takie informacje przekazał Narodowy Bank Polski. Oznacza to, że poprawia się jakość naszych pieniędzy, gdyż 2 lata temu, w I kwartale 2013 roku średni cykl życia banknotu wynosił 189 dni, a 7 lat temu było to zaledwie 162 dni.

MoneyPL
z
s.wp.pl
dodany: 16.04.2015, 12:18:36
  • 10
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    ciekawostki
  • #
    zainteresowania
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
briskmann
briskmann 16.04.2015, 17:19:33
  • 3
@benyowsky: Pomyslalem o tym samym. Upowszechniaja sie terminale platnicze w sklepach oraz zwieksza sie handel w sklepach internetowych.

564

ZAiKS znalazł sposób na ściągnięcie od Natury opłat za publiczne odtwarzanie ...

ZAiKS znalazł sposób na ściągnięcie od Natury opłat za publiczne odtwarzanie ...

... odgłosów przyrody Niemożliwe? A jednak. ZAiKS dysponuje opinią, która klasyfikuje odgłosy przyrody jako utwory muzyczne. Oznacza, to, że jako takie mogą podlegać opłatom licencyjnym.

darosoldier
z
aszdziennik.pl
dodany: 16.04.2015, 12:58:30
  • 50
  • #
    polska
  • #
    zaiks
  • #
    muzyka
  • #
    humor
  • #
    heheszki
briskmann
briskmann 16.04.2015, 17:13:41
  • 0
@Mr--A-Veed: Artykul jest bardzo dobrze napisany, argumentacja tez solidna.

Jednakze to pokazuje, jaki jest poziom innych tytulow prasowych / internetowych - taki sam albo niewiele wyzszy. I to jest dosc przerazajace.

454

Ciężarówka taranuje Skodę na S11

Ciężarówka taranuje Skodę na S11

Wypadek na trasie Poznań - Kórnik.

goferek
z
youtube.com
dodany: 15.04.2015, 19:10:16
  • 151
  • #
    polska
  • #
    kamerasamochodowa
  • #
    kierowcy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    samochody
briskmann
briskmann 16.04.2015, 06:13:18
  • -14
@Wasky:

Opona która w ciężarówce lubi wybuchnąć...


Jakies dane na ten temat czy to tylko Twoje przypuszczenia?
  • <
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • Strona 24 z 27
  • >
  • "Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje." - Heinrich Heine

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 04.12.2015

    Komentator
  • Rocznica
    od 17.06.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 20.03.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking