Wpis z mikrobloga

@wstanczyk: a ja uważam, że lepsze takie podejście, niż posiadanie dziecka jak się nie ma warunków. Mało to wpisów na wykopie, gdzie ludzie się żalą na swoje dzieciństwo i kontakt z rodziną?
  • Odpowiedz
A to już pytanie dla tych co chcą mieć dzieci, nie dla antynatalistów xD


@Zgrywajac_twardziela: Chyba nie do końca się zrozumieliśmy, albo po prostu nie dojdziemy do porozumienia. Użyłeś argumentu, że ludzie, którzy wychowali się w biedzie i jej doświadczyli nie chcą takiej samej #!$%@? dla swoich dzieci. Tymczasem rodzice tych ludzi doświadczyli zasadniczo jeszcze większej biedy.

Zarzucasz koledze brak zrozumienia problemu, po czym rzucasz banałem, który niczego nie wyjaśnia, bo
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn: No ale Ty mnie w tym momencie niejako pytasz o to dlaczego wcześniej ludzie żyjący w biedzie sobie robili dzieci, ja nie wiem tego, to nie do mnie pytanie jest ¯\(ツ)/¯ A to że zjawisko jest złożone to się zgodzę, powodów nieposiadania dzieci jest tyle co bezdzietnych, każdy może mieć inne.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela a tam, szwagier z żoną zarabiają prawie 20k na rękę mają z 80m2 mieszkanie żłobki itp. I zostają przy jednym dziecku, bo jednak wygodniej (bo był plan na 3 xD, ale jak się szwagier zorientował, że ciężko już z 1 chodzić z kumplami na piwko, grać na kompie itp xD) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czyli jak przegram w pokerasa cały majątek to nie jest moja wina(zapewniam Cię, że każdy hazardzista idzie do kasyna myśląc że wygra)? Ciekawa teoria, nie powiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zgrywajac_twardziela: to jest twoja głupota, zarówno w pokerze jak i odpowiadaniu na moje komentarze,
dlaczego porównujesz zycie do pokera? czy zycie to tylko i wyłacznie stawianie całego majątku na jedną kartę? to że sam przyznałeś że istnieje
  • Odpowiedz
  • 13
Posiadanie dziecka bez jakiegokolwiek zaplecza finansowego obecnie jest egoizmem - nie decyzja o nie posiadaniu dzieci. Nie wiem, wydaje mi się, że pozytywnie wypowiada się tutaj boomerstwo, albo ludzie wyznający zasadę "dostałem po dupie nie raz i dobrze na tym wyszedłem".
Macie świadomość, jakie obecnie są p74&;!8@ czasy? Że właśnie naprawdę spora liczba dzieciaków ma te ajfony, nowe buty, fajne ubrania, jeździ na wypasione wakacje. I że dla nich to juz jest
  • Odpowiedz