Dlaczego jak UK i Austria mają tyle samo punktów, to w tabeli UK jest przed Austrią, a jak Polska ma tyle samo co Izrael to Izrael jest przed Polską? Jeśli to nie leci alfabetycznie to jak?
Wpisy jakby nadszedł koniec świata, a u mnie zieleniej niż przez ostatni miesiąc. I to mając głównie Amerykę w portfelu. Oj wykopki. Jeszcze załadujcie się w longa na ropę, tylko szybko bo już zaczyna spadać #gielda
#gielda #ubisoft o ile widzę, że teraz jest dobra opcja do skalpowania po kilka % tygodniowo, to IMO nadal nie jest dno gdyby ktoś chciał się ładować long term.
@Clefairy: może stać się to, że kolejna gra którą wydadzą ponownie będzie crapem. A w zasadzie wystarczy tyle, że choć nie będzie zła, to nie dowiezie oczekiwań. Patrząc na ostatnie lata jest to zdarzenie niemal pewne, a dobre wyniki byłyby ogromnym zaskoczeniem. Więc jest duża szansa na dalszy spadek i niewielka szansa na mocne odbicie- jak w kasynie, co kto lubi.
@Clefairy: potwierdzam również zainwestowane troszkę w tego śmiecia, gorzej już raczej nie będzie, a jak będzie to uj. A może zrobią jakąś prężną restrukturyzację, wywalą tych woke managerów i wystrzeli? Mają licencję na pełno tytułów które kiedyś byłby dobre, chińczyk kontroluje sporą część ich akcji (25% bodajże), więc kto wie.
@perfumowyswir: nie pierwszy raz kupuję na szczycie w trendzie wzrostowym i w long term jestem nadal na mocnym plusie. Np w czerwcu 2025 kupiłem VanEck semiconductor też na szczycie-wszyscy krzyczeli że to bańka, a od tego momentu jest +42%. Takie chwilowe korekty, nawet gdyby poleciało -15% nie robią na mnie wrażenia.
Jakie są kierunki nad czystym morzem/oceanem, z temperaturą w dzień 26-30 (i nie więcej), bez pory deszczowej, w środku kwietnia? Nigdy nie podróżowałem w takim okresie i nie mam bladego pojęcia, a AI średnio pomaga. Egipt raczej ok, Oman trochę za ciepło, Malediwy chyba lekko ryzykowne, Seszele też jeszcze raczej końcówka pory deszczowej? Co jeszcze? Budżet bez ograniczeń. #podroze #podrozujzwykopem #wakacje #niewiemjaktootagowac #kiciochpyta
Egipt wydaje się ok opcją, ale nie, nie zamierzam siedzieć tydzień na plaży. Będę tam ze 3 tygodnie, z czego planuję to podzielić na tydzień leżenia, tydzień zwiedzania i tydzień workation (dlatego 30+ stopni odpada bo wtedy się nie idzie skupić). Stąd zastanawiałem się też nad bardziej egzotycznym kierunkiem, ale te
Tyle jęczycie o ten kataster, a to trzeba na spokojnie. W 2035 zamknie się luka mieszkaniowa w TOP5 PL, ze dwa-trzy lata na pozbycie się inwestycji na górce i wtedy można pomyśleć. A na razie musi być pompa, nie po to politycy ładowali się przez lata w betonowe złoto. #nieruchomosci #podatekkatastralny
Liczby mowia, ze w Warszawie, oczywscie nie licząc miast ktore sie wyludnily o np. 40%, jest najwiecej mieszkan per mieszkanie (nawet ten niezameldowany) - bo tam, jak słusznie zauważasz- spekula sie załadowała po kule. Nie tylko polsowie. No to sami sobie napompowali balonik i teraz wmawiają reszcie- patrzcie ile mieszkan brakuje, skoro TAKIE drogie...
@WitStwosz12: ciekawe jaki % ich bazy "klientów" na których wydają na marketing średnio 600zł rocznie to osoby, które co najwyżej oglądają u nich wykresy xD
Limit IKE na ten rok wykorzystany na ostatni zakup, #ccc kupione na dołku po 142 i trzymam aż dobije do 240 lub do emerytury. Niech sobie shortują (⌐͡■͜ʖ͡■) #gielda
Przypominam tagowiczom, że cel inflacyjny NBP wbrew większości pojawiających się tu postów nie wynosi 2,5%. Cel wynosi 2,5% z pasmem odchyleń +/-1%, czyli 3,5% również jest w celu. #nieruchomosci #inflacja #gospodarka
@EconomicDisruption: czyli tej chwili mamy inflację 0,7% ponad celem i dużą zagadką jest jak ona będzie się kształtowała dalej. A licząc według poprzedniego koszyka GUS inflacja jest jakieś 1,2% ponad górnym odchyleniem od celu i 2,2% ponad celem.
Jeden człowiek odmienił losy wielu setek, ale zapłacił za to wysoką cenę. Gdy innym zdołało się uciec, ona pozostała pod ziemią. To ja wysłałem ją do walki, to ja teraz sprowadzę ją spowrotem. Jest słaba i wiele zapomniała, ale dzięki przeprowadzonej próbie traw, żyje.
@EconomicDisruption: -Avallac'h śniło mi się, ze bylam pod stertą głazów - Bo tak właśnie było. Na szczęście magiczna moc plot armoru uchroniła Cię od niechybnej śmierci
Glapa niezły pressing na Tusku. Bez żadnej obniżki w przyszłym roku będzie nacisk społeczeństwa na kolejną turę wakajek kredytowych. Ciekawe, czy to już ruch pod wybory, czy chce ugrać coś dla siebie #nieruchomosci #rpp #ekonomia
@EconomicDisruption tusek ma tym bardziej ciężej, ale przez to powinien prowadzić w stu procentach racjonalna zdroworozsądkową politykę bez dziwactw i głupot, taka presją jest dobra
@Gymski: Odtwarzanie ułomności gry jako zaleta? To po co tworzyć remaka, skoro do jedynki już wyszło i tak tyle modów xd Przecież samo przemieszczanie się NPCów, że o walce nie wspomnę, to jest rok 2005 i sekwencyjne akcje, Loczniki to świetnie naśladują xD
No to jeszcze trzeba wymyślić jak obliczyć dochód na ryczałcie i cyk fajrant ( ͡°͜ʖ͡°) powodzenia dla rządzących. Chyba, że dochód będzie deklaratywny, to coś czuję, że nam sporo ryczałtowców w tym roku dojdzie. #wakacjekredytowe #nieruchomosci
Jak rząd po tych konsultacjach nie wycofa się z beki 0 aka programu deweloper+++, a przynajmniej gruntownie jej nie przeformułuje, to minister prędzej czy później sam powinien trafić przed komisję śledczą. Przecież w obecnej formule to pomysł bardziej absurdalny niż wybory kopertowe i zgadzają się z tym prawie wszystkie zainteresowane strony. A i koszty budżetowe o wiele wyższe. Jeszcze chwila i zacznę kibicować spadkowiczom. #nieruchomosci #inflacja
#eurowizja