- Z przyjemnością informuję, że dzisiaj Międzynarodowa Agencja Energetyczna zgodziła się skoordynować uwolnienie rekordowej ilości 400 milionów baryłek ropy z różnych krajowych rezerw ropy naftowej na całym świecie, co znacznie obniży ceny ropy, eliminując zagrożenie dla Ameryki i świata – powiedział Trump.
limity Co2, nakrętki przytwierdzone do butelek, butelkomaty, normy emisji spalin dla pojazdów silnikowych, czym grzać dom, strefy czystego transportu i wiele innych rzeczy
niech więcej latają samolocikami, zrzucają więcej bomb i niech niszczą rafinerie i zbiorniki z zapasami ropy, bo to ma zerowy wpływ na środowisko, a później niech Kubę dojadą, a po niej kolejne kraje
Ile powinien mieć plecak w którym pomieszczę podstawowy ekwipunek taki jak namiot, materac, śpiwór, poduszkę, jedzenie, palnik turystyczny, wodę itd. 50 litrowy styknie? Czy brać od razu 70 litrów? Zamawiam także do użytkowania na co dzień Wisport Sparrow II 30L, ma system molle także na pewno namiot mógłbym na zewnątrz trzymać.
@Gawith_Apricot: z plecakami jest tak, że są tu zależności: indywidualne preferencje co zabrać, a czego nie zabierać jak i same gabaryty poszczególnych rzeczy oraz pora roku.
Przykład dla plecaka Wisport Whistler II 35l, lato: - wrzucasz śpiwór letni lub koc snugpak blanket XL (koc fajnie się kompresuje) - namiot naturehike star river 2 - mata samopompująca robens air
Według danych z 2024 roku, średni wiek zawierania pierwszego małżeństwa w Iranie wykazuje stałą tendencję wzrostową i wynosi około 25 lat dla kobiet oraz 29-30 lat dla mężczyzn
#iran trump już wmawia światu, że lada moment Iran miał ich zaatakować więc stany nie zaatakowały iranu w znaczeniu, że są agresorem, po prostu zaatakowali w obronie xD #polityka
doszły mnie słuchy, super tajne informacje, że polskie stacje miały zapasy benzyny wystarczające na styk do 28 lutego i teraz nowe zapasy będą po wyższej cenie, ale wiedząc, że ropa będzie drożeć to dziś zamówią tylko ropę na jeden dzień, a jutro nowe zamówienie po jeszcze wyższej cenie na kolejny dzień i tak zawsze
Pytanko do Was o namiot NATUREHIKE Star River 2. Po krótkim researchu dowiedziałem się, że występuje w dwóch wariantach, poliestrowej tańszej i cięższej i nylonowej, droższej i lżejszej. W co warto celować na pierwszy namiot? Jakie będą różnicę? Warto od razu dopłacić do nylonu? Wagowo to bodajże 2,2kg vs 1,8kg.
@Gawith_Apricot: dwa wejścia, wspaniała sprawa, nie dość, że nocą możesz oba odsłonięte mieć (czyli sama moskitiera), to przy składaniu też fajniej jest, do tego widoczność z 2 stron jest super sprawą, masz na oku wszystko, widok np. na rzekę, a z przeciwnej strony na rower, moto, auto czy miotłę, drogę
@panDario: w teorii wystarczy, że iran odpali wszystko co ma celując tylko w elektrownię w izraelu i nagle izrael ma poważny problem? ewentualnie jako drugi cel weźmie rafinerie w arabii i nagle benzyna po 12 PLN
Gdzie we #wroclaw albo w okolicach można bez przypału za free poćwiczyć wolne manewry na własnym motocyklu? Miejsce gdzie jest małe ryzyko zainteresowania ze strony policji i w którym nikomu bym nie przeszzkadzał. Mam zdaną teorię kat. A i wyjeżdżone godzinki, ale nie załapałem się na egzamin praktyczny i będę mógł podejść dopiero wiosną. Mam swoje moto i chciałbym w spokoju potrenować manewry typu ósemki itd. Nie chcę dokupować godzinek
@bbbbbbbajojajo: a niedziele z zakazem handlu? Parkingi puste, choć może być strefa ruchu, czyli obowiązywać będą przepisy. Szansy zainteresowania przez policję nie będę wróżył z fusów. Nie znam Twojego miasta i okolic. Niektóre miasta mają obwodnice, obok których mogą być fragmenty drogi asfaltowej, gdzie dziennie może 10 samochodów przejedzie, bo prowadzącą donikąd lub do jednego domu z polami uprawnymi. Niektóre rzeki mogą mieć gdzieś odcinek wyasfaltowany w okolicach mostów, śluz,
Przygotowuję się powoli na wyjechanie motorem w zimniejszych temperaturach niż te które były dla mnie obecnie granicą. W tym roku planuję zacząć jeździć przy około 5°C. Wcześniej wymiękałem w okolicach 12°C jeśli chodzi o przejażdzki dłuższe niż skoczyć na miasto i jakoś tak się dokulać.
Z tego powodu powoli kompletuję komplet cieplejszych ciuchów. I teraz jest pytanie, co polecacie z własnego doświadczenia, albo jakie patenty macie na jakie temperatury.
@smoczykutaz7: gdyby to miała być jazda tylko asfaltem z prędkością do 100 km/h i dystans np. 50 km w jedną stronę, to nie trzeba dużo kombinować. Wystarczą tekstykne ciuchy motocyklowe, w spodnie dać obie podpinki, a pod kurtkę koszulka (może być t-shirt) termoaktywny (może to być poliamid czy poliester, nie trzeba merynosa), na t-shirt np. kamizelka z wypełnieniem z watoliny. Buty moto z membraną, zimowe rękawice motocyklowe (niektóre tanie są
"Po latach kontrowersji amerykańskie władze zdecydowały się na szerokie ujawnienie akt dotyczących Jeffreya Epsteina. Do publicznej wiadomości trafiło mnóstwo materiałów, tworząc największy dotąd pakiet dokumentów w tej sprawie. Administracja USA podkreśla, że publikacja ma ostatecznie zamknąć falę"
@tujepolska: @Afrobiker przecież iran nie będzie atakować lotniskowców, skoro dużo łatwiejszym celem są rafinerie sąsiadów czy systemy odsalania wody, to ogromne cele, nieruchome i powodują ogromne straty. Cieśniny też nikt nie będzie blokować, jak już to miny i inne zabawki, w tym mini lodzie podwodne, wystarczy, że przez tydzień czy dwa tygodnie będą problemy z tego powodu i od razu ubezpieczyciele będą wołać dużo hajsu, a sam wpływ na
benzyna ma być tańsza wg trumpa: