Wpis z mikrobloga

Wynajmuję mieszkanie na poddaszu i mam trzy okna dachowe, na których niesamowicie zbiera się woda i wilgoć.
Przecieram je do sucha kiedy tylko mogę (a nie ma mnie tam codziennie niestety), wietrzę mieszkanie, co jakiś czas czyszczę wrażliwe miejsca wodą z octem. W mieszkaniu powietrze jest suche, więc to raczej efekt zimna z zewnątrz, bo w lato jest suchutko, a od października zaczynają się cyrki z wilgocią.

Na jednym oknie i w okolicach parapetu często robi się pleśń. Na dzień dzisiejszy okno wygląda jak na zdjęciu. W jednym miejscu już cienka warstwa drewna odpadła.

Właściciel wie o sprawie, ale chciałbym uniknąć konieczności remontu w najbliższych 2-3 latach, bo nie chcę się stąd wyprowadzać.

Co mogę zrobić, żeby to się nie pogłębiało? Może czymś polakierować? Wtedy czym najlepiej to wcześniej wysuszyć?

#kuchnia #okna #drewno #velux #niemcy #budownictwo #remontujzwykopem #diy #wilgoc #plesn #grzyby #pytanie #kiciochpyta
KAPITAN_P0LSKA - Wynajmuję mieszkanie na poddaszu i mam trzy okna dachowe, na których...

źródło: window

Pobierz
  • 13
@KAPITAN_P0LSKA to Fakro? Jak tak to wiele osób zgłaszało, że wilgoć skrapla się w narożnikach okna, bardzo kiepska izolacja i to będzie się raczej zawsze robiło. Też tak miałem, zeszlifowana papierem ściernym (aż zeszło czarne) i pomalowałem lakierem z zestawu naprawczego fakro
poczytaj o punkcie rosy. Niestety wentylacja wentylacja i grzanie. Mieszkania są za szczelne, i wydychane powietrze, gotowanie, nawet woda w kiblu paruje.

Odpowiedz


@MaKaTa: tyle, że u nas jest dość suche powietrze. To jedno okno, które gnije, jest akurat w kuchni, gdzie nie ma okapu ani kaloryfera. W pobliżu niego jest niesamowicie zimno. Mamy takie same dwa w salonie, ale pod każdym z nich jest kaloryfer i są w dobrym stanie.
nie masz na górze nawiewnika który jest zamknięty? Ludzie zapychają nawiewniki, nie podcinają drzwi w łazience, blokują wentylację "bo przeciąg" a potem mają grzyb i muszą ciągle otwierać okna żeby być w stanie oddycha


@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: mam nawiewnik, jest większość czasu otwarty. Jak rękę przykładam to jest przewiew, więc zablokowany nie jest.
Mam Fakro drewniane od 5 lat we wszystkich pomieszczeniach na poddaszu, również w łazience. Nic się nie skrapla nic nie gnije. Podstawa to dobra wentylacja, w miarę stała temperatura, i w razie potrzeby wietrzenie.