@Mega_Smieszek: To, co napisałeś, nie jest żadną analizą społeczną ani ekonomiczną. To zwykły mechanizm emocjonalny: kilka własnych doświadczeń - uproszczenie - wrzucenie całej grupy do jednego worka, żeby poczuć się „mądrzejszym” i mieć prostego wroga.
Tyle że gospodarka ma gdzieś twoje emocje. Liczą się podatki, składki, konsumpcja i rynek pracy. A dane są jasne: Ukraińcy w Polsce pracują masowo, płacą VAT, ZUS i PIT, łatają braki kadrowe i zwiększają PKB.
No, mają ludzie (nie my) zasięgi. Dzięki Marcinowi Strzyżewskiemu w jeden dzień wpłynęła nam cała brakująca kwota na opatrunki taktyczne (tzw izraelskie), które kupujemy za 15% normalnej ceny, i to nawet z górką. Od przybytku głowa nie boli, dokupimy staz taktycznych i innej medycyny frontowej.
Wielkie dzięki dla wszystkich wpłacających i udostępniających!
nie wiem kto zrobił to cudowne zdjęcie, ale cały dzień lata po twitterze piękny kontrast pomiędzy zagłodzonym państwowym szpitalem, z którego odpada tynk, a drogimi samochodami lekarzy zaparkowanymi tuż pod nim to powinno dostać jakąś nagrodę pokroju World Press Photo of the Year
@huopisko: wiadomo, najlepiej żeby jeździli daczjami.
@tellet: Wiadomo, że Dacie są dla plebsu, a lekarz poniżej Maserati czy Porsche nie zejdzie bo wtedy się będzie gorzej pacjentów leczyło, a że trzeba szpitale zamknąć to trudno.
@tellet: jednak takie samochody finansowane z absurdalnych pensji NFZ, gdzie dramatycznie brakuje kasy na diagnostykę i funkcjonowanie systemu wygląda delikatnie rzecz ujmując groteskowo
To jednak zasługuje na oddzielny post i dyskusje o moich traumach xD
jestem tak stary, że: - czytałem foldery wakacyjne z wczasami typu egipt / tunezja niczym książki przygodowe, uważając, że takie wczasy w tych bajecznych hotelach przy plaży to jest jakaś kompletna abstrakcja dostępna tylko dla jakichś bogaczy z telewizji. Teraz do takiego hotelu na tydzień to mogę polecieć za 2 dniówki, a i czasem za jedną jak się dobrze poszpera i trochę
- była jedna pizzeria w mieście i wyjście na pizzę z rodziną to było dosłownie święto (z włoską pizzą nic to nie miało wspólnego, bardziej USA style, ale mocno ziołowa. Do dzisiaj pamiętam smak tej margarity z sosem czosnkowym);
@codziennaKasia: Oglądałem filmy na VHSach czy w TV i nie mogłem wprost uwierzyć, że pizze przywożą do domu w takich kwadratowych pudełkach :D
"Myślę że wyraziłem się jasno mówiąc panom Romanowskiemu i Ziobrze by nie kupowali tutaj mebli bo długo u nas nie zabawią. Węgry nie będą azylem dla poszukiwanych przestępców. Myślę że jeśli panowie Romanowski i Ziobro nie mają niczego do ukrycia powinni wrócić do domu i stanąć przed narodem. Jeśli tego nie zrobią, i tak poddamy ich ekstradycji."
Warto przypomnieć, że jeśli nie interesujesz się polityką to i tak powinieneś kibicować Magyarowi chociażby z ciekawości, żeby zobaczyć gdzie po wygranej s-------i Ziobro.
Ech, oby Węgrom udało się pokonać tego raka i żebyśmy oglądali te same obrazy co w Polsce w 2023 roku. Nawet jak partia Magyara wygra to po 16 latach orbanizacji kraju, będzie im strasznie ciężko walczyć z "podpiętymi do systemu". Polska jeszcze długo nie będzie w stanie oczyścić się z tego gnoju który zrobił PiS, a rządzili 8 lat. Jak można aż tak nienawidzić swoich dzieci, wnuków i bliskich, żeby życzyć im
#wojna #swiat Ale się przetasowało ostatnimi laty. Supermocarstwa zweryfikowano przez rzeczywistość, że nie liczy się superdrogi uperduper sprzęt za pierdyliard dolców, bo można go zaspamować zabawkami klepanymi w garażu. Zasady partyzantki zmieniły się drastycznie. Prawdziwe Wonderwaffe to nie nuki a drony klepane na masę po garażach. USA miało Wietnam ze zdecentralizowaną ludnością i twierdzą, że to było piekło..... Piekło by mieli jakby wtedy były drony z Aliexpress. Powstanie Warszawskie raczej trochę inaczej by
@Duch_z_synem_i_ojcem: to oczywiste. Zjednoczona Europejska armia to byłby w końcu spokój od ruskich i optymalizacja urzędów. Federalizacja jest w stanie wszystko naprawić. Zwłaszcza że klapki z oczu pospadały
@Duch_z_synem_i_ojcem: Dlatego Chiny są przerażające. Przy ich potencjale i wejściu gospodarki w tryb wojenny to oni są w stanie klepać kilka dronów na minutę. Takie g---o droniki z podczepionym granatem to pewnie nawet sekundy.
Fajnie się ogląda pokazy dziesiątek tysięcy dronów sterowanych przez AI, ale jeśli pomyśleli się, że każdy może przenosić mini bombkę to taka chmara jest czymś przerażającym.
Nigdy nie zapominające, że nie ma większych narcyzów na świecie niż kobiety XD bądź świadkiem startu rakiety i powrotu „ludzi na księżyc” i co robisz? SELFIE! XDDDDDDDD
Wczoraj gruchnęła wiadomość, która wywołała u mnie szok i radość: Polska negocjuje dołączenie do brytyjsko-włosko-japońskiego programu samolotu VI generacji GCAP. Oczywiście nie jako równorzędny partner, ale jako finansujący i przyszły podwykonawca. Jest to przełomowa informacja, na wielu płaszczyznach: - Polska jako państwo zaczyna myśleć 10-20 lat naprzód, - nie chcemy już tylko kupować gotowych produktów, ale chcemy też inwestować w najbardziej zaawansowane programy wysokich technologii, - angażujemy się w europejskie programy zbrojeniowe.
@wjtk123: I to jest dobry kurs pod warunkiem, że społeczeństwo mamione eurosceptycyzmem, a nawet polexitem, nie wybierze sobie prawicowego rządu. Jak ważnym jest uświadamianie zmieniającej się równowagi sił na arenie międzynarodowej i porzucenie romantycznej wiary o USA jako obrońcy Europy środkowo wschodniej przed Rosją, bo zaraz Amerykanie będą musieli skupić się na Chinach, a już teraz mają ambaras z Iranem. USA pozostanie największym sojusznikiem jeśli Amerykanie nie wybiorą sobie namaszczonego
@tytanowyy: tymczasem Izrael i USA otwarcie przyznają że używają AI podczas namierzania celów. Co prawda nie modele Muska tylko Anthropic, ale jeśli to działa podobnie jak LLM-y to ja się nie dziwie że później walą po szkołach i szpitalach
God damn, i love being European Można Polskę ganić za wiele rzeczy ale fakt jest taki, że to naprawdę spokoje miejsce do życia. Doceniam to że żyjemy w normalnych warunkach i w normalnym kraju i w zjednoczonej Unii. Należy też podziękować Ukrainie która trzyma wojnę daleko, daleko na wschód A ludziom którzy przyjechali z Ukrainy docenić za to że ciężko pracują na PKB naszego kraju. Oby zawsze tak było i nie można
@m4xejd: do tego jesteśmy jednym z najbezpieczniejszych państw na kontynencie, jesteśmy na poziomie zamożności Hiszpanii, mamy już całkiem spoko sieć szybkich dróg, jeszcze koleje i CPK i będziemy naprawdę super skomunikowanym krajem. Polska AD 2026 to jedno z najlepszych miejsc do życia na świecie, owszem służba zdrowia, ceny energii, oprocentowanie kredytów to nasze pięty achillesowe na ten moment, ale z resztą na tle regionu czy nawet kontynentu nie jest źle.
źródło: 1000068195
Pobierz