Wpis z mikrobloga

@wstanczyk no świetna odpowiedzialność, obiady ze szkoły sponsorowane, książki ze zbiórek, mops i paczki na święta/okazje/etc plus głodowe zasiłki. To jest #!$%@? zrzucanie odpowiedzialności, a nie odpowiedzialność. Mieszkałem w najbiedniejszej dzielnicy w mieście, odpowiedzialność to było znaleźć pieniądze żeby się nachlać, a obecnie nie zliczę znajomych którzy mają dda.
  • Odpowiedz
@MexFan:

A to nie jest tak że twoja Luba po prostu nie może mieć dzieci bo jest bezpłodna lub chora? Nie pamiętam dokładnie. Zdaje się że kiedyś o tym pisaliście

Nie, czysto teoretycznie mieć możemy jak byśmy chcieli, po prostu nie chcemy ¯\(ツ)/¯ Możliwe, że różowa tak napisała, że nie może bo już miała dość tłumaczenia dlaczego nie chcemy xD
  • Odpowiedz
  • 21
@wstanczyk: No dla mnie osoba ktora mysli o tym jak utrzyma dziecko PRZED zrobieniem go to jednak dosc daleko ma do ''spierdoksa''. Moi rodzice mieli mnie jak mieli 20 lat, zero wyksztalcenia, gownoprace, nie mieli grosza przy dupie. Efekt taki, ze przez cale zycie dziadkowie musieli sie do wszystkiego dokladac, a ja nie mialam prawie nic jesli dziadkowie mi tego nie ufundowali, dzieci sie ze mnie smialy, nie chodzilam na zadne
  • Odpowiedz
każda wizja szczęścia to być może mżonka, bo nie wiem jak będzie wyglądało życie za kilka(nascie) lat,


I to jest właśnie sedno całego #antynatalizm nic więcej dodawać nie trzeba ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Zgrywajac_twardziela: czyli antynatalizm to po prostu pesymizm? nie będę miał dzieci bo może im być źle?
  • Odpowiedz
a z jakiej racji maja na siebie ta odpowiedzialnosc brac?


@zjadamcum: Ale nikt ci nie rozkazuje, żyj jak chcesz.

Przemysl ten fakt i zastanów się gdzie jest problem w twoim pojęciu luksusu i rozrzutności pokolenia, a dojdziesz do tego dlaczego źli nieodpowiedzialni młodzi nie chcą się mnożyć jak idioci dla dobra społeczeństwa.


@jamajskikanion: Śmieszne to trochę, jak jednoczesnie antynataliści próbują przekonywać, że tu chodzi o moralność, a nie żadne pieniądze,
  • Odpowiedz
@bn1776: realizm, nie pesymizm, i niechęć do ryzykowania cudzym życiem, bez jego zgody ¯\(ツ)/¯


@Zgrywajac_twardziela: realizmem jest, że każde następne pokolenie ma lepiej niż poprzednie więc zakładanie że "twoje" dzieci bedą miały gorzej jest pesymizmem, choćby pstęp medycyny i nauki pokazuje że co chwila da się leczyć nowe choroby i żyć lżej dzieki automatyzacji więc na czym opierasz założenie że dziciom miałoby byc gorzej niż obecnie lub gorzej niż tobie
  • Odpowiedz
które boją się wziąć na siebie jakąkolwiek odpowiedzialność, tak zesrani są o obniżenie poziomu życia i konsumpcji xd


@wstanczyk: to można brać odpowiedzialność tylko za dziecko? Nie da się brać za inne rzeczy odpowiedzialności?
  • Odpowiedz
@Chad_chory_na_stulejke z tą robotą która jest na wyciągnięcie ręki to bym uważał kolego. Ktoś tutaj raportów nie czyta. A dwa owszem można się przebranżowić, tylko kurna my potrzebujemy osób fizycznych, a nie masę spierdoxow po studiach którzy tylko chcą pracy za biurkiem, takich jest do usrania i przez to tak niskie place w korpo xd
  • Odpowiedz
Są "straconym pokoleniem" dzięki swoim rodzicom którzy niczego sensownego im nie zapewnili poza ciągłą walką o przetrwanie i nie skończenie w długach.


@Zgrywajac_twardziela: ale #!$%@?, mi też nikt nic nie zapewnił, a sobie radzę
  • Odpowiedz