Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko111
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
SirPeacefull
SirPeacefull

SirPeacefull

Dołączył 2 lata i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1417
  • Znaleziska 232
  • Mikroblog 1185
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 4
LechBalcerzak
LechBalcerzak
wczoraj, 20:18:45
  • 184
Lista książek pomagających zrozumieć funkcjonowanie świata

Dzień dobry, nazywam się Lech Balcerzak, jestem pisarzem i dziennikarzem. W starożytnych czasach jako Mobius tworzyłem oprogramowanie na komputer Amiga (muzyczne, graficzne), oraz gry (ale było to jeszcze dawniej, w czasach Commodore C-64 / C-16). Publikowałem też artykuły w rozmaitych czasopismach.

Poniższa lista przedstawia wybrany zbiór książek, i choć nie zawiera wszystkich dobrych, które przeczytałem, wyszczególnia te, które zrobiły na mnie kiedyś wrażenie, albo (pozycje współczesne) uznałem, że
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 18 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 2
@LechBalcerzak: Widzę wiele pozycji ale wydaje mi się że jednak brakuje książek które próbują odpowiedzieć na pytanie Kto albo Co stworzyło ludzi oraz ten Świąt.

Nie ma Biblii, można nie wierzyć w istnienie Boga ale jednak książki powstały bp Gutenberg chciał żeby każdy tanio mógł posiadać Pismo Święte.

Można nie wierzyć w to co głoszą autorzy Starego i Nowego Testamentu ale jednak chyba nie ma częściej drukowanej
  • Odpowiedz
Qba_89
Qba_89
21.06.2026, 06:40:00
  • 46
Brawo Japonia! (✌ ゚ ∀ ゚)☞
#mecz
Qba_89 - Brawo Japonia! (✌ ゚ ∀ ゚)☞
#mecz

źródło: 1000098017

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 21.06.2026, 07:54:12 via Wykop
  • 1
@Qba_89: nie do końca Zorro na bramce mi pasuje ale w sumie niech będzie.

Kto to jest na lewo od Luffyego?
  • Odpowiedz
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 21.06.2026, 08:05:10 via Wykop
  • 1
@Qba_89: tak też myślałem że ktoś od Naruto. Dzięki
  • Odpowiedz
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 21.06.2026, 08:34:00 via Wykop
  • 1
@Qba_89: właśnie oglądam Inazumee
I przyznam dobre to to. Smaczne
  • Odpowiedz
LeVr
LeVr
20.06.2026, 08:33:45
  • 645
#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem
LeVr - #konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem

źródło: Kurła

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 20.06.2026, 13:07:28 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 20.06.2026, 13:56:10 via Wykop
  • 0
@janek_kombajnista: Po Twojej matce. Przepraszam za ten żart nigdy po matkach nie jadę ale ten ja sobie pozwolę. I co to za wir śmierdziela? W sensie że takie tornado smrodu? To jakaś prognoza pogody czy ja czegoś nie kumam?
  • Odpowiedz
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 20.06.2026, 14:41:00 via Wykop
  • 0
@tkowa: Jak przeczytam Antygonę to się dowiem o tym uniwersum w którym Pioter się zapiera czy o wirze smrodu?

W sumie prawie mnie skłoniłeś do przeczytania lektury. Próbuj dalej a może przeczytam
  • Odpowiedz
Dequstator
Dequstator
20.06.2026, 13:28:54
  • 51
#przegryw kupowałem chwilę temu czereśnie i bób od ok 20 letniej dziewczyny, ubranej w taką sukienkę wiosenną, taka urocza ta dziewczyna, skromna taka, śliczna, ubrana dziewczęco i schludnie, ehh.. mógłbym z taką czereśnie jeść razem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 20.06.2026, 14:27:15 via Wykop
  • 1
@Adolf_HODLer: jest. Dwie kobiety w wiosennej i letniej sukience
  • Odpowiedz
Teuvo
Teuvo
19.06.2026, 15:15:29
  • 23
ciężki dzień się wylosował do bycia teuwem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 19.06.2026, 16:44:50 via Wykop
  • 0
@Teuvo: kto to jest teuw?
  • Odpowiedz
greg_the_emperor
greg_the_emperor
18.06.2026, 13:57:57
  • 43
Za tydzień startuję na 9-miesiecznej terapii zamkniętej w Gliwicach, wybrałem terapię pogłębioną, bo chcę raz na zawsze wyeliminować u----i z mojego życia, bo chcę w końcu świadomie podejmować decyzje i mieć kontrolę nad moim życiem. Proszę o modlitwę, żebym wytrzymał odwykowy rygor i żeby terapia okazała się być skuteczna.

Po wszystkim może zamieszkam w Gliwicach, pochodzę z Polski B, dlatego będzie prościej znaleźć spokojną pracę (w końcu to Śląsk). Życzcie mi powodzenia.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 18.06.2026, 16:04:01 via Wykop
  • 1
@greg_the_emperor: powodzonka, domyślam się który ośrodek. Podobnie ludzie bardzo zadowoleni.

Trzymaj się dasz radę
  • Odpowiedz
vorky
vorky
17.06.2026, 17:32:57
  • 218
Rzeznik na trybunach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mecz #meczgif #mundial #mundial2026
vorky - Rzeznik na trybunach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mecz #meczgif #mundial #mundial2026

źródło: pepe

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 17.06.2026, 17:44:59 via Wykop
  • 76
@vorky: kurde ta noga po lewej wygląda od pewnego momentu jakby była jego ręką :)
  • Odpowiedz
vorky
vorky
17.06.2026, 17:09:36
  • 186
Brawo Joao ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#mecz #heheszki #mundial #mundial2026
vorky - Brawo Joao ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#mecz #heheszki #mundial #mundial...

źródło: ce01a8e7df00a0409e9b7f9487cbefbc881e58a956b65c21adb945fd75d58bb6

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 17.06.2026, 17:43:52 via Wykop
  • 0
@vorky: brawo kto?
  • Odpowiedz
vieniasn
vieniasn
17.06.2026, 13:46:43
  • 32
jakbym znalazł sposób na połączenie buldaka z masłem orzechowym oraz twarogiem to bym odkrył posiłek ostateczny
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 17.06.2026, 17:31:32 via Wykop
  • 0
@vieniasn: pytaj może AI jak dobrze połączyć masło orzechowe i bydlaka
  • Odpowiedz
lubie-sernik
lubie-sernik
17.06.2026, 15:39:47
  • 365
W moim budynku pracuje taka laska z krótkimi włosami co się bardzo do mnie uśmiecha. Inne też się czasem uśmiechną ale ta wyjątkowo bardzo się uśmiecha.

W każdym razie dziś się jej bardziej przyjrzałem i wydaje mi się, że to jest jednak chłop.

Ta #tajlandia to jedna wielka pułapka.

Na
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 17.06.2026, 17:24:24 via Wykop
  • 0
@Simple-Man: przy trzecim się kasuje.
  • Odpowiedz
Historycznygagatek
Historycznygagatek
17.06.2026, 14:01:17
  • 254
Drugi najgorszy dzień w życiu, zaraz po śmierci najbliższej osoby.
Właśnie się człowiek dowiedział, że musi odpuścić pracę i swoją pasję, że musi zostawić wszystko co uwielbia. To co daje siłę i piniondz do życia, przewodnictwo górskie, fotografia w terenie. Powodem jest otrzymany wyrok - nowotwór. Nie wiedziałam, że można wpaść w taką panikę, po usłyszeniu diagnozy, a jednak. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Człowiek uczy się całe życie...
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 17.06.2026, 17:16:29 via Wykop
  • 1
@Historycznygagatek: Sapokowski albo seria o Wiedzminie albo ta druga saga co się w szlacheckiej Polsce dzieje.

W sumie jak wyżej w poszukiwaniu sensu oraz Człowiek który bał się żyć.

No o bardzo mi przykro z powodu diagnozy, oby skończyło się dobrze.
A jeśli nie to obyś dał radę wszystko podomykać i
  • Odpowiedz

368

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Piotr Heszen oraz Mateusz Piskorski radośnie zrobili łaskę jego excelencji: "przyszedł obecnie czas na swoisty konserwatyzm pod przewodnictwem mocnego przywódcy. Bonapartyzm. Ja kibicuję takiemu kierunkowi rozwoju Rosji"

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 12.06.2026, 11:55:25
  • 175
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
  • #
    polityka
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 12.06.2026, 16:46:02 via Wykop
  • -3
@galicjanin: zawsze mnie zastanawia, dlaczego taką postawę szukania dobrej relacji z sąsiadem jest nazywana prorosyjską a nie po prostu ProPolską. Czy w interesie Polski są złe stosunki z Naszymi sąsiadami?
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 14.06.2026, 13:24:39 via Wykop
  • 0
@ibilon: Pełna zgoda z diagnozą, niestety u władzy są wrogowie Polski. Nie znoszę tfu demokracji, ja chce Króla:) Ale najpierw trzeba wygrać w demokracji z naszymi wrogam8
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 15.06.2026, 16:03:19 via Wykop
  • 0
@TytanowyOdpyt: Ukrainą rządzą żydzi. Prezydent to żyd, wszyscy oligarchowie to żydzi, dokonują deukrainizacji żeby zrobić drugi Izrael, w okół Putina jest pełno źydów a słyszałem teorię że sam może być żydem.

Czemu przez tyle lat wojny ani zeleński ani oligarchowie nie zostali zaatakowani? Przecież Oni się nie kryją zbytnio.

Żydzi sobie jeżdżą co roku na tereny wojenne w rocznicę śmierci ważnego żyda i nic im się nie
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 16.06.2026, 16:21:19 via Wykop
  • 0
@TytanowyOdpyt: w sensie że lepiej dla Polski jest mieć jak najlepsze stosunki z sąsiednimi państwami ? No serio śmiechu warte.

Według Ciebie lepiej mieć jak najgorsze stosunki z Rosją i Białorusią?
Jak to ma niby pomóc Polsce ?
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 17.06.2026, 09:23:39 via Wykop
  • 0
@TytanowyOdpyt: b--ń atomowa
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 17.06.2026, 11:46:44 via Wykop
  • 0
@TytanowyOdpyt: chodzi o to żeby Polska miała własną b--ń atomową to bardzo ułatwia mieć dobre stosunki z każdym:)
Najmienkszy_puszkarz
Najmienkszy_puszkarz
14.06.2026, 12:09:58
  • 818
Piłkarze Haiti :
- Jean Jaques
- Delcroix
- Pierrot
- Lacroix

Piłkarze
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 14.06.2026, 17:56:06 via Wykop
  • 0
@Klima777: o ja też kibicuje Japoni
  • Odpowiedz

824

Ukrainiec wwoził do Polski migrantów i miał z tego duże pieniądze. Kara:

Ukrainiec wwoził do Polski migrantów i miał z tego duże pieniądze. Kara:

zobowiązanie do opuszczenia kraju. Żadnego więzienia ani grzywny. Wg redaktora to "surowa kara", wg mnie jakiś nieśmieszny żart. Jasny sygnał dla innych przemytników: duży zarobek, zero ryzyka!

krispolska
z
polsatnews.pl
dodany: 11.06.2026, 19:28:52
  • 63
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    zalesie
  • #
    policja
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 12.06.2026, 03:38:06 via Wykop
  • 5
@Lkpwnage: Nie ma w Polskim rządzie u władzy Polskich Patriotów to ciężko się dziwić. Polacy muszą odzyskać władzę nad swoim Państwem

566

Kolejny atak imigranta w Lublinie. Tym razem na tle religijnym!

W Lublinie doszło do ataku z udziałem 19-leniego imigranta, który zaatakował ratownika medycznego. Mężczyzna to obywatel Kazachstanu. W momencie dotarcia na Szpitalny Oddział Ratunkowy był pod wpływem alkoholu.

Akinori456
z
radiomaryja.pl
dodany: 10.06.2026, 14:26:33
  • 83
  • #
    polska
  • #
    lublin
  • #
    migranci
  • #
    uchodzcy
  • #
    wydarzenia
  • #
    religia
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 16:00:23 via Wykop
  • 1
@cloudshark: Konfederacja Korony Polski albo konfederacja.
Ogólnie na Polskich patriotów, nie Amerykańskich, Izraelskich, Niemieckich, Ukraińskich, czy Rosyjskich.
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 17:27:16 via Wykop
  • 4
@detokstyle: sprawdzaj samemu informacje a nie wierz we wszystko co piszą. Wynikiem spotkania z Indiami w Parlamencie Uni Europejskiej były 3 punkty a jednym z nich było połączenie 50 przedsiębiorstw Polskich i Hinduskich. Wspólny biznes a nie sprowadzanie nikogo.
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 17:28:44 via Wykop
  • 3
@Spioszeq: Rozumiem że taka jest narracja przeciwników Brauna ale mógłbyś mi podać wypowiedzi Pana Grzegorza albo jego współpracowników z których by to wynikało że stawia na pierwszym miejscu cokolwiek innego niż interes Polski?
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 17:55:33 via Wykop
  • -2
@detokstyle: a czy da się prowadzić biznes między Polską a Indiani bez ściąganie ludzi z Indii? Pewnie że się da. A jeśli masz dowody na swoją tezę to podaj wypowiedź Pana Brauna gdzie mówi że nie chce robić interesów z firmami Hinduskimi a że chce sprowadzać do Polski hindusów. Powinno być łatwo taką wypowiedź znaleźć.

Trzeba być podejrzliwym do każdego polityka, ale trzeba też samemu sprawdzać co jest faktem a

660

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Czy w Polsce nauczyciel mianowany lub dyplomowany to już finansowa elita? Barbara Nowacka informuje, że blisko 50% nauczycieli wpada w drugi próg podatkowy, który przez brak waloryzacji i inflację stał się pułapką.

Toxicator69
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 11:29:49
  • 234
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    nauczyciele
  • #
    zarobki
  • #
    finanse
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 00:57:03 via Wykop
  • -5
Czy tylko Ja uważam że dobrzy nauczyciele powinni zarabiać godnie? Kształcą przecież przyszłe elity Polski. 10, 20 30 tysięcy za wykształcenie przyszłości Polski to powinno być minimum. Chcę Polski potężnej i Chcę najlepszych Polskich nauczycieli
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 08:45:22 via Wykop
  • -1
@BeLpHeR: ależ oczywiście że kasa to nie wszystko a podstawą jest odpowiedni system promujący najlepszych nauczycieli i wtedy niech zarabiają godnie za dobrze wychowane następne pokolenie.

Ale naszym rządzącym zależy na niemyślących niewolnikach. Ale wątpię że u władzy są Polscy patrioci
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 12:08:26 via Wykop
  • 0
@BeLpHeR: Pełna zgoda, znając światową elite to swoje dzieci kształcą dobrze a tych innych to przerabiają na mięso niewolnicze.

Sam pomysł żeby oddać edukację władzy kiedy dalej rządzi układ postmagdalenkowy... Nie ufam komunistom w niczym oprócz tego że się nahapią i zniszczą wszystko co dobre.
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 12:12:04 via Wykop
  • 0
@jbpis: Dać im czas żeby się podszkolili i jak będą lepsi to niech zostaną o ile są dobrymi pedagogami. Ja nie jestem rewolucjonistów tylko chce jak najlepiej dla Polski.
Nawet jeśli jest dużo słabych nauczycieli to pomóc się im doszkolić, jeśli chcą zarabiać 10-17 tysięcy to niech ta kasa będzie za coś:)
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 15:54:01 via Wykop
  • 0
@BeLpHeR: najpierw do władzy muszą dojść Polscy Patrioci i zmienić wszystko na lepsze. Teraz rządzą Nami agenci obcych wpływów którym zależy na zależnej i podległej Polsce Ameryce Izraelowi, Niemcom, Ukrainie i Bóg wie kogo jeszcze.

Będą Polscy patrioci będzie nadzieja, a tak jest beznadzieja xD
SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 17:33:12 via Wykop
  • 0
@BeLpHeR: Proces odzyskania jest trudny ale nie niemożliwy. Zawsze tak było i pewnie zawsze tak będzie. Najważniejsze to nie dać się dzielić m, łączyć się na każdym szczeblu od rodziny, po sąsiadów, lokalne społeczności aż do województw i całej Polski oraz naszej diaspory poza Polską.

I musimy wiedzieć kto swój kto wrog.

Niestety w kościele również wróg się rozgaszcza co bardzo utrudnia zjednoczenie ale i tak pewnie iii wojna światowa się
wfyokyga
wfyokyga
09.06.2026, 21:40:15
  • 110
Dzień dobry
wfyokyga - Dzień dobry
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 10.06.2026, 01:14:36 via Wykop
  • 0
@wfyokyga: ahhh kobieta. Chciałbym kiedyś jedną poślubić
  • Odpowiedz
s1cobra
s1cobra
s1cobra
09.06.2026, 12:04:10
  • 3
Zagrajmy w grę: zamień fragment tytułu filmu zastępując dowolne słowo wyrażeniem "sranie" w dowolnej odmianie
Zaczynam: Sra o Tron
#gruparatowaniapoziomu
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SirPeacefull
SirPeacefull
SirPeacefull 09.06.2026, 15:11:57 via Wykop
  • 0
@s1cobra: Nagie sranie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Kamil Wieczorek

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 31.10.2023

    Gadżeciarz
  • Rocznica
    od 31.10.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 02.06.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking