Wpis z mikrobloga

@wstanczyk:

jakąkolwiek odpowiedzialność, tak zesrani są o obniżenie poziomu życia i konsumpcji xd


Bo nie każdy za główny cel życia wybiera wychowanie bachora.
Po za tym jak świadomie wiesz, że wejdziesz w gówno to mimo tego bezmyślnie w nie wchodzisz?
  • Odpowiedz
@Oticzek jeśli brać pod uwagę to że ludzie są najzwyczajniej w świecie egoistyczni i wygodni to w krajach rozwiniętych zawsze będzie dużo mniej dzieci choćby ze względu na to że dzieci mają prawa i rodzice mają wobec nich obowiązki. W takich Indiach to jest nawet zwyczaj oddawania dziecka do niewolniczej pracy w zamian na spłacenie długów, Noi często tam dzieci pracują w fabrykach zamiast chodzić do szkoły więc tak dzieci jest duuuuzo
  • Odpowiedz
@rydzo: Ale zdajesz sobie sprawę, że mało kto dysponuje w Polsce takim majątkiem jak Twoi znajomi od auta za 200k, i ich podejście to raczej wyjątek, a nie reguła? Ludzie będący w topce zarobków zazwyczaj dzieci w Polsce mają.
Pomija już nawet że absolutną podstawą do posiadania dzieci przecież powinna być chęć ich posiadania, więc z tych ludzi i tak by nie było nigdy dobrych rodziców ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@wstanczyk: Kompletnie nie zrozumiałeś tego wpisu, albo nie chcesz go zrozumieć. Tu nie chodzi o żadne branie odpowiedzialności czy obniżenie poziomu życia, tylko o to, że ludzie którzy się wychowywali w biedzie nie chcą takiej samej #!$%@? dla swoich dzieci, plus ich niepewność wynika właśnie z tego, że tej nędzy w dzieciństwie doświadczyli ¯\(ツ)/¯ Są "straconym pokoleniem" dzięki swoim rodzicom którzy niczego sensownego im nie zapewnili poza ciągłą walką o przetrwanie
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: chyba trochę za daleko idące wnioski. Dodatkowo zapominasz o jednej drobnej różnicy. Wtedy byla ogólna bieda. Dzisieksze pokolenie to juz bardziej niedorajdy zyciowe. Ogólnej biedy nie ma.
  • Odpowiedz
Ogromna część młodych Polaków żyje na wynajmie, i choćby skały srały to nie wmówisz mi, że to są odpowiednie warunki do posiadania dziecka ¯\(ツ)/¯


@Zgrywajac_twardziela: Oczywiście że mogą to być odpowiednie warunki. Ja żyję na wynajmie i mam dziecko ale w każdej chwili mogę zamieszkać we własnym mieszkaniu nie obniżając komfortu życiowego albo przenieść się do domu rodzinnego - nie byłoby to żadnym problemem. Co nie zmienia faktu, że gdybym nie
  • Odpowiedz
ludzie którzy się wychowywali w biedzie nie chcą takiej samej #!$%@? dla swoich dzieci,

@Zgrywajac_twardziela: o jakiej biedzie mówimy jak autor tego tekstu to pewnie rocznik 1995+?
Jedyna bieda jaka ich dotyka to umysłowa skoro myślą, że brak iphona, nowych najków, czy wakacji w Paryżu 3x w roku to bieda. Sam jestem z biednej rodziny i nigdy bym nie powiedział, że żyliśmy w "#!$%@?". Jedliśmy chleb z margaryną, chodziliśmy w ciuchach
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Taa tylko porównują siebie gdzie żyją w świecie edukacji technologii youtube i internetu do pokolenia gdzie ludzie może jeszcze nie mieli telewizora i jedyne instrukcje jakie dostawali to od matek i ojców.
No i starsze pokolenie nie miało tak wielu opcji. Obecne jest wygodne bo właśnie ma możliwości które przygotowały im poprzednie pokolenia.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: sorry ale nie rozumiem twojego komentarza, przykład żarcia szczawiu mówił o tym, że takiego standardu u nas w biedniejszych rodzinach po prostu nie ma.
Powiedz tym dorosłym 30-40 letnim dzieciom moich sąsiadów, szczęśliwym ludziom, mającym już własne rodziny, dobrze płatne prace, firmy, które wychowały sie w domu gdzie nie było luksusów, że nie powinny się urodzić i powinny nienawidzić swoich rodziców bo mieli warunki gorsze niż w ZK. Aha no
  • Odpowiedz
Tu nie chodzi o żadne branie odpowiedzialności czy obniżenie poziomu życia, tylko o to, że ludzie którzy się wychowywali w biedzie nie chcą takiej samej #!$%@? dla swoich dzieci, plus ich niepewność wynika właśnie z tego, że tej nędzy w dzieciństwie doświadczyli ¯\(ツ)/¯ Są "straconym pokoleniem" dzięki swoim rodzicom którzy niczego sensownego im nie zapewnili poza ciągłą walką o przetrwanie i nie skończenie w długach.


@Zgrywajac_twardziela: naprawde mieliscie tak #!$%@? w
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela prawda jest taka że ludzie boją sie obniżenia poziomu życia xd dzieci nie pasują do instagramowego życia. Przecież ja nie zarabiając jakiś kokosów wiem że mógłbym zapewnić swoim dzieciom nieporównywalnie większy komfort życia niż moi rodzice mnie. Jakby dzieci to była kwestia pieniędzy to Szwedzi mieliby większą dzietność niż Nigeria a jest kompletnie odwrotnie.
  • Odpowiedz
@WuZet_:

otwórz google. Nie jestem twoim ojcem. Dobrze wiesz o czym mówię, zresztą sam odniosłeś sie do wpisu, który mowil o biedzie. Piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia?

No jak wyskoczyłeś mi z jedzeniem szczawiu to stwierdziłem, że dopytam bo chyba masz nieco inne pojęcie czym jest bieda xD
  • Odpowiedz