Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze.
Jak się to coś tam znalazło? Nie łaska iść po trawie? Dla opiekunki lub opiekunek zakaz wykonywania zawodu dożywotnio oraz łącznie po 500zł dla każdego dziecka i przeprosiny rodziców.
Jakieś 40 lat temu gorąca herbata rozlana na stoliku, który był na trawie, a efekty wizualne do dziś. Słabo widoczne, trzeba skosić to co zasłania, ale ślad jest.
U nie na osiedlu 4 takie. Jeden kierowca (starszy) tych samochodów potrafi 30 minut wyjeżdzać z parkingu, drugi (młodszy) parkuje jak najbliżej drzwi do klatki (zazwyczaj na trawie). Pozostali raczej nie wyróżniają się. Inny znajomy ma ten model i w 6 roku zgłosił defekt nadmiernego wycierania się fotela. Długo czekał na decyzję jak i wymianę, ale przyznali mu nowy fotel.
Gdzie kupisz "wiadro na zwłoki" i "zestaw do zamiatania poczucia winy"? W 15 miastach Polski stanęły pikiety przed hipermarketami #LeroyMerlin i #Auchan. Sieci te nie wycofały się z Rosji. Szczególne oburzenie wzbudziła polityka zarządu Leroy Merlin, który zlikwidował wszystkie sklepy w...
Kasa musi się zgadzać. Co jest u nas bez rosyjskiego węgla? Prawdziwy polski od 2500zł w górę (chyba, że ktoś pozostałości z piwnicy sprzedaje), a importowany od 1400zł. Pomijam "mieszanki energetyczne" itp. naciąganie klientów. Polskie kopalnie mają umowy z rządem i nie mogą wydobyć więcej, bo inaczej zerwanie umowy / kary.
W centrum Opawy w Czechach kierowca Renault Megane nie przestrzegał znaku Stop i został brutalnie uderzony na kanapkę przez dwa inne pojazdy na skrzyżowaniu. Kierujący został przewieziony do szpitala z niewielkimi obrażeniami.
Konsumpcja mięsa ciągle jest u nas uważana za wskaźnik dobrobytu i powodzenia życiowego. Stąd w tych wszystkich „chłopskich jadłach” kotlety schabowe – im większe, tym lepsze.
Ubezpieczyciele zostali prawnie zobowiązani do tego, by składki, które zbierają od kierowców, pokryły co najmniej koszty wypłacanych odszkodowań oraz koszty prowadzonej działalności
@rafal-heros: Gość się zagapił i wpakował mi się w tył (porysowany zderzak i urwane 3-4 zaczepy zderzaka i trochę klapa bagażnika porysowana). Mogłem z tym spokojnie jeździć, ale posłuchałem najbliższych - "zrób bezgotówkowo, bo tak to dostaniesz max 1000zł". Ubezpieczyciel dał listę 3 warsztatów w mojej okolicy, wybrałem ten z lepszymi opiniami. Koszt naprawy prawie 12000zł (samochód wtedy około 15000-16000zł). Gdybym wiedział, to brałbym gotówkę, nawet gdyby dali połowę z
„Robimy wszystko jako koncern, aby ceny się ustabilizowały. Od dwóch miesięcy realizujemy cały czas obniżki na naszych stacjach. Nadal jesteśmy firmą, która ma najtańsze paliwo w Europie, ale zobaczymy, co przyniesie czas” – mówił RMF FM prezes PKN Orlen Daniel. Hmmm a gdyby tak obniżyć marżę? xD
Miesiąc przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie ceny ropy były na podobnym poziomie jak przez ostatni miesiąc, tylko ceny paliw na stacjach są sporo wyższe nawet po niższych stawkach podatków.
Przed tym całym na wschodzie, to jechał koleją węgiel ze wschodu (oficjalnie z samej Rosji ponad 5MT, nieoficjalnie ponad 20MT) do PL i dużo lądowało na składach, gdzie sprzedawano go często jako ten "nasz". Jeszcze w tamtym roku rząd nakazał naszym kopalniom ograniczenia w wydobyciu, a ten co jest wydobywany u nas w kraju, to przynajmniej połowa jedzie wagonami na eksport (planowo 2-2.5MT w 2022). Więc nie ma się co dziwić, że
Hej wykopowicze. Chciałbym poprosić o pomoc w odnalezieniu sprawcy wypadku na drodze S17 (pomiędzy Lublinem a Warszawą). Co do odcinka drogi - było to przed Garwolinem. Słupek 62/7.Wypadek miał miejsce w czwartek 15.09.2022 około godziny 14:10. Dzisiaj dostałem nagranie od świadka, który jechał...
Dostawczak pędził, nie zachowywał odpowiedniego odstępu. Przed nim ciężarówka, ona zauważyła zator i hamowała. Dostawczak chcąc uniknąć wpakowania się w nią, to uciekł na lewy pas, wciskając się przed jadący samochód lewym pasem. Nie ma odpowiedniej widoczności co jest przed większym samochodem, dodatkowo robi się wzniesienie, plus niedostosowanie prędkości i odstępu.
Rozebrałem Suszarkę Amica EMADP 82 LCW kupioną w maju 2017 bo mi coś chrobotało :) Wrzucam jako ciekawostkę jak proste jest to urządzenie , rozkłada się łatwo jak się składa jeszcze nie wiem :) ale przy okazji czyszczę z syfu nie jest źle myślałem że będzie gorzej. Zdjęcia załączam
@Tec1976: Ale na rynku jest jeszcze sporo suszarek z grzałkami i to prostymi jak cep (wlot powietrza, turbina, grzałka, przelot przez wsad i wylot w tyle urządzenia) - często to urządzenia profesjonalne za gruba kasę. Potem kondensacyjne (czyli budowa podobna jak wyżej, ale na wlocie powietrza jest skraplacz + pompka skroplin i pojemnik skroplin. Pralko-suszarki też są coraz budowane z pompą ciepła ( na pewno nie mniej niż 4-5 marek
„Cowbellpedia” to nigeryjski krajowy telewizyjny teleturniej matematyczny, który zadebiutował w 2015 roku. Jego celem jest rozwiązanie mitów na temat trudności w studiowaniu i rozumieniu matematyki. Znajomość angielskiego raczej zbędna :-)
@Arkass: Też podejrzewam, że dzieciak w jednym czymś super znawcą / ekspertem, a reszta leży i kwiczy. Kilka lat temu oglądałem chyba amerykański program z podobnymi osobami, gdzie osoby te podawały po kolei cyfry z potęgowania 3-4 cyfrowych liczb.
Enter Air z dużymi problemami. To kolejna awaria maszyny od polskiego przewoźnika. Tym razem problem z dostaniem się na wakacje mieli pasażerowie lotu z Gdańska do Fuertaventury. Samolot po starcie z pasa 11 w Gdańsku zgłosił usterkę. Nieoficjalnie mówi się o awarii jednego z silników. Po...
@na_ulicy_maslo_trzaslo: Jak samolot już leci na odpowiedniej wysokości, to nawet jak padną wszystkie silniki, to jest duża szansa na lądowanie bez jakichkolwiek innych uszkodzeń samolotu. Ważne aby zrzucić jak najwięcej paliwa i odpowiednio pilotować, by jak najdłużej unosić się w powietrzu i spokojnie wylądować (piloci muszą pamiętać, że muszą raz a porządnie lądowanie wykonać - owszem, są trudne lotniska do lądowania (krótkie, mocne boczne wiatry,...), gdzie lądowanie może się nie
Policja podała okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na A4 na wysokości miejscowości Szczepanów (powiat brzeski). Okazało się, że trzech kierowców z powodu opadów zatrzymało się na autostradzie, by przeczekać deszcz…
Jeszcze mamy niskie mandaty i spoko ludzi w patrolach. Ciekaw jestem co by to zmieniło jakby tak zrobić x4...x10. To tak dla wszystkich (kierowcy, rowerzyści, urządzenia elektryczne dla jednej osoby, piesi). Czerwone światło pieszych i innych nie odstrasza, gdy nadal na jezdni kierowcy mają zielone. Dostawców żarcia to w zupełności nie przejmuje, jadą rowerem na czerwonym po przejściu. Wiem, że czas to pieniądz, ale w tym wydaniu.
— Człowiek tak naprawdę nigdy nie dał świni możliwości pokazania, jaka jest naprawdę. Zamiast tego zgotował jej piekło na ziemi. Wszystko, co dała jej natura, obrócił przeciwko niej: to, że szybko tyje, że lubi jeść, że szybko dojrzewa, że jest płodna – mówi Kasia, założycielka Azylu dla...
Dzika głaskałem i teraz mam jakieś wahania czy brać pieczone prosie, czy też kiełbasę z dzika. Więc nie pojadę głaskać świń po brzuszku, by w mięsnym nie wybrzydzać. :D
Rosyjska kopalnia Raspadskaja na Syberii to największy na świecie pojedynczy obiekt emitujący metan. W szczytowym momencie w styczniu tego roku do atmosfery wydostawało się 90 ton tego gazu na godzinę (sic!). Rosjan jednak najprawdopodobniej nie interesuje to, by cokolwiek z tym zrobić.
Pytanie co się z tym metanem dzieje, bo takie ilości to tylko zbierać i przetworzyć w celach energetycznych. 90T metanu,czyli około 600MWh. Jak popełniłem błąd, to niech ktoś poprawi.
O wyjątkowym pociągu, Orient Expressie, pisała w jednej ze swoich powieści królowa kryminałów, Agatha Christie. Jak się okazuje, niezwykły skład już niedługo rzeczywiście wróci do podróżowania, oferując pasażerom niezapomniane wrażenia i komfort! Pierwszy pociąg pod szyldem Orient...
Przecież w 2020, 2021 miał kilka przejazdów. Ceny wysokie. Na najdłużej trasie (5 dni jazdy) i w najbardziej luksusowym wagonie z full wypasie bilet kosztował ok. 220000zł od osoby. Na krótkiej trasie (ok. 1000km) i dwuosobowej kabinie ceny od ok. 8000zł/os. Ceny przy wykupie min na dwie osoby. Dużo wcześniejsza rezerwacja - cena niższa.