Wpis z mikrobloga

No to jak tacy straszni Ci bezdzietni ludzie to chyba dobrze, że nie chcą mieć dzieci, nie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Zgrywajac_twardziela: nie no oczywiscie, ze nie!
Jak ktos sie nie nadaje i czuje, ze nie chce wychowywac dziecka to nie powinien bo tylko szkode moze zrobic.
Z drugiej strony chwalenie sie tym jest smieszne xD
  • Odpowiedz
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany:

Wymień konkretnie co sprawia, że żyjemy w czasach kiedy boisz sie mieć dziecko. Dawaj..

Proszę uprzejmie, od najważniejszych do najmniej ważnych:
1. Niepewność co do tego, że potencjalne dziecko będzie choćby zdrowe, czy nie zostanie zmuszone do udziału w wojnie którą mamy przecież zaraz za wschodnią granicą
2. Niemożność uchronienia dziecka przed
  • Odpowiedz
No to według czego określasz, że warunki czyjeś są złe i


@wstanczyk: co za w ogóle pycha, że jesteś pronatalistą, czyli uznajesz płodzenie bez zgody i jeszcze masz zamiar wmawiać temu dziecku swoje przekonanie o tym czym są dobre warunki, a czym nie są.
  • Odpowiedz
tak zesrani są o obniżenie poziomu życia i


@wstanczyk: no pewnie, że lepiej wziąć dziecko i odmawiać sobie albo jemu, bo pinionżków ni ma.

Co za #!$%@? myślenie.
  • Odpowiedz
ktoś mi przypomni jaki w Polsce mamy odsetek biedy nie pozwalającej na nic więcej niż chleb z masłem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@conamirko: czy chleb z kawiorem jest powodem do posiadania dzieci? Czy ewentualne wyrzuty dziecka będziesz wtedy odpierać "przeciez zapewniłem Ci wszystko co mogłem, nawet kanapki z kawiorem!"
  • Odpowiedz
@wstanczyk spierdoksy to osoby robiące dzieci bo ,,trzeba" bo ,,co? Wolisz sam być?" Itp. A potem myślące że wychowanie dziecka kończy się na zmianie pieluch i potem dawaniu żreć. Dziecko zaniedbane emocjonalnie, psychicznie, rośnie na zniszczonego człowieka. Nie ma się co dziwić że samo nie chce mieć dzieci.
  • Odpowiedz
nie wiem jak doszedłeś do tego chochoła ale sam sobie z nim podyskutuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wstanczyk: troche chochoł, ale ogarniasz ze antynatalista nie musi być ciuciumajtkiem i można brać odpowiedzialność za bardzo różne rzeczy?
  • Odpowiedz
ktoś mi przypomni jaki w Polsce mamy odsetek biedy nie pozwalającej na nic więcej niż chleb z masłem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@conamirko: a może jest tak niski bo ludzie nie mają dzieci? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dzięki swoim rodzicom którzy niczego sensownego im nie zapewnili poza ciągłą walką o przetrwanie i nie skończenie w długach.


@Zgrywajac_twardziela: zobaczymy za 30 lat ale obawiam się że skończą karierę ciągłą walką o przetrwanie i w długach, tyle że bezdzietni.
Dla społeczeństwa konkluzja jest taka że nie dośc że nie wypracują PKB t nawet nie przyczynią się do wzrostu demograficznego (w skali kraju to tez jest jakiś wkład).
Bycie dorosłym
  • Odpowiedz
nie mam


@niebadzogrem: A partnerkę masz?

a potem i tak po górach z 4 latkiem nie polatasz


Spokojnie się lata z dzieckiem w praktycznie każdym wieku. Tycie to w chuście, małe to w nosidle, a potem to często radzą sobie lepiej od rodziców. Oczywiście dobiera się szlaki tak, żeby dzieciom pasowały, ale to nie tak, że góry są zabronione dla dzieci.
  • Odpowiedz
@bn1776:

realizmem jest, że każde następne pokolenie ma lepiej niż poprzednie więc zakładanie że "twoje" dzieci bedą miały gorzej jest pesymizmem,

Np. ludzie którym obecnie szrapnel rozrywa brzuch i konają patrząc na swoje wylewające się wnętrzności na Ukrainie mają lepiej od tych co żyli przed wojną? Ciekawa teoria. To czy dany człowiek będzie miał lepiej czy gorzej od swoich rodziców w bardzo dużym stopniu zależy od elementu losowego.

choćby pstęp medycyny i nauki pokazuje że co chwila da się leczyć nowe choroby i żyć lżej dzieki automatyzacji więc na czym opierasz założenie że dziciom miałoby byc gorzej niż obecnie lub gorzej niż tobie
  • Odpowiedz
@wstanczyk: Twój pierwszy komentarz jest też idealnym podsumowaniem przyczyn niskiej demografii w krajach europejskich. O dziwo z czym nie mają kłopotu zamieszkujący te same kraje osobnicy z pochodzeniem arabskim czy też afrykańskim. Pewnie nie oglądają internetu ani nie słuchają influencerów czy patocelebrytów pokroju lewandowskiej mówiących im, że "był to wyczerpujący dzień" i wykonanie idealnego zdjęcia swojej rocznej czy dwuletniej pociesze "wymagało kilku godzin pracy" XD
  • Odpowiedz
Bezdzietni od zawsze są hejtowani, to trudno chyba mieć pretensję, że odpłacają pięknym za nadobne, czyż nie?


@Zgrywajac_twardziela: Ale że jak hejtowani? Pytanie o to kiedy pojawi się wnuczuś to jest hejt? Bez przesady.
Natomiast nie ma co się dziwić skoro żyjemy w społeczeństwie. A żeby społeczeństwo miało rację bytu i przetrwało to do tego potrzebni są rodzice z dziećmi a nie bezdzietni... bez dzieci. :)
  • Odpowiedz
nigdy nie będziesz miał pewnego życia,


@projektant_doktorant: czyli jednym z twoich wniosków jest, że skoro nigdy nie będzie pewności w życiu to można sobie zrobić choćby teraz dziecko? To jest ta logiką? W świecie w którym na każdą piedołę trzeba wyrazić zgodę? XDDDD
  • Odpowiedz