Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko138
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
EconomicDisruption

EconomicDisruption

Dołączył 7 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1212
  • Znaleziska 110
  • Mikroblog 1102
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 2
BiuroInterwencjiObywatelskiej
BiuroInterwencjiObywatelskiej
12.09.2023, 07:47:17
  • 389
Dawajcie ten kataster bo mnie szlag trafi
#nieruchomosci
BiuroInterwencjiObywatelskiej - Dawajcie ten kataster bo mnie szlag trafi 
#nieruchom...

źródło: temp_file3017266044299957439

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 12.09.2023, 10:28:34 via Wykop
  • 4
@BiuroInterwencjiObywatelskiej: bez sensu kupować piętra, lepiej kupować całe piony. Wtedy masz takie same mieszkania, jeden projekt wystroju masz na 4-5 mieszkań, materiały kupujesz hurtowo x4-5 więc też taniej, same korzyści.
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 11.09.2023, 11:31:13
  • 0
Malenia zabita przy pierwszym podejściu, bez oglądania żadnych tutoriali jak walczyć. To ma być ten najtrudniejszy boss w historii FromSoftware? Przecież Inner Isshin z Sekiro był 500x trudniejszy =/
Ogólnie jestem zawiedziony poziomem trudności w Elden Ring. Bez żadnego farmienia w 70h mam 150lvl, 48% achievementów i patrząc ile z nich to bossowie, to zostało mi jeszcze jakieś 20% gry, a zginąłem może 30 razy, w tym 10 razy spadając podczas platformówek.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption
Autor
11.09.2023, 11:40:49 via Wykop
  • 0
@Kiedys_Mialem_Fejm: na początku czysty DEX, potem zacząłem robić DEX + Arc jak się zorientowałem jaki ładny buildup krwawienia się robi. Zmienię sobie chyba build pod INT, bo mam wrażenie, że teraz jest zbyt prosto, a tak to może i nadal będzie prosto, ale przynajmniej inaczej.
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption
Autor
11.09.2023, 12:28:35 via Wykop
  • 0
@OEM_crv: @3mortis ok, jak jest po nerfach to by to sporo tłumaczyło, ale w takim razie ostro przegięli w drugą stronę. Co do bleed: mam 70 dex i 40 arc, więc chyba jeszcze upośledzony ten mój bleed build, na razie i tak większość DMG mam z czystej broni.

@Theos a na jakim mam iść jak lvl sam się wbija, wystarczy nie padać i nie tracić run xD plus
  • Odpowiedz
mam_odwage_nic_nie_osiagnac
mam_odwage_nic_nie_osiagnac
07.09.2023, 18:13:00
  • 315
Powraca po przerwie, the best of Glapa, tym razem w dwóch częściach, bo dużo tego p---------a tym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#gielda #glapa #nbp #waluty #standup #inflacja #kredythipoteczny
mamodwagenicnieosiagnac - Powraca po przerwie, the best of Glapa, tym razem w dwóch c...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 07.09.2023, 21:54:00 via Wykop
  • 1
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: TBH trochę za długie jak mają być 2 części xD best of the best dałoby radę zmieścić w 3 minuty
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 07.09.2023, 15:27:16
  • 187
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MamMalegoSiurka
MamMalegoSiurka
MamMalegoSiurka
07.09.2023, 15:29:58 via Android
  • 51
@EconomicDisruption zabrakło jeszcze geopolitycznych przemyśleń jaszczompia na temat NATO i naszej strategii obrony na linii granic a nie tak jak w 2015 na linii Wisły.

Ale tak to fajne podsumowanko.
  • Odpowiedz
xyz_xyz
xyz_xyz
xyz_xyz
07.09.2023, 15:31:03 via Android
  • 90
@EconomicDisruption gość jest mistrzem pieprzenia o wszytskim i o niczym.
  • Odpowiedz

3116

RPP obniżyła stopy procentowe NBP o 0,75 punkta procentowego

stopa referencyjna 6,00% w skali rocznej; stopa lombardowa 6,50% w skali rocznej; stopa depozytowa 5,50% w skali rocznej; stopa redyskontowa weksli 6,05% w skali rocznej; stopa dyskontowa weksli 6,10% w skali rocznej.

Polasz
z
nbp.pl
dodany: 06.09.2023, 13:22:16
  • 630
  • #
    nbp
  • #
    glapinski
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    rpp
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
EconomicDisruption
EconomicDisruption 06.09.2023, 13:55:08 via Wykop
  • 208
@bropek: przed wyborami nie odczuje tego praktycznie nikt. W tym miesiącu zapłacą tyle ile mieli, w przyszłym większość ma wakajki kredytowe. Nie wspominam, że akurat musieliby mieć aktualizację WIBOR 3/6M.
Antiax
Antiax
Antiax
06.09.2023, 13:28:18
  • 508
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 06.09.2023, 13:31:58 via Wykop
  • 0
@Antiax: spokojnie, tak zawsze reagował rynek na jakąkolwiek decyzję rpp, po czym wracał na tory i dopiero po czasie szedł faktyczny trend. Prawdziwy ruch rynku będziemy wiedzieli za kilka h.
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 06.09.2023, 13:36:24 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 06.09.2023, 13:29:52
  • 28
Czekam z popcornem aż się wytłumaczy na stand upie. Czuję, że to będzie kopalnia beki.

#nieruchomosci #glapinski #inflacja #rpp
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gluptaki
Gluptaki
06.09.2023, 14:51:36 via Wykop
  • 6
@EconomicDisruption: niby tak, z drugiej strony czy ten standup jest wart tych pieniędzy? I czy cały naród się musi zrzucać na błazna?
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 06.09.2023, 13:24:41
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

G.....a
G.....a
konto usunięte 06.09.2023, 13:08:59
  • 0
A jak nie zmieni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 06.09.2023, 13:17:58 via Wykop
  • 0
@Gdybykozkanieskakala: to nic nie zmieni, o ile utrzymają komunikat, że zamierzają obniżać. Wibor3m już spadł o 0,25 więc zostanie na tym poziomie. Jak stopy spadną, to wskaźniki od jutra będą kontynuować spadki. Co innego jak by nie obniżyli i Glapa by zapowiedział, że jednak nie obniżą.
  • Odpowiedz
b.....4
b.....4
konto usunięte 06.09.2023, 11:21:10
  • 10
No to mamy chyba następcę słynnego wywiadu z prezesem Aion Banku sprzed 2 lat xD tym razem już na pewno mieszkania się skończą za 3 miesiące

https://bezprawnik.pl/moze-tak-po-prostu-zabraknac-mieszkan-na-sprzedaz/?fbclid=IwAR2oKN0rY8gAhMwJ_pTqj_kP-gk64rH1gtduAFnbrUi5zUKQ_RRP4_8QYww

#nieruchomosci
b.....4 - No to mamy chyba następcę słynnego wywiadu z prezesem Aion Banku sprzed 2 l...

źródło: Screenshot 2023-09-06 131958

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 06.09.2023, 11:32:36 via Wykop
  • 1
@bart40404: w przyszłym roku w Warszawie będzie słabo, bo w tym roku ruszyło mało inwestycji. Przy stópkach 0 to człowiek musiał kupować dziurę w ziemii i decydować się w ciągu tygodnia-dwóch, ale co chwilę ruszała nowa inwestycja, nawet jak przegapił perełkę to zaraz pojawiała się nowa. Teraz ma się więcej czasu na decyzję, ale wybór jest o wiele mniejszy i nowych ofert jak na lekarstwo.
  • Odpowiedz
GeDox
GeDox
GeDox
06.09.2023, 07:59:02
  • 1
W piątek zapewne podpisujemy umowę przedwstępną. W końcu ten pis zrobił coś dobrze. Jak długo?

#nieruchomosci #bk2
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 06.09.2023, 11:27:54 via Wykop
  • 0
@controll: fajne to RRSO liczone przy dzisiejszych stopach xD dobrze, że takie komentarze się nigdzie nie przebijają
  • Odpowiedz
OCIEBATON
OCIEBATON
05.09.2023, 09:23:09
  • 48
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 05.09.2023, 15:09:10 via Wykop
  • 3
@OCIEBATON: dzięki nieoderwanym gałązkom pomidory pozostają dłużej świeże, bo najpierw usycha gałązka, dopiero potem pomidor. Bez gałązki od razu pomidor. Komentujący popierający Panią mają gwóźdź w mózgu.
  • Odpowiedz
T.....k
konto usunięte 31.08.2023, 09:51:00
  • 0
Ceny m/m maj: 0.0%
ceny m/m czerwiec: 0.0%
ceny m/m lipiec: -0,2%
ceny m/m sierpień: 0.0%

Skumulowana inflacja za ostatnie cztery miesiące: -0,2%. Deflacją zwana.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 31.08.2023, 13:04:48 via Wykop
  • 0
@TypowyZakolak: polecam zapoznać się z definicją sezonowości, tam jest odpowiedź na twoje pytania.
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 31.08.2023, 13:19:13 via Wykop
  • 0
@TypowyZakolak: serio odpal sobie wykres inflacji m/m i przeanalizuj, zamiast dywagować. Inflacja ma minima lokalne zawsze w okolicach lipca i drugi raz lekko spada w okolicach stycznia. Nie musi spadać cały koszyk, wystarczy, że spadaja większość/produkty o największej wadze. Dla chętnych możesz sam zrobić model inflacji skorygowany o sezonowość, to nic trudnego, uczą tego na 2-3 roku ekonomii.
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 31.08.2023, 14:35:39 via Wykop
  • 0
@TypowyZakolak:

nie kończyłem ekonomii.


widać.
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 31.08.2023, 16:17:58 via Wykop
  • 0
@TypowyZakolak: bo taka dyskusja nie ma sensu. To tak jakbym miał wytłumaczyć jak działa (podkreślam, nie co robi, tylko jak działa) mój kod który pisałem pół roku, osobie, która nie wie czym jest klasa. Nie da się, najpierw taka osoba musi poznać podstawy programowania, a na to już nie mam ochoty, bo to nie dyskusja w której ja też mogę się czegoś dowiedzieć, tylko lekcja.
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 31.08.2023, 21:23:22 via Wykop
  • 0
@herbatananoc: bo myślałem, że ktoś zadając takie pytanie ma podstawową wiedzę ekonomiczną. A jak nie, to nie będę przecież poświęcał 2h na napisanie referatu o podstawach, żeby to wyjaśnić. Dlatego odpuszczam.

PS. Sezonowość serio to wyjaśnia.
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 27.08.2023, 20:54:11
  • 1
Hahahaha xD

#dziejekhorinis
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majortomajor
majortomajor
25.08.2023, 13:36:24
  • 171
Czy ktoś ogarnięty w temacie mógłby mi wytłumaczyć, dlaczego system bankowy w Polsce działa w systemie 3 sesje przychodzące/wychodzące od poniedziałku do piątku? Na Filipinach, w kraju trzeciego świata wszystkie przelewy są z automatu natychmiastowe 7 dni w tygodniu. Stoi za tym jakieś uzasadnienie technologiczne czy tylko chciwość i chęć krojenia ludzi na płatnych przelewach natychmiastowych?

#bankowosc #ekonomia #it #filipiny
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 25.08.2023, 18:33:38 via Wykop
  • 1
@majortomajor: w dużym skrócie, infrastruktura do przelewów natychmiastowych jest o wiele droższa. Czy sektor bankowy na nią stać? Oczywiście. Ale wolą mieć niższe koszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
l--RAD--l
l--RAD--l
10.08.2023, 17:01:34
  • 201
#gothic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
l--RAD--l - #gothic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 10.08.2023, 22:01:11 via Wykop
  • 1
@NiebezpiecznyGangsterPepe: Sekiro (najlepsza walka mieczem w historii gamingu), Undertale (jedna z niewielu ultra popularnych gier indie stworzona de facto przez 1 człowieka z psem), Hollow Knight (najlepsza metroidvania ever) Archolos ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie wszystkie razem z goticzkiem są 10/10 więc nie są lepsze, są tak samo zajebiste.
  • Odpowiedz
zielonzielon
zielonzielon
08.08.2023, 08:53:20
  • 1149
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 08.08.2023, 13:36:27 via Wykop
  • 1
@zielonzielon:

Pierwszy program odmienił losy świata, drugi wyszarpał kilka % w wyborach od patologii. Informacja, nie opinia.


To zdanie absolutnie nie nosi znamion informacji, to zdecydowanie jest opinia.

Prawdziwa, ale opinia.
  • Odpowiedz
wisakoy
wisakoy
07.08.2023, 15:25:16
  • 2
Które słodziki wam najlepiej smakują?

Szukam czegoś do kawy z mlekiem, a tych słodzików jest tyle, że szkoda wszystkich kupować do testów.

#dieta #cukier #zdrowie #jedzenie #odchudzanie

Najlepszy słodzik to:

  • Erytrytol 37.4% (199)
  • Stewia 15.8% (84)
  • Ksylitol 15.4% (82)
  • Aspartam 18.4% (98)
  • Sukraloza 4.5% (24)
  • Maltitol 2.6% (14)
  • Acesulfam K 5.8% (31)

Oddanych głosów: 532

  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 07.08.2023, 20:40:33 via Wykop
  • 0
@wisakoy: tylko erytrytol mordo, z fartem.

Ale nie używaj do pieczenia.
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 08.08.2023, 10:06:26 via Wykop
  • 1
@anonim1133: no nie do końca. O ile w sernikach na zimno bez pieczenia przechodzi w miarę ok i nie ma ogromnej różnicy w smaku (choć oczywiście jest wyczuwalna), o tyle np. Brownie nigdy nie wyjdzie nawet zbliżone smakowo na erytrytolu w porównaniu do brownie z cukrem. Plus ciasta drożdżowego ani chleba na nim nie zrobisz, bo drożdże nie trawią erytrytolu.
  • Odpowiedz
EconomicDisruption
EconomicDisruption 24.06.2023, 20:04:44
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption
Autor
24.06.2023, 20:50:20 via Wykop
  • 1
@marek_antoniusz: ja też mam taką technologię. I ty. Nazywa się telefon komórkowy lub mail
  • Odpowiedz
Operator_imadla
Operator_imadla
Operator_imadla
21.06.2023, 13:04:01
  • 176
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EconomicDisruption
EconomicDisruption 21.06.2023, 16:33:22 via Wykop
  • 1
@ZajebistyMamSzaliczek:

Jest subtelna różnica miedzy


"Jeśli w ciągu 5 lat nie zrobimy X to doprowadzi to do
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
  • Strona 8 z 14
  • >

M

  • Ekonomia, statystyka, IT

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 17.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 16.01.2019

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 14.03.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking