Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko201
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
blablamaster
blablamaster

blablamaster

Dołączył 15 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2131
  • Znaleziska 2086
  • Mikroblog 45
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 3

477

Chińczycy wpadli na genialny pomysł. Jest nim zawrotka!

Chińczycy wpadli na genialny pomysł. Jest nim zawrotka!

Chińczycy wpadli na pomysł, który jakoś nigdy nie został wykorzystany w innych krajch. Mowa o zawrotce, ale takiej szybkiej i nieco innej.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
autogaleria.pl
dodany: 06.05.2021, 07:00:05
  • 168
  • #
    swiat
  • #
    chiny
  • #
    motoryzacja
  • #
    drogi
  • #
    samochody
blablamaster
blablamaster
blablamaster 06.05.2021, 23:56:46
  • 0
Zrobić 2 takie pętle i jest duża oszczędność kasy i miejsca na węźle typu koniczyna


@ziarnodlakur: niby tak, ale wszystko zależy od natężenia ruchu w różnych kierunkach - koniczyna jest praktyczna przy równym ruchu z każdego kierunku, ale też nie jest najlepsza, bo powoduje, że w przypadku skrętu w lewo masz mało miejsca na zmianę pasa ruchu
natomiast taka zawrotka ma sens tylko kiedy rzeczywiście nie masz miejsca na normalny

1356

Ilona Łepkowska myśli, że do abonamentu telefon dostaje się za darmo

Ilona Łepkowska myśli, że do abonamentu telefon dostaje się za darmo

To nie żart. Jest więcej kwiatków. XD

AleksJakim
z
nczas.com
dodany: 01.05.2021, 12:50:26
  • 288
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    celebryci
  • #
    pieniadze
  • #
    smartfon
blablamaster
blablamaster
blablamaster 02.05.2021, 14:18:08
  • 1
@korneliaaa: jak korzystasz z telefonu? w sensie oprócz nielimitowanych rozmów, sms-ów i powiedzmy 20GB internetu co rozumiem za absolutny standard

na szybko popatrzyłem na abonamenty
plus - 50 złotych
tmobile - 55
orange - porównywalna opcja - 55 zł

745

Szalejąca ochrona w środku miasta przy głównej ulicy. Będzie zaskakująco!

Szalejąca ochrona w środku miasta przy głównej ulicy. Będzie zaskakująco!

Odwiedzamy piękny "szklany" kompleks. Natychmiastowa reakcja ochrony w dużych ilościach.

Brajanusz_hejterowy
z
youtube.com
dodany: 23.04.2021, 14:11:50
  • 127
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    audytobywatelski
blablamaster
blablamaster
blablamaster 24.04.2021, 19:03:49
  • 0
Nikomu nie grozi, bo jak wspominałem, nie przytacza ŻADNYCH konsekwencji


@meksykanski_falafel: istnienie zakazu bezpośrednio implikuje istnienie sankcji za jego łamanie.

1075

Dramat Episkopatu. Lekarz zrobił listę leków, których nie powinni brać z...

Pokaż treści 18+

Dramat Episkopatu. Lekarz zrobił listę leków, których nie powinni brać z...

Jeżeli biskupi wezmą sobie swoje własne rady do serca, to boimy się o ich zdrowie. Lekarz Bartosz Fiałek opublikował na Facebooku listę leków, do których stworzenia użyto ludzkich embrionalnych komórek nerki lub im pochodnych. Z listy wynika, że Episkopat musi pożegnać się z nowoczesną i...

plomky
z
aszdziennik.pl
dodany: 23.04.2021, 09:07:54
  • 78
  • #
    polska
  • #
    bekazkatoli
  • #
    heheszki
  • #
    medycyna
blablamaster
blablamaster
blablamaster 23.04.2021, 23:57:12
  • 2
@mazaken: biblia biblią, ale co do wierzeń katolickich, muszę Cię rozczarować
https://pl.wikipedia.org/wiki/Transsubstancjacja

722

Gracze Slavii nie uklęknęli. Do akcji wkroczył Lacazette. "Karma wraca"

Pokaż treści 18+

Gracze Slavii nie uklęknęli. Do akcji wkroczył Lacazette. "Karma wraca"

Przed pierwszym gwizdkiem czwartkowego meczu pomiędzy Slavią Praga i Arsenalem w ćwierćfinale Ligi Europy doszło do wymownego zdarzenia. Kapitan angielskiego klubu Alexandre Lacazette klęknął naprzeciwko piłkarzy czeskiej drużyny, którzy odmówili wykonania tego gestu.

Kowal13
z
sport.pl
dodany: 16.04.2021, 16:20:50
  • 213
  • #
    europa
  • #
    kultura
  • #
    blm
  • #
    blacklivesmatterb
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    czechy
blablamaster
blablamaster
blablamaster 17.04.2021, 13:21:50
  • 4
stania na szyi??

@dyban: tak


@kot_z_wolnego_wybiegu: w sensie nie próbuję bronić tego policjanta.
ale mam
blablamaster
blablamaster
blablamaster 17.04.2021, 13:36:45
  • 3
@kot_z_wolnego_wybiegu: nie oceniam czy tym zabił czy nie. w moim pytaniu nie chcę się do tego kompletnie odnosić.
mówisz również, że nie chcesz wzmacniać przekazu, ok

natomiast pytanie pozostaje:
czy na podanym przez Ciebie zdjęciu policjant LEŻY na murzynie?
czy też może na nim SIEDZI?
a skoro żadne z powyższych, tylko klęczy, to dlaczego dajesz zdjęcie jak klęczy i piszesz że stoi?

654

Kampania Andrzeja Dudy, NCBiR i miliony złotych

Pokaż treści 18+

Kampania Andrzeja Dudy, NCBiR i miliony złotych

Firma, która prowadziła internetową kampanię wyborczą Andrzejowi Dudzie w tym samym czasie dostała milion złotych od spółki, która za państwowe środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju miała inwestować w start-upy.

yeron
z
rp.pl
dodany: 16.04.2021, 17:14:41
  • 41
  • #
    bekazpisu
  • #
    polska
  • #
    neuropa
  • #
    postkomunistycznepanstwomafijne
  • #
    polityka
blablamaster
blablamaster
blablamaster 17.04.2021, 00:48:52
  • -1
ten milion nie pochodzi z NCBiR


@moooka: ten milion pochodzi ze spółki która pieniądze ma tylko z NCBiR

1351

Poczta straciła 70 mln zł na wyborach Sasina i zwalnia masowo pracowników

Poczta straciła 70 mln zł na wyborach Sasina i zwalnia masowo pracowników

Zaczęła od tych chorych. To skandaliczna sytuacja, za którą odpowiada Jacek Sasin. W sieci pojawił się list napisany przez Piotra Moniuszko, który opisuje przypadek wyrzucenia kobiety z pracy.To nie jest w żaden sposób zmyślona historia i wiem, że podobnych przypadków jest coraz więcej” ...

login112
z
wiesci24.pl
dodany: 13.04.2021, 16:09:50
  • 158
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pocztapolska
  • #
    sasin
  • #
    pis
blablamaster
blablamaster
blablamaster 13.04.2021, 22:32:00
  • 1
Została zwolniona na podstawie tego że jest niezdolna do pracy.

Jest niezdolna? Jest. I nie wiadomo kiedy będzie zdolna. Wszystko zgodnie z prawdą i prawem.


@KazPL: tylko pojawia się problem - wypadek miał miejsce w pracy. Nie wolno w takim przypadku zwolnić pracownika.
kodeks pracy się kłania.

edit: pardon, może
blablamaster
blablamaster
blablamaster 13.04.2021, 22:32:53
  • 2
nie żyję


@haosek: a to przykre...

896

PORWANA KOBIETA + POLICJA NIEUKI!

PORWANA KOBIETA + POLICJA NIEUKI!

Kim są ci co udają policjantów, gdzie mają numer służbowy, nazwisko...

Flapjadzek
z
youtube.com
dodany: 10.04.2021, 17:51:26
  • 82
  • #
    policja
  • #
    zamieszki
  • #
    polska
blablamaster
blablamaster
blablamaster 11.04.2021, 11:08:23
  • 2
@rencznik: niby wiesz że dzwoni, ale nie masz pojęcia w którym kościele.

z obowiązku noszenia imiennika są zwolnieni min. policjanci znajdujący się w pododdziale zwartym.

Ilekroć w ustawie (o środkach przymusu bezpośredniego) jest mowa o:
5) pododdziale zwartym – należy przez to rozumieć zorganizowaną, jednolicie dowodzoną grupę funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej lub żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, wykonującą działania prewencyjne w razie zagrożenia lub zakłócenia bezpieczeństwa albo

2120

Julka tłumaczy, że rasizm wobec białych nie istnieje XDD

Pokaż treści 18+

Julka tłumaczy, że rasizm wobec białych nie istnieje XDD

Kolejna ofiara lewackiej filozofii która wmawia młodym osobom podatnym na manipulacje, że to oni ponoszą winę za "niedolę czarnych" i "systemowy rasizm".

konto usunięte
z
streamable.com
dodany: 09.04.2021, 17:27:25
  • 409
  • #
    bekaztwitterowychjulek
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    lewackalogika
  • #
    4konserwy
  • #
    rasizm
blablamaster
blablamaster
blablamaster 09.04.2021, 21:00:12
  • 2
systemową


@43eme35: skąd masz taką definicję?
wiki mówi co innego:
zespół poglądów przyjmujących wyższość jednych ras nad

774

Czy na pewno od soboty nie można nosić przyłbic?

Pokaż treści 18+

Czy na pewno od soboty nie można nosić przyłbic?

W środę ogłoszono że od soboty nie będzie można zakrywać twarzy szalikiem, kominem, przyłbicą czy chustą. Jednak zapis w ustawie brzmi trochę inaczej niż zamierzenia ministra.

kopytko1234
z
wykop.pl
dodany: 28.02.2021, 13:29:54
  • 177
  • #
    polska
  • #
    koronawirus
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
  • #
    prawo
  • #
    covid19
blablamaster
blablamaster
blablamaster 09.04.2021, 09:38:14
  • 0
szalik «prostokątny, długi kawałek tkaniny lub dzianiny owijany dookoła szyi»


maska «osłona twarzy chroniąca ją przed działaniem szkodliwych substancji lub przed urazami; też: osłona na nos i usta zapobiegająca rozsiewaniu zarazków»


@Dritz: czyli jeżeli mam szalik, który owinę dookoła głowy to przestaje on być szalikiem, a zaczyna być maską. wszystko legitnie :)

463

Marvel parodiuje poglądy Jordana Petersona przypisując je do Red Skulla

Pokaż treści 18+

Marvel parodiuje poglądy Jordana Petersona przypisując je do Red Skulla

Czarnoskóry autor kapitana Ameryki zaczerpnął z tematów i poglądów używanych przez Jordana Petersona i podpiął to pod poglądy komiksowego nazisty - Red Skulla.

Spring_is_coming
z
twitter.com
dodany: 06.04.2021, 21:53:14
  • 216
  • #
    kultura
  • #
    komiks
  • #
    ciekawostki
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    marvel
blablamaster
blablamaster
blablamaster 07.04.2021, 12:46:47
  • 3
Życie człowieka (i jego szczęście) jest bezpośrednio uzależnione od innych ludzi, dlatego filozofia Petersona nigdy nie będzie miała pełnego przełożenia na rzeczywistość.


@waro: no to gdybyś przez pół sekundy posłuchał co Peterson mówi, wiedziałbyś, że stawia na indywidualność ale obudowaną rodziną i przyjaciółmi, lokalną społecznością.
tylko żeby móc uporządkować swoje relacje w rodzinie i z przyjaciółmi, musisz być najpierw sam dobrze uporządkowany, inaczej wszelkie starania w budowie stabilnych relacji pójdą

1199

BMW: płać za odblokowanie aktywnych świateł, które i tak masz w aucie

BMW: płać za odblokowanie aktywnych świateł, które i tak masz w aucie

BMW każe płacić 875 zł za odblokowanie funkcjonalności, która i tak jest dostępna fizycznie w pojeździe. Internauci są oburzeni, bo chodzi o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

zdzichu-rychu-7
z
motoguru.pl
dodany: 29.03.2021, 16:40:11
  • 312
  • #
    bmw
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
blablamaster
blablamaster
blablamaster 29.03.2021, 18:48:25
  • 1
@ZawodowyMacherOdLosu: to ściąganie na prawo można było sobie zobaczyć na własne oczy, bo był nagrywany film jak się to działo. mercedes sam przyznał, że to jest problem, bo "naprawiali" go kilka razy zmieniając opony, wyważając koła i robiąc geometrię (co oczywiście nic nie dało). to samo było z wibracjami - mercedes twierdził, że jest to cecha tego modelu - tylko, że w żadnej innej sztuce takie cyrki się nie działy

914

Chłopcy musieli stać na apelu w geście przeprosin za czyny swojej płci

Chłopcy musieli stać na apelu w geście przeprosin za czyny swojej płci

W szkole dyskutowano o szacunku do kobiet i dziewcząt i ktoś sobie wymyślił, że dobrym pomysłem będzie, gdy wszyscy chłopcy staną w "symbolicznym geście przeprosin za zachowania swojej płci, które skrzywdziły kobiety". Po skargach rodziców dyrektorka szkoły powiedziała, że było to "niestosowne".

Noxgate
z
abc.net.au
dodany: 25.03.2021, 14:01:11
  • 135
  • #
    swiat
  • #
    australia
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    szkola
blablamaster
blablamaster
blablamaster 25.03.2021, 18:42:39
  • 3
warto umieć przeprosić, my biali powinnismy np przeprosić Afrykanów za lata kolonizacji.


@ej-no-nie-przesadzaj:
czyli że wszyscy biali są zbiorowo odpowiedzialni za kolonizację?
popierasz coś takiego jak zbiorowa odpowiedzialność za czyny konkretnych jednostek?

667

Billboardy Kochajcie mnie

Billboardy Kochajcie mnie

Zrzucamy się na billboardy w całej Polsce! Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko:  "kochajcie się, mamo i tato". Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje...

pra_bart
z
pomagam.pl
dodany: 23.03.2021, 09:41:03
  • 249
  • #
    wykopefekt
  • #
    neuropa
blablamaster
blablamaster
blablamaster 23.03.2021, 19:15:45
  • 9
nie.
rodzice w pierwszej kolejności mają kochać siebie nawzajem. mąż ma na pierwszym miejscu stawiać swoją żonę, a żona swojego męża. w układzie rodzinnym dzieci są na drugim miejscu.
i z tego dzieci mają czerpać przykład dla miłości w swoim przyszłym związku małżeńskim.

ale jeżeli dziecko stawia się na pierwszym miejscu, to nic dziwnego, że potem są rozwody bo małżonkowie są nieszczęśliwi, albo mnożące się przykłady braku szacunku dla własnych rodziców
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

268

Putin odpowiedział Bidenowi. "Kto się przezywa, sam się tak nazywa"

Pokaż treści 18+

Putin odpowiedział Bidenowi. "Kto się przezywa, sam się tak nazywa"

- Pamiętam, jak w dzieciństwie kłóciliśmy się na podwórku. Mówiliśmy: kto się przezywa, ten sam się tak nazywa - powiedział Władimir Putin. To odpowiedź rosyjskiego przywódcy na słowa amerykańskiego prezydenta Joe Bidena, który podczas wywiadu...

polsatnews_pl
z
polsatnews.pl
dodany: 18.03.2021, 17:17:56
  • 93
  • #
    swiat
  • #
    rosja
  • #
    polityka
  • #
    usa
blablamaster
blablamaster
blablamaster 19.03.2021, 19:32:09
  • 0
@Arientar: na tym wykresie left i right jest opisane jako "economic scale",
a "social scale" jest od libertarian do autorytaryzmu...

popraw mnie, ale chyba się tam coś grubo p----------o?

1416

Tak żyje Marta Kaczyńska. Bajeczny pałac nad jeziorem!

Tak żyje Marta Kaczyńska. Bajeczny pałac nad jeziorem!

Marta Kaczyńska ceni sobie spokój i ciszę. Dlatego kiedy tylko może ucieka od zgiełku miasta i zaszywa się w sielskiej posiadłości swojego męża Piotra Zielińskiego, położonej nad jeziorem.

o2-pl
z
wp.pl
dodany: 18.03.2021, 08:41:15
  • 271
  • #
    polska
  • #
    mazury
  • #
    pieniadze
  • #
    nieruchomosci
  • #
    ciekawostki
blablamaster
blablamaster
blablamaster 18.03.2021, 20:10:48
  • 0
To krytykuj ich za to co uważasz za złe bo tak to sam też wychodzisz na hipokrytę.


@Nie_jestem_robotem_69: polecam zapoznanie się z definicją hipokryzji, bo tak to sam wychodzisz na idiotę
blablamaster
blablamaster
blablamaster 18.03.2021, 22:15:02
  • 1
@Nie_jestem_robotem_69: chyba mnie pomyliłeś z kolegą Spaghetti.
on kurskiemu czy kaczyńskiej nie wypomina rozwodów - tylko hipokryzję właśnie, że pod publikę idą w parze z KK, a na lewo i prawo biorą rozwody (tylko błagam nie p-----l o "unieważnianiu sakramentu małżeńskiego").

ja osobiście uważam, że rozwody są złe, w końcu publicznie oświadcza się, że będzie się z kimś aż ich śmierć nie rozłączy. dane słowo zobowiązuje.

więc ja mogę krytykować

4051

TVPiS: Na obniżkę podatków nie ma pieniędzy, ale ktoś wjechał w stację Orlenu

TVPiS: Na obniżkę podatków nie ma pieniędzy, ale ktoś wjechał w stację Orlenu

"Pieniędzy nie ma i nie będzie" na obniżkę podatków, ponieważ pieniądze są tylko na 500+, 300+, maluch+, 13 i 14 emerytury, zerowy PIT na młodych, obniżony CIT a ktoś wjechał na stację Orlenu. Nie dość, że złoty materiał anty-PO to jeszcze powiązali to z tym wypadkiem na Orlenie

Imperator_Wladek
z
streamable.com
dodany: 28.02.2021, 19:07:00
  • 266
  • #
    polska
  • #
    tvpis
blablamaster
blablamaster
blablamaster 28.02.2021, 21:12:34
  • 4
wiec co lepiej wybrac ? Kradnących czy Kradnących i dających??

sorry, ale kradzież to kradzież:)


@zdobyslaw-asddsa: co tym masz w głowie, że potrafisz robić takie fikołki?

2658

17. Potrącenie w parku

17. Potrącenie w parku

Furiat drogowy w parku.

ShowBiz
z
youtube.com
dodany: 19.02.2021, 19:35:37
  • 720
  • #
    polska
  • #
    stopcham
blablamaster
blablamaster
blablamaster 20.02.2021, 02:25:07
  • 0
@monarchista:
generalną zasadą jest, że po parku samochodami się nie jeździ.
skoro ten debil kierowca miał pozwolenie, to trzeba je było pokazać, to nie są k---a żadne ściśle tajne dokumenty.
i czy ciebie doszczętnie p------o, żeby uważać za "dyskusyjne" akceptowalność celowego potrącenia pieszego?
blablamaster
blablamaster
blablamaster 20.02.2021, 15:12:38
  • 0
@monarchista:
1. co do zasady - kierowca nie może jeździć samochodem po alejce w parku, a pieszy może się tam znajdować
2. jeżeli jest od tego wyjątek i pozwolenie, spoko
3. pieszy nie musi wiedzieć, że ktoś ma pozwolenie
4. jeżeli ma pozwolenie to (wybierz jedną opcję):
a) mówi, że ma pozwolenie, pokazuje je pieszemu jak normalny człowiek a on zrobi miejsce

520

Piąta rocznica „dobrej zmiany” w państwowych stadninach koni arabskich

Pokaż treści 18+

Piąta rocznica „dobrej zmiany” w państwowych stadninach koni arabskich

W ciągu pięciu lat "dobrej zmiany" zniszczono światową pozycję polskiej hodowli koni arabskich. Zwolniono dziesiątki specjalistów, w tym hodowców, trenerów, masztalerzy, którzy święcili triumfy na światowych pokazach i wystawach.

robert5502
z
instytutobywatelski.pl
dodany: 19.02.2021, 14:51:57
  • 50
  • #
    polska
  • #
    neuropa
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
  • #
    ciekawostki
blablamaster
blablamaster
blablamaster 20.02.2021, 01:46:22
  • 3
W jaki sposób to przynosi renomę, że państwo posiada stadninę koni?


@annoying_orange: może działającą od stuleci jedną z najlepszych na świecie stadnin koni arabskich. brzmi lepiej?

W takim razie dlaczego polskie państwo nie posiada wszystkiego co tu prosperuje?


@annoying_orange: bo może łatwiej budować renomę na koniach arabskich, niż na płytach chodnikowych?

841

Obsadzenie czarnoskórej aktorki w roli angielskiej królowej jest w porządeczku

Pokaż treści 18+

Obsadzenie czarnoskórej aktorki w roli angielskiej królowej jest w porządeczku

Zabawne fikołki w wykonaniu Łukasza Stelmacha.

Bittersteel
z
youtube.com
dodany: 19.02.2021, 20:27:16
  • 244
  • #
    rozrywka
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    ichabod
  • #
    kultura
  • #
    film
  • #
    kino
blablamaster
blablamaster
blablamaster 20.02.2021, 01:08:16
  • 2
przecież są filmy animowane gdzie nikt nie narzeka na nieodpowiedni kolor skóry


@ObserwatorPPR: chyba żartujesz. głośna jest przecież akcja z białą aktorką która przepraszała za to, że podkładała głos czarnej postaci w simpsonach
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Strona 4 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.06.2013

    Komentator
  • Rocznica
    od 06.11.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking