Wpis z mikrobloga

Pięć głównych, konkretnych powodów, dla których warto mieszkać w Polsce a nie w innym kraju i nawet nie próbujcie tego podważać.
Nawet wyjeżdżając na jakiś urlop za granicę, czy nawet na weekend do Czech czy na Słowację, boli brak tych rzeczy pod ręką, zwłaszcza Żabki xD
#11listopada #polska #takaprawda
Lolenson1888 - Pięć głównych, konkretnych powodów, dla których warto mieszkać w Polsc...

źródło: Zrzut ekranu 2025-11-11 121046

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na czym polega fenomen żabki, że znalazła się w tym zestawieniu? Pytam serio. To jakieś osiągnięcie kulturowe?
  • Odpowiedz
znowu walenie konia do blika bo nie wymysleliscie przez 30 lat bezposrednich przelewow xd


@fiutozord: ja też żyje w uk i uważam, ze blik to kozacki sposób do min. szybkiego rozliczenia się ze znajomymi z jakiegoś wypadu bez potrzeby wyciągania kart, spisywania numerów konta, sort codów. nie trzeba się czaić z otwieraniem i grzebaniem w apkach bankowych przy ludziach, bo jednak stan konta/kart kredtytowych/kredytów to twoja prywatna sprawa.
  • Odpowiedz
@MajaEris: @Lolenson1888 To prawda, najbardziej rozwinięte systemy płatności cyfrowych są w najbardziej zacofanych krajach np. krajach Afryki. W Somalii odpowiednik Blik jest od 2007 roku. W Polsce powstał 2015 ale jeszcze nie można było płacić przez komuś na nr telefonu. Co więcej już przed 2007 chyba ok roku 2000 w Somalii ludzie płacili sobie sms z kodem na numer innej osoby. Praktycznie nie ma gotówki. Bo to upały kraj
  • Odpowiedz