Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko154
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Weretek

Weretek

Dołączył 9 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2261
  • Znaleziska 962
  • Mikroblog 1299
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 1

1279

Nowy wał w praktyce.

Pokaż treści 18+

Nowy wał w praktyce.

Witam, ostatnio dostałem wypłatę za grudzień po nowemu. No i oczywiście pisowcy zabrali całkiem sporo kasy, mimo że do obiecywanego 12,8k brutto trochę mi brakowało. Więc jak jest w rzeczywistości? Wychodzi na to, że graniczna wysokość wynagrodzenia brutto na uop, przy którym się nie...

mateuszlens
z
wykop.pl
dodany: 13.01.2022, 09:26:32
  • 362
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    bekazpisu
  • #
    gospodarka
  • #
    inflacja
  • #
    nowylad
Weretek
Weretek 13.01.2022, 12:13:02
  • 32
Ja wiem, że nowy ład jest systemem złym, bo w zasadzie wprowadza dużo zamętu i niewiedzy, a nic nie obniża, ale pod uwagę musisz wziąć zarobki roczne, a nie miesięczne, bo główną zmianą na uop jest podniesienie kwoty wolnej i przesunięcie progu.
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Weretek
Weretek 13.01.2022, 12:26:25
  • 1
@oremi: Czysto technicznie rozliczanie z małżonkiem ma sens taki, że rozliczasz gospodarstwo domowe. Bez tego w zasadzie układ jedno pracuje, drugie zajmuje się domem i dziećmi miałoby bardzo mało sensu. Ale z małżonkiem można rozliczać się od 91 r. a nie od teraz.
Weretek
Weretek 13.01.2022, 12:39:23
  • 0
@Julek85: Oczywiście, że tak. Dlatego cała ta reforma jest do wycofania, tylko to wprowadziłoby kolejne zamieszanie. Próba poprawienia tej reformy to dokładanie kolejny warstw abstrakcji do tego niezrozumiałego kolosa. Jedyną sensowną alternatywą jest napisanie nowego prawa podatkowego, tylko, żeby zrobić to rzetelnie potrzeba lat na napisanie przepisów, konsultacje i odpowiedni czas dla wszystkich na przestawienie się na nowe przepisy. Więc zostajemy z tym potworkiem na lata. Niestety.
Weretek
Weretek 13.01.2022, 14:36:54
  • 0
@ojciecmatki: Ale czy ja coś takiego napisałem? Przy kwotach wprowadzonych przez opa, różnice są widoczne w ostatnich miesiącach roku i wzięcie podwyżki na starych zasadach tylko tą różnicę pogłębia. Ja w poprzednim roku wziąłem 4 wypłaty w drugim progu a każdy kalkulator z ochotą pokazuje wypłatę styczniową. W ogóle jestem zdania, że zdrowiej dla wszystkich byłoby przestawienie się na myślenie o zarobkach w kwestii rocznej, a nie miesięcznej. Takie mam

62

Sprytnie skonstruowany przetarg na policyjne radiowozy.

Pokaż treści 18+

Sprytnie skonstruowany przetarg na policyjne radiowozy.

Ciekawe, który samochód wygra... Wydaje się, że "szanse" ma tylko jeden model. Niektóre wymogi wzbudzają spore kontrowersje.

NaMasce
z
namasce.pl
dodany: 12.01.2022, 15:41:56
  • 27
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    przegryw
  • #
    heheszki
Weretek
Weretek 13.01.2022, 12:40:50
  • 1
@mannoroth: Pytanie tylko czy w tym wypadku to prawo zadziała. Bo nie ma konkretnego wymagania wskazującego na ten model, ale już zestaw wymagań tak. Wszyscy widzą, że przetarg pisany pod konkretny model, ale czy jest on niezgodny z przepisami?
Weretek
Weretek 13.01.2022, 14:09:51
  • 0
@Chris_Karczynski: W artykule są wskazane modele spełniające wymagania, ale droższe, albo zdecydowanie droższe. Także kandydatów jest kilku, ale jeden jest wyraźnie tańszy. Dlatego wydaje mi się, że wszyscy widzą, że to przetarg pod superba to może być kłopot, żeby go uwalić. Ale prawnikiem nie jestem.

1215

Walczy z samochodozą. „Chcę otworzyć ludziom oczy”

Walczy z samochodozą. „Chcę otworzyć ludziom oczy”

Nagrywa i publikuje w sieci filmy pokazujące kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Jego metody wzbudzają dużo emocji i kontrowersji.

konto usunięte
z
youtu.be
dodany: 12.01.2022, 09:38:54
  • 513
  • #
    warszawa
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochody
  • #
    samochodoza
Weretek
Weretek 12.01.2022, 11:17:35
  • 36
@OscarGoldman: To, że pod samym blokiem nie ma miejsca nie daje pozwolenia na parkowanie gdziekolwiek. Tak po prostu. Przecież jest nawet filmik jak lokatorzy wyrywają słupki przy przejściu dla pieszych, żeby mogli przejechać po chodniku pod blok. Policja podjechała i nic. Ale jakbyś ty pomazał ścianę sprayem to pewnie by konsekwencje wyciągnęli. A to przecież taki sam wandalizm.

2411

Polski Ład może uderzyć w małżeństwa. "Kolejny bubel"

Pokaż treści 18+

Polski Ład może uderzyć w małżeństwa. "Kolejny bubel"

- Wszystko wskazuje też na to, że nie będzie można rozliczyć tej ulgi, nawet gdy jedno z małżonków zarobi 150 tys. zł, a drugie 50 tys. zł - ocenia Przemysław Hinc, doradca podatkowy. Polski Ład może być podatkową pułapką na małżeństwa.

spere
z
next.gazeta.pl
dodany: 07.01.2022, 11:25:21
  • 173
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    nowylad
  • #
    bekazpisu
Weretek
Weretek 07.01.2022, 12:10:40
  • 185
@piranha12: Ale kto ma wyjaścnić, jak osoby odpowiedzialne za ten twór do ostatnich chwil łatali ewidentne dziury i nie było żadnych sensownych konsultacji społecznych, prawnych itd. Nikt nie wie co w tej ustawie jest i jaka jest oficjalna interpretacja.
Weretek
Weretek 07.01.2022, 12:28:59
  • 36
@piranha12: A to bardzo proste. Wychodzisz i publicznie zapowiadasz zmiany w podatkach na 2022. Widzisz że masz niegotowa i pelna bledow ustawe ale przypychasz ja mimo wszystko, bo twoi wyborcy tego oczekuja. Nowe prawo nie dziala bo jest slabe, nazekasz ze to wina tuska. Powtarzasz przez dwie kadencje, cieszysz sie stalym 30% poparciem.

2525

Start segregacji sanitarnej - Kolejki w Ikea Gdańsk

Start segregacji sanitarnej - Kolejki w Ikea Gdańsk

Nie wiem czy trzeba tu dodawać jakiś komentarz. Kolejka dla niezaszczepionych, zaszczepieni wchodzą bez kolejki

Rabusek
z
wykop.pl
dodany: 07.01.2022, 11:09:52
  • 602
  • #
    polska
  • #
    szczepienia
  • #
    koronawirus
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    ikea
Weretek
Weretek 07.01.2022, 12:03:16
  • -38
@ouna-: Jakie przetważanie danych, jakie rodo? Po pierwsze, nikt tych danych nie uzyskuje bez twojej zgody, sam dobrowolnie pokazujesz dowód swojego zaszczepienia. Nie chcesz podawać to nie podajesz i stoisz w kolejce obok. Po drugie z kodu qr odczytujesz termin ważności certyfikatu i w zasadzie tyle. Do tego nie przechowujesz tych danych u siebie, tylko sprawdzasz na bieżąco, więc żaden z argumentów które przywołałeś nie jest legitny. Nie wspominając o
Weretek
Weretek 07.01.2022, 12:08:18
  • 3
@rencznik: No faktycznie, czyli mniej informacji niż podaję pani w lidlu jak chce kupić a-----l. Na tej samej zasadzie, pokazuje dobrowolnie, stwierdzenie czy zgadza się czy nie i idziemy dalej. Nikt tego po stronie ikei nie zapisuje, bo to za dużo formalności i nie ma sensu trzymać tych danych.
Weretek
Weretek 07.01.2022, 12:25:12
  • 3
@ouna-: > Dane wrażliwe, nazywane inaczej danymi sensytywnymi, są szczególnym typem danych osobowych i dotyczą sfery prywatnej konkretnych osób.
Konkretnej osoby oznacza, że stojąc w kolejce nadal nie wiesz kim jestem. Wiesz w zasadzie tyle, że w kolejce do ikei stoi 20 zaszczepionych osób, lub w drugiej 20 osób które nie chcą mówić czy są zaszczepione czy nie.

Z kolei w myśl art. 4 pkt 2 r.o.d.o. „przetwarzanie” oznacza operację

53

Fabryczne odnawianie samochodów używanych już się zaczęło

Fabryczne odnawianie samochodów używanych już się zaczęło

W obliczu braku na rynków producenci uruchamiają fabryki, które odnawiają używane samochody. Takie zakłady mają już Stellantis i Renault. Samochód przechodzi szczegółową kontrolę, wymianę części, odświeżanie lakieru i

francuskie
z
francuskie.pl
dodany: 07.01.2022, 06:28:34
  • 45
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    renault
  • #
    stellantis
Weretek
Weretek 07.01.2022, 09:59:25
  • 21
@IvanBarazniew: Raczej możliwość walki z patologią. Zamiast po leasingu do handlarza na detailing i cofanie licznika, do fabryki na gruntowny przeglad i wymiane podzespolow na oryginalne i fabryczne. W zaleznosci od ceny moze to byc dobry sposob na utrzymywanie uzywanych samochodow w dobrej kondycji.
Weretek
Weretek 07.01.2022, 11:57:50
  • 3
@IvanBarazniew: Raczej nie, na wynajmie zrzuciliby odpowiedzialność za regularny serwis i drobiazgowe przeglądy na ciebie podczas wynajmu. Tutaj ściągają samochody z rynku po leasingu i sprzedają ponownie, bo w tym jest kasa. A doprowadzenie samochodu do świeżości po najintensywniejszych latach użytkowania może wręcz wydłużyć jego życie na rynku wtórnym.

16

Nowy Ład zaorany w TVP INFO LIVE

Nowy Ład zaorany w TVP INFO LIVE

Dziennikarz nie był wstanie kontrolować rozmówcy :) Warto zobaczyć puki nie skasują.

Icceman1
z
tvp.info
dodany: 07.01.2022, 07:30:39
  • 5
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
Weretek
Weretek 07.01.2022, 08:39:15
  • 0
Do chaosu prawnego, procedowania dziurawych i błędnych ustaw oraz do przepychania prawa na ostatnią chwilę mimo znanych błędów już się chyba wszyscy zdążyli przyzwyczaić. Najbardziej boli mnie chyba to co ten pan powiedział, że obecna ustawa zablokuje jakieś konkretne zmiany w podatkach na lata. Bo tego systemu już się nie wyprostuje, trzeba przygotować nowy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

616

Po wywiadzie z dr.Malone Joe Rogan zakłada konto na gettr, 8.6mil followers

Po wywiadzie z dr.Malone Joe Rogan zakłada konto na gettr, 8.6mil followers

Przed wywiadem Joe Rogan nie wiedział o istnieniu gettr ;) Kilka dni przed wywiadem Twitter zbanował konto dr. Malone.

Cbtl94
z
gettr.com
dodany: 04.01.2022, 17:45:52
  • 167
  • #
    technologia
  • #
    jre
  • #
    twitter
  • #
    joerogan
  • #
    gettr
  • #
    malone
Weretek
Weretek 04.01.2022, 22:45:00
  • 60
A ktoś już nie sprawdził, że realnych followów jest tam kilkadziesiąt tysięcy, a reszta jest na chama przepisana z twittera i na getterze realnie nie istnieje?

EDIT: gettr nawet tego nie ukrywa, w zakładce followers wisi informacja o ilosci followow z twittera, wiec 8 mln to nie realny licznik followo, ale podsumowanie zasiegów z kilku platform
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1538

USA: dziennikarz wyświetlił kod źródłowy strony i stanie za to przed sądem

USA: dziennikarz wyświetlił kod źródłowy strony i stanie za to przed sądem

Jeden z dziennikarzy gazety St. Louis Post-Dispatch wszedł na stronę internetową Departamentu Szkolnictwa Podstawowego i Średniego stanu Missouri i podejrzał jej kod źródłowy. Odkrył, że ktoś w tym kodzie zapisał numery ubezpieczenia społecznego nauczycieli zatrudnionych w państwowych placówkach.

bu_tel_ka
z
chip.pl
dodany: 03.01.2022, 17:18:35
  • 81
  • #
    swiat
  • #
    usa
  • #
    internet
  • #
    ciekawostki
  • #
    informatyka
  • #
    cyberbezpieczenstwo
Weretek
Weretek 04.01.2022, 09:15:16
  • 0
@morsik: Ale kod strony jest przeznaczony dla czytającego, bo jest z definicji nasz. Wszystko co trafia do przeglądarki jest nasze, nie ingerujemy w nic po stronie serwera. Przecież to jest mega absurd.

609

'PiS = drożyzna'. Konfrontacja propagandy z rzeczywistością

'PiS = drożyzna'. Konfrontacja propagandy z rzeczywistością

Na siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie pojawiła się iluminacja z hasłem "PiS=drożyzna". To akcja Platformy Obywatelskiej, która chce zwrócić uwagę Polaków na wysoką inflację, którą zdaniem jej polityków, Polska zawdzięcza rządom PiS.

Wirtualnemedia_pl
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 17.12.2021, 06:02:10
  • 257
  • #
    polska
  • #
    kultura
  • #
    rozrywka
  • #
    polityka
Weretek
Weretek 17.12.2021, 08:44:40
  • 30
@michaltg: Zasłanianie się innymi krajami nie działa, bo w innych krajach z sensowną polityką monetarną inflacja jest wysoka, ale nie tak jak u nas. Są mijsca, jak ochrona zdrowia i energetyka gdzie mamy 30 lat zaniedbań, ale pis rzadzi juz druga kadencje wiec na po zwalac nie moze.
Weretek
Weretek 17.12.2021, 09:08:04
  • 1
@Heero21: Źle się wyraziłem. Oczywiście, że można, ale siła tego argumentu jest aktualnie prawie zerowa bo pis rządzi prawie tak długo jak rządziło po.

37

Ruszył "BanBye" Marcina Roli. Albicla przy tym to rozbudowany potwór

Pokaż treści 18+

Ruszył "BanBye" Marcina Roli. Albicla przy tym to rozbudowany potwór

Na stronie możemy: pisać komentarze, oglądać filmy Marcina Roli i jego zaprzyjaźnionych osób (max w 480p). Chcesz wrzucić swój pierwszy film i być legendą za 15 lat? Niestety, nie ma opcji dodawania filmów. "Ludzie, tu niczego nie ma". Strona kosztowała darczyńców kilkaset tys złotych...

Neobychno
z
banbye.pl
dodany: 15.12.2021, 14:01:10
  • 25
  • #
    polska
  • #
    neuropa
  • #
    bekazprawakow
  • #
    4konserwy
Weretek
Weretek 16.12.2021, 08:17:19
  • 2
@psiversum: Strona wykonana jest po kosztach. W ciągu 5 minut obcowania z nią znalazłem przycisk, który nic nie robi i w zasadzie nie wiadomo co robić powinien, masę błędów w faq i innych treściach pisanych, interfejs jest raczej nieczytelny, materiały mają dodatkowe oznaczenia po których nie da się filtrować, wyszukiwanie działa jak chce i trzeba zatwierdzać je enterem, bo przycisk lupki nie działa. Na szczęście nie są to treści dla

2311

Jak "autorytety" żenująco bronią Piotra Kraśki

Pokaż treści 18+

Jak "autorytety" żenująco bronią Piotra Kraśki

Jacek Żakowski: "Wybitni, utalentowani ludzie jak Piotr Kraśko, są skarbem publicznym". Szef agencji PR: "Jeżdżenie bez prawa jazdy, wprawdzie nielegalne, ale już dawno przestało być naganne, a w niektórych środowiskach należy wręcz do właściwego stylu".

rafpal
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 14.12.2021, 09:17:00
  • 280
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    neuropa
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
Weretek
Weretek 14.12.2021, 09:44:24
  • 68
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 30
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Weretek
Weretek 14.12.2021, 10:13:39
  • -59
@m_ney: Ostatnio było na wykopaliskach kilka tematów o ruchu drogowym i np. połowa komentujących nie ma pojęcia co to jazda na suwak, a od ponad roku mamy ją w kodeksie ruchu drogowego, duża część wykopków nie rozumie utrzymywania odpowiedniej odległości między samochodami, o całej rzeszy tych jeżdżących szybko ale bezpiecznie nie wspominając. I oni wszyscy mają prawo jazdy i jednocześnie mają głęboko w poważaniu obowiązujące przepisy. Ale podsumowując, czy Kraśko
Weretek
Weretek 14.12.2021, 10:55:49
  • 1
@novo: Tylko, że Kraśko nie jest politykiem więc nie może być mowy o dymisji. Nie jest też funkcjonariuszem publicznym, więc społeczeństwo nie może go zwolnić. Jeżeli pracuje na uop to pracodawca też raczej niewiele może mu zrobić, a jeżeli na kontrakcie to zależnie od zapisów umowy coś pracodawca może zrobić. Więc ewentualne zwolnienie pana Kraśki zależy od pana Kraśki i od stacji w której obecnie pracuje (z grafik w komentarzach
Weretek
Weretek 14.12.2021, 11:35:40
  • 4
@kooolega: No i właśnie rzutuje. Nie neguję tego. tylko wydaje mi się, że zwolennicy obozu rządzącego lekko przesadzają w reakcjach żądając co najmniej kary bezwzględnego więzienia. A problem jazdy bez uprawnień i jazdy mimo odebrania uprawnień jest zdecydowanie bardziej powszechny niż może się wydawać.
Weretek
Weretek 14.12.2021, 11:41:54
  • 2
@m_ney: Dziennikarz jest od podawania faktów, najlepiej jak najbardziej obiektywnie. Prezenter telewizyjny jest od przekazywania informacji, często przygotowanych przez kogoś innego. Kiedy pojawia się ewentualny wywiad z kimkolwiek, to dziennikarz czy prezenter są od tego żeby przeprowadzić rozmowę na wcześniej umówiony temat. W żadnym z wymienionych zajęć życie prywatne i prywatne zachowania nie stoją w kontrze do poprawnego wykonywania swojej pracy. Czym innym jest zwracanie uwagi na pogorszenie się naszych
Weretek
Weretek 14.12.2021, 12:15:00
  • 2
@StaryPierdziel: https://www.saos.org.pl/search?legalBase=%22art.+180a+kk%22 orzeczenia dla tego samego czynu co Kraśko, przejrzałem kilka i są np. wyroki, 500 zł + zakaz prowadzenia na 6 miesięcy, 10k i zakaz prowadzenia dożywotnio, 1k i zakaz prowadzenia na 6 miesięcy, pojawia się gościu z odebranym prawkiem, jadący z jednym promilem i samochodem niedopuszczonym do ruchu który dostał 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata i 5k grzywny. Nie chce mi się sprawdzać każdego wyroku, ani
Weretek
Weretek 14.12.2021, 13:41:28
  • -1
@Nadia_: Praworządność państwa i przestrzeganie przepisów poszczególnych obywateli to 2 osobne kwestie. Łamanie prawa pana Kraśki nie wpływa na politykę zagraniczną, finansowanie, kary itd. Zupełnie różne kwestie, zupełnie różna skala, zupełnie różne skutki. Dlatego ciągle uważam, że reakcja niektórych jest zdecydowanie wyolbrzymiona.
Weretek
Weretek 14.12.2021, 17:11:15
  • 0
@Jah00: Ej, ale wiesz, że jak jest jakiś wypadek samochodowy z ofiarami w ludziach to do jego obowiązków służbowych należy o tym opowiedzieć, przestrzec i ostrzec? Ja nie wiem, ale jak dla mnie ani pan Kraśko, ani żaden inny prezenter z telewizji nie jest jakąś intelektualną elitą narodu. To tylko chłop z dobrą dykcją, który nie wygląda jak ziemniak, czytający newsy z kartki. Wzorem dla obywateli powinni być np. politycy,
Weretek
Weretek 15.12.2021, 14:03:17
  • 0
@Jah00: Tylko szeregowy pracownik korpo nie ma tych samych przywilejów co polityk, z jakiej opcji by nie był i jak dobrze czy źle nie wykonywał by swojej pracy. Dlatego moje wymagania względem polityków są zdecydowanie wyższe niż względem innych zwykłych obywateli.

584

Zagadka dymiących elektrycznych autobusów rozwiązana - to ogrzewanie na ropę

Zagadka dymiących elektrycznych autobusów rozwiązana - to ogrzewanie na ropę

Żeby pasażerom było ciepło, w specjalnym piecu spalana jest ropa. Dlatego autobusy elektryczne, choć mają być zeroemisyjne, wcale takie nie są. (...) Piec jest uruchamiany, kiedy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza.

konto usunięte
z
katowice24.info
dodany: 09.12.2021, 11:19:37
  • 211
  • #
    polska
  • #
    autobusy
  • #
    elektryk
  • #
    komunikacjamiejska
  • #
    katowice
  • #
    motoryzacja
Weretek
Weretek 09.12.2021, 13:34:43
  • 0
@PrezesSzurii: Uwaga, mały nagrzewacz na ropę kopci dużo mniej niż cały silnik wysokoprężny. Dodatkowo dużo łatwiej wyciągnąć z niego optymalnie dużo ciepła, w przeciwieństwie do silników, które pracują pod nieoptymalnym obciążeniem. A to, że nie ma aktualnie prądu to inny problem do rozwiązania. Trzeba inwestować w infrastrukturę i dokładać moce, zamiast narzekać i przerzucać się winą za 30 lat zaniedbań. Bo problem z polską energetyką nie pojawił się wczoraj.

470

W USA w przeciwieństwie do Europy doszło do ogromnego wzrostu nierówności

W USA w przeciwieństwie do Europy doszło do ogromnego wzrostu nierówności

Różnica między USA a Europą Zachodnią wynika głównie z tego, iż w Stanach Zjednoczonych najbogatszy 1 proc. zaczął przechwytywać bogactwo od klasy średniej. Stało się tak w wyniku znacznego wzrostu poziomu zadłużenia.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 08.12.2021, 16:52:34
  • 188
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
Weretek
Weretek 09.12.2021, 09:02:53
  • 147
Amerykanie powoli dochodzą do wniosku że od kilkudziesięciu lat byli oszukiwani. Aktualnie duża część siły roboczej strajkuje i zakłada związki zawodowe, bo firmy w których pracują podnoszą ceny pomimo osiągania rekordowych zysków, a ich pracownicy nadal część pensji dostaje od państwa jako kartki na żywność. Część społeczeństwa wyrzuca też z głowy, że najdroższa ochrona zdrowia na świecie nie gwarantuje im najlepszej opieki, ale generuje 1/3 wszystkich bankructw. Zaczynają też widzieć, że mimo
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Weretek
Weretek 09.12.2021, 10:24:22
  • 83
@milfhunter69: Ale rynek amerykański wygląda trochę inaczej i ogrom ofert pracy wymaga ukończenia studiów, które są horrendalnie drogie. To nie tak, że idziesz do złego collegu bo chcesz, idziesz do niego bo nie stać cię na nic innego. No i w każdym kraju nisko płatne prace to większość ofert. Tylko że w stanach dochodzi do patologii w których legalnie można płacić ci mniej niż stanowa kwota ubóstwa, co kończy się
Weretek
Weretek 09.12.2021, 10:27:55
  • 32
@geronimo80: Co jest motywującego w posiadaniu kredu za studia, cenami nieruchomości wywindowanymi do takich sum, że skazany jesteś na wynajem i dysfunkcyjną ochronę zdrowia, która w dowolnym momencie walki o lepsze życie dla siebie, może cię zbankrutować w kilka tygodni. To nie motywuje, ale demotywuje. I ja nie mówię o rozdawaniu każdemu po równo, ale w stanach panuje dziwny system w którym bogaci dostają od państwa pomoce i ulgi i
Weretek
Weretek 09.12.2021, 10:39:48
  • 23
@edgarddavids: Amerykański system to wersja kapitalizmu z dzikiego zachodu. A w takim bardzo łatwo o patologie. Szczególnie jak ma się 80 lat na bogacenie, lobbowanie i propagandę. Chyba nie ma innego takiego kraju na ziemi, w którym nie ma bezpiecznika przed takimi patologiami.
Weretek
Weretek 09.12.2021, 10:46:00
  • 15
@edgarddavids: No nie wiem w których stanach jest przeregulowanie. Prawa pracownicze to żart. Ochrona zdrowia to żart. System podatkowy jest jednym z najbardziej regresywnych.

868

PGG szykuje się na wypłatę barbórek i 14. pensji, a górnicy chcą jeszcze...

PGG szykuje się na wypłatę barbórek i 14. pensji, a górnicy chcą jeszcze...

Zgodnie z planem ruszyły negocjacje płacowe dotyczące świadczenia antyinflacyjnego w Polskiej Grupie Górniczej (PGG), która szykuje się do wypłat premii barbórkowych i za chwilę też czternastych pensji.

konto usunięte
z
spidersweb.pl
dodany: 01.12.2021, 12:42:53
  • 169
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    pieniadze
Weretek
Weretek 01.12.2021, 13:05:42
  • 81
@M_xxx: W sytuacji w które firma przynosi straty, a podwyzki sa finansowane pozyczkami z budzetu normalne jest obużenie społeczeństwa zasilającego ten budżet. Polskie górnictwo potrzebuje gruntownych zmian, a nie kolejnych podwyżek i bonusów.
Weretek
Weretek 01.12.2021, 13:11:12
  • 24
@M_xxx: A co ucięcie prezesom pensji poradzi na to, że eksploatujemy trudne i bardzo głębokie złoża, że wydajność pracy polskiego górnika jest bardzo niska i że wydobywany węgiel nie spełnia norm więc i tak musimy importować go z za granicy?
Weretek
Weretek 01.12.2021, 13:23:21
  • 23
@M_xxx: PGG generuje 2 mld straty rocznie, samo uciecie pensji prezesom osczedzi 20mln? To nadal nic. Same czternastki pochłaniają 300mln zł, ale tego już byś nie chiał ucinać? Do tego barbórka, deputat itd.
Weretek
Weretek 01.12.2021, 13:28:36
  • 14
@M_xxx: Nie, jak zamykasz rok z potrzebą pożyczki od państwa na 2 mld zł to straciłeś 2 mld złotych. Dodatkowo wpływy budżetowe państwowych przedsiębiorstw to jak płacenie podatków samemu sobie i nie ma sensu, skoro państwo wypłaca pensję od której później pobiera podatek od tej pensji, to ten sam efekt osiągnęłoby zwalniając te pensje z podatku i wypłacając netto. Tutaj nie ma co bronić. Nasze kopalnie są stare, nasze złoża
Weretek
Weretek 02.12.2021, 08:22:35
  • 0
@flashi1978: Ale ja ciągle piszę, że polskie górnictwo potrzebuje głębokiej reformy, ale nie da się reformować bankrutów. A nie można już zamknąć pgg i otworzyć nowej spółki w jej miejsce co działo się już kilkukrotnie. Więc polityka płacowa związków jest dla mnie niezrozumiała, zamiast proponować zmiany całego sektora, to skupiają się one, żeby co roku była podwyżka i wszystkie bonusy pomimo zapaści całego sektora. To jest problem.
Weretek
Weretek 02.12.2021, 14:09:46
  • 0
@flashi1978: Vat jest akurat podatkiem przezroczystym dla producentow bo placa go konsumenci, a wszyscy po drodze moga go odliczyc. Ale fakt, zwiazki zawodowe maja sie u nas zbyt dobrze, żeby realnie stały za pracownikiem (bo to nie pracownik im płaci, tylko pracodawca). Co do innych opłat to większość z nich obowiązuje wszystkie paliwa, a nie tylko węgiel i pewnie nie wynikają tylko z polskiego ustawodastwa, ale zapewne ich stawki są

16

W sektach ekonomicznych jest prawie milion Polaków

W sektach ekonomicznych jest prawie milion Polaków

Minęło kilka dekad, a szeroko pojęte MLMy mają się równie dobrze co kiedyś.

Jandobrowolski
z
youtube.com
dodany: 29.11.2021, 22:04:28
  • 10
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    mlm
  • #
    marketing
  • #
    scam
Weretek
Weretek 30.11.2021, 12:30:18
  • 3
@uciekinier_z_czarnolisto: Czyli według ciebie są tylko 2 typy wartościowego kontentu, taki za który sam świadomie zapłacisz i taki który jest całkowicie darmowy. Czyli praktycznie nic w internecie.
Weretek
Weretek 30.11.2021, 13:17:06
  • 1
@uciekinier_z_czarnolisto: Ja nie pisałem o wszystkim w internecie, tylko o treściach przekazujących jakąś wiedzę. Nikt nie będzie się tą wiedzą dzielił za darmo. Treści sponsorowane są dobrą metodą otrzymywania zapłaty za pracę włożoną w powstanie danego materiału tak długo, jak nie reklamujesz swojego własnego sponsora, pod przykrywką wartościowej recenzji, czy poruszania ciekawego problemu.

2

Złota Piłka 2021. Robert Lewandowski "WIEDZIAŁ, ŻE NIE WYGRA"!

Złota Piłka 2021. Robert Lewandowski "WIEDZIAŁ, ŻE NIE WYGRA"!

Informator ujawnił, dlaczego Robert Lewandowski postanowił mimo wszystko przyjść na galę i po co organizatorzy wymyślili nagrodę "dla najlepszego napastnika". "Wszyscy wiedzą, że Złota Piłka należała się Robertowi".

Pudelek-pl
z
pudelek.pl
dodany: 30.11.2021, 09:24:37
  • 2
  • #
    polska
  • #
    lewandowski
  • #
    zlotapilka
  • #
    messi
  • #
    pudelek
Weretek
Weretek 30.11.2021, 12:43:24
  • -2
Złota piłka należała się lewemu w poprzednim sezonie. W tym niestety fatalne Euro polaków i fantastyczne Copa America Argentyny przeważyły szalę.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

366

Marcin Rola w grudniu uruchomi 'polski YouTube'. 'Słychać wycie?...

Pokaż treści 18+

Marcin Rola w grudniu uruchomi 'polski YouTube'. 'Słychać wycie?...

- Naszą misją jest patriotyzm, ochrona religii katolickiej oraz rodziny. Stąd pomysł zrzeszenia wszystkich twórców prawicowych, którzy są nagminnie uciszani przez lewicowy YouTube - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Rola, twórca prawicowego kanału wRealu24 i jeden z pomysłodawców...

Lukardio
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 30.11.2021, 06:58:22
  • 252
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    neuropa
  • #
    youtube
  • #
    bekazprawakow
  • #
    narodowcy
  • #
    wrealu24
Weretek
Weretek 30.11.2021, 08:35:04
  • 11
@Lukardio: Uwielbiam interpretacje prawaków wolności słowa. Bo nie polega ona na tym, że można mówić co się chce bez konsekwencji. Można mówić co się chce, ale konsekwencje nadal można i trzeba ponosić za swoje słowa. A to że YT banuje akurat takie treści? Wynika to bezpośrednio z nacisków reklamodawców, którzy nie chcą się kojarzyć z takimi treściami i mnie to wcale nie dziwi.

2343

Zmarł Artur „Waluś” Walczak

Pokaż treści 18+

Zmarł Artur „Waluś” Walczak

Mimo próby walki o życie, po obrażeniach odniesionych miesiąc temu podczas zawodów, zmarł znany gnieźnieński strongman Artur Walczak.

Dominias
z
gniezno24.com
dodany: 26.11.2021, 08:59:06
  • 466
  • #
    polska
  • #
    punchdown
  • #
    famemma
  • #
    strongman
Weretek
Weretek 26.11.2021, 10:02:09
  • -2
@tadocrostu: Obawiam się, że kolejna gala może się odbyć i może pobić rekordy oglądalności. Takie mamy czasy, że to darmowe publicity, a nie ma złego publicity.

87

Bill Gates: dbanie o zdrowie sprawia, że posiadamy mniej dzieci.

Bill Gates: dbanie o zdrowie sprawia, że posiadamy mniej dzieci.

Odkryliśmy to w każdym państwie na świecie, że wzrost populacji ulega zmniejszeniu wraz z poprawą stanu zdrowia i dobrym zdrowiem. The faster we improve our health the faster family size goes down.

dr_gorasul
z
youtube.com
dodany: 25.11.2021, 19:07:18
  • 47
  • #
    dzieci
  • #
    swiat
  • #
    koronawirus
  • #
    zdrowie
  • #
    billgates
  • #
    szczepienia
Weretek
Weretek 26.11.2021, 09:19:21
  • 3
@PabloFBK: Serio? Ty w ogóle widziałeś ten materiał? On przedstawił fakty. Każdy wysoko rozwinięty kraj się aktualnie wyludnia, bo pokolenia wyżu demograficznego wymiera, a nowe pokolenia są mniej liczne. Wynika to z bogacenia się społeczeństwa, czego jednym z czynników jest poprawa jakości usług medycznych i ich dostępności. I od lat można przeczytać o tym, że na ziemi nigdy nie urodzi się człowiek który będzie 12 miliardowym człowiekiem na ziemi. Nasza
  • <
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Strona 11 z 12
  • >

Paweł Krysiak

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.06.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 16.01.2017

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking