@LezliNilsen @xyz_xyz: byłem w kontakcie z bratem jak już czułem, że jest słabo i żeby przyjechał jak się nie będę odzywał. Cały czas byłem świadomy i czułem to nieznośne drętwienie całego ciała, potem okłady zaczęły działać.
Zastanawiałem się tez nad wzywaniem karetki, ale bardzo niechętnie - kilka lat temu myślałem że mam zawał - cały się trząsłem, czułem że mam bardzo szybkie bicie serca i myślałem, że umrę. Zadzwoniłem
@xyz_xyz: wiem że i tak muszę to skonsultować, ale czuję się już dobrze, dlatego się zastanawiam czy jest konieczność na już czy przyszły tydzień będzie okej.
@pyroxar: napisz maila co potrzebujesz do właściwego dla twojego miejsca zamieszkania Finanzamtu i podaj swoje dane osobowe i niemiecki adres zameldowania, dostaniesz odpowiedź listem w ciągu kilku dni.
U mnie też się spóźniali z wysyłką, napisałem i dostałem list dwa dni później.
Wynajmuję mieszkanie na poddaszu i mam trzy okna dachowe, na których niesamowicie zbiera się woda i wilgoć. Przecieram je do sucha kiedy tylko mogę (a nie ma mnie tam codziennie niestety), wietrzę mieszkanie, co jakiś czas czyszczę wrażliwe miejsca wodą z octem. W mieszkaniu powietrze jest suche, więc to raczej efekt zimna z zewnątrz, bo w lato jest suchutko, a od października zaczynają się cyrki z wilgocią.
poczytaj o punkcie rosy. Niestety wentylacja wentylacja i grzanie. Mieszkania są za szczelne, i wydychane powietrze, gotowanie, nawet woda w kiblu paruje.
Odpowiedz
@MaKaTa: tyle, że u nas jest dość suche powietrze. To jedno okno, które gnije, jest akurat w kuchni, gdzie nie ma okapu ani kaloryfera. W pobliżu niego jest niesamowicie zimno. Mamy takie same dwa w salonie, ale pod każdym z nich jest kaloryfer i są w dobrym stanie.
nie masz na górze nawiewnika który jest zamknięty? Ludzie zapychają nawiewniki, nie podcinają drzwi w łazience, blokują wentylację "bo przeciąg" a potem mają grzyb i muszą ciągle otwierać okna żeby być w stanie oddycha
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: mam nawiewnik, jest większość czasu otwarty. Jak rękę przykładam to jest przewiew, więc zablokowany nie jest.
a nie możesz wyjąć dysku wsadzić w jakiś adapter i podłączyć do innego kompa i zgrać co potrzeba?
@grzegorz710: zamówię adapter na dniach i spróbuję
dysk padl
@Slomek: to pewne na 100%? Instalator Windows przed nieudaną instalacją wykrywa wszystkie partycje i podaje poprawnie ile jest wolnego/zajętego miejsca, więc może jednak nie padł do końca i da się coś wycisnąć?
Nie musisz biegać z dyskiem, masz jakiś pendrive 8GB do sformatowania? Wrzuć sobie na niego ventoy, potem na tą dużą partycję jakiegoś linuxa (po prostu wrzucasz plik ISO - normalnie kopiując plik), bootujesz z pendrive'a linuxa do pulpitu i sprawdzasz sobie dane SMART dysku, o ile go widzi. Jak wszystko wygląda OK, montujesz partycje i sprawdzasz czy dane są poprawnie odczytywane, czy masz dostęp do zawartości czy możesz np. coś na nim
@balrog84: cykam się też, że dalsze ingerowanie i próby napraw i instalacji mogą też pogorszyć sprawę. Nie byłoby bezpiecznej jakbym podpiął ten dysk pod laptopa?
Witajcie . Przedstawiam Wam pierścionek wykonany dla wybranki Mireczka. Były już podobne - tu w roli głównej diament fancy intense blueish green - czystość VS2 - 0.51 CT oraz klasyczne po bokach . Złoto 585 białe. Podobno wybranka zachwycona:) muszę wierzyc na słowo :) 7.5k. #sebsjewellery #rozowepaski #niebieskiepaski #zareczyny #slub #bizuteria #jubilerstwo #jubiler #zlotnik
popatrz na takiego Lewego, gość sobie sprawił zegarek Patek za niespełna milion złotych. Warty tej ceny? Wątpię, bo płaci za „markę”. Czy jest debilem?
@niemowdomniezrana: no właśnie odpowiedziałaś sobie w poprzednich zdaniach
Myślę, że jak ktoś wydaje kupę siana na markę nie oznacza, że jest debilem XD Po co ludziom guczi i inne takie, żeby się poczuć komfortowo lub jakkolwiek dobrze
@niemowdomniezrana: właśnie podajesz kolejne przykłady debili. To jest próżność i głupota. To, że ludzie się czują dobrze po wydaniu dużej ilości pieniędzy na jakąś rzecz to nie jest argument, że to nie jest głupie. Jest wręcz przeciwnie, konsumpcjonizm napędzany jest ludzką
Myślę, że to zakup okazjonalny niż konsumpcjonizm, o którym wspomniałeś, a który jest osobnym tematem do dyskusji.
@niemowdomniezrana: cała ta moda na wydawanie wypłaty razy ileśtam, albo w ogóle 4-5 cyfrowych sum na pierścionek to jest właśnie konsumpcjonizm, nawet okazjonalny. Liczy się intencja - że trzeba wydać X żeby się liczyło, a im więcej tym lepiej. Dlaczego? Bo kogoś stać i tyle. Tańsze pierścionki też są ładne, tak samo jak zegarki za
bronię to przekonania, że kupowanie takich rzeczy jakie ludzie chcą, czy to będzie za parę stówek czy parę tysięcy, czy milion, nie określa człowieka jako debila
@niemowdomniezrana: no właśnie określa. Robienie głupot jest naturalne dla ludzi, a im więcej ma się pieniędzy tym łatwiej te głupoty robić, bo konsekwencje są mniejsze lub żadne. Ale nadal to głupota - zakup nieracjonalny. Tak samo płacenie za onlyfans, rozwalenie samochodu dla chwili jazdy
za daleko już wyjeżdżasz z tym tematem, że na kredyt ktoś by miał żyć ponad stan, to już choroba
@niemowdomniezrana: tak, ta choroba nazywa się konsumpcjonizm. Chyba dotarło do ciebie, że dotyka ona biednych, a teraz jeszcze uświadom sobie, że bogatych też. I oni też mogą być debilami kupując daną rzecz, nawet gdy ich stać, i o to mi od początku chodzi. Ty i wielu innych relatywizujecie głupotę w zależności od stanu
Mireczki, jestem w Pradze i nocuję w jakimś "apartamencie" znalezionym przez Booking.
Niby wszystko wygląda okej na pierwszy rzut oka ale już od wejścia zaczęły się problemy: - jest nas troje, a dostaliśmy tylko dwa ręczniki i komplety pościeli - okej, poszukam, moze gdzies są zapasowe.
Zajrzałem do szuflady pod łóżkiem, znalazłem jeden suchy i złożony, zaglądam do drugiej, a tam kilka ręczników i dwa komplety pościeli, ale wyglądające jak psu z gardła wyjęte.
@Zle_Japko: co mam napisac właścicielowi? My rano wyjeżdżamy, cykam się, że jeszcze może obrócić sprawę przeciwko nam i oskarżyc nas ze zostawiliśmy mu syf...
Szczerze mówiąc to nie wiem jak oni ogarną tą łazienkę, bo to wszystko w czym się kąpałem nie poszlo w rurę tylko bokiem na podlogę. Nie mam nawet czym wytrzeć.
Z tego co pisał wlasciciel jak chcieliśmy dię zameldowac trochę wcześniej, to że sprzątaczka jeszcze sprząta
no a co za problem, że spala z 15? Jak nie ma z tych związków dzieci, znała partnerów, jest zdrowa to co za problem, bo nie rozumiem?
@Matylda_Megara: ma 31 lat, a przyjmując, że nie były to ONS i zakładając, że zaczęła współżyć w wieku 16 lat, to daje nam 15 partnerów na 15 lat, czyli średnio 1 związek rocznie.
Wyobraź sobie, że jesteś osobą, która chce się związać na
jeden związek na rok, ale laska to wykluczyła, więc powiedzmy nawet że dwóch partnerów seksualnych czy nawet trzech w roku. To w ogóle nie jest dużo.
@Matylda_Megara: nadal 15 niepoważnych relacji u 31-letniej osoby to dla kogoś może być czerwona flaga. Ludzie mają różne limity - tobie przeszkadzałoby dopiero 150/1500 partnerów seksualnych twojego wybranka, a innym np. 3.
jak ktoś chce być jedynym partnerem w życiu drugiej osoby, a nie znają się od dziecka i nie przebywają od małego że sobą, to urodził się w złych czasach.
@Matylda_Megara: ale czemu od razu poszłaś w taką skrajność? Nikt nie pisał o tym, że powinna nie mieć żadnego związku na koncie, tylko że 15 to dużo. Dla mnie i dla wielu osób akceptowalne jest 3-4, dla ciebie 1500, inni pewnie
bo dwucyfrową liczba tak do 20 to standard, a nie rozwiązłość.
Mniej niż 5 jest uważane wręcz za przesadna pruderię.
30 lat i dziewictwo to już jest ewidentnie coś nie tak.
@Matylda_Megara: z ostatnim zdaniem się zgadzam, ale dwa pierwsze to XD i nie wiem czy nie trollujesz. No chyba, że mieszkasz w USA. Wtedy rzeczywiście Polska dla ciebie może uchodzić za krainę pruderii, bo wg statystyk przeciętny człowiek w
@Matylda_Megara: no więc masz wytłumaczenie - różnice kulturowe. Dla ciebie pewnie małżeństwo z kilkoma kobietami naraz to dewiacja, a gdzieś na Bliskim Wschodzie bogaci muzułmanie dziwią się, dlaczego w Europie to nielegalne i kogo to boli.
@open_or_die: i znowu ten kolaż wrzucony jako jakiś dowód na powszechność żeńskich form, a to są wycinki z artykułów tylko JEDNEJ osoby, Marii Piłsudskiej.
✨️ Obserwuj #mirkoanonim Jadę na kilka miesięcy do Niemiec. Internet mobilny najlepiej zakupić u jakiegoś polskiego operatora czy niemieckiego? Chodzi o sam Internet. #pytanie #niemcy #emigracja
@mirko_anonim: jeżeli nie zamierzasz tam zostawać na stałe, to taniej i wygodniej będzie korzystać z roamingu u polskiego operatora najdłużej jak możesz, a potem ewentualnie kupić niemiecką kartę jeżeli zaczną doliczać ci dodatkowe opłaty.
Korzystając z internetu polskiego operatora zaczną doliczać ci ok. 10zł za gigabajt dopiero jeżeli twój bilans zużycia internetu w ciągu roku będzie wskazywał, że więcej korzystasz z niego za granicą niż w Polsce. Jeżeli nie będziesz
@KAPITAN_P0LSKA zmiana ciśnienia. Mi też mała buteleczka się wylała i musiałem tuż przed lądowaniem szybko wycierać kieszeń spodni, żeby nie wyglądało to jakbym nie zdążył do wc.
@Lohengrin: źródło? Czyżby to były wycinki z artykułów JEDNEJ OSOBY - dziennikarki, Marii Piłsudskiej? To, że jakas feministka wciskała wszędzie gdzie popadnie żenskie formy nie jest zadnym argumentem na rzekomą powszechność feminatywów w tamtym okresie.
jak inaczej powiedzieć na kierowcę auta płci żeńskiej żeby odróżnić ją od kierowcy płci męskiej?
@aarahon: a po co brnąć w odróżnianie? Płeć nie powinna mieć żadnego znaczenia. We wsólczesnej "feministycznej" bańce pojawiają się juz nawet stwierdzenia, że problemem jest fakt, że liczba mnoga w naszym języku jest męskoosobowa i kobiety czują się pomijane kiedy ktoś zwraca się do grupy zmieszanej płciowo (ale fakt, że do grupy dzieci bez względu
Jest tu jakiś komornik albo ktoś kto miał do czynienia ze spłatą długów spadkowych? Moja krewna przyjęła spadek z dobrodziejstwem inwentarza i okazało się po spisie inwentarza, że długów jest więcej niż majątku i teraz trzeba podzielić ten majątek proporcjonalnie, ale nie bardzo wiadomo jak. Komornik nic nie chciał powiedzieć. Byłem u radcy prawnego, ale gościu się plątał w odpowiedziach i brzmiał jakby nie był pewny tego co mówi, jak wróciłem i
no bo tak de facto nikt tego do końca nie wie bo nie jest to uregulowane. Niektórzy twierdzą ze powinno się spłacać tak jak w egzekucji ustalając plan spłat a niektórzy ze tak jak w upadłości mniej więcej.
@Adams_GA: we wszystkich orzeczeniach jakie czytałem jest wymieniany art. 1025 kpc, nawet radcy prawnemu o tym wspomniałem a on zaczął gadać, że nic nie spłacać i czekać aż będzie egzekucja i yolo... Myślę,
Witajcie, zderzenie lusterkami kobita typiara chce kasę "bo ma droższe auto" rozmawia przez telefon z kimś kto mówi, że mam znoszone opony dlatego nie zjechałem na wąskiej drodze i w nią uderzyłem xD
Dobra finalnie numerów telefonów nie chciała wymienić ani spisać żadnego oświadczenia.
Mirasy, mam router z normalnym, prostokątnym wejściem Ethernet ale gniazdko internetu w mieszkaniu ma taki okrągły port. Jaki tu pasuje rodzaj końcówki? Bo potrzebuję kabla żeby podłączyć do tego router. I czy w ogóle zadziała z normalnym routerem TP-Link?
To dostęp do Internetu po kablu koncentrycznym, zapewne DOCSIS. Wystarczy użyć normalnej wtyczki antenowej (takiej jak do telewizji naziemnej, itp.) i kawałek kabla koncentrycznego (takiego jak do telewizji naziemnej, itp.).
@mp107: a da się to do portu Ethernet podłączyć, takiego jak w TP-Linku? Jakiś kabel z różnymi końcówkami? Czy muszę nowy router kupic?
Router pod gniazdo powinien dać operator. Jeśli nie masz routera to musisz dopytać o to właściciela. A co dalej z tym zrobisz (drugi, własny router, czy raczej bezpośrednio korzystanie z routera operatora) to już zależy od Ciebie.
@mp107: no właśnie nie wiedziałem o tym i wybrałem opcję bez routera. Moge kupić jakiś pasujący router sam, czy to też musi być jakiś specjalny?
#waluty #kursywalut #euro #dolar #pytanie